Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανα factory reset,  πάλι δεν έχει wifi/ κλήσεις

.. η κλήση τερματίστηκε 

Δεν μπορεί να γίνει εντοπισμός Δίκτυο.

Τι έπαθε;

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2022 at 4:15 ΜΜ, ison said:

Κράτα πατημένο το κλείσιμο όλων κουμπί και επέλεξε ποιες θα κλείνουν... Η τρέχουσα μένει πάντα θέλει swipe

Ωραίο κολπάκι αυτό. Ήθελα να ρωτήσω επιτρέποντας να κλείνουν οι εφαρμογές αν μπορείς να έχεις κανονικά ειδοποιήσεις για νέα μηνύματα στους messengers (viber, telegram κλπ.).

Είμαι υπέρ ευχαριστημένος από την 12 και περιμένω και τα αποτελέσματα της σημερινής αναβάθμισης που λέει ότι βελτιώνει την αυτονομία. 

Δύο πράγματα δεν έχω βρει:

α) Όταν είσαι στις πρόσφατες εφαρμογές, πατώντας τη μικρογραφία μια εφαρμογές παρατεταμένα σε πήγαινε στις ρυθμίσεις και από εκεί έβλεπες τις άδειες που είχε ή έκανες απεγκατάσταση κλπ. Τώρα πλέον δε γίνεται. Βρήκε κανείς κάποιο άλλο τρόπο; 

β) Υπάρχει δυνατότητα να έχεις ambient display πατώντας μια φορά την οθόνη; Το μόνο που κατάφερα είναι με swipe down που επέλεξα το ξεκλείδωμα, αλλά δε θέλω πάντα ξεκλείδωμα, μπορεί να θέλω να δω για παράδειγμα τι ώρα είναι.

Αυτά προς το παρόν. Χρόνια πολλά με υγεία σε όλους σας

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση δεν δουλευει το NFC. δεν ενεργοποιειται καν. το ανοιγω και μετα απο 2-3 δευτερολεπτα κλεινει μονο του. στο google pay γραφει NFC not set. εχεις κανεις το ιδιο προβλημα?

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Σε εμένα δουλεύει μια χαρά.

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έκλεινε το wifi, αλλά ήτανε μπέρδεμα, ήτανε root, οπότε downgrade, κλπ και update σε c15/ c16.

Έλεγξα , δουλεύει, θα πάει πάλι για root κλπ.

Κάνε factory reset, αν δεν δουλέψει, ( όπως σε εμένα), πράγμα απίθανο!!!, τότε πήγαινε σε downgrade, ΔΕΝ νομίζω ότι θα χρειαστεί.

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων το NFC δεν δουλεύει. Ελπίζω να το διορθώσουν σύντομα.

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/t/oneplus-8-pro-in2025-lost-nfc-after-update-to-android-12.4425621/

Στην google γράφει για πρόβλημα με το nfc, σε λίγες συσκευές..

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/t/oneplus-8-pro-in2025-lost-nfc-after-update-to-android-12.4425621/
Στην google γράφει για πρόβλημα με το nfc, σε λίγες συσκευές..
Ευχαριστώ, θα το παρακολουθώ εκεί.

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος βρήκε λύση με τον ασύρματο γνήσιο φορτιστή? Δεν κάνει ταχυφορτιση. Τον αγόρασα πρόσφατα και δεν ξέρω αν με την 11 δούλευε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά την πρώτη απογοήτευση ήρθε η c16 που με καθαρή εγκατάσταση φαίνεται να διορθώνει αρκετά πράγματα.

Η μπαταρία κερασάκι στην τούρτα..

 

Link to comment
Share on other sites

On 22/4/2022 at 11:45 ΜΜ, athanasios1112 said:

Ο φίλος που ρωτάει για τις κλήσεις, πάτησε στην κάρτα sim , στις ρυθμίσεις.

 

Αυτό το είχα κοιτάξει στο "Φραγή και φιλτράρισμα" αλλά επειδή δεν είχα δώσει τις άδειες που χρειαζόταν δεν εμφανιζόταν στο μενού.

Για τα υπόλοιπα που ρωτάω δυστυχώς ακόμη δεν έχω βρει την λύση.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα πως απο τη στιγμη που αναβαθμιστηκε με την 12, η φωτεινοτητα της οθονης μειωθηκε.
Παντα την ειχα στο max και τωρα ειναι σαν την εχω μειωσει.
Εξω σε ηλιολουστη ημερα, πασχιζω να δω τι δειχνει η οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευή 7T,  είχα κατεβάσει firmware από το xda, και είχε μειωθεί η φωτεινότητα.

Το έκανα factory reset, (και σε εμένα ), έφτιαξε.

Δεν ξέρω αν φτιάξει σε εσένα.!!

Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2022 at 2:11 ΜΜ, nemaki said:

Παρατηρησα πως απο τη στιγμη που αναβαθμιστηκε με την 12, η φωτεινοτητα της οθονης μειωθηκε.
Παντα την ειχα στο max και τωρα ειναι σαν την εχω μειωσει.
Εξω σε ηλιολουστη ημερα, πασχιζω να δω τι δειχνει η οθονη.

Στο 8t πάντως που την έχω στο αυτόματο και εγώ έχω παρατηρήσει ότι έχει πέσει σε φωτεινότητα σε σχέση με πρίν γενικά. Τώρα στο μέγιστο δε ξέρω γιατί δε μου έχει τύχει έξω με ήλιο κτλ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Με δοκιμές σήμερα έξω με ήλιο διαπίστωσα πως και χωρίς να ενεργοποιήσω το "Α" (auto), όταν ο ήλιος έπεφτε πάνω στον αισθητήρα, η φωτεινότητα έκανε Boost.  Όταν το έβαζα κάτω από ίσκιο η φωτεινότητα ξανά έπεφτε.

Άρα έχουμε δυο Bugs.

 

1) Ενεργοποιείται το boost φωτεινότητας στον ήλιο και χωρίς να έχω πατήσει το auto.

2) Όταν φεύγω από τον ήλιο, η φωτεινότητα δεν επιστρέφει σε τιμές Max που το είχα, αλλά είναι λιγότερο φωτεινό από το max πριν την αναβάθμιση με το 12.

 

Φυσικά με το auto πατημένο, εξακολουθεί να αυξομειώνει την φωτεινότητα σε εσωτερικό χώρο κατά την κρίση του.

Link to comment
Share on other sites

επίσης σε σκοτεινό δωμάτιο που την κατέβαζε αυτόματα την φωτεινότητα, τώρα την πάει στο μηδέν και γκριζάρει όλα τα χρώματα με αποτέλεσμα να την ανεβάζω στο 10-15% χειροκίνητα. Πολλά μικρό προβλήματα με την αναβάθμιση, μόλις βρω λίγο χρόνο θα κάνω ένα factory reset και ελπίζω να στρώσουν όλα τα προβλήματα αν και δεν είναι σωστό να σε αναγκάζει να κάνεις reset για να έρθει στα ίσια της. Για τον ασύρματο ταχυφορτιστή έχω παρατηρήσει ότι δεν γράφει warp αλλά φορτίζει το ίδιο γρήγορα, οπότε μπορεί να αφαιρέθηκε για να ταιριάζει με την εμπορική επωνυμία της Oppo. Έχει βρει κανείς γιατί σταμάτησε να λειτουργεί η αυτόματη απάντηση σε wireless bullets?

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Για την αυτόματη φωτεινότητα ότι και αν κάνεις δεν θα στρώσει. Το αντιμετωπίζω και εγώ που έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω το σκετο 8αρι εδω και σχεδον 1 χρονο...ολα stock με τα τελευταια updates και βασικο μου θεμα ειναι οτι ρουφαει τη μπαταρια σαν να μην υπαρχει αυριο....εχω κανει και factory reset αλλα καταλαβαινω οτι ειναι μαλλον ελατωνα ρης συγκεκριμενης συσκευης? Εχετε αλλοι θεμα?

Σε αλλα νεα, δε μου αρεσει καθολου η oppo-ποιηση του skin. Καποτε ηρθαμε στη oneplus για το cyanogen και το stock android look, και σταδιακα νε το oxygen και τωρα τα τελευταια, τα κανανε @#€__#

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2022 at 5:04 ΜΜ, psail said:

επίσης σε σκοτεινό δωμάτιο που την κατέβαζε αυτόματα την φωτεινότητα, τώρα την πάει στο μηδέν και γκριζάρει όλα τα χρώματα με αποτέλεσμα να την ανεβάζω στο 10-15% χειροκίνητα. Πολλά μικρό προβλήματα με την αναβάθμιση, μόλις βρω λίγο χρόνο θα κάνω ένα factory reset και ελπίζω να στρώσουν όλα τα προβλήματα αν και δεν είναι σωστό να σε αναγκάζει να κάνεις reset για να έρθει στα ίσια της. Για τον ασύρματο ταχυφορτιστή έχω παρατηρήσει ότι δεν γράφει warp αλλά φορτίζει το ίδιο γρήγορα, οπότε μπορεί να αφαιρέθηκε για να ταιριάζει με την εμπορική επωνυμία της Oppo. Έχει βρει κανείς γιατί σταμάτησε να λειτουργεί η αυτόματη απάντηση σε wireless bullets?

Αυτόματη απάντηση 

Ρυθμίσεις 

Δίκτυο κινητής

Τέρμα κάτω στο `μπορεί να ψάχνετε για`

Ρυθμίσεις κλήσης 

Απάντησης τερματισμός κλήσεων 

Με ανοιχτά τα z bullets δουλευει

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη μπαταρία έχω και εγώ θέμα με την c16. Κατεβαίνει πολύ γρήγορα και περισσότερο όταν είναι σε standby. Σχετικά με τη φωτεινότητα πάντα είχε λίγο θέμα το κινητό αλλά από την 12 και μετά έχει γίνει οξυνθεί το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Όντως σε χαμηλό φωτισμό ή σκοτάδι αντί η φωτεινότητα να αυξάνεται παραμένει στο 10%. Για την μπαταρία για την χρήση που κάνω WiFi και δεδομένα μέσω κινητής δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Αλλά σε σχέση με την προηγούμενη rom ναι τσιμπάει.

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...