Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άδειασα το σωληνάριο σε ένα ... πιάτο, αναροφησα κόλα με μια σύριγγα,, χωρίς την βελόνα,, κράτησα το κινητό κάθετα, και έριξα κόλα με την σύριγγα, και γέμισαν τα κενά, που είχε, και μετά τις υπεριώδεις.

Σχεδόν το έφτιαξα, αν ξαναξεκολλησει άγνωστο !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το 8t, ξέρουμε κανέναν άλλον φορτιστή συμβατό με wrap φόρτιση?

 

Γιατί δε ρωτάς καλύτερα εδώ https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=486129 ? ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Πώς πάει μετά τα updates όσον αφορά την κάμερα; Βίντεο και φωτογραφίες νύχτα;;;

Το απλό ΟΡ8

 

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, χρησιμοποιω απο Δεκ 2020 τη GCam η ιποια ειναι μια χαρα

 

sWjnwo0.jpg

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!!

 

Εδώ και 3 ημέρες παρέλαβα τη νέα συσκευή, αυτή τη φορά επέλεξα το glacial Green(είναι και 2 μηνών πιο νεότερη παραγωγή 20-2-2021) από το προηγούμενο) για αγορά μπας και φέρει λίγο καλύτερη τύχη και ευτυχώς όλα καλά με τη νέα συσκευή η όποια δεν έχει το Green tint στο ενοχλητικό βαθμό που είχε το μαύρο που επέστρεψα.

 

Όλα καλά λοιπόν, κάθομαι αυγά μου μιας και η συσκευή είναι εξαιρετική κατά τα άλλα μένει να ξαναβάλω whitestone dome γυαλί (αν και η αλήθεια είναι σκέφτομαι μήπως να έπαιρνα την ολική ασφάλεια συσκευής έστω για 1 έτος με 30 ευρώ παραπάνω από το OnePlus protection plan αντί για το whitestone)

 

Πρέπει εντός 3 ημερών να αποφασίσω (στις πρώτες 6 ημέρες από αγορά συσκευής δίνει όριο η OnePlus για αγορά της δικής της ασφάλειας).

 

Ορίστε και στατιστικά μπαταρία πλοιοψηφια με mobile data και ηψηλη φωτεινότητα εχθές και σήμερα μιας και ήμουν παραλία αρκετές ώρες :p

 

Εξαιρετική απόδοση για δεύτερη μόλις πλήρη φόρτιση.

 

3ceae05f146f2c4fecca48c2e0d44717.jpgc42fb890e31819dbe0bd24740a6954b3.jpg14a32e934db8bfedfd14e2c01c26783a.jpg863dd979cd93dd5d845b12ad34dabee0.jpgd7c0bd9a87af967fc63070aef0a4cb12.jpg

 

Sent from my Mi 11 Lite 5G using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο !

απο περιεργεια , αυτο οταν εισαι χαμηλη φωτεινοτητα στις ρυθμισεις youtube δεν πρασινιζει ?

οχι οτι το θεωρω σπουδαιο προβλημα αλλα θελω αν δω αν ειναι software η θεμα οθονης σε καποιες συσκευες μεμονωμενα

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο !

 

απο περιεργεια , αυτο οταν εισαι χαμηλη φωτεινοτητα στις ρυθμισεις youtube δεν πρασινιζει ?

 

οχι οτι το θεωρω σπουδαιο προβλημα αλλα θελω αν δω αν ειναι software η θεμα οθονης σε καποιες συσκευες μεμονωμενα

Ευχαριστώ!

 

Έχει πολύ ελάχιστο green tint η νέα συσκευή σε stock YouTube άρα θεωρώ ότι ήταν hardware η θέμα παρτίδα στο προηγούμενο που ήταν εμφανέστατα πιο έντονο και το παρατηρούσα και σε άλλες εφαρμογές όπως telegram όταν έβαζα night mode μέσω της δικής της επιλογής σε solid explorer και whatsapp εξίσου.

 

Ενώ στη νέα συσκευή δεν το παρατηρώ στα άλλα app.

 

Από τη στιγμή είναι πλέον πολύ ελάχιστο(σε stock YouTube) το αποδέχομαι μιας και αμφιβάλλω σε τρίτη συσκευή θα πετύχω total free Green tint στο 100 %

 

Άσε που δεν αποκλείεται και χειρότερα κάτσει και δεν θεωρώ έχει νόημα πλέον να ασχοληθώ περαιτέρω.

 

 

Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Να ρωτήσω εγώ πώς καταφέρνεις τέτοιους χρόνους στην μπαταρία; Εγώ με το ζόρι βγάζω 4 ώρες sot και μια μέρα χρήσης.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Και με τα προηγούμενα 7 Pro /7T pro τόσους χρόνους έβγαζα όπως κσι με snap 21 ultra.

 

Όπως και με το δεύτερο κινητό του μου το Mi 11 lite 5g βγάζω παρόμοιους χρόνους(ίσως και ελαφρώς παραπάνω)

 

Απλά αφαιρώ το 90% Google η stock app/services, δεν χρησιμοποιώ ποτέ Google drive backup,history location όπως και Wi-Fi Bluetooth scanning off, επίσης κόβω πρόσβαση σε χρήση location από όλες τις εφαρμογές και μόνο του καιρού αφήνω.

 

Ακόμα κόβω προσβαση σε mobile background η και χρήση mobile data σε app που είτε πολύ σπάνια χρησιμοποιώ είτε να ενημερώνονται μόνο σε WiFi.

 

Notification αν εξαιρέσω καμία δεκαριά εφαρμογών χρησιμοποιώ καθημερινά και τακτικά σε όλα τα υπόλοιπα τα έβαλα off.

 

Play store κάνω Manuel αναβάθμιση spp αλλιώς κόβω οποιαδήποτε πρόσβαση σε χρήση ίντερνετ και το έχω βάλει restricted.

 

Παιχνίδια δεν παίζω ποτέ ούτε Google maps χρησιμοποιώ ποτέ που τρώνε μπόλικη μπαταρία τα συγκεκριμένα.

 

Επίσης βάζω οπουδήποτε black background σε menu settings, qs panel, notification layout όπως και πλοιοψηφια εφαρμογών όπου έχω τη δυνατότητα.

 

Για browser προτιμώ Sammy browser αντί ο chrome που ο πρώτος πιο ελαφρύς και φιλικός σε μπαταρία.

 

Γενικά θέλω να ορίζω εγώ οτιδήποτε πως λειτουργεί και όχι και να αλωνίζει είτε η Google είτε ο oem να κάνουν τα δικά τους ούτε φυσικά τα app να αλωνίζουν να έχουν πρόσβαση όπου θέλουν όποτε θέλουν.

 

Οθόνη εννοείται δεν κάνω εκπτώσεις ρυθμίζω το μέγιστο που προσφέρει το hardware δηλαδή 120/qhd ανάλυση.

 

Χτυπάω άνετα και 9-10 ώρες σε WiFi only βέβαια αλλά μέσο όρο με mixed χρήση μεταξύ 5.5-6.5 ώρες είμαι σε 35-40 ώρες από τελευταία φόρτιση.

 

Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και με τα προηγούμενα 7 Pro /7T pro τόσους χρόνους έβγαζα όπως κσι με snap 21 ultra.

 

Όπως και με το δεύτερο κινητό του μου το Mi 11 lite 5g βγάζω παρόμοιους χρόνους(ίσως και ελαφρώς παραπάνω)

 

Απλά αφαιρώ το 90% Google η stock app/services, δεν χρησιμοποιώ ποτέ Google drive backup,history location όπως και Wi-Fi Bluetooth scanning off, επίσης κόβω πρόσβαση σε χρήση location από όλες τις εφαρμογές και μόνο του καιρού αφήνω.

 

Ακόμα κόβω προσβαση σε mobile background η και χρήση mobile data σε app που είτε πολύ σπάνια χρησιμοποιώ είτε να ενημερώνονται μόνο σε WiFi.

 

Play store κάνω Manuel αναβάθμιση spp αλλιώς κόβω οποιαδήποτε πρόσβαση σε χρήση ίντερνετ και το έχω βάλει restricted.

 

Παιχνίδια δεν παίζω ποτέ ούτε Google maps χρησιμοποιώ ποτέ που τρώνε μπόλικη μπαταρία τα συγκεκριμένα.

 

Επίσης βάζω οπουδήποτε black background σε menu settings, qs panel, notification layout όπως και πλοιοψηφια εφαρμογών όπου έχω τη δυνατότητα.

 

Για browser προτιμώ Sammy browser αντί ο chrome που ο πρώτος πιο ελαφρύς και φιλικός σε μπαταρία.

 

Γενικά θέλω να ορίζω εγώ οτιδήποτε πως λειτουργεί και όχι και να αλωνίζει είτε η Google είτε ο oem να κάνουν τα δικά τους ούτε φυσικά τα app να αλωνίζουν να έχουν πρόσβαση όπου θέλουν όποτε θέλουν.

 

Οθόνη εννοείται δεν κάνω εκπτώσεις ρυθμίζω το μέγιστο που προσφέρει το hardware δηλαδή 120/qhd ανάλυση.

 

Χτυπάω άνετα και 9-10 ώρες σε WiFi only βέβαια αλλά μέσο όρο με mixed χρήση μεταξύ 5.5-6.5 ώρες είμαι σε 35-40 ώρες από τελευταία φόρτιση.

 

Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk

 

Καλημερα!

Οταν λες αφαιρεις εφαρμογες της Google,με ποιο τροπο το κανεις;

Απλα τις απενεργοποιεις μεσω των ρυθμισεων της συσκευης,η πληρη απεγκατασταση μεσω εντολων adb?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Οταν λες αφαιρεις εφαρμογες της Google,με ποιο τροπο το κανεις;

 

Απλα τις απενεργοποιεις μεσω των ρυθμισεων της συσκευης,η πληρη απεγκατασταση μεσω εντολων adb?

Μέσω adb αν είμαι stock αλλιώς μέσω magisk debloater αν είμαι root.

 

Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι..

 

Στην στοκ φωτογραφική εφαρμογή, στο mode φωτογραφία ΠΩΣ ΔΙΑΟΛΟ ΡΥΘΜΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΛΑΣ ????

Σόρρυ που "φωνάζω" αλλά τα νεύρα μου... Μέχρι πρότινος έπαιρνα φωτό το κοντέρ της μοτοσυκλέτας μου μέσα στο γκαράζ με λίγο φωτισμό και έβγαινε μια χαρά η φωτό. Τελευταία ενεργοποιείται το φλας και δεν έχω βρει τρόπο να το ρυθμίσω να μην ανάβει. Αν πατήσω στο εικονίδιο του φλας το μόνο που κάνει είναι να μεταφερθεί στο κέντρο της οθόνης χωρίς να αλλάζει η λειτουργία του. Εντάξει, άμα πάω στο mode επαγγελματική εκεί δεν ανάβει, αλλά θα χρειαστεί να κάνω αρκετές ρυθμίσεις.

Επίσης αν πάρω φωτό με την app ProShot εκεί το ρυθμίζω όπως θέλω. Αλλά το θέμα είναι γιατί συμβαίνει ΤΩΡΑ αυτό με το φλας στην στοκ εφαρμογή ?? Το ίδιο συμβαίνει και σε εσάς ?

 

Snap-2021-05-05-at-15-19-58.jpg

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατήσεις στο εικονίδιο του φλας, θα σου βγάλει στην κορυφή 3 επιλογές, χωρίς φλας τέρμα αριστερά, με αυτόματο φλάς στο κέντρο και πάντα ενεργό το φλας τέρμα δεξιά. Επιλέγεις το τέρμα αριστερά (που είναι χωρίς φλας) και είσαι οκ.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

By default off ειναι το flash πάντως.

Και χειροκίνητα το ανοίγεις με το τρόπο περιέγραψε ο συμφορουμητης.

 

Εδώ και στατιστικά μπαταρίας 70-30 mobile data /Wi-Fi χρήση αρκετές ώρες σε εξωτερικους χώρους με ντάλα ήλιο και υψηλή φωτεινότητα (παραλία :p)

 

8e5e3122022a8b4348676c58946e6203.jpga0fb0e8d875681fe9938750724f5d9fc.jpg7b485890230537cb2768f951334df0f6.jpga23131362d8fb98ce809cc12ea2d22f4.jpg

 

Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατήσεις στο εικονίδιο του φλας, θα σου βγάλει στην κορυφή 3 επιλογές, χωρίς φλας τέρμα αριστερά, με αυτόματο φλάς στο κέντρο και πάντα ενεργό το φλας τέρμα δεξιά. Επιλέγεις το τέρμα αριστερά (που είναι χωρίς φλας) και είσαι οκ.

 

E ναι !! τόσο απλό ήταν... γμτ την τύφλα μου :rolleyes:

 

Thanks mate ! :)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά. Όχι τίποτα άλλο αλλά μπήκα και εγώ σε προβληματισμό μήπως άλλαξε κάτι. Όταν ξεκίνησα να σου γράφω, σκέφτηκα ότι είχα δει τις ρυθμίσεις στο 7 προ και όχι στο 8 προ (τα χρησιμοποιώ και τα δύο), αλλά και στο 8 προ που κοίταξα ακριβώς το ίδιο ήταν, οπότε όλα καλά.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

By default off ειναι το flash πάντως.

Και χειροκίνητα το ανοίγεις με το τρόπο περιέγραψε ο συμφορουμητης.

 

Εδώ και στατιστικά μπαταρίας 70-30 mobile data /Wi-Fi χρήση αρκετές ώρες σε εξωτερικους χώρους με ντάλα ήλιο και υψηλή φωτεινότητα (παραλία :p)

 

8e5e3122022a8b4348676c58946e6203.jpga0fb0e8d875681fe9938750724f5d9fc.jpg7b485890230537cb2768f951334df0f6.jpga23131362d8fb98ce809cc12ea2d22f4.jpg

 

Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk

Μια χαρά χρόνους να σε ρωτήσω πώς φαίνεται η θερμοκρασία τις μπαταρίας στο battery info γιατί εμένα δεν το δείχνει ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στο απλό βάζετε gcam ? Αν ναι είναι εύκολο κάνα λινκ ? Αυτές οι εκδόσεις gcam είναι περισσότερες από τους Κινέζους !!
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά χρόνους να σε ρωτήσω πώς φαίνεται η θερμοκρασία τις μπαταρίας στο battery info γιατί εμένα δεν το δείχνει ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μεταξύ 30-35 βαθμών κυμαίνεται η θερμοκρασία σε εμένα όταν έξω εξώτερικη θερμοκρασία είναι 25 με 28 βαθμούς αυτή τη περίοδο, πάντως και 4 ήμερο Πάσχα με 30 βαθμούς έφτανα 37 στο κινητό.

 

Νομίζω νορμάλ κατάσταση αν αναλογιστείς όλο το 4ημερο την έβγαλα παραλίες πολλές ώρες την ημέρα.

 

Μέσα σε εσωτερικούς χώρους είναι 3-5 βαθμούς κάτω.

 

 

Btw έβαλα ξανά προχθές και whitestone dome γυαλί όλα άψογα και εξαιρετικά στην τοποθέτηση.

 

Βέβαια τα 44 ευρώ λίγο έτσουξαν αλλά προτιμώ το κορυφαίο γυαλί βάλω από να κάνω δοκιμές αριστερά δεξιά και αριστερά και καταλήξουν στα σκουπίδια.

 

Sent from my Mi 11 Lite 5G using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο απλό βάζετε gcam ? Αν ναι είναι εύκολο κάνα λινκ ? Αυτές οι εκδόσεις gcam είναι περισσότερες από τους Κινέζους !!
Έχω το απλό και είμαι με gcam με σεταρισμενο xml. Αρκετά ικανοποιημένος. Υπάρχει και γκρουπ στο τελεγκραμ, αν δεν έχεις θα τα ανεβάσω εδώ πέρα πάντως από κάποια στιγμή αύριο

 

Sent from my IN2013 using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...