Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε συνέχεια της επικοινωνίας μου με την Oneplus σχετικά με 5G και Vodafone μου είπαν να κάνω τα εξής : 
"About your concern, we request you to please try the below given troubleshooting steps to fix the issue.
  Reset Network Settings.
• Turn on the mobile by using the Power key.
• After that swipe up the screen to open Main Menu and choose Settings.
• Then select System and Reset options.
• In the next step, tap Reset Wi-Fi, mobile & Bluetooth.
• At the end select Reset Settings and confirm the whole operation by tapping Reset Settings.   Clear Cache:
Step 1: Power OFF your OnePlus device. 
Step 2: Press and hold Volume down and power key simultaneously until 
the device vibrates in Recovery menu 
Step 3: Select your preferred language as English 
Step 4: Select Wipe data and cache 
Step 5: Now select Wipe cache 
Step 6: Select Yes to continue the process 
Step 7: Select Reboot.
 I am sure that the above steps will resolve the issue"   Τα έκανα αλλά αποτέλεσμα zero... συνεχίζω να μην έχω επιλογή 5G στα διαθέσιμα δίκτυα. Στο μεταξύ συνεχίζουν να μην απαντούν στην ερώτηση αν έχουν διευθετήσει το θέμα firmware Vodafone... 
Κακώς τα έκανες αφού αυτή δεν ήταν η λύση
Απορώ τι καπνίζουν να σου δώσουν τέτοια συμβουλή.
Η ίδια η Vodafone πρέπει να την πιστοποιήσει τη συσκευή όπως έχει κάνει η cosmote σε συνεργασία με την OnePlus.



Αυτό ισχύει..


Δεν υπάρχουν παρα ελάχιστες διαφορές με Oxygen όπως είδα σε χρήστες που έβαλαν την beta.

Ένα hybrid oxygen με color θα είναι αλλά ελάχιστες color os επιρροές.

Με 10 σειρά ίσως έχει που θα λανσαριστεί με Android 12 πιο color OS επιρροές αλλά αυτό δεν σημαίνει θα περάσει σε 8 σειρά ειδικά για Ευρώπη - global συσκευές.

Sent from my IN2023 using Tapatalk




OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alextrela said:

Κακώς τα έκανες αφού αυτή δεν ήταν η λύση emoji38.png
Απορώ τι καπνίζουν να σου δώσουν τέτοια συμβουλή.
Η ίδια η Vodafone πρέπει να την πιστοποιήσει τη συσκευή όπως έχει κάνει η cosmote σε συνεργασία με την OnePlus.





Δεν υπάρχουν παρα ελάχιστες διαφορές με Oxygen όπως είδα σε χρήστες που έβαλαν την beta.

Ένα hybrid oxygen με color θα είναι αλλά ελάχιστες color os επιρροές.

Με 10 σειρά ίσως έχει που θα λανσαριστεί με Android 12 πιο color OS επιρροές αλλά αυτό δεν σημαίνει θα περάσει σε 8 σειρά ειδικά για Ευρώπη - global συσκευές.

Sent from my IN2023 using Tapatalk



 

Το ColorOs που βγαίνει τώρα για τη σειρά 8 είναι βασισμένο σε Android 12. Είναι Heavy Customized ROM τύπου miui κλασσική Κινεζιά !  . Φυσικά είναι σε Beta έκδοση και δεν έρχεται απλά σαν ενημέρωση. Καλά θα ήταν να είναι κοντά στο πανάλαφρο και σχεδόν AOSP Oxygen, αλλά καμία σχέση . Θα δούμε όταν ξεκινήσουν να το περνάνε σήμερα αύριο.. 🙂 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι περίεργο market που έχουν...όλα τα προϊόντα σχεδόν τα βγάζει εξαντλημένα.
Ήθελα να πάρω καμιά θήκη για το 8 pro αλλά Τζιφός ..

Στάλθηκε από το IN2020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τις καλύτερες θήκες κατά την άποψή μου
https://latercase.com/products/oneplus-8-pro-thin-case

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 
Έχω την sandstone σε γκρι και είναι η αγαπημένη μου θήκη μέχρι στιγμής. Δημιουργεί πολύ ωραία αίσθηση στο χέρι χωρίς να γλιστράει ή να "ιδρώνει" όπως οι σιλικόνης. Είναι λεπτή αλλά φαντάζομαι η carbon θα είναι λεπτότερη. Στην αρχή είναι λίγο πιο δύσκολο να χρησιμοποιήσεις το volume slider αλλά μετά από λίγο καιρό νομίζω φτιάχνει κάπως. Έχω επίσης και την nylon που παρόλο που είναι και αυτή πολύ ωραία στο χέρι κάνει το κινητό λίγο πιο χοντρό. Είχε παίξει παλαιότερα combo στο oneplus store που τις είχε και τις δύο μαζί 13-14€.
Έχει πετύχει κανείς την carbon διαθέσιμη; Μόνο στο eshop την βρίσκω αλλά έχει κάπου 26€.
Φίλε μου υπάρχει γκρι χρώμα;εγώ έχω βρει μόνο σε μαύρη και αυτή που έγραψα που νομίζω ότι είναι προς το μωβ,αν είναι γκρι αυτή που έκανα παραγγελία από το eShop θα είναι πολύ καλό νέο

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Το ColorOs που βγαίνει τώρα για τη σειρά 8 είναι βασισμένο σε Android 12. Είναι Heavy Customized ROM τύπου miui κλασσική Κινεζιά !  . Φυσικά είναι σε Beta έκδοση και δεν έρχεται απλά σαν ενημέρωση. Καλά θα ήταν να είναι κοντά στο πανάλαφρο και σχεδόν AOSP Oxygen, αλλά καμία σχέση . Θα δούμε όταν ξεκινήσουν να το περνάνε σήμερα αύριο..  
Αν έβλεπες stock Android 12 να δεις τι κινεζια ειναι ένα φρανκεσταιν μίγμα one ui, color OS και miui ειναι.
Οχι απαραίτητα κακό αλλά πολύ διαφορετικό.

Καμία σχέση με stock Android όπως το ήξερες έως Android 11.

Η Google επέλεξε ριζική αλλαγή στο look and feel με 12.

Προσωπικά μεταξύ stock android 12 και color OS θα προτιμούσα το δεύτερο λόγο παραπάνω features και Customization.

Ευτυχώς βέβαια υπάρχουν τρίτα θέματα να αλλάξω λίγο το ui σε stock Android 12 με root.

Και το oxygen 12 inspired by color OS δεν το βλέπω κάτι προς χειρότερο μάλιστα βλέπω και παραπάνω customization όπως η προσθήκη theme store που ήταν μια έλλειψη σε Oxygen και παραπάνω customization σε aod που και η τελευταία έπρεπε φτάσουμε android 11 για να δούμε σε OnePlus ενώ όλοι οι άλλοι oem και Google έδινε εδω και λίγα χρόνια.

Εφόσον συνδυαστεί με καλύτερη ποιότητα και ταχύτητα στην ενημέρωση λογισμικού που τελευταία είχε χαλάσει σε OnePlus όπως αργοπορημένα security updates τότε δεν βλέπω με κακό μάτι το color OS inspired.

Σε τελική προσωπικά πάντα με custom rom έπαιζα - παίζω με OnePlus συσκευές, ποτέ δεν καθόμουν με Oxygen επομένως αδιάφορο πλήρως πως θα ειναι μαμά rom.

Sent from my OnePlus 8T using Tapatalk




OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς τη nillkin nature θήκη; προστατεύει την κάμερα;σε σχέση με την θήκη της συσκευασίας πως την βλέπετε;

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vag74 said:

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς τη nillkin nature θήκη; προστατεύει την κάμερα;σε σχέση με την θήκη της συσκευασίας πως την βλέπετε;

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για λίγο διάστημα 

Καλή χρήση και Αγία αλλά σαν την ringke x fusion. Τίποτα.

.
 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Καλημέρα ευχαριστώ για την απάντηση, καταλαβαίνω ότι η ringke προστατεύει καλύτερα το τηλέφωνο, μπορείς να μου πεις σε σχέση με την θήκη της OnePlus πως είδες την nillkin;επίσης αν προστατεύει τις κάμερες;

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@alextrela
Έχει προστεθεί theme store, στο android 12 oxygen os;;;
Έτσι είχαν πει θα το προσθέσουν.
Έχει κινεζική έκδοση beta color OS 12 για 8 pro σε xda αν θες δοκιμάσεις.

Sent from my IN2023 using Tapatalk


OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, vag74 said:

Καλημέρα ευχαριστώ για την απάντηση, καταλαβαίνω ότι η ringke προστατεύει καλύτερα το τηλέφωνο, μπορείς να μου πεις σε σχέση με την θήκη της OnePlus πως είδες την nillkin;επίσης αν προστατεύει τις κάμερες;

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ έχω βάλει μία Spigen Liquid Air Back Cover στα 9 ευρώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει μία Spigen Liquid Air Back Cover στα 9 ευρώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Την μαύρη; από που;

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vag74 said:

Την μαύρη; από που;

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Από Σκρουτζ 

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Από Σκρουτζ 
Δεν είναι διαθέσιμη πλέον, έκανα παραγγελία δύο διαφανές της nillkin στα 5€ και οι δύο είναι μια χαρά πιστεύω

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά, γιατί στο Google discover αριστερά της αρχικής οθόνης χάνεται ο καιρός; κάνω εκκαθάριση της εφαρμογής Google και επανέρχεται αλλά μετά ξανά χάνεται

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει γνήσιες θήκες για το OnePlus 8 το απλό και θέλει να τις δώσει με ενδιαφέρει

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω τώρα που βγήκε στα 465 η έκδοση 12/256 στο Amazon.... Πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του μετά από τόσο καιρό; θα πάρει μελλοντικές αναβαθμίσεις; προέρχομαι από Huawei p20 pro.

Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2021 at 9:27 ΠΜ, smyrali said:

Καλημέρα... Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω τώρα που βγήκε στα 465 η έκδοση 12/256 στο Amazon.... Πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του μετά από τόσο καιρό; θα πάρει μελλοντικές αναβαθμίσεις; προέρχομαι από Huawei p20 pro.

Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Βγήκε με Android 10 το 2020.

OnePlus confirmed its new update policy for its device portfolio. Flagship devices starting with the OnePlus 8 series will now get three major Android OS updates and four years of security updates. Three OS updates and 4 years of security updates:

OnePlus 9 Pro

OnePlus 9R

OnePlus 9

OnePlus 8T

OnePlus 8 Pro

OnePlus 8

https://www.gsmarena.com/oneplus_extends_software_support_for_its_smartphones-news-49868.php

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αναβαθμίσεις δεν παίρνουν οι συσκευές κάθε μήνα;

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αναβαθμίσεις δεν παίρνουν οι συσκευές κάθε μήνα;

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Όχι, εδώ και 2-3 χρόνια ανά 2 η 3 μήνες.


Sent from my IN2023 using Tapatalk


OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εδώ και 2-3 χρόνια ανά 2 η 3 μήνες.


Sent from my IN2023 using Tapatalk


Χειρότερα από την Xiaomi;

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...