Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα χθες, το ζορισα το κινητό, και μου έβγαλε μήνυμα υπερθέρμανση,, πρώτη φορά μου συμβαίνει σε κινητό, αλλά το πίεσα μέσα στην ζέστη .

 

( Τheo

Αν σου πρασινίζει, και έχει εγγύηση, επιστροφή και αντικατάσταση συσκευή.

).

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έβγαλε το μήνυμα για υπερθέρμανση σήμερα ενώ δεν το χρησιμοποιούσα απλά ήταν σε ζεστό σημείο.

Η οθόνη είναι κάπως έτσι σε χαμηλή φωτεινότητα (από κοντά είναι πιο πράσινη), τελικά ότι πληρώνεις παίρνεις...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον, μου απάντησαν απ' την oneplus. Νομίζω πως έστρωσε τώρα, επισυνάπτω την επίλυση τους για όσους αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα:

 

We request you to perform the below steps to resolve the issue

 

1) Open Settings > Search for 'DC dimming' and enable this option.

2) Check if this is only during low brightness scenarios.

3) If this happens only during 120Hz display mode.

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσέξει, όταν το έχω στο τσαντάκι, πάλι ζεσταίνεται. Πριν μέρες, έκλεινα εγώ τα data, να μην δουλεύει,, νομίζω ότι αυτό το ζεσταίνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Μήπως έχετε δοκιμάσει κάποια μεμβράνη για το ONEPLUS 8 PRO που είναι καλή και θα την προτείνατε ?

 

Σε αυτή που έχει από τη μάνα του μου έχει κάνει κάποια σημάδια και φουσκαλίτσες και θέλω να την αντικαταστήσω

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον, μου απάντησαν απ' την oneplus. Νομίζω πως έστρωσε τώρα, επισυνάπτω την επίλυση τους για όσους αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα:

 

We request you to perform the below steps to resolve the issue

 

1) Open Settings > Search for 'DC dimming' and enable this option.

2) Check if this is only during low brightness scenarios.

3) If this happens only during 120Hz display mode.

 

 

μπραβο για την αναρτηση σου !

το Dc dimming εκανε δουλεια ..

το πρασινισμα εγινε σχετικα μαυρο στις εφαρμογες που το παθαιναν

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα.

Μια ερωτηση.Σκεφτομαι να αγορασω το oneplus 8.

Dialer εχει της Goggle αν δεν κανω λαθος.

Αλλαζει με το δικο του? Εννοω της εταιριας.Εχω δει καποιοι πως κατεβαζουν το app της εταιριας και ειναι οκ.

Μια βοηθεια σ αυτο.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα

 

Μήπως έχετε δοκιμάσει κάποια μεμβράνη για το ONEPLUS 8 PRO που είναι καλή και θα την προτείνατε ?

 

Σε αυτή που έχει από τη μάνα του μου έχει κάνει κάποια σημάδια και φουσκαλίτσες και θέλω να την αντικαταστήσω

 

Ευχαριστώ

 

https://www.amazon.de/gp/product/B087M6HBRV/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

Αυτή φίλε μου είναι άριστη κ μερικά ελαφρά βαθουλωματα που μπορεί να κάνει τα διορθώνει μόνη της..

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με oxygen updater την φοράω από το πρωί.. στο pro

Βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

[ATTACH]67990[/ATTACH] Καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

Καλως μας ηρθες 11.0.8.8 😄

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ!

Έχει διαπιστώσει κανείς προβλήματα στη σύνδεση με bluetooth;

Αυτά που διαπίστωσα εγώ σε 5 διαφορετικές συσκευές (ηχεία, ακουστικά):

1. Δεν γίνεται πάντα αυτόματη σύνδεση

2. Αν γίνει, ο ήχος ακούγεται από το τηλέφωνο και όχι από τη συνδεδεμένη συσκευή

3. Μετά τη 2η - 3η προσπάθεια εν τέλει ο ήχος ακούγεται από τη συνδεδεμένη συσκευή.

Δεν διαπιστώθηκε πρόβλημα στη σύνδεση με το bluetooth του αυτοκινήτου.

Μίλησα στο chat της OnePlus 3 φορές:

- Την 1η μου είπαν απλά να πάω στο service center και όταν ρώτησα πού είναι στη Θεσσαλονικη ή έστω στην Ελλάδα, μου απάντησαν ότι αυτή η πληροφορία είναι εμπιστευτική και δεν μπορούν να μου πουν.

- Τη 2η φορά μου είπαν ότι είναι πρόβλημα το οποίο το γνωρίζουν και το έχουν αναφέρει και άλλοι και θα βγάλουν κάποια στιγμή update που θα το διορθώνει. Έκανα την πρόσφατη αναβάθιμση αλλά το πρόβλημα παραμένει.

- Την 3η φορά μου είπαν να κατεβάσω κάτι αρχεία και να τους δώσω remote access στο pc μου για να κάνουν εγκατάσταση και φυσικά τους είπα ότι αυτό που ζητάνε δεν μπορεί να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, kmagandr said:

Καλημέρα στο φόρουμ!

Έχει διαπιστώσει κανείς προβλήματα στη σύνδεση με bluetooth;

Αυτά που διαπίστωσα εγώ σε 5 διαφορετικές συσκευές (ηχεία, ακουστικά):

1. Δεν γίνεται πάντα αυτόματη σύνδεση

2. Αν γίνει, ο ήχος ακούγεται από το τηλέφωνο και όχι από τη συνδεδεμένη συσκευή

3. Μετά τη 2η - 3η προσπάθεια εν τέλει ο ήχος ακούγεται από τη συνδεδεμένη συσκευή.

Δεν διαπιστώθηκε πρόβλημα στη σύνδεση με το bluetooth του αυτοκινήτου.

Μίλησα στο chat της OnePlus 3 φορές:

- Την 1η μου είπαν απλά να πάω στο service center και όταν ρώτησα πού είναι στη Θεσσαλονικη ή έστω στην Ελλάδα, μου απάντησαν ότι αυτή η πληροφορία είναι εμπιστευτική και δεν μπορούν να μου πουν.

- Τη 2η φορά μου είπαν ότι είναι πρόβλημα το οποίο το γνωρίζουν και το έχουν αναφέρει και άλλοι και θα βγάλουν κάποια στιγμή update που θα το διορθώνει. Έκανα την πρόσφατη αναβάθιμση αλλά το πρόβλημα παραμένει.

- Την 3η φορά μου είπαν να κατεβάσω κάτι αρχεία και να τους δώσω remote access στο pc μου για να κάνουν εγκατάσταση και φυσικά τους είπα ότι αυτό που ζητάνε δεν μπορεί να γίνει.

Έχω παρεμφερές πρόβλημα. Όταν έχω συνδεδεμένο συγχρόνως το smartwatch και το infotainment αυτοκινήτου, λαμβάνοντας ή κάνοντας κλήσεις ο ήχος πάει αυτόματα στο τηλέφωνο, πράγμα που δεν συνέβαινε μέχρι πρόσφατα. Παραδόξως αν δεν έχω συνδεδεμένο το ρολόι δουλεύουν όλα σωστά δηλαδή με ήχο κατευθείαν στο αυτοκίνητο. Υποψιάζομαι κάποιο bug του bluetooth. Όλα αυτά σε Oneplus 8t

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stelik1989 said:

Έχω παρεμφερές πρόβλημα. Όταν έχω συνδεδεμένο συγχρόνως το smartwatch και το infotainment αυτοκινήτου, λαμβάνοντας ή κάνοντας κλήσεις ο ήχος πάει αυτόματα στο τηλέφωνο, πράγμα που δεν συνέβαινε μέχρι πρόσφατα. Παραδόξως αν δεν έχω συνδεδεμένο το ρολόι δουλεύουν όλα σωστά δηλαδή με ήχο κατευθείαν στο αυτοκίνητο. Υποψιάζομαι κάποιο bug του bluetooth. Όλα αυτά σε Oneplus 8t

Τα ίδια και σε μένα, σε Oneplus 8 με ρολόι Honor Magic watch 2

 

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, kwnana said:

Τα ίδια και σε μένα, σε Oneplus 8 με ρολόι Honor Magic watch 2

 

Εγώ με 2 ρολόγια δεν έχω πρόβλημα. Μόνο με συσκευές ήχου. Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, kmagandr said:

Εγώ με 2 ρολόγια δεν έχω πρόβλημα. Μόνο με συσκευές ήχου. Τι να πω...

oneplus 8 με ρολοι huawei watch gt2 και ακουστικα oneplus bullets wireless Z το ιδιο ακριβως που περιγραφεται μπερδευεται ο ηχος αντι να χτυπαει το κινητο με μπαινει σε δονηση.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πως στο κομμάτι της κάμερας η OnePlus οσο και να το "παιδέψει" δεν θα μας ικανοποιήσει ποτέ σε μεγάλο ποσοστό, αλλά σίγουρα με την τελευταία της ναυαρχίδα έκανε μια αισθητή διαφορά έναντι των προηγούμενων μοντέλων, αλλά σαν ολοκληρωμένη συσκευή με το γνωστό brand θεωρώ το OP8 Pro, η οθόνη του, ο σχεδιασμός και η σταθερότητά του, πραγματικά μου άρεσαν τρομερά.

 

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρώτησα εδώ αλλά την έφαγε την ανάρτηση μου η αναβάθμιση μάλλον, αξίζει η αγορα του 8 τώρα ρε παιδιά , καλή συσκευή βγήκε? Κάνα 300άρι κάνει καινούργιο τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...