Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχε γράψει ένας εδώ στο site, τις ενημερώσεις τις περνάει, μετά από τρις μήνες,, ούτε εγώ το εφαρμόζω, τις κυνηγάω ακόμα και με VPN, xda. Δυστυχώς η  πραγματικότητα είναι ότι οι πρώτοι είναι tester.

Έχω κάνει αρκετά factory reset, σε διάφορα κινητά κλπ, δεν λειτουργούσε σωστά το firmware.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Guys, θα μου φυγει το κεφαλι. Τα silent notifications δεν εμφανιζονται πια κατω κατω στο notification drawer, οπως γινοταν μεχρι πριν απο λιγες ημερες. Δεν εχει σχεση με την αναβαθμιση στο 12, προφανως καποια ρυθμιση ειναι που με εχει διαλυσει.

Μεχρι προτινος ειχα εκει μερικες ειδοποιησεις (π.χ. ενα notepad με σημειωσεις, που ηταν μονιμα pinned αλλα παντα silent για να μη με ζαλιζει) ή καποια ειδοποιηση τυπου "εχεις νεο follower" που δεν με ενδιεφερε να δω αμεσα. Πηγαινε στο ειδικο section των silent ειδοποιησεων. Τωρα χαθηκε ολο το section!!!! Μολις κανω το notepad να μην εχει ηχο, εξαφανιζεται εντελως η ειδοποιηση.

Καποια ιδεα; Εχω πειραξει 1000 ρυθμισεις, ειτε αυτες τις εφαρμογης ειτε του συστηματος, εχω αλλαξει bubbles, chats, conversation, ηχους, ο,τι μπορειτε να φανταστειτε, αλλα δεν εχω επαναφερει αυτο το section.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση δείχνει να έφτιαξε το θέμα με τις ειδοποιήσεις των email από την εφαρμογή Gmail... Ελπίζω να μην το χαλάσουν πάλι σε μελλοντική αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,ποια είναι η τελευταία έκδοση που έχετε ;;

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, pantelis1971 said:

Καλημέρα ,ποια είναι η τελευταία έκδοση που έχετε ;;

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ενημερωμένη έκδοση

OxygenOS 12.1|Android12|IN2021_11_C.20

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spideman3 said:

Αυτή
Screenshot_2022-06-12-09-13-50-25_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εσύ είσαι όμως Ευρωπαίος ενώ εμείς Ινδοί, παρόλα αυτά έχουμε την ίδια, καμιά φορά όμως την ίδια χρονική στιγμή μπορεί να διαφέρει, μέχρι να δοθεί η ενημέρωση και στα δύο.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος που είναι η ρύθμιση ώστε να μην εμφανίζονται κατα λάθος με pull down τα κουμπιά γρήγορων ρυθμίσεων σε κλειδωμένη οθόνη; διότι μπορεί να πατηθούν  κατά λάθος όταν το έχεις  σε μία τσέπη σε μια τσάντα πχ,  και να γίνουν αλλαντάλλων ρυθμίσεις στο τηλέφωνο 🤔😫.  Oos 12. Ευχαριστώ πολύ.🙂

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχει αλλάξει κάποιος οθόνη στο 8 pro γιατί μόλις μου έσπασε; Θέλω να ξέρω πόσο κόστισε και πόσο έκανε να σας έρθει πίσω γιατί μπορεί 1 Ιουλίου να φύγω για Κέρκυρα

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, spok said:

Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος που είναι η ρύθμιση ώστε να μην εμφανίζονται κατα λάθος με pull down τα κουμπιά γρήγορων ρυθμίσεων σε κλειδωμένη οθόνη; διότι μπορεί να πατηθούν  κατά λάθος όταν το έχεις  σε μία τσέπη σε μια τσάντα πχ,  και να γίνουν αλλαντάλλων ρυθμίσεις στο τηλέφωνο 🤔😫.  Oos 12. Ευχαριστώ πολύ.🙂

Μήπως εννοείς ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του παρακάτω;;

Ρυθμίσεις --> Γνωστοποιήσεις και γραμμή κατάστασης --> Οθόνη κλειδώματος --> Τραβήξτε προς τα κάτω στην οθόνη κλειδώματος για πρόσβαση στο συρτάρι γνωστοποιήσεων.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, terkos2 said:

Μήπως εννοείς ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του παρακάτω;;

Ρυθμίσεις --> Γνωστοποιήσεις και γραμμή κατάστασης --> Οθόνη κλειδώματος --> Τραβήξτε προς τα κάτω στην οθόνη κλειδώματος για πρόσβαση στο συρτάρι γνωστοποιήσεων.

Σ'ευχαριστώ πολύ! Problem solved 😬🙏👍

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα
Έχει αλλάξει κάποιος οθόνη στο 8 pro γιατί μόλις μου έσπασε; Θέλω να ξέρω πόσο κόστισε και πόσο έκανε να σας έρθει πίσω γιατί μπορεί 1 Ιουλίου να φύγω για Κέρκυρα
Καλημέρα μόλις μου παρουσιάστηκε το ίδιο πρόβλημα από πτώση το πολύ ενός μέτρου και ενώ δεν το χα με προατατευτικό για καμιά βδομάδα μόνο...

Λοιπόν ένα μαγαζί Θεσσαλονίκη μου είπε 300 όλα μέσα αλλά 4-7 εργάσιμες

Ένα άλλο μου είπε δεν υπάρχει ανταλλακτικό και μέσω σκρουτζ 480 βρέθηκε oem οπότε δεν συστήνει καν αλλαγή

Υπόψιν μεταχειρισμένο πλέον το βρίσκεις 350-400 Ελλάδα και Ευρώπη ολόκληρη τη συσκευή

Γκοριλα glass και ππρς, ευτυχώς το ράγισμα μέχρι στιγμής δεν έχει επηρεάσει σε τίποτα την απόδοση χρωμάτων και λειτουργίας αλλά προφανώς είμαστε με το σταυρό στο χέρι..

Έχω βρει και κάτι μούφες από Κίνα 80-90€ αλλά τι οθόνη θα ναι με τι ανάλυση και τι refresh rate..

Sent from my IN2025 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

300 ευρώ μου είπε και εμένα επίσημα από την OnePlus και μάλλον θα το στείλω για να το έχω όπως πριν. Εγώ του έχω πάντα θήκη αλλά τι το θες, έπεσε με την οθόνη σε τσιμέντο. Βασικά θα το προλάβαινα να βάλω το πόδι, κάτι για να μη χτυπήσει στο τσιμέντο απευθείας, αλλά ήμουν στο χωριό και ήθελα να κλειδώσω την πόρτα του υπογείου και επειδή δεν είχε καθόλου φως χρησιμοποιούσα το φλας του κινητού να βλέπω και έτσι έγινε το κακό. Και σε εμένα λειτουργεί κανονικά, αλλά μόνο που το βλέπω με όλα αυτά τα ραγίσματα με εκνευρίζει αφάνταστα, αλλά από την άλλη 300 ευρώ μόνο η οθόνη πολλά μου φαίνονται... 216 και 34 εργατικά και 20% φόρο...

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Και μεταφορικά δεν πληρώνεις στο σέρβις της OP?

ΣΥΝ την αναμονή κάνα διβδόμαδο..

Είναι πολλά γιατί είναι το βασικό και πιο ευαίσθητο κομμάτι του κινητού, εμπεριέχει τεχνολογία με δυνατό refresh rate Και κουκίδα κλπ

Σου δίνει εναλλακτική να πας να πάρεις το OP 10 pro από banggood στα 820-880€ αν θες λολ

Sent from my IN2025 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε  νομίζω να έχει τόσο πολύ αναμονή. Θέλω να πιστεύω ότι μέχρι την επόμενη Παρασκευή που θα φύγω για Κέρκυρα για ένα 5ήμερο διακοπές θα το έχω παραλάβει.

Πάντα αγόραζα από OnePlus και επίσης δεν είμαι σε φάση αλλαγής. 

Τώρα βέβαια αν έβρισκα μεταχειρισμένο OnePlus (λίγο δύσκολο γιατί ζω επαρχία και δε θα ήθελα να αγοράσω έτσι στα τυφλά), ίσως να το σκεφτόμουν.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Άρχισα να μπαίνω στο τρυπάκι για αγορά καινούριας αντί για αντικατάσταση της οθόνης στο 8 pro. Τι πιστεύετε ή τι θα κάνατε στη θέση μου;

Έχω δημιουργήσει θέμα και στην αναζήτηση συσκευής 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το βαρέθηκα ακόμη το κινητό

ΣΤΑ 300-350€ το μόνο κινητό που αξίζει να πάρεις είναι ένα poco F3

Banggood για ένα OP 10 pro θέλει να σκάσεις 820+

Sent from my IN2025 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν πάω σε καινούριο κινητό σκέφτομαι μέχρι 850 να δώσω. Βασικά δε θα προτιμούσα από Κίνα για διάφορους λόγους οπότε μάλλον μόνο από Ελλάδα 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Αν πάω σε καινούριο κινητό σκέφτομαι μέχρι 850 να δώσω. Βασικά δε θα προτιμούσα από Κίνα για διάφορους λόγους οπότε μάλλον μόνο από Ελλάδα 

Με 850 παίρνεις σχεδόν τα πάντα!Εγω θα κοίταγα 9 pro ή Pixel 6 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SergioChr said:

Με 850 παίρνεις σχεδόν τα πάντα!Εγω θα κοίταγα 9 pro ή Pixel 6 pro

Το Pixel 6 pro από ό,τι ξέρω δεν έχει επίσημη υποστήριξη στην Ελλάδα και δεν έχει επίσης και 5G (όχι ότι τα χρησιμοποιώ τόσο πολύ τα δεδομένα, απλά το γράφω ως έλλειψη). Επειδή έχω πολλά αρχεία θα προτιμούσα με 256 gb αποθηκευτικού χώρου και το Pixel 6 pro με 12/256 στο skroutz κοστίζει 940€. 

Από εκεί και πέρα το 9 pro είναι στα 750. Δεν ξέρω γιατί δεν ακούω και πολύ καλά σχόλια ειδικά για την μπαταρία. Δηλαδή από Samsung τίποτα; 

Και στο θέμα μας τώρα. Έκανα αίτημα για το σέρβις (για την αντικατάσταση της οθόνης) προχτές το βράδυ γύρω στα μεσάνυχτα (Τρίτη προς Τετάρτη) και γράφουν ότι θα απαντήσουν σε 48 ώρες. Ακόμα δεν έχουν απαντήσει, τόσο πολύ αργούν; Και τι θα γίνει αν δεν απαντήσουν μέχρι απόψε τα μεσάνυχτα που λήγουν οι 48 ώρες; 

Επίσης κάποιους που το έστειλε για επισκευή στην OnePlus (οποιαδήποτε επισκευή) σε πόσο καιρό του ήρθε πίσω; Γιατί βλέπω ότι θα το στέλνω και θα περιμένω πολύ καιρό για να το παραλάβω.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση για την C21....αλλά 4 γιγα;;; Είναι δυνατόν ;;;

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pantelis1971 said:

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση για την C21....αλλά 4 γιγα;;; Είναι δυνατόν ;;;

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αναφέρεσαι στην IND rom 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pantelis1971 said:

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση για την C21....αλλά 4 γιγα;;; Είναι δυνατόν ;;;

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και εμένα πριν κάνα 2ωρο αλλά δεν κοίταξα καν ακόμη σε τι αναφέρεται.

Την εγκατέστησες φίλε μου και αν ναι είδες κάποια αξιόλογη διάφορα;;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...