Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είχες two step verification; Επίσης μήπως είχες δώσει το κινητό σου στη google ώστε να σου επιτρέψει να αλλάξεις τον κωδικό;

 

Σήμερα μου έστειλε μήνυμα η OnePlus και ισχύουν πάλι οι μειωμένες τιμές για το 8 προ, 649 και 749 αντίστοιχα.

Το δικό μου το έστειλαν εχτές

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Είχα πολλά χρόνια που έκάνα το λογαριασμό και δεν έκανα το two Step verification εξαρχής ..λαθος μου

Το θέμα είναι τώρα πώς θα κάνω από την αρχή τον OnePlus λογαριασμό πρέπει να κάνω format στο τηλέφωνο ?

Δεν μου επιτρέπει να του αλλάξω email και το mail μου Είναι χακαρισμένο

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Εριξα και εγω μια παραγγελια σε μαυρο στα 649 με δωρο τα ασυρματα ακουστικα:):p

Το μονο που με χαλαει ειναι το αρκετο μακροστενο σχημα,λουκανικοπιτα δηλαδη αλλα ουδεις τελειος,δεν εχω βρει ιδανικη συσκευη να μην εχει κανα κουσουρι να με χαλαει.:lol:

 

Τελικα μαλλον δεν αντεχω μακρια απο Oneplus μετα ενα συντομο διαλειμμα με 21 ultra snapdragon κανα μηνα το ειχα.:ninja:

 

Σκεφτομουν και 8t αλλα στα 535 ευρω η καλυτερη τιμη απο γερμανικο Amazon θεωρω μικρη η διαφορα με το Pro που το δευτερο ειναι αρκετα ανωτερο σε αρκετους τομεις οπως καμερα,αδιαβροχοποιηση,ασυρματη φορτιση και qhd αναλυση οθονη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να σου έρθει και εσένα. Εγώ για λόγους μη αλλαγής της παράδοσης συνεχίζω να το παραγγέλνω να έρθει οδικώς και όχι με αεροπλάνο :lol::p και περιμένω στις 19 να φτάσει. Ίσα ίσα για το Πάσχα.

Εγώ υπέθεσα ότι θα έμενες καιρό με το s21 αλλά βλέπω ότι δεν μπόρεσες να κρατηθείς μακριά από την OnePlus. Όσο για εμένα θα είναι η πέμπτη συνεχόμενη συσκευή μου.

Όσο για τα ασύρματα ακουστικά, δεν τα πολυσυμπαθούσα γενικά με καλώδιο πίσω από το λαιμό, αλλά από τη στιγμή που τα δίνουν μάλλον θα τα χρησιμοποιήσω. Μέχρι τώρα με plantronics ήμουν λόγω και της εξαιρετικής απόδοσης στις κλήσεις αλλά και επειδή συνδέεται και σε δύο συσκευές.

Επίσης παρήγγειλα και την sandston bumber σε κυανό χρώμα και βλέπουμε. Επειδή εσύ μάλλον το παρήγγειλες με αεροπλάνο και θα φτάσει πιο νωρίς από εμένα, περιμένω εντυπώσεις.

Όσο για το 8Τ και εγώ το σκεφτόμουν, αλλά ο κύριος λόγος ήταν οι κάμερες. Ε ναι μην πάει από το 7 προ σε καινούριο τηλέφωνο και να μην έχουν κάποια διαφορά. Επίσης μου αρέσει πάρα πολύ η κυρτή οθόνη (πρώτη φορά είχα κυρτή με το 7 προ), που αν και κάποιες φορές δυσκολεύεσαι λίγο να πατήσεις κάτι που βρίσκεται στη γωνία, παρόλα αυτά μου αρέσει πάρα πολύ.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εριξα και εγω μια παραγγελια σε μαυρο στα 649 με δωρο τα ασυρματα ακουστικα:):p

 

Τελικα μαλλον δεν αντεχω μακρια απο Oneplus μετα ενα συντομο διαλειμμα με 21 ultra snapdragon κανα μηνα το ειχα.

 

Εσύ δεν πας με την μάζα ;) ειδικά όποιος δεν καίγεται για φωτογραφίες επιλέγει καρφί 1+.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν πας με την μάζα ;) ειδικά όποιος δεν καίγεται για φωτογραφίες επιλέγει καρφί 1+.

Εντάξει, μπορεί κάποιες ναυαρχίδες άλλων εταιρειών να έχουν τα πρωτεία, αλλά δε νομίζω από το 8 προ και μετά (για να μην πω από το 7 προ, για τις περισσότερες των περιπτώσεων) η OnePlus να απέχει και πολύ από αυτές. Εγώ προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος και ελπίσω σε αρκετή αναβάθμιση σε σχέση με το 7 προ και στο φωτογραφικό κομμάτι (έτσι κι αλλιώς θα τα χρησιμοποιώ και τα δύο).

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Αυτό από banggood είναι πλήρως συμβατό χωρίς να κάνεις τπτ και για το 5g?

 

OnePlus 8 Pro IN2020 Global Rom (8GB+128GB)

 

Network

 

2G: GSM: B2(1900)/B3(1800)/B5(850)/B8(900)

 

3G: WCDMA: B1(2100)/B2(1900)/B4(1700/2100)/B5(850)/B8(900)/B9(1700)/B19(850)

 

CDMA: BC0(800)

 

4G: FDD-TLE: B1(2100)/B2(1900)/B3(1800)/B4(1700/2100)/B5(850)/B7(2600)/B8(900)/B12(700)/B17(700)/

B18(800)/B19(800)/B20(800)/B26(850)

 

TDD-LTE: B34(2100)/B38(2600)/B39(1900)/B40(2300)/B41(2500)

 

5G:*n1, n3, n41, n78, n79

 MIMO: LTE: B1, 3, 41 ; NR: n1, n3, n41, n78, n79

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Αυτό από banggood είναι πλήρως συμβατό χωρίς να κάνεις τπτ και για το 5g?

 

OnePlus 8 Pro IN2020 Global Rom (8GB+128GB)

 

Network

 

2G: GSM: B2(1900)/B3(1800)/B5(850)/B8(900)

 

3G: WCDMA: B1(2100)/B2(1900)/B4(1700/2100)/B5(850)/B8(900)/B9(1700)/B19(850)

 

CDMA: BC0(800)

 

4G: FDD-TLE: B1(2100)/B2(1900)/B3(1800)/B4(1700/2100)/B5(850)/B7(2600)/B8(900)/B12(700)/B17(700)/

B18(800)/B19(800)/B20(800)/B26(850)

 

TDD-LTE: B34(2100)/B38(2600)/B39(1900)/B40(2300)/B41(2500)

 

5G:*n1, n3, n41, n78, n79

 MIMO: LTE: B1, 3, 41 ; NR: n1, n3, n41, n78, n79

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ όταν το πήρα πήγα σε ένα cosmote και έστειλα μήνυμα από μία συμβατή συσκευή και τώρα πιάνει κανονικά στο κέντρο της Θεσσαλονίκης 5g

Σε προηγούμενες απαντήσεις ειπώθηκε ότι αυτή τη στιγμή υποστηρίζεται κανονικά το 5g υπάρχει μία μικρή περίπτωση κάποτε να αλλάξει χωρίς να είναι τίποτα σίγουρο και κάποια μπάντα να μην υποστηρίζεται αν έχω καταλάβει καλά αλλά και αυτό είναι πολύ υποθετικό

Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά.

 

Όπως είπα και στο θέμα της Πράσινης, χθες το βραδύ ενεργοποίησα το 5G στο OP8 Pro με την κλασσική διαδικασία του μυνήματος. Από ότι φαίνεται, εχει μπει στην ανεπίσημη λίστα συμβατών συσκευών.

 

Εχω αγοράσει το κινητο απο Banggood, και είναι η ινδική έκδοση αλλά δεν εχω αντιμετωπίσει μέχρι στιγμής θέμα συχνοτήτων

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα όταν είμαι σπίτι και το δουλεύω με wi-fi calling μετά από 1-2 λεπτά πέφτει η γραμμή..με την ίδια sim δούλευα στο samsung χωρίς πρόβλημα.

Στις ρυθμίσεις το wi-fi calling και το volte είναι ενεργοποιημένα..

 

Υπαρχειο και μια ακομη επιλογη το calling preferences είναι by default στο mobile network μήπως πρέπει να το πάω το τελευταίο αυτό στο wi-fi? τι ακριβως κανει αυτη η επιλογη αν ξερει κανεις ?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχειο και μια ακομη επιλογη το calling preferences είναι by default στο mobile network μήπως πρέπει να το πάω το τελευταίο αυτό στο wi-fi?

Αφού είναι στο mobile πως θες να λειτουργεί;

Εννοείται ότι πρέπει να είναι στο wi-fi.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση ,υπέθεσα ότι έτσι πρόκειται να χρησιμοπει το WiFi και όταν είμαι εκτός σπιτιου..
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το One plus 8 pro. Δουλεύει το WiFi calling σε cosmote? Γιατί στις υποστιριζομενες συσκευές έχει μόνο το 8t και στο op6 που έχω τώρα δεν δουλέυει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το One plus 8 pro. Δουλεύει το WiFi calling σε cosmote? Γιατί στις υποστιριζομενες συσκευές έχει μόνο το 8t και στο op6 που έχω τώρα δεν δουλέυει

 

Για ενεργοποίηση στέλνεις SMS στο 1333 το WIFICALL.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος oneplus 8 επιτελους με μηνυμα στο 1333 5G ,ηρθε μηνυμα για ενεργοποιηση σε λιγα λεπτα.
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να σου έρθει και εσένα. Εγώ για λόγους μη αλλαγής της παράδοσης συνεχίζω να το παραγγέλνω να έρθει οδικώς και όχι με αεροπλάνο :lol::p και περιμένω στις 19 να φτάσει. Ίσα ίσα για το Πάσχα.

Εγώ υπέθεσα ότι θα έμενες καιρό με το s21 αλλά βλέπω ότι δεν μπόρεσες να κρατηθείς μακριά από την OnePlus. Όσο για εμένα θα είναι η πέμπτη συνεχόμενη συσκευή μου.

Όσο για τα ασύρματα ακουστικά, δεν τα πολυσυμπαθούσα γενικά με καλώδιο πίσω από το λαιμό, αλλά από τη στιγμή που τα δίνουν μάλλον θα τα χρησιμοποιήσω. Μέχρι τώρα με plantronics ήμουν λόγω και της εξαιρετικής απόδοσης στις κλήσεις αλλά και επειδή συνδέεται και σε δύο συσκευές.

Επίσης παρήγγειλα και την sandston bumber σε κυανό χρώμα και βλέπουμε. Επειδή εσύ μάλλον το παρήγγειλες με αεροπλάνο και θα φτάσει πιο νωρίς από εμένα, περιμένω εντυπώσεις.

Όσο για το 8Τ και εγώ το σκεφτόμουν, αλλά ο κύριος λόγος ήταν οι κάμερες. Ε ναι μην πάει από το 7 προ σε καινούριο τηλέφωνο και να μην έχουν κάποια διαφορά. Επίσης μου αρέσει πάρα πολύ η κυρτή οθόνη (πρώτη φορά είχα κυρτή με το 7 προ), που αν και κάποιες φορές δυσκολεύεσαι λίγο να πατήσεις κάτι που βρίσκεται στη γωνία, παρόλα αυτά μου αρέσει πάρα πολύ.

Και εγω με απλη δωρεαν αποστολη επελεξα διότι δεν τους εμπιστευομαι τοσο πολυ δινοντας 10 ευρω εξτρα θα στείλουν με express 100%.

 

Αλλωστε Πεμπτη εριξα παραγγελια,εχθες εγινε αποστολη,αρα αντι για Δευτερα αν επελεγα express,θα παραλαβω Τεταρτη με Πεμπτη για 3 ημέρες διαφορα δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο:lol::p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με απλη δωρεαν αποστολη επελεξα διότι δεν τους εμπιστευομαι τοσο πολυ δινοντας 10 ευρω εξτρα θα στείλουν με express 100%.

 

Αλλωστε Πεμπτη εριξα παραγγελια,εχθες εγινε αποστολη,αρα αντι για Δευτερα αν επελεγα express,θα παραλαβω Τεταρτη με Πεμπτη για 3 ημέρες διαφορα δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο:lol::p

Έχω αγοράσει (μαζί με το 8 προ που περιμένω) 5 τηλέφωνα από την OnePlus και τα τέσσερα (3Τ, 5Τ, 7προ, 8προ) τα αγόρασα από τη σελίδα τους (το 6Τ το πήρα από φίλο ένα μήνα αφού το είχε αγοράσει) και πάντα επέλεγα χωρίς επιπλέον κόστος.

Πάντως είσαι σίγουρος ότι θα παραλάβεις τόσο γρήγορα; Το λέω γιατί μου το έστειλαν στις 6 και ενώ η σελίδα της OnePlus λέει ότι θα παραλάβω στις 13, η UPS γράφει για 19 του μηνός. Και όπως το βλέπω από εχτές το μεσημέρι βρίσκεται στο Carpi της Ιταλίας. Τόσο κοντά στην Ελλάδα και θα κάνει τόσες μέρες; Βέβαια δε μένω σε μεγάλη πόλη και ίσως συνυπολογίζεται και αυτό αλλά όπως και να έχει ζήτημα ημερών είναι.

Να σου πω την αλήθεια κάνω και ένα ξεκαθάρισμα στη βιβλιοθήκη του playstore γιατί είχα αποθηκευμένες εφαρμογές για κατέβασμα από όταν είχα το LG G2, οπότε αυτά όλα θέλουν ξεκαθάρισμα μιας που άφησα πίσω μου ρουταρίσματα και φλασαρίσματα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος oneplus 8 επιτελους με μηνυμα στο 1333 5G ,ηρθε μηνυμα για ενεργοποιηση σε λιγα λεπτα.

Σε εμένα ήρθε άμεσα μήνυμα ότι η ενεργοποίηση του COSMOTE 5G θα ολοκληρωθεί μέσα στα επόμενα λεπτά και τίποτα περαιτέρω, εδώ όμως που βρίσκομαι προφανώς δεν υπάρχει 5G.

Το προηγούμενο Σάββατο που είχα ξαναεπιχειρήσει την ενεργοποίηση του, το sms έλεγε ότι η συσκευή μου δεν υποστηρίζει την ενεργοποίηση του δικτύου COSMOTE 5G.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ήρθε άμεσα μήνυμα ότι η ενεργοποίηση του COSMOTE 5G θα ολοκληρωθεί μέσα στα επόμενα λεπτά και τίποτα περαιτέρω, εδώ όμως που βρίσκομαι προφανώς δεν υπάρχει 5G.

Το προηγούμενο Σάββατο που είχα ξαναεπιχειρήσει την ενεργοποίηση του, το sms έλεγε ότι η συσκευή μου δεν υποστηρίζει την ενεργοποίηση του δικτύου COSMOTE 5G.

Δηλαδή πλέον και το 8 και το 8 προ στέλνοντας μήνυμα λειτουργεί κανονικά το 5G χωρίς περαιτέρω ενέργειες;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει (μαζί με το 8 προ που περιμένω) 5 τηλέφωνα από την OnePlus και τα τέσσερα (3Τ, 5Τ, 7προ, 8προ) τα αγόρασα από τη σελίδα τους (το 6Τ το πήρα από φίλο ένα μήνα αφού το είχε αγοράσει) και πάντα επέλεγα χωρίς επιπλέον κόστος.

Πάντως είσαι σίγουρος ότι θα παραλάβεις τόσο γρήγορα; Το λέω γιατί μου το έστειλαν στις 6 και ενώ η σελίδα της OnePlus λέει ότι θα παραλάβω στις 13, η UPS γράφει για 19 του μηνός. Και όπως το βλέπω από εχτές το μεσημέρι βρίσκεται στο Carpi της Ιταλίας. Τόσο κοντά στην Ελλάδα και θα κάνει τόσες μέρες; Βέβαια δε μένω σε μεγάλη πόλη και ίσως συνυπολογίζεται και αυτό αλλά όπως και να έχει ζήτημα ημερών είναι.

Να σου πω την αλήθεια κάνω και ένα ξεκαθάρισμα στη βιβλιοθήκη του playstore γιατί είχα αποθηκευμένες εφαρμογές για κατέβασμα από όταν είχα το LG G2, οπότε αυτά όλα θέλουν ξεκαθάρισμα μιας που άφησα πίσω μου ρουταρίσματα και φλασαρίσματα.

Η UPS παντα φέρνει ως καταληκτική ημερομηνια παντα το χειρότερο σεναριο που ειναι 19 σε εσενα που όμως στο 99% των περιπτωσεων δεν επαληθευεται,παντα νωριτερα γινεται παραδοση.

Αφού ηδη ειναι Ιταλια ,Τεταρτη με Πεμπτη θα ειναι Ελλαδα στη χειροτερη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, να ρωτήσω, για το WiFi calling, βοηθάει μόνο στις περιπτώσεις που δεν πιάνεις καλά σήμα κινητής ή έχει και άλλα πλεονεκτήματα?

 

Βελτιώνει την ποιότητα του ήχου?

Για παράδειγμα όταν μιλάμε με duo, viber και τα συναφή, ο ήχος είναι πολύ καλύτερος απότι με απλή κλήση κινητής τηλεφωνίας

Ισχύει αυτό και στο WiFi calling?

 

Στην vodafone, θέλει επιπλέον εφαρμογή ή λειτουργεί κατευθείαν από τη συσκευή?

 

Ποια είναι η σχετική ρύθμιση στην συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Η UPS παντα φέρνει ως καταληκτική ημερομηνια παντα το χειρότερο σεναριο που ειναι 19 σε εσενα που όμως στο 99% των περιπτωσεων δεν επαληθευεται,παντα νωριτερα γινεται παραδοση.

Αφού ηδη ειναι Ιταλια ,Τεταρτη με Πεμπτη θα ειναι Ελλαδα στη χειροτερη.

Ναι και εχτές το βράδυ έγραφε ότι έφυγε από το Κάρπι της Ιταλίας. Βασικά στις 19 είναι Δευτέρα. Μήπως υπολογίζουν Σάββατο να φτάσει και επειδή δεν κάνουν διανομή τα Σάββατα (στις μικρές πόλεις) να το παραλάβω και καλά Δευτέρα

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πλέον και το 8 και το 8 προ στέλνοντας μήνυμα λειτουργεί κανονικά το 5G χωρίς περαιτέρω ενέργειες;

Προφανώς ναι.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο - Διαγραφεται Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...