Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, παρέλαβα το κινητό σήμερα και έστειλα μήνυμα στην oneplus όσον αφορά την εγγύηση και μου είπαν ότι το δικό μου έχει 12 μήνες. Αυτό σημαίνει πως δεν είναι EU?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρέλαβα το κινητό σήμερα και έστειλα μήνυμα στην oneplus όσον αφορά την εγγύηση και μου είπαν ότι το δικό μου έχει 12 μήνες. Αυτό σημαίνει πως δεν είναι EU?

 

Όπως έχει αναφερθεί και παλαιότερα 2 χρόνια εγγύηση δίνεται σε αγορά από την ίδια την Oneplus, Amazon, επίσημους πωλητές (Κωτσόβολος, Πλαίσιο, Public, Media Markt). Σε αγορά από Skroutz, Κίνα κλπ αναγνωρίζεται 1 χρόνος εγγύησης από OnePlus, ο δεύτερος είναι απ το κατάστημα (με ο,τι συνεπάγεται αυτό). Το EU έχει να κάνει ότι προορίζεται για Ευρώπη κ αφορά κυρίως τις συχνότητες που λειτουργεί το τηλέφωνο (5g κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έστειλα τώρα στο chat το imei

Με ρώτησε από ποια χώρα είμαι και μετά μου έγραψε αυτό

 

We would like to inform you that in Greece Europe version devices comes with 2 years of warranty from the date of device purchase

 

Εκτός αν δεν τσέκαρε ότι το πήρα από το best price και σου λέει Ελλάδα 2 χρόνια

Τέλος πάντων και 1 χρόνος καλά είναι

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επαναλαμβάνω την Πέμπτη που παρέλαβα το OnePlus 8 από kiniti.net και μίλησα στο chat μαζί τους τους είπα πως γράφω από Ελλάδα και θέλω να ρωτήσω για την εγγύηση του κινητού που αγόρασα.Μου ζήτησαν το IMEI για να το δουν και σε 2 λεπτά αναμονής μου είπαν πως έχω 2 χρόνια εγγύηση από την στιγμή της ενεργοποίησης της συσκευής.

Ούτε καν απόδειξη αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι

Εγώ ρώτησα για το δικό μου 8 pro που είναι με κινέζικο φορτιστή . Μου είπαν ότι έχω εγγύηση μέχρι 7 Ιουλίου 2022

Εγώ 8 Ιουλίου το άνοιξα. Οπότε έχουν εικόνα πρώτης ενεργοποίησης

Link to comment
Share on other sites

Στον πρώτο εκπρόσωπο που μίλησα στο chat μου ζήτησε την απόδειξη. Βγήκα να τη βγάλω φώτο και με πέταξε εξω. Ίσως αν του έστελνα την απόδειξη να μου έλεγε και εμένα 1 χρόνο εγγύηση.

Ξανά έκανα νέο chat και μίλησα με άλλον, αυτός δε μου ζήτησε την απόδειξη αλλα με ρώτησε από ποια χώρα είμαι. Και μου είπε 2 χρόνια... Τι να πω ρε παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία.και βίντεο ειδικά βράδυ τι ποιότητας είναι;

Έχω τώρα ένα HUAWEI P30

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Να πω μερικά για τη συσκευή

Είναι αρκετά όμορφο τηλέφωνο. Μου αρέσει που έχει κυρτή οθόνη. Και το χρώμα δεν είναι τόσο χάλια όσο φαίνεται στη φωτογραφία. Είναι πιο πολύ ασημί κ όχι ροζ

Η οθόνη είναι εντυπωσιακη και ας είναι 90Hz

Πολύ εξυπηρετικο και το κουμπί στο πλάι που βάζει το τηλέφωνο στο αθόρυβο.

Οσο για τις κάμερες δεν τις έχω δουλέψει πολύ σήμερα αλλά δεν σε τρελαίνει κιόλας.

Ενα μεγάλο ερώτημα για μένα που θα παίξει και ρόλο αν θα κρατήσω τη συσκευή είναι η μπαταρία, το δουλεύω με 2 σιμ κ Bluetooth κ δεδομένα πάντα ανοιχτα

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γιατί είμαι σε τριλλημα.

έχω εδώ και ένα χρόνο το OnePlus Nord, αν εξαιρέσω τώρα το καλοκαίρι που ανεβάζει συχνά θερμοκρασία δεν έχω κάποιο άλλο παράπονο.

Μεταξύ 8 pro, Nord 2 και 9R τι να προτιμούσα;

Link to comment
Share on other sites

Το 9r θα έρθει Ελλάδα;

Γιατί νομίζω η έκδοση που υπάρχει τώρα είναι για Ινδία. Και δεν ξέρω τι γίνεται με το 5g στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-oneplus-9r

 

Προς το παρόν,, μάλλον,, δεν υπάρχει global version,, αλλά είναι εντάξει ;; το 5g στην Ελλάδα, σύμφωνα με το kimovil.!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ολα (2)

n78 (3500)

n1 (2100)

Δεν ξέρω για το 5g, εκτός από αυτά, υπάρχει και άλλη στην Ελλάδα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-oneplus-nord-2

 

Και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το oneplus 8 έχει ξεκλείδωμα οθόνης με διπλό χτύπημα στην οθόνη;

Και αν ναι πως μπορώ να το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα με διπλό χτύπημα οθόνης να ανάβει όπως και ρύθμιση με διπλό χτύπημα να σβήνει.

Αυτές είναι δύο διαφορετικές ρυθμίσεις που μπορούν να γίνουν.

Δεν έχω το κινητό μαζί αυτή την στιγμή να σου πω που είναι,αν ψάξεις στις ρυθμίσεις θα τα βρεις όλα αυτά, αλλιώς αύριο σου λέω που είναι ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,2 ερωτήσεις και απο εμένα για το 8...

-Ποιός απο τους 2 φακούς βγάζει καλύτερες φωτογραφίες σε απλή χρήση?Ο 12 ή ο 48MP?Κάπου διάβασα ο 12

-Για να απενεργοποιήσω το κινητό πρέπει να πατήσω τα power button και volume up μαζί.Μπορώ να το αλλάξω αυτό και να απενεργοποιείται μόνο με το power button?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες είναι μέτριες προς κακές όπως και να τις βγάλεις ούτε με gcam σώζεται η κατάσταση.

Αλήθεια τώρα; Τόσο μεγάλη απογοήτευση είναι οι κάμερες του 8;

Δεν το ήξερα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

 

Μια ερώτηση :το τηλέφωνο δουλεύει μόνο στα 90 Ηz η μπορείς να επιλέξεις και μικρότερη ανάλυση;

 

Η συχνοτητα ανανεωσης της εικονας αλλαζει και μπορεις να επιλεξεις μεταξυ των 60 και 90Hz.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ράγισε η πλάτη πίσω ενώ ήταν μέσα σε θήκη πως έγινε και που δεν καταλαβα εχει τύχη και σε κάποιον άλλο; Αλλάζει μόνο η πλάτη;
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τώρα; Τόσο μεγάλη απογοήτευση είναι οι κάμερες του 8;

Δεν το ήξερα.

 

 

και μία νυχτερινή..

Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...