Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
8 hours ago, jackdaniels said:

Ξαναρώτησα εδώ αλλά την έφαγε την ανάρτηση μου η αναβάθμιση μάλλον, αξίζει η αγορα του 8 τώρα ρε παιδιά , καλή συσκευή βγήκε? Κάνα 300άρι κάνει καινούργιο τώρα.

Φυσικά και αξίζει σε αυτά τα χρήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2021 at 1:10 ΜΜ, jackdaniels said:

Ξαναρώτησα εδώ αλλά την έφαγε την ανάρτηση μου η αναβάθμιση μάλλον, αξίζει η αγορα του 8 τώρα ρε παιδιά , καλή συσκευή βγήκε? Κάνα 300άρι κάνει καινούργιο τώρα.

Εξαρτάται τι ζητάς σε ενα κινητό...Εγω που το έχω 1 μήνα περίπου είμαι ευχαριστημένος.Σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει κάτι καλύτερο.Είδα και το poco f3 απο κοντά αλλά δεν συγκρίνονται κατ'εμε...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το κινητο για 300 ευρω νομιζω δεν υπαρχει κατι καλυτερο αυτη την στιγμη

Παιδες ποσο SOT βγαζετε? εγω μεσο ορο ειμαι στις 6 ωρες/24ωρο 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
34 minutes ago, aras said:

Παιδια αν το αγοράσουμε και πάθει κατι, που το στέλνουμε αν είναι μέσα στην εγγύηση; 

Στο service της μαμά εταιρίας εντός Ευρώπης. Υπάρχει διαδικασία που περιγράφεται στο site τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, SergioChr said:

Εξαρτάται τι ζητάς σε ενα κινητό...Εγω που το έχω 1 μήνα περίπου είμαι ευχαριστημένος.Σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει κάτι καλύτερο.Είδα και το poco f3 απο κοντά αλλά δεν συγκρίνονται κατ'εμε...

Με τίποτα ποκο, από το f2 pro προερχόμενος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Παίδες 5g wind από ότι κατάλαβα δεν παίζει προς το παρών σωστά?  Cosmote που έχω 2η  Sim μου το βγάζει κανονικά. Από Vodafone ξερουμε τι γίνετε? 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά κανένα ενδιαφέρον για 5g τα οφέλη του πολύ λιγότερα από τα συν του για και να είχα δυνατότητα βάλω θα το είχα off all the time.
Μονο οι θερμοκρασίες και η επίπτωση σε μπαταρία που προκαλεί ειναι deal breaker.

Σε μια 5ετια βλέπουμε όταν φτάσει σε κατανάλωση, θερμοκρασίες με μελλοντικό hardware και κάλυψη από παροχους όσο το 4g/4g+ θα το σκεφτώ.


Sent from my KB2003 using Tapatalk



OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2021 at 6:59 ΠΜ, ison said:

Παίδες 5g wind από ότι κατάλαβα δεν παίζει προς το παρών σωστά?  Cosmote που έχω 2η  Sim μου το βγάζει κανονικά. Από Vodafone ξερουμε τι γίνετε? 

Σχετικά με την Vodafone διάβασε post μου στην σελίδα 81, ημερομηνία 14/6ου 

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Μια γεύση από Android 12 beta 5(pixel 5 port)με δικές μου πινελιές, δεν σημαίνει απαραίτητα έτσι θα είναι με OxygenOS όταν πάρει 12.39d98b894cfbc78f2037fc7d0e50b801.jpgad9c654ed5d57e06c3a8b7a8279e9d5a.jpg33ab77040d6bd5060c9b3a4b978046b1.jpgce81c791aef711d75381ece7bd04b70f.jpgf9adade702be08ea78e0f55294e49e2d.jpgc18fa2da7cfab3fae83bc3ec20800a6e.jpg527482f6fe968f46c97c39dc7b20b428.jpg6e20d0e4649fd6988993e41bd0a21787.jpg5022fc2cef9f339e7473d74220184b66.jpga907c4e7fb7d369090a4e679aa53e482.jpg28ff92f61e31ad99f83a0103910b324e.jpgb2d3582819b41bb882138c8dc4300ffb.jpg26ac97e7dd5f579da39c8bf4bac08881.jpg

Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk





OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την Vodafone διάβασε post μου στην σελίδα 81, ημερομηνία 14/6ου 
Ας γράψει κάποιος τί γίνεται με το 5G με τις εταιρείες γιατί ενδιαφέρομαι για το τηλέφωνο. Είχε θέμα η Vodafone δηλαδή τώρα το φτιάξανε ; Η wind; Cosmote;
Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2021 at 10:56 ΜΜ, stefanidis said:
On 9/9/2021 at 12:21 ΜΜ, harmon17 said:
Σχετικά με την Vodafone διάβασε post μου στην σελίδα 81, ημερομηνία 14/6ου 

Ας γράψει κάποιος τί γίνεται με το 5G με τις εταιρείες γιατί ενδιαφέρομαι για το τηλέφωνο. Είχε θέμα η Vodafone δηλαδή τώρα το φτιάξανε ; Η wind; Cosmote;

Cosmote --> ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,είναι καμιά εβδομάδα που το κινητό ξεκινάει να φορτίζει στην warp και μετά από 1-2 λεπτά πέφτει στην κανονική...

Γνωρίζει κανείς κάτι?

8pro 12/256

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 hours ago, papstr said:

καλημέρα,είναι καμιά εβδομάδα που το κινητό ξεκινάει να φορτίζει στην warp και μετά από 1-2 λεπτά πέφτει στην κανονική...

Γνωρίζει κανείς κάτι?

8pro 12/256

Αν διαβάσεις στο forum της OnePlus, είναι αρκετοί που έχουν το ίδιο παράπονο με σένα όσον αφορά το warp charge. Κάποιοι λένε ότι αν βγάλεις το καλώδιο από το φορτιστή και το ξαναβάλεις καλά δουλεύει. Κάποιοι λένε για restart της συσκευής ενώ άλλοι μιλάνε για προβληματικό καλώδιο / φορτιστή. Πόσο % έχει η μπαταρία σου όταν το συνδέεις; Ή στο κάνει πάντα ανεξαρτήτως ποσοστού;

ΥΓ. Το θέμα που άνοιξες το συγχώνευσα με το παρόν θέμα μιας και στα πλαίσια της συνοχής του forum δεν ενδείκνυται να ανοίγουμε καινούργιο θέμα για κάθε απορία μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, athanaso77 said:

Αν διαβάσεις στο forum της OnePlus, είναι αρκετοί που έχουν το ίδιο παράπονο με σένα όσον αφορά το warp charge. Κάποιοι λένε ότι αν βγάλεις το καλώδιο από το φορτιστή και το ξαναβάλεις καλά δουλεύει. Κάποιοι λένε για restart της συσκευής ενώ άλλοι μιλάνε για προβληματικό καλώδιο / φορτιστή. Πόσο % έχει η μπαταρία σου όταν το συνδέεις; Ή στο κάνει πάντα ανεξαρτήτως ποσοστού;

ΥΓ. Το θέμα που άνοιξες το συγχώνευσα με το παρόν θέμα μιας και στα πλαίσια της συνοχής του forum δεν ενδείκνυται να ανοίγουμε καινούργιο θέμα για κάθε απορία μας.

Καλημέρα και ευχαριστώ εκ των προτέρων,το κάνει σχεδόν πάντα άσχετα με το επίπεδο της μπαταρίας...βγάζοντας και ξαναβάζωντας το καλώδιο δουλεύει αλλά για λίγο.

Έχω δυστυχώς δοκιμάσει και άλλον φορτιστή και άλλο καλώδιο.Το restart έχει μείνει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μήπως γνωρίζει κάποιος, πώς εμποδίζει την κουρτίνα, να κατεβαίνει, όταν το κινητό , είναι κλειδωμένο;;

Σε περίπτωση κλοπής, χωρίς να ξεκλειδώσει το κινητό, απενεργοποιούν τα wifi, δεδομένα, ενεργοποίηση της λειτουργίας πτήσης.

(Σε κινητό realme, την έχει την ρύθμιση.).

κάποια εφαρμογή, που να κλειδώνει την κουρτίνα;;

Link to comment
Share on other sites

(Settings->device->notification center. Turn off access to quick settings.).

(Settings,lock screen,app shortcuts.then uncheck the option.).

Αυτή η ρύθμιση, που είναι στο κινητό, αν το γνωρίζει κάποιος.

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, athanasios1112 said:

(Settings->device->notification center. Turn off access to quick settings.).

(Settings,lock screen,app shortcuts.then uncheck the option.).

Αυτή η ρύθμιση, που είναι στο κινητό, αν το γνωρίζει κάποιος.

 

Καλημέρα, 

Ρυθμίσεις->Ασφάλεια & κλείδωμα οθόνης και έπειτα δίπλα από την επιλογή "Κλείδωμα οθόνης" πατάς το γρανάζι και τικάρεις την επιλογή "Απενεργοποίηση πίνακα ''Γρήγορες ρυθμίσεις'' στην οθόνη κλειδωματος''

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το έψαξα χθες, αλλά δεν μπορούσα να το ανεβάσω, , πρέπει να είχε πέσει το forum.

Screenshot_20210917-023535.jpg

Screenshot_20210917-023517.jpg

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού εδώ και 2 ημέρες. Πήγα σήμερα να το συνδέσω με το αυτοκίνητο για να έχω Android Auto. Δεν συνδεόταν με τίποτα, ενεργοποίησα το USB debugging, πείραξα μια άλλη ρύθμιση για το usb για το File Transfer κτλ και πάλι τίποτα. Όλες τις δοκιμές τις έκανα με Huawei καλώδιο που είχα από το προηγούμενου κινητό . Μόλις δοκίμασα το καλώδιο με το οποίο έρχεται το κινητό έπαιξε κατευθείαν. 

Το γράφω ώστε όποιος ταλαιπωρηθεί με αντίστοιχο πρόβλημα να δοκιμάσει πρώτα με το αυθεντικό καλώδιο της OnePlus.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου το Hyundai i20, δεν έχω δοκιμάσει με το μανισιο καλώδιο. Δυο άλλα καλώδια που δοκίμασα, έπαιξε κανονικά μέχρι τώρα

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Λόγω ξεκλείδωτου Bottloader στο oneplus 8, το επανέφερα στην αρχική του κατάσταση με κλειδωμένο bootloader με το msm tool και ταυτοχρόνως λύθηκε και το πρόβλημα με το security level 3.

Το netflix πλέον λειτουργεί σε security level 1. Kαι έκανε και κανονικά update απο το google play σαν εφαρμογή.

Είπα να το αναφέρω μήπως κάποιος αντιμετωπίζει παρόμοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nemaki said:

Λόγω ξεκλείδωτου Bottloader στο oneplus 8, το επανέφερα στην αρχική του κατάσταση με κλειδωμένο bootloader με το msm tool 

Όταν το κάνεις επαναφορά , χάνεις όλα τα αρχεία και το στήσιμο γίνεται από την αρχή; Που το βρίσκεις το "msm tool" ;

Edited by balakof

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, balakof said:

Όταν το κάνεις επαναφορά , χάνεις όλα τα αρχεία και το στήσιμο γίνεται από την αρχή; Που το βρίσκεις το "msm tool" ;

Nαι χανονται ολα, οποτε παιρνεις Backup οτι αρχεια θες απο πριν.

Δες παρακατω το λινκ

https://www.droidwin.com/unbrick-oneplus-8-pro-8t-msm-download-tool/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...