Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, pantelis1971 said:

Χμμμ,είχα το τηλέφωνο στην τσέπη μου χωρίς να το χρησιμοποιώ ,και μετά από ώρα που το άνοιξα να δω εάν έχω κάποια ειδοποίηση ,βρήκα μια ενημέρωση οτινξ θερμοκρασία του κινητού επανήλθε σε κανονικά επίπεδα και μπορώ να το χρησιμοποιήσω ....ξέρει κανείς τι μπορεί να έγινε ;;

Στάλθηκε από το IN2020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δες από τις ρυθμίσεις/Μπαταρία μήπως φαίνεται ποια εφαρμογή κατανάλωσε πολλή ενέργεια.

 

Άσχετο, αλλά σαν πολύ καιρό δεν έχουμε να πάρουμε κάποια ενημέρωση ασφαλείας; Ακόμα είμαστε στου Οκτωβρίου. Περίμενα πως μέσω Oxygen OS 12 θα παίρναμε την ενημέρωση ασφαλείας του Δεκεμβρίου, αλλά λόγω του ότι δεν πάει καλά η αναβάθμιση μάλλον θα αργήσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,είμαι ενα βήμα πριν τη παραγγελία του 8 προ και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς σε περίπτωση προβλήματος της οθόνης,που θα απεθυνθώ?Στο σκρουτζομάγαζο που θα το πάρω ή στην oneplus?

Link to comment
Share on other sites

Στο κατάστημα αγοράς απευθύνεσαι ενώ είσαι doa, εφόσον παρέλθει το διάστημα αυτό τότε σε OnePlus τουλάχιστον για το πρώτο χρόνο της εγγύησης.

2ο χρόνος της εγγύησης είναι του καταστήματος.

Μπορείς βέβαια απευθυνθείς και σε OnePlus απευθείας αλλά μην περιμένεις αντικατάσταση συσκευής με καινούργια σφραγισμένη αλλά να σου γίνει επιδιόρθωση όπου θεωρήσουν ότι υπήρχε πρόβλημα στη συσκευή σου.

Προσωπικά έκανα χρήση του doa στην πρώτη αγορά του 8 Pro λόγο πρασινιλα σε οθονη σε χαμηλή φωτεινότητα, το έστειλα πίσω, μου έγινε refund, ξανά έκανα νέα παραγγελία και η δεύτερη συσκευή ήταν νορμάλ.

Την αγορά βέβαια την έκανα από official site.

Sent from my OnePlus 8T using Tapatalk





OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mike3550 said:

Ψαχνω φορτιστη και καλωδιο για oneplus 8 pro..ξερει κανεις που μπορω να βρω?επισης ψαχνω και για προστασια οθονης

https://www.banggood.com/OnePlus-30W-Warp-Charge-USB-Wall-Charger-Adapter-With-US-Plug-EU-Plug-For-OnePlus-8-OnePlus-8-Pro-for-iPhone-11-SE-2020-p-1726202.html?cur_warehouse=CZ&ID=47184&rmmds=search

 

https://www.oneplus.com/gr/store/power-cables?from=head

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος aosp based android 12 custom rom;

Αν ναι ποια;

Εντυπώσεις;

Τα βασικά features και το 5G παίζουν;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν συμβαινει και στους υπολοιπους.
Αν βαλω ανοιχτη ακροαση σε κληση, υστερα απο καποια δευτερολεπτα σβηνει η οθονη και δεν ανοιγει παλι με διπλο tap για να πατησω το κουμπι τερματισμου κλησης.
Πρεπει ο αλλος να την τερματισει για να ανοιξει και παλι η οθονη μονη της.

Βεβαια ανακαλυψα πως ανοιγει με το power button και ετσι λυνεται το προβλημα. Ομως δεν θα επρεπε να μενει ανοιχτη η οθονη κατα τη διαρκεια της κλησης με ανοιχτη ακροαση. ?

Μηπως σε εσας δεν σβηνει ή ανοιγει με διπλο tap στην οθονη. ?



Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είτε με ανοιχτή ακρόαση είτε με το ακουστικό δεν λειτουργεί το double tap ούτε σε εμένα κατά τη διάρκεια της κλήσης. Φαντάζομαι ότι έτσι είναι σχεδιασμένο να λειτουργεί και δεν είναι κάποιο bug.

 

Επίσης μου ήρθε η αναβάθμιση ασφαλείας Android του Δεκεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, καλά πήγε αυτό... (5G, 26/12/21, περιοχή Άλσος Νέας Σμύρνης) 

 

Screenshot_20211226-170816.jpg

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, harmon17 said:

Χμμμ, καλά πήγε αυτό... (5G, 26/12/21, περιοχή Άλσος Νέας Σμύρνης) 

 

 

Σου έδωσε 5G η SIM της Vodafone; Πως έγινε αυτό;

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, zagoreos said:

Σου έδωσε 5G η SIM της Vodafone; Πως έγινε αυτό;

Ποια Vodafone ? H Cosmote με την 2η sim που έβαλα.

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, harmon17 said:

Ποια Vodafone ? H Cosmote με την 2η sim που έβαλα.

Ωπ! Έχεις δίκιο, Είδα το vodafone στο προφίλ σου και δεν πρόσεχα το screenshot που γράφει cosmote....

 

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Είναι τραγικό για κινητό 1 περίπου χρόνου (8 προ) το να μην υπάρχει θήκη για αγορά απο το επίσημο σαιτ...

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου, θέλω να το πουλήσω.

Αν κάποιος γνωστός σας το θέλει, .. προσωπικό μήνυμα.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Guys, μου έσπασαν τα νεύρα σε ΟΡ8. Στα bluetooth ακουστικά (δύο ζευγάρια, ένα xiaomi earphones 2 basic κι ένα blitzwolf) ο ήχος της εισερχόμενης κλήσης δεν ακούγεται. Η επιλογή είναι στο "Πάντα", άλλωστε μέχρι πριν λίγο καιρό περνούσε κανονικά ο ήχος στα blitzwolf. Κατάλαβα το πρόβλημα όταν αγόρασα τα xiaomi, αλλά συνέπεσε με την τελευταία ενημέρωση λογισμικού.

Ακόμη χειρότερα, όλοι οι άλλοι ήχοι ακούγονται κανονικά στα ακουστικά. Παραδόξως, κάποιοι ήχοι (π.χ. εισερχόμενα μνμ ή τέλεγκραμ) ακούγονται πολύ χαμηλά, άλλοι όπως πρέπει (π.χ. ειδοποιήσεις google maps ή η πλοήγηση).

Επίσης, όταν κάνω τεστ στο ringtone (ανεβοκατεβάζω ένταση), ακούω κανονικά μέσα στα ακουστικά. Πάει να βαρέσει μπιέλα το νευρικό μου σύστημα, στην οδήγηση είναι πολύ σημαντικό να έχεις τον ήχο κλήσης στο ακουστικό.

Καμία ιδέα; Ευχαριστώ.

Edited by jonkyr
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα.
Το κινέζικο OnePlus 8 pro έχει κάποια διαφορά στο hardware ή μόνο στο λογισμικό;;
Στο μοντέλο in2020 αναφέρομαι.
Oxygen global είναι χωρίς κάτι κινέζικο.
Προφανώς θα είναι για την παγκόσμια αγορά.

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

εγώ το έχω 1,5 χρόνο αγορασμένο από banggood και είναι μια χαρά. Ουδέποτε είχα πρόβλημα και με τους 3 παρόχους και updates στην ώρα τους.

Μιλάω για το CN με global rom 8/128.

Τώρα αγόρασα το 9 Pro από alliexpress και θα το βάλω για πώληση το 8.

Σε hardware λείπουν κάποιες μπάντες 4G και 5G αλλά τις ελληνικές τις υποστηρίζει.

Edited by kyriakos33
Link to comment
Share on other sites

Aliexpress και χωρίς τ€λων€ίο;;; 

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το AliExpress χρησιμοποιεί καλύτερο σύστημα από ότι το PayPal, λεφτά δεν υπάρχει περίπτωση να χάσεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όχι τουλάχιστον στο συγκεκριμένο κατάστημα. Πριν ένα μήνα παρέλαβα και εγώ και άλλοι συμφορουμίτες το OnePlus 9Pro, δες σχετικά μερικές σελίδες πριν στο αντίστοιχο νήμα του OnePlus 9Pro.

Μάλιστα με το κουπόνι TOPE25 έχεις και κέρδος 22,13€ αν θυμάμαι καλά. Ήδη είδα σε χρώμα γκρι-ασημί πλέον το 12/256 δεν υπάρχει σε διαθεσιμότητα.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Να μην ελπίζουμε σε 5g από wind υποθέτω....

Στάλθηκε από το IN2020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...