Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν δεν θέλεις να ψάχνεσαι μην την κάνεις, την έκανα χθες βράδυ και μαμήθηκε το σύμπαν, θα ψάχνομαι πάρα πολύ καιρό να φέρω το κινητό στα μέτρα μου και αν τα καταφέρω, αποσυγχρονίστηκαν σχεδόν τα πάντα.
Εγώ που την έκανα δεν έχω κανένα θέμα πουθενά ..τι έπαθε το δικό σου ;

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, pantelis1971 said:

Εγώ που την έκανα δεν έχω κανένα θέμα πουθενά ..τι έπαθε το δικό σου ;

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν ξέρω ρε φίλε σχεδόν όλες οι εφαρμογές αποσυγχρονίστηκαν, Τώρα πριν από λίγο παρουσίασε άλλο θέμα, άνοιξα την καταγραφή κλήσεων cube acr, ενώ το μεσημέρι νωρίτερα δούλευε κανονικά τώρα δεν άνοιγε ζητούσε άδειες κλπ κλπ, αυτά με τις άδειες μου ανάβουν τα λαμπάκια, έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση πάλι τα ίδια, έδωσα κάποιες άδειες δεν γινόταν τίποτα και πάνω που ήμουν έτοιμος να την διαγράψω βλέπω ότι κάτι έγινε, τελικά δεν καταγράφει τίποτα, το ίδιο είχε κάνει και νωρίτερα με κάποια άλλη. Οι φωτό, βίντεο εμφανίζονται σχεδόν στην μισή οθόνη, μαύρο δεξιά αριστερά. Μιλάμε για πολύ χάλι και δεν είναι μόνο αυτά και τι θα προκύψει επιπλέον γιατί από την τσαντίλα μου δεν έχω καν την όρεξη να το ψάξω, το σκυλομετάνιωσα που την έκανα και δεν το κατέχω το άθλημα να το γυρίσω ξανά πίσω στο 11.

Οταν περάσαμε από το 10 στο 11 δεν είχα κανένα θέμα, τώρα έγινε χαμός.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε φίλε σχεδόν όλες οι εφαρμογές αποσυγχρονίστηκαν, Τώρα πριν από λίγο παρουσίασε άλλο θέμα, άνοιξα την καταγραφή κλήσεων cube acr, ενώ το μεσημέρι νωρίτερα δούλευε κανονικά τώρα δεν άνοιγε ζητούσε άδειες κλπ κλπ, αυτά με τις άδειες μου ανάβουν τα λαμπάκια, έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση πάλι τα ίδια, έδωσα κάποιες άδειες δεν γινόταν τίποτα και πάνω που ήμουν έτοιμος να την διαγράψω βλέπω ότι κάτι έγινε, τελικά δεν καταγράφει τίποτα, το ίδιο είχε κάνει και νωρίτερα με κάποια άλλη. Οι φωτό, βίντεο εμφανίζονται σχεδόν στην μισή οθόνη, μαύρο δεξιά αριστερά. Μιλάμε για πολύ χάλι και δεν είναι μόνο αυτά και τι θα προκύψει επιπλέον γιατί από την τσαντίλα μου δεν έχω καν την όρεξη να το ψάξω, το σκυλομετάνιωσα που την έκανα και δεν το κατέχω το άθλημα να το γυρίσω ξανά πίσω στο 11.
Κάνε επαναφορά αντί να το γυρίσεις πίσω .θα στρώσει

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, pantelis1971 said:

 

 

Καλησπέρα,

Μετά την αναβάθμιση εμφάνισε σε κανέναν αυτό το κιτρινοπο χρώμα στο chrome και στο gmail;

Screenshot_2022-03-25-22-20-21-28_e307a3f9df9f380ebaf106e1dc980bb6.jpg

Screenshot_2022-03-25-22-20-06-53_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου τα εμφανίζει τόσο κίτρινα αλλά παρατήρησα ότι στο fb έχουν πιο κιτρινωπή απόχρωση τα πόστερ και στο υπόβαθρο είναι μαύρη η εφαρμογή. Μάλλον είναι ο συνδιασμός Dark mode με Eye comfort.

 

Σχετικά με την αναβάθμιση όλα καλά. Απλά πλέον το λειτουργικό έχει πάρα πολλές νέες επιλογές και πρέπει να ξαναδεί κάποιος από την αρχή όλες τις ρυθμίσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει μέσα επιλογή για το μαύρο νομίζω ...εμένα ήταν στο πιο απαλό μαύρο πχ...και το έβαλα εγώ στο σκούρο μαύρο ..ίσως αυτό να παίζει κάποιο ρόλο .

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει επιλογή για πολλά μαυρα όπως στο ColorOS. Έχει μόνο light and dark.

 

Έχω το ΙΝ2015 μοντέλο. Δεν ξέρω αν είναι ευρωπαϊκό αλλά το πήρα από ελληνικό κατάστημα και έγραφε ότι είναι EU μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Nippon said:

Εμένα δεν έχει επιλογή για πολλά μαυρα όπως στο ColorOS. Έχει μόνο light and dark.

 

Έχω το ΙΝ2015 μοντέλο. Δεν ξέρω αν είναι ευρωπαϊκό αλλά το πήρα από ελληνικό κατάστημα και έγραφε ότι είναι EU μοντέλο.

Packages with build tag IN11DA are intended for the following variant:

IN2021: India

 

Packages with build tag IN11AA are intended for the following variant:

IN2025: Global

 

Packages with build tag IN11BA are intended for the following variant:

IN2023: EU

 

IN2020 units are Chinese units running HydrogenOS out of the box that may be able to run OxygenOS after conversion via local update. They will however need to format /data and wipe cache to avoid bootloop 

Αυτό γράφει στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση,όλα οκ.

Θέλω να ρωτήσω που υπάρχει η ρύθμιση να απαντάς στις κλήσεις με το πράσινο πάνω και όχι κάτω;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση,όλα οκ.
Θέλω να ρωτήσω που υπάρχει η ρύθμιση να απαντάς στις κλήσεις με το πράσινο πάνω και όχι κάτω;
Πάτα επάνω στο ακουστικό ..πάνε επάνω δεξιά στις ρυθμίσεις ,επέλεξε απάντηση τερματισμός ,και εκεί είναι αυτό που ψάχνεις

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

IN2025_11.C.11_1110_202203150035

MD5: 82677f64593b18a3b14bd58797abf2c5 

 

Έχουν ανεβάσει στο XDA την c11.

Εγώ θέλω την Europe.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 8 pro IN2020 (από Banggood από τον Οκτώβριο 2020). Πέρασα την αναβάθμιση προχτές και δεν έχω κάποιο πρόβλημα, όλα δουλεύουν κανονικά. 

Στην επιλογή για Φωτεινή ή Σκοτεινή λειτουργία πατώτντας στο "Ρυθμισεις σκοτεινής λειτουργίας"  υπάρχουν 3 επιλογές "βελτιωμένο" (το πιο σκούρο) - "Μέτριο" και "Απαλό".

Αυτό που με 'χει χαλάσει είναι που δεν έχει (ή που δεν βρίσκω) πλέον την δυνατότητα να έχω κάποιες εφαρμογές σε κρυφό πεδίο όπως είχα πριν όταν στην οθόνη πάταγα με 2 δάχτυλα που απομάκρυνα. 

Επίσης χάθηκε στις ταπετσαρίες η δυνατότητα να αλλάζει κάθε μέρα η ταπετσαρία από την συλλογή της Oneplus. 

Και τέλος... επιτέλους έχουμε 5G και με Vodafone !! 

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει τέτοια επιλογή! Καλά τι μπαχαλο αναβάθμιση είναι αυτή, δεν μπορώ να καταλάβω... Επειδή είδα κάποιο battery drain από Google Play Services έκανα clear data μια φορά αλλά μετά δεν έπαιζε το Google Pay και άλλαξε καπως(!) και το πληκτρολόγιο της Google! Μετά ξαναέκανα clear data και έστρωσε! 

Κάτι μου λέει ότι θέλει format το κινητό και στήσιμο όλα πάλι από την αρχή αλλά δεν παίζει να χάσω 4 ώρες από τη ζωή μου για να τα ξαναπεράσω όλα από την αρχή.

 

Έχω το 8αρι ΙΝ2015 μοντέλο που δεν έχω βγάλει άκρη ακόμα αν είναι ευρωπαϊκό ή global.

Screenshot_2022-03-28-18-19-19-30_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Edited by Nippon
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, harmon17 said:

Έχω το 8 pro IN2020 (από Banggood από τον Οκτώβριο 2020). Πέρασα την αναβάθμιση προχτές και δεν έχω κάποιο πρόβλημα, όλα δουλεύουν κανονικά. 

Στην επιλογή για Φωτεινή ή Σκοτεινή λειτουργία πατώτντας στο "Ρυθμισεις σκοτεινής λειτουργίας"  υπάρχουν 3 επιλογές "βελτιωμένο" (το πιο σκούρο) - "Μέτριο" και "Απαλό".

Αυτό που με 'χει χαλάσει είναι που δεν έχει (ή που δεν βρίσκω) πλέον την δυνατότητα να έχω κάποιες εφαρμογές σε κρυφό πεδίο όπως είχα πριν όταν στην οθόνη πάταγα με 2 δάχτυλα που απομάκρυνα. 

Επίσης χάθηκε στις ταπετσαρίες η δυνατότητα να αλλάζει κάθε μέρα η ταπετσαρία από την συλλογή της Oneplus. 

Και τέλος... επιτέλους έχουμε 5G και με Vodafone !! 

Αναζήτηση hide apps στις ρυθμίσεις και πρόσβαση γίνεται από το dialer με πληκτρολόγιση #xxxx#

Εγώ είχα περάσει το obt1 NA (international) σε EU συσκευή και μετά πήρα με ota το stable και τώρα είναι σε έκδοση C11 

Edit: παρατήρησα ένα bug, έχω την μπαταρία να φαίνεται με μορφή κύκλου (βλ screenshot) αλλά στο aod φαίνεται με την κλασσική μορφή, ενώ στην 11 φαινόταν και εκεί κύκλος. Αν μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει θα το εκτιμούσα. Πολύ πιθανό βέβαια με μια επαναφορά να στρώσει. 

Screenshot_2022-03-28-19-37-50-57_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Edited by Dimitris842

LG Optimus L3--> Galaxy S III mini-->LG G3s-->LG G Flex 2-->LG G6—>LG G7 -->1+ 8-->Pixel 6 Pro 

Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2022 at 9:54 ΠΜ, Nippon said:

Εμένα δεν έχει επιλογή για πολλά μαυρα όπως στο ColorOS. Έχει μόνο light and dark.

 

Έχω το ΙΝ2015 μοντέλο. Δεν ξέρω αν είναι ευρωπαϊκό αλλά το πήρα από ελληνικό κατάστημα και έγραφε ότι είναι EU μοντέλο.

1 hour ago, Nippon said:

Εμένα δεν έχει τέτοια επιλογή! Καλά τι μπαχαλο αναβάθμιση είναι αυτή, δεν μπορώ να καταλάβω... Επειδή είδα κάποιο battery drain από Google Play Services έκανα clear data μια φορά αλλά μετά δεν έπαιζε το Google Pay και άλλαξε καπως(!) και το πληκτρολόγιο της Google! Μετά ξαναέκανα clear data και έστρωσε! 

Κάτι μου λέει ότι θέλει format το κινητό και στήσιμο όλα πάλι από την αρχή αλλά δεν παίζει να χάσω 4 ώρες από τη ζωή μου για να τα ξαναπεράσω όλα από την αρχή.

 

Έχω το 8αρι ΙΝ2015 μοντέλο που δεν έχω βγάλει άκρη ακόμα αν είναι ευρωπαϊκό ή global.

Screenshot_2022-03-28-18-19-19-30_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

 

As OnePlus doesn't always provide download links for all of their OxygenOS ROMs & OTA update zips, we've created an index to put the links in one post so that they're easy to find.

Note: This is not a support thread for issues you may have with OxygenOS ROMs. If you need help installing or updating, feel free to ask here. If you have any other issues, please ask in another thread.

For the sake of simplicity, only signed flashable (full) zips are listed. These are recovery-flashable zips of the full ROM that won't overwrite your data partition unless mentioned otherwise. They can be flashed via local update in Settings --> System --> System Updates or TWRP recovery.

Packages with build tag IN21DA are intended for the following variant:
IN2011: India

Packages with build tag IN21AA are intended for the following variant:
IN2015: Global

Packages with build tag IN21BA are intended for the following variant:
IN2013: EU

Packages with build tag IN68CE are intended for the following variant:
IN2015: Visible (somehow OnePlus decided to reuse same model number and FCC ID for this variant). As it has OnePlus8Visible instead of OnePlus8 as pre-device value of metadata file in META-INF->com->android it may not be able to flash Open Beta builds.

IN2010 units are Chinese units running HydrogenOS out of the box and may be able to run OxygenOS after conversion via local update. They will however need to format /data and wipe cache to avoid bootloop.

IN2017 units are Sprint and T-Mobile units running their own version of OxygenOS labelled IN55CB and lack local update option in Settings->System->System Updates and are therefore not supported.

IN2019 units are Verizon units running their own version of OxygenOS labelled IN67CD and lack local update option in Settings->System->System Updates and are therefore not supported.

Should someone wish to crossflash their device to a regional ROM different than the one present out of the box, it is advised they take backup of their 

To xda το έχει global.

Link to comment
Share on other sites

Από που να αρχίσω και που να τελειώσω με την αναβάθμιση. Θα πω μόνο αυτά που με ενοχλούν πολύ. Η δόνηση στις ειδοποιήσεις είναι πολύ αδύναμη ειδικά στην τσέπη δε το νιώθω καθόλου και εννοείτε στις ρυθμίσεις το χω βάλει στο δυνατό. Η αθόρυβη λειτουργία της ασύρματης φόρτισης είτε τι επιλέγω είτε όχι δε λειτουργεί και κάνει θόρυβο το ανεμιστηρακι. Τα χρώματα την νύχτα της οθόνης που ξεθωριάζουν ακόμα στις ρυθμίσεις δεν μπορώ να το διορθώσω κάπως. Ειδοποιήσεις στο Gmail δεν έρχονται. Το διπλό κλικ για να κλείσει η οθόνη πλέον πρέπει να γίνεται σε συγκεκριμένα σημεία ενώ παλιά όπου και να το κάνα έκλεινε. Οι χειρονομία για το μπακ όταν είναι ανοικτό το πληκτρολόγιο δε πιάνει. Στην αρχική οθόνη στα αριστερά με τα νέα της Google πως βγαίνει;  Εννοείτε ότι έκανα επαναφορά μετά την αναβάθμιση. Αρκετά γκρίνιαξα νομίζω!

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, KoMp said:

Από που να αρχίσω και που να τελειώσω με την αναβάθμιση. Θα πω μόνο αυτά που με ενοχλούν πολύ. Η δόνηση στις ειδοποιήσεις είναι πολύ αδύναμη ειδικά στην τσέπη δε το νιώθω καθόλου και εννοείτε στις ρυθμίσεις το χω βάλει στο δυνατό. Η αθόρυβη λειτουργία της ασύρματης φόρτισης είτε τι επιλέγω είτε όχι δε λειτουργεί και κάνει θόρυβο το ανεμιστηρακι. Τα χρώματα την νύχτα της οθόνης που ξεθωριάζουν ακόμα στις ρυθμίσεις δεν μπορώ να το διορθώσω κάπως. Ειδοποιήσεις στο Gmail δεν έρχονται. Το διπλό κλικ για να κλείσει η οθόνη πλέον πρέπει να γίνεται σε συγκεκριμένα σημεία ενώ παλιά όπου και να το κάνα έκλεινε. Οι χειρονομία για το μπακ όταν είναι ανοικτό το πληκτρολόγιο δε πιάνει. Στην αρχική οθόνη στα αριστερά με τα νέα της Google πως βγαίνει;  Εννοείτε ότι έκανα επαναφορά μετά την αναβάθμιση. Αρκετά γκρίνιαξα νομίζω!

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το πληκτρολόγιο, το Gmail και τα νέα της Google. Ειδικά αυτό με τα mail με έχει κάψει. Πρέπει να το λύσω αμεσα. Και δεν έκανα επαναφορά πρώτα. Μόνο clear data στα Google Play Services.

Στα καλά τώρα, η μπαταρία κραταει νομίζω λίγο καλύτερα και το double tap to wake λειτουργεί τώρα πια όταν είσαι σε κλήση και είναι κλειστή η οθόνη. Γενικά ευχαριστημένος πολύ είμαι μόνο αυτά τα 2-3 πράγματακια με χαλάνε με χειρότερο μου αυτό με τις ειδοποιήσεις του Gmail.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι η χειροτερη αναβαθμιση που εχει παρει ποτε συσκευη μου ! εκανα λοιπον προχτες την αναβαθμιση , κανοντας πρωτα facrory reset !  παρολα αυτα τα προβληματα που αντιμετωπιζω μ εκαναν να προσπαθισω  ξανα  να κανω εργοστασιακες ρυθμισεις ! το μεγαλο προβλημα ειναι στις ειδοποιησεις ! Κυριως στο Messenger ,  που ενω εχει διαβαστει το μηνυμα , η ειδοποιηση παραμενει στην always on display !   αρκετες φορες λαγκαρει στο σκρολινγκ κ σε επιλογη καρτελας στις ρυθμισεις , κ μολις διαπιστωσα οτι δε μπορω να στειλω συνιμμενο αρχειο στο Gmail ! 

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα να έχεις υποστεί την ταλαιπωρία του factory reset και να έχεις τόσα προβλήματα...

Σίγουρα υπάρχει ένα πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του Gmail αλλά δεν το περίμενα να είναι τόσο γενικευμένο σε κάποιους 😕

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο θέμα που έχω είναι με το Μπακ που δεν λειτουργεί πάνω στο πληκτρολόγιο και είναι ενοχλητικό .
Όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν υποδειγματικά .
Φεισμπουκ δεν έχω ...

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θέμα με τις ειδοποιήσεις του Gmail αναβαθμιστε τα Google Play Services χειροκίνητα και θα σας κάνει λογικά 2 αναβαθμίσεις με αντίστοιχες επανεκκινησεις και θα στρώσουν οι ειδοποιήσεις μετά από αυτό. Εγώ από σήμερα που τις έκανα έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις στο Gmail.

 

ΥΓ: Δεν μπορώ να ξεφορτωθώ το παρακάτω emoji με τίποτα από τον text editor🤣

 

😕

Edited by Nippon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει κανείς το συγκεκριμένο προβλήμα όπως στο screenshot παρακάτω; Στην εφαρμογή Google , με scroll προς τα δεξιά, πολύ συχνά με εμφανίζει χωρίς σύνδεση στο λογαριασμό μου. Φυσικά και αν πατήσω σύνδεση , και μετά στο λογαριασμό μου, μου γράφει ότι είμαι συνδεδεμένος. 🤔🙂

*Oos 12 

Screenshot_2022-03-30-18-41-37-54_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...