Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς να είμαι ειδικός γιατί το'χω κάνα 2μηνο και εμένα δεν είχε επιλογή για 5G και μετά από την αναβάθμιση εμφανίστηκε ..κατόπιν πήγα σε μία Cosmote και τους παρακάλεσα να δανειστώ μόνο για το μήνυμα μία 5g συμβατή συσκευή.

Από τότε όλα μια χαρά

 

Μπορείς να μας πεις τι τους ζήτησες ?

Το δανειστώ ?

Link to comment
Share on other sites

Στις 15/2/2021 και 3/4/2021 είχα στείλει SMS "5G" στο 1333, η απάντηση από την Cosmote ήταν:

Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΙΝΗΤΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΤΕ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ COSMOTE 5G ΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΑΣ. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ cosmote.gr/5g

 

Στις 10/4/2021 έστειλα πάλι SMS, τότε η απάντηση από την Cosmote ήταν:

ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ COSMOTE 5G ΘΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΛΕΠΤΑ. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ cosmote.gr/5G

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις τι τους ζήτησες ?

Το δανειστώ ?

Έβαλε σε συσκευή συμβατή 5g τη sim για να ενεργοποιηθεί.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό είναι στολίδι και "κάθεται " υπέροχα για το μέγεθος του.

Κάνει τα πάντα ,απλά και με ασύλληπτη ταχύτητα,ενώ στον τομέα μπαταρία-φορτιση είναι πραγματική εμπειρία.Το oxygen θεωρώ ότι είναι μακράν η καλύτερη υλοποίηση android με ακριβώς ότι χρειάζεσαι χωρίς ενοχλητικό blotware.

Στο κομμάτι της κάμερας ήδη μου λείπει το προηγούμενο και το πιο προηγούμενο τηλέφωνο μου (pixel 4xl mate 30 pro ).Δεν έχει κάμερα ναυαρχίδας ,δεν μπορεί γενικά ούτε στο βίντεο εντυπωσιάζει ,αλλά έχει πραγματικά καλή ultra wide.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο εμενα. Μολις σημερα και εγω πηρα να δοκιμασω το oneplus 8 , ερχομαι απο το samsung s10 plus. Mεχρι στιγμης οι εντυπωσεις ειναι καλες, εκτος οχι και τοσο απο τις καμερες........απλως θελω να με βοηθησετε λιγο. Πρωτον πως μπορω ενω το εχω αθορυβο το τηλ να εχει ηχο οταν με καλουν μερικες αγαπημενες επαφες (το ειχα ετσι το αλλο και με εξυπηρετουσε αυτο αρκετα). Δευτερον υπαρχει μεσα στο τηλ καποια εφαρμογη που το καθαριζει? (ανοιχτες εφαρμογες-μνημη κλπ) και κατι αλλο ηθελα αλλα δεν το θυμαμαι τωρα θα επανερθω...Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

.... πως μπορω ενω το εχω αθορυβο το τηλ να εχει ηχο οταν με καλουν μερικες αγαπημενες επαφες (το ειχα ετσι το αλλο και με εξυπηρετουσε αυτο αρκετα). ...

 

Ρυθμίσεις > Ήχοι και Δόνηση > Μην ενοχλείτε όπου εδώ το βάζεις On το Μην ενοχλείτε και παράλληλα βάζειις τις επιλογές σου στις ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ για άτομα και εφαρμογές.

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε και να μου δώσετε ένα λινκ με την καλύτερη gcam για αυτό το τηλέφωνο; γιατί έχω δοκιμάσει μερικές και δεν βλέπω διαφορά...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε και να μου δώσετε ένα λινκ με την καλύτερη gcam για αυτό το τηλέφωνο; γιατί έχω δοκιμάσει μερικές και δεν βλέπω διαφορά...
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/f/dl29/

 

Αυτη χρησιμοποιώ τελευταίο μήνα ανανεώνεται τακτικά.

 

Εδώ telegram παρακολουθείς κάθε νέα έκδοση ανεβαίνει.

https://t.me/PublicGroup_MGC_BSG

 

Την πρώτη που λεει snap κατεβάζεις.

 

Profile xml μπορείς δοκιμάσεις από xda thread, εδώ αν εχεις το 8 pro(για 8 δεν ξέρω, ψάξε σε xda η telegram)

https://forum.xda-developers.com/t/upd-new-gcam-release-with-some-aux-support.4146951/

 

Γενικά δεν θα δεις διαφορά προς το καλύτερο σε όλες τις συνθηκες, σε κάποιες υπερτερεί η stock σε άλλες η gcam.

 

Πειραματίσου και με xml έως βρεις χρυσή τομή η σε ποιες συνθήκες να χρησιμοποιείς gcam σε ποιες άλλες stock. 1915b3f653179be9ab84e5441fbcdd3f.jpg

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως : Υπάρχει κάποιος (έστω ένας) που με πάροχο Vodafone να έχει 5G στο κινητό του ( 8 και 8 pro ) ?

 

Edit... Λογικά δεν πρέπει να υπάρχει. Γιατί μίλησα (chat) με το support της Oneplus και παραδέχτηκαν ότι ο λόγος που δεν έχουμε 5G στην Ελλάδα με τα 8 και 8 pro, είναι διότι η Oneplus δεν έχει εγκαταστήσει το ανάλογο firmware για το 5G της Vodafone. Και ότι εργάζονται πάνω σ' αυτό οπότε είναι θέμα χρόνου. Πόσου χρόνου ? δεν δόθηκε απάντηση...

Για μένα αυτή είναι η 2η κίτρινη κάρτα στην Oneplus, μετά την 1η που αφορούσε ότι μια συσκευή που κυκλοφόρησε έτοιμη για 5G ήθελε αναβάθμιση (μετά από μήνες) λογισμικού για να είναι πραγματικά 5G...

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Οσοι πιστοι και τολμηροι Android 12 port για 8 σειρα:wink:

First look Android 12 BETA 2 port for Oneplus 8 Series + Installation!!

https://t.me/JaysUpdatesFE

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 8 8&128 black only

299€ + ~8€ μεταφορικά έξοδα

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B07XYBNJH3/

Πρεπει να ενεργοποιηθεί η επιλογή Amazon prime που είναι δωρεάν( για ένα μήνα) και ακυρώνεται μέσα σε ένα μήνα αλλιώς μετά θα έχει συνδρομή...

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ενδιαφέρομαι για το 8t 12/256 έκδοση αλλά δεν προχωρώ γιατί προερχόμενος από Ρ20 pro δεν ξέρω ποσο καλές είναι οι κάμερες του. Είστε ευχαριστημένοι από την κάμερα; επίσης τί παίζει με τις ενημερώσεις, έχει ανακοινώσει η 1+ μέχρι πότε θα παίρνει νέες εκδόσεις android?
Link to comment
Share on other sites

διαβαζω οτι η hydrogen θα αντικατασταθει με το colorOs της oppo .

μηπως πρεπει να περασω το oxygen ?

ποσο ευκολ και ασφαλες θα ειναι αν εχετε κανα οδηγο με απλα βηματα δεκτη η βοηθεια .:)

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ενδιαφέρομαι για το 8t 12/256 έκδοση αλλά δεν προχωρώ γιατί προερχόμενος από Ρ20 pro δεν ξέρω ποσο καλές είναι οι κάμερες του. Είστε ευχαριστημένοι από την κάμερα; επίσης τί παίζει με τις ενημερώσεις, έχει ανακοινώσει η 1+ μέχρι πότε θα παίρνει νέες εκδόσεις android?

Αν θέλεις καμερα πας σε 8 pro. Σε σχέση με το P30 pro που ειχα ειναι ανώτερο.

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω οτι η hydrogen θα αντικατασταθει με το colorOs της oppo .

μηπως πρεπει να περασω το oxygen ?

ποσο ευκολ και ασφαλες θα ειναι αν εχετε κανα οδηγο με απλα βηματα δεκτη η βοηθεια .:)

 

https://forum.xda-developers.com/c/oneplus-8-pro.10363/

 

Κοίτα στο xda.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://forum.xda-developers.com/t/oneplus-8-pro-change-from-hydrogenos-to-oxygenos.4100231/

 

Κοίτα και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, περιμενω επιτελους το 8 απο amazon την επομενη εβδοαμδα, οποτε εχω αρχισει να κοιταζω για θηκη και tempered glass.

Για θηκη ψαχνω την official nylon που μου αρεσει κιολας. Αλλα για τζαμι ειναι δυσκολα τα πραγματα καταλαβαινω λογω κυρτης οθονης.

 

Επειδη δεν εχω την αντοχη να διαβασω 135 σελιδες (συνηθως υπηρχε χωριστο θεμα για αξεσουαρ αλλα δε βλεπω για αυτο το κινητο), μπορει καποιος να μου πει 2-3 επιλογες που να αξιζουν?

Link to comment
Share on other sites

Ο Δεύτερος οδηγός νομίζω ότι είναι αυτό που χρειάζομαι ακριβώς,

ευχαριστώ πολύ

Κάνε backup, θα χάσει όλα τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, περιμενω επιτελους το 8 απο amazon την επομενη εβδοαμδα, οποτε εχω αρχισει να κοιταζω για θηκη και tempered glass.

Για θηκη ψαχνω την official nylon που μου αρεσει κιολας. Αλλα για τζαμι ειναι δυσκολα τα πραγματα καταλαβαινω λογω κυρτης οθονης.

 

Επειδη δεν εχω την αντοχη να διαβασω 135 σελιδες (συνηθως υπηρχε χωριστο θεμα για αξεσουαρ αλλα δε βλεπω για αυτο το κινητο), μπορει καποιος να μου πει 2-3 επιλογες που να αξιζουν?

Εγώ θα έλεγα να αφήσεις για αρχή την μεμβράνη που έχει από το εργοστάσιο

 

Η μήπως δεν έχει το 8 pro και λέω βλακείες ?

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Έχω στο 8 pro, το tempered glass whitestone, με υπεριώδεις, δεν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, αλλά δεν ξέρω να υπάρχει καλύτερο.

Γνωστός μου έχει το 8, με την ζελατίνα, δεν μπορεί να βρει λέει.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είσαι ευχαριστημένος με whitestone dome δεν θα είσαι με κανένα άλλο.

 

Εμένα μου το τοποθέτησαν κάνα μήνα τώρα στο κατάστημα που το αγόρασα και το έχουν βάλει τέλεια χωρίς το παραμικρό κουσούρι.

 

Ούτε θάλασσα που πάω σχεδόν καθημερινά έχω καμιά αρνητική φθορά η κουσούρι στο γυαλί από τη χρήση της συσκευής.

 

Και εννοείται καμία σχέση το whitestone dome με την εργοστασιακή ζελατίνα στα πάντα, αίσθηση, διαύγεια, προστασία κλπ.

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι με 35+ βαθμούς εδώ και μια εβδομάδα και ειδικά αν είσαι έξω.

 

Πάντως δεν ξεφεύγει από το νορμάλ επίπεδα θερμότητας.

 

Πάνω από 37-38 βαθμούς δεν έχει ανέβει σε εμένα πάντως που το παρακολουθώ σε qs panel που έχω ένδειξη θερμοκρασία μπαταρίας.(σε custom rom,oxygen δεν παρέχει τέτοια επιλογή)

 

Και από FKM μπορείς παρακολουθείς θερμοκρασία

 

Και οκ εννοείται δεν θα κάθομαι να παίζω παιχνίδια η χρήση GPS η να λιώνω YouTube με τις ώρες πχ σε παραλία η αν έχω κακό η μέτριο σήμα το γυρίζω σε 2/3g auto.

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...