Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@OSFP7

Αν βάλεις uv, κάλυψε πολύ προσεκτικά το ακουστικό.

Φωτογραφία από διαφορετικό κινητό, όπου την πάτησα, έφυγε η ταινία στο ακουστικό, δεν το κατάλαβα, και βούλωσε, και το τρίβω με ένα βελόνι, και ακόμα δεν το έφτιαξα.

 

https://postimg.cc/jnqm1Gys

Link to comment
Share on other sites

Οπότε να περιμένω τη νέα ευρωπαϊκή και να την περάσω επί τόπου σωστά ?

Δεν γνωρίζω την περίπτωση.!!!!!

Ρώτησε και πάρε γνώμες, !!!!!!!

Δεν θέλω να κολλήσει το κινητό, και να φταίω εγώ.

Δεν έχω εμπειρία σε αυτή την περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω την περίπτωση.!!!!!

Ρώτησε και πάρε γνώμες, !!!!!!!

Δεν θέλω να κολλήσει το κινητό, και να φταίω εγώ.

Δεν έχω εμπειρία σε αυτή την περίπτωση.[/quote

 

 

Υπευθυνη απαντηση , ευχαριστω !

 

Λογικα αν με αφησει να προχωρησω σε μια μελλοντικη αναβαθμιση απο ευρωπη δεν θα εχω προβλημα ..

αν καποιος βεβαια γνωριζει ακομα καλυτερα .

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Ποιο κινητό έχει,.

OnePlus 8;

OnePlus 8 pro;

 

Oneplus 8 εχω.

 

Απλα προσπαθω να δω τις εναλλακτικες εως 20 ευρω το πολυ....αλλιως με βλεπω χωρις τζαμακι καθολου και ο θεος βοηθος.

Καμια συμβουλη? γιατι εχει ερθει το ρημαδι και δε το εχω ανοιξει καν γιατι δεν εχω θηκη/τζαμι

Link to comment
Share on other sites

Oneplus 8 εχω.

 

Απλα προσπαθω να δω τις εναλλακτικες εως 20 ευρω το πολυ....αλλιως με βλεπω χωρις τζαμακι καθολου και ο θεος βοηθος.

Καμια συμβουλη? γιατι εχει ερθει το ρημαδι και δε το εχω ανοιξει καν γιατι δεν εχω θηκη/τζαμι

φοράει όμως ζελατίνα, απ' ότι έχω δει σε reviews...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/28044178/Mocolo-3D-Full-Glue-Full-Face-Tempered-Glass-Black-OnePlus-8.html?from=catspan

 

Γνωστός μου το έχει με την ζελατίνα. Κοίταξε στο skroutz.....

Αυτό είναι mocolo fun face, θέλει τοποθέτηση με ακρίβεια χιλιοστού , αλλιώς θα το σηκώνει η θήκη.

Και εγώ δυσκολεύομαι στα tempered glass, και βάζω το κινητό στην θήκη, καθαριότητα κλπ.., και την ρίχνω από πάνω, οπότε βλέπω, αν κάθησε σωστά.

Αν στην περιοχή σου, υπάρχει μαγαζί που τα περνάει κλπ..

Μπορεί να μην δουλεύει το αποτύπωμα, .!!!!!!!!!!!!!

Αν όχι τότε πήγαινε σε uv, και πρόσεξε πολύ. αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλο κινητό, με uv tempered glass, που μου είχε βουλώσει το ακουστικό, το έτριβα με βελόνι, Και ράγισε η οθόνη.κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Και επίσημα από OnePlus για όλη την 8 σειρά και πάνω θα παίρνει 3 αναβαθμίσεις Android OS και 4 έτη ενημερώσεις ασφαλείας.

 

https://m.gsmarena.com/oneplus_extends_software_support_for_its_smartphones-news-49868.phpaee2fd65855847aef78d875f43f0b621.jpg

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο το βλέπω Γιώργο:rolleyes:

Στο chat της vodafone μου στείλανε τις 5G συμβατές συσκευές και το Oneplus 8 δεν είναι μέσα.

Ομως ούτε το poco F3 είναι αλλά μια χαρά δούλευε το 5G όσο το είχα:cool:

Κανας κάτοχος με sim Vodafone μπορεί να βοηθήσει;

Τελικά βρήκα τη λύση και δυστυχώς είναι αυτή που αναφέρει πιο πάνω και ο harmon17: με sim vodafone (ούτε και με wind που δοκίμασα) δεν παίζει το 5G με το Oneplus 8:(. Aντιθέτως όταν έβαλα sim cosmote έπαιξε κανονικά το 5G και εμφaνίστηκε και η επιλογή στο μενού των ρυθμίσεων. Οπότε αναμένουμε αναβάθμιση του firmware...

ΥΓ κάτοχος από χθες του απλού (306e από γαλλικό amazon) και δηλώνω ενθουσιασμένος (που να είχα και το 8pro:)). Μέσα στη συσκευασία έχει και ακουστικά type c, αλλά δουλεύουν και τα ακουστικά που έχω (jack 3.5) με το ανταπτοράκι από κινητό xiaomi mi9 (το ίδιο ανταπτοράκι δεν δουλεύει με κινητά samsung, πρέπει να αγοράσεις δικό τους ή ειδικό).

Πολύ ελαφρύ, πάρα πολλές επιλογές παραμετροποίησης στις ρυθμίσεις, ο snap865 σκοτώνει και είναι και δροσερός (αν και δεν το έχω αφήσει από τα χέρια μου:)), στα 90hz που το έχω σκρολάρει απίστευτα γρήγορα (στα s20fe & poco f3 έχω την εντύπωση ότι τα 120 hz μου έτρωγαν μόνο την μπαταρία, δεν έβλεπα καμία διαφορά), ο launcher τα σπάει (δεν ξέρω αν θα χρησιμοποιήσω τον Nova, τουλάχιστον όχι προς το παρόν). Για τις φωτογραφίες δεν έχω ακόμα άποψη, δεν πρόλαβα να βγάλω. Θα ήθελα η AOD να ήταν πιο πλούσια, να έχει και χρώματα ξεχωριστά για τις ειδοποιήσεις.

Το μόνο που θα μου λείψει σίγουρα είναι η ασύρματη φόρτιση που χρησιμοποιώ από εποχής s7 edge...

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα , εχω παραγγειλει το απλο 8ρι απο BG ( global rom , IN2010 ) , θα έχω θεμα να το χρησιμοποιησω εδω ελλαδα ( 5g κλπ? - cosmo.. ).

εγραφε οτι χρησιμοποιει oxygen os αλλα κοιταζω τωρα και βλεπω σε φορουμ να αναφερουν κατι για hydrogen os για την IN2010 εκδοση. Ποιο απο τα 2 os θα τρέχει?

Edited by alekos000
Link to comment
Share on other sites

Από banggood το 8 pro με cosmote έχω κανονικά 5g

είτε θα το να ενεργοποιήσει αυτόματα αφού στείλεις μήνυμα είτε θα χρειαστεί να βάλεις τη SIM σε κάποιο συμβατό τηλέφωνο με 5g και να στείλεις μήνυμα.

Απο ROM υπάρχουνε τρεις

ινδική ευρωπαϊκή και international

Εμένα από το BG μου ήρθε με international και προχθές του περασα την ευρωπαϊκή (όχι ότι χρειάζεται αλλά είπα να δω τις διάφορες )

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα , εχω παραγγειλει το απλο 8ρι απο BG ( global rom , IN2010 ) , θα έχω θεμα να το χρησιμοποιησω εδω ελλαδα ( 5g κλπ? - cosmo.. ).

εγραφε οτι χρησιμοποιει oxygen os αλλα κοιταζω τωρα και βλεπω σε φορουμ να αναφερουν κατι για hydrogen os για την IN2010 εκδοση. Ποιο απο τα 2 os θα τρέχει?

Η έκδοση IN2010 από το εργοστάσιο βγαίνει με China Rom και Hydrogen OS, το Banggood πριν στείλει το τηλέφωνο έχει ανοίξει το πακέτο και έχει περάσει την Global Rom με το Oxyzen OS, μην φοβηθείς λοιπόν που το πακέτο θα είναι ανοιχτό.

 

Τώρα με το 5G, ίσως στο μέλλων να αντιμετωπίσεις κάποιο θέμα διότι σε αυτή την έκδοση λείπει μια μπάντα που θα χρησιμοποιηθεί αργότερα στην Ελλάδα.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση IN2010 από το εργοστάσιο βγαίνει με China Rom και Hydrogen OS, το Banggood πριν στείλει το τηλέφωνο έχει ανοίξει το πακέτο και έχει περάσει την Global Rom με το Oxyzen OS, μην φοβηθείς λοιπόν που το πακέτο θα είναι ανοιχτό.

 

Τώρα με το 5G, ίσως στο μέλλων να αντιμετωπίσεις κάποιο θέμα διότι σε αυτή την έκδοση λείπει μια μπάντα που θα χρησιμοποιηθεί αργότερα στην Ελλάδα.

Σε ευχαριστώ πολυ για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να δοκιμασω τον oxygen dialer στο op8 (το οποιο δεν ειναι root)

 

Tον κατεβασα απο το παρακατω link, αλλα μολις ξεκιναω την εγκατασταση μου λεει ακαριαια "η εφαρμογη δεν εγκατασταθηκε".

 

https://forums.oneplus.com/threads/oneplus-dialer-app-for-8t-or-oxygen-os-11.1373851/

 

Μπορει καποιος να με βοηθησει. ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα τη λύση και δυστυχώς είναι αυτή που αναφέρει πιο πάνω και ο harmon17: με sim vodafone (ούτε και με wind που δοκίμασα) δεν παίζει το 5G με το Oneplus 8:(. Aντιθέτως όταν έβαλα sim cosmote έπαιξε κανονικά το 5G και εμφaνίστηκε και η επιλογή στο μενού των ρυθμίσεων. Οπότε αναμένουμε αναβάθμιση του firmware...

ΥΓ κάτοχος από χθες του απλού (306e από γαλλικό amazon) και δηλώνω ενθουσιασμένος (που να είχα και το 8pro:)). Μέσα στη συσκευασία έχει και ακουστικά type c, αλλά δουλεύουν και τα ακουστικά που έχω (jack 3.5) με το ανταπτοράκι από κινητό xiaomi mi9 (το ίδιο ανταπτοράκι δεν δουλεύει με κινητά samsung, πρέπει να αγοράσεις δικό τους ή ειδικό).

Πολύ ελαφρύ, πάρα πολλές επιλογές παραμετροποίησης στις ρυθμίσεις, ο snap865 σκοτώνει και είναι και δροσερός (αν και δεν το έχω αφήσει από τα χέρια μου:)), στα 90hz που το έχω σκρολάρει απίστευτα γρήγορα (στα s20fe & poco f3 έχω την εντύπωση ότι τα 120 hz μου έτρωγαν μόνο την μπαταρία, δεν έβλεπα καμία διαφορά), ο launcher τα σπάει (δεν ξέρω αν θα χρησιμοποιήσω τον Nova, τουλάχιστον όχι προς το παρόν). Για τις φωτογραφίες δεν έχω ακόμα άποψη, δεν πρόλαβα να βγάλω. Θα ήθελα η AOD να ήταν πιο πλούσια, να έχει και χρώματα ξεχωριστά για τις ειδοποιήσεις.

Το μόνο που θα μου λείψει σίγουρα είναι η ασύρματη φόρτιση που χρησιμοποιώ από εποχής s7 edge...

 

Αναλυτικότατος , απόλαυσε το Άρη.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχω το 7Τ το οποίο μετά απο διάφορα συμβάντα,σκέφτομαι να αλλάξω.Γνωρίζω οτι το 8 δεν είναι σημαντική αναβάθμιση αλλά το οτι αυτή τη στγμή το βρίσκω στα 310ευρώ ,με βάζει σε σκέψεις...Αν δεν κάνω λάθος,σε αυτά τα χρήματα δεν παίζει να υπάρχει καλύτερο κινητό.Πιστευετε οτι αξίζει αυτή η αλλαγή?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αγοράσει ποτέ κινητό oneplus,ψάχνω κινητό μέχρι 300 ευρώ,είναι καλή επιλογή το 8 στα 310 ευρώ από best price?

Από θέμα εγγύησης έχουν καταστήματος η αντιπροσωπεία ς ?

Link to comment
Share on other sites

Στα 300 ευρώ το θεωρώ μανούλα δεν νομίζω παίζει συσκευή του βελενηκους στα ίδια λεφτα

 

 

Sent from my Mi 11 Lite 5G using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έδωσα παραγγελία στο oneplus 8.

Σκεφτόμουν το oneplus 9r από banggood στα 415 ευρώ αλλά ποτε να έρθει από την Κίνα; θέλει 3 εβδομάδες

Νομίζω στα 310 είναι πολύ καλή η τιμή το 8. Κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι ότι το κατάστημα (αν και είναι στο best price) μου είπε ότι εχει εγγύηση αντιπροσωπείας για 2 χρόνια

Για να δούμε πότε θα έρθει τώρα γιατί έλεγε παράδοση σε 1-7 εργάσιμες

 

Μια ερώτηση :το τηλέφωνο δουλεύει μόνο στα 90 Ηz η μπορείς να επιλέξεις και μικρότερη ανάλυση;

Επισης έψαξα παρουσίαση του τηλεφώνου στα ελληνικά στο YouTube αλλά δε βρήκα τίποτα

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έδωσα παραγγελία στο oneplus 8.

Σκεφτόμουν το oneplus 9r από banggood στα 415 ευρώ αλλά ποτε να έρθει από την Κίνα; θέλει 3 εβδομάδες

Νομίζω στα 310 είναι πολύ καλή η τιμή το 8. Κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι ότι το κατάστημα (αν και είναι στο best price) μου είπε ότι εχει εγγύηση αντιπροσωπείας για 2 χρόνια

Για να δούμε πότε θα έρθει τώρα γιατί έλεγε παράδοση σε 1-7 εργάσιμες

 

Μια ερώτηση :το τηλέφωνο δουλεύει μόνο στα 90 Ηz η μπορείς να επιλέξεις και μικρότερη ανάλυση;

Επισης έψαξα παρουσίαση του τηλεφώνου στα ελληνικά στο YouTube αλλά δε βρήκα τίποτα

 

Την ίδια παραγγελία έκανα και εγω πρίν απο 3-4 ημέρες και περιμένω και εγώ.

Ναι,έχει επιλογή να το βάλεις στα 60 Hz αν θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα από την kiniti.net ένα OnePlus 8,μου είπαν πως έχει 2 χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας.Εχει η OnePlus service στην Ελλάδα ;
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα προφορικά στο τηλέφωνο αυτό μου είπε. Από εκεί παρήγγειλα και εγώ. Τώρα αν χρειαστεί service δεν ξέρω τι κάνουμε.

Αχρείαστο να είναι :lol:

Πάντως σε αυτά τα χρήματα βλέπω πουλάει σαν ζεστό ψωμί

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα από την kiniti.net ένα OnePlus 8,μου είπαν πως έχει 2 χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας.Εχει η OnePlus service στην Ελλάδα ;

 

Δεν υπάρχει, φεύγει για εξωτερικό η συσκευή.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...