Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι η κάμερα έγινε πιο σπίρτο ..δεν βλέπω κάποια άλλη διαφορά ..άλλωστε ανέφερε ότι αφορά κύριος την κάμερα

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ είμαι Ινδός ,απλά το λέω γιατί σε εμάς βγαίνουν γρήγορα οι ενημερώσεις .

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

On 24/6/2022 at 1:01 ΠΜ, pantelis1971 said:

Ναι η κάμερα έγινε πιο σπίρτο ..δεν βλέπω κάποια άλλη διαφορά ..άλλωστε ανέφερε ότι αφορά κύριος την κάμερα

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ είμαι Ινδός ,απλά το λέω γιατί σε εμάς βγαίνουν γρήγορα οι ενημερώσεις .

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Τώρα την κατεβάζω.

Και εγώ Ινδός.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μου παρουσίασε πρόβλημα.

Αφού φάνηκε ότι κατέβηκε το αρχείο από τον Oxyzen Updater δεν μου έδειχνε την επιλογή "Τοπική αναβάθμιση".

Ηθελε να μπω σε περιβάλλον προγραμματιστή, αφού το έκανα και αυτό και εμφανίστηκε η "Τοπική αναβάθμιση", μετά δεν εμφανιζόταν στις λήψεις το αρχείο της αναβάθμισης που κατέβασα, φαινόταν ένας φάκελος και υποφάκελος Update και  Download αλλά ήταν άδειοι.

Ξαναμπαίνω στον Updater διαγράφω το αρχείο που είχα κατεβάσει το ξανακατεβάζω, αλλά και πάλι δεν φαινόταν στις λήψεις οπότε το άφησα.

Μπήκα να κατεβάσω το αρχείο από το xda το link που έδωσε πιο πάνω ο φίλος @athanasios1122.

Επειδή όμως το κατέβασμα ήταν εξαιρετικά αργό, τα αρχεία της αναβάθμισης ήταν μεγάλα 4,11Gb από Updater και 4,30Gb από xda αν θυμάμαι καλά και η ταχύτητα του wifi μου σχετικά μικρή ~17mbps μου πήρε αρκετό χρόνο και με πήρε το πρωί, έτσι λοιπόν άφησα να κατέβει το αρχείο από το xda και την έκανα την αναβάθμιση σήμερα.

Όλα καλά φαίνονται προς το παρόν.

 

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Έχω το EU version.  Αν το αντίστοιχο update, θα είναι πάνω από 1gb, θα πάω σε factory reset.

Τι ενημέρωση είναι αυτήν , με 4gb; Άλλαξε σε color OS;;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά και και στο eu version τόσο θα είναι.

Όχι δεν άλλαξε σε color os.

System
  • [Improved] system stability
  • [Fixed] the issue that screen kept on abnormally in certain scenarios after locking
  • [Fixed] the issue that some gesture operations worked abnormally after enabling the Quick launch

Camera
  • [Fixed] the issue of crash when opening Ultra Steady in certain scenarios.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

On 24/6/2022 at 1:01 ΠΜ, pantelis1971 said:

Ναι η κάμερα έγινε πιο σπίρτο ..δεν βλέπω κάποια άλλη διαφορά ..άλλωστε ανέφερε ότι αφορά κύριος την κάμερα

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ είμαι Ινδός ,απλά το λέω γιατί σε εμάς βγαίνουν γρήγορα οι ενημερώσεις .

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα έλεγα να δεις την ποιότητα στις νυχτερινές φωτογραφίες. Με android 12.1 διαπίστωσα ότι έχει θέμα με τα φώτα το οποίο δεν διορθώνετε ούτε με gcam.

Edited by spideman3
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να δεις την ποιότητα στις νυχτερινές φωτογραφίες. Με android 12.1 διαπίστωσα ότι έχει θέμα με τα φώτα το οποίο δεν διορθώνετε ούτε με gcam.
Σε δοκιμή που έκανα δούλεψε σωστά ..δεν είδα κάτι κακό ...τι εννοείς ;

Επίσης και εμένα στην αναβάθμιση με παιδεψε πολύ ...δεν ερβισκα το αρχείο για να το κάνω ...τελικά πήγα στους φακέλους το βρήκα ψάχνοντας και το ξεζιπαρισα για να το κάνει αναβάθμιση

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ένα κιτρίνισμα παραπάνω σε συνθήκες φωτισμού από κολώνες του δήμου.

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,μετά από λίγες μέρες μετά την αναβάθμιση ,δεν έχω παρατηρήσει κάτι ενοχλητικό ..ούτε στην κάμερα ...
Μπορεί να έχει κάποια θέματα η κάμερα αλλά στα δικά μου άσχετα μάτια είναι μια χαρά ..
Επίσης ένα χαζό πρόβλημα που είχα κάθε φορά που εκλεινα μια εφαρμογή ,να δημιουργεί ένα περίεργο εφέ για δέκατα δευτερολέπτου ,μετά την αναβάθμιση εξαφανίστηκε ..
Οπότε θεωρώ όλα καλά .

Α ναι ...μπαταρία ..ίσως λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση ...

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Καλό κ χρυσό το κινητό μας (8pro),αλλά το να φλέγεται μετά από 10' σερφαρισματος κ 4-5 φωτογραφίες κ βίντεο στην παραλία και να σβήνει,δεν μπορώ να το δεχτώ.Αν το πουλήσω,αυτός θα είναι ο κυριότερος λόγος 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για θήκη και tempered glass ειμαι στο σωστό θρεντ; Δεν βρίσκω για το 8 προ ειδικό θρεντ για αξεσουάρ και θήκες

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nick_ls said:

Παιδιά για θήκη και tempered glass ειμαι στο σωστό θρεντ; Δεν βρίσκω για το 8 προ ειδικό θρεντ για αξεσουάρ και θήκες

Θήκη εδώ και 15 μήνες 

https://www.skroutz.gr/s/23608754/Spigen-Ultra-Hybrid-Μαύρο-OnePlus-8-Pro.html

Εδώ και 12 μήνες

https://www.skroutz.gr/s/23480631/Mocolo-UV-Tempered-Glass-OnePlus-8-Pro.html?from=catspan

Link to comment
Share on other sites

Θήκη έχω spigen air liquid, ευχαριστημένος είμαι, με το tempered glass δεν βγαζω άκρη, πρέπει να έχω αγοράσει ό,τι κυκλοφορεί και δεν δουλεύει σωστά, ή θα χτυπάει με τη θήκη ή δεν θα καλύπτει σωστά ή δεν θα αναγνωρίζει τα δάχτυλά μου. Δεν το είχα υπόψιν αυτό που μου έστειλες, θα το δοκιμάσω και αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Νέο πρόβλημα με την αναβάθμιση σε 12, δημιουργεί log files και γεμίζει την μνήμη στο πεδίο others. Εμένα ήδη έχει 9gb. Πολλοί χρήστες αναφέρουν ότι έχουν φτάσει στο 100% της χωρητικότητας της συσκευής. Λες και το κάνουν επίτηδες με αυτό το update  να φύγουμε τρέχοντας από την μάρκα.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, nick_ls said:

Θήκη έχω spigen air liquid, ευχαριστημένος είμαι, με το tempered glass δεν βγαζω άκρη, πρέπει να έχω αγοράσει ό,τι κυκλοφορεί και δεν δουλεύει σωστά, ή θα χτυπάει με τη θήκη ή δεν θα καλύπτει σωστά ή δεν θα αναγνωρίζει τα δάχτυλά μου. Δεν το είχα υπόψιν αυτό που μου έστειλες, θα το δοκιμάσω και αυτό. 

Από τα καλύτερα Nillkin 3D DS-MAX

https://www.aliexpress.com/item/33030921722.html?spm=a2g0o.store_pc_allProduct.8148356.3.617296cffDTstr&pdp_npi=2%40dis!EUR!€ 22%2C06!€ 20%2C96!!!!!%402101e9d416566590505077242eb1c8!10000001888547472!sh

Link to comment
Share on other sites

Νέο πρόβλημα με την αναβάθμιση σε 12, δημιουργεί log files και γεμίζει την μνήμη στο πεδίο others. Εμένα ήδη έχει 9gb. Πολλοί χρήστες αναφέρουν ότι έχουν φτάσει στο 100% της χωρητικότητας της συσκευής. Λες και το κάνουν επίτηδες με αυτό το update  να φύγουμε τρέχοντας από την μάρκα.
Από τότε που πήγε στο color os έβαλε και την ταφόπλακα.

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

On 30/6/2022 at 11:17 ΜΜ, psail said:

Νέο πρόβλημα με την αναβάθμιση σε 12, δημιουργεί log files και γεμίζει την μνήμη στο πεδίο others. Εμένα ήδη έχει 9gb. Πολλοί χρήστες αναφέρουν ότι έχουν φτάσει στο 100% της χωρητικότητας της συσκευής. Λες και το κάνουν επίτηδες με αυτό το update  να φύγουμε τρέχοντας από την μάρκα.

Και πως τα διαγράφουν;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ήρθε και για την Ευρώπη η C21Screenshot_2022-07-25-15-17-43-06_1f7d930ac4546e961acbbe2ed3d9ab7f.jpg

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου την κάνει εγκατάσταση με τίποτα Screenshot_2022-07-25-16-11-29-27_5734e8eb49b4234b62f913f831715b0f.jpgScreenshot_2022-07-25-16-11-49-75_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpgScreenshot_2022-07-25-16-12-04-80_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την περιμένω να την εγκαταστήσω και εγώ γιατί το κινητό τους τελευταίους 2 μήνες λαγκαρει συνέχεια σε πολύ βασικά πράγματα όπως το ξεκλείδωμα ή το να κατεβάσω άποτομα την μπάρα ειδοποιήσεων και μου φαίνεται πολύ περίεργο γιατί δεν λαγκαρε ποτέ τόσο πολύ.

Edit: Την έχω ήδη τη C21 εδώ και 4 βδομάδες και μόνο προς το χειρότερο πήγε το κινητό. Ελπίζω να βγει νέα αναβάθμιση και να βελτιώσουν την κατάσταση.

Edited by Nippon
Link to comment
Share on other sites

Το oxygen updater δείχνει ενημέρωση σε c21, θα κοιτάξω με VPN, τις επόμενες ημέρες.

(Δεν θέλω το oxygen updater).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...