Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα όλα τα updates και εμφανίστηκε στο μενού και το 5g αλλά πιανω μέχρι 4g +

Ίσως πρέπει να παω προς κεντρο Θεσσαλονίκης

 

Update ..

Στο κέντρο συνδέθηκε στα 5g !

Wow .. εντυπωσιακή συσκευή άψογη σε όλα

Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Tempered glass για το OnePlus 8, που να δουλεύει το αποτύπωμα υπάρχει;

Αν γίνεται κυρτό στις άκρες, να καλύψει όλη την οθόνη.

(Το κινητό το έχει γνωστός μου. ( Εγώ έχω το 8T.)).

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι σε όλα άψογο, η μετάβαση από το mi6 μετά από 3.5 χρόνια και παρόλο που ούτε εκείνο κολλούσε πουθενά είναι εντυπωσιακή.

 

Νομίζω το oxygen είναι ό,τι πιο απλό smooth και σφαιράτο για interface, για μένα καλύτερο από miui δεν έχει τίποτα από bloatware, χαζές ειδοποιήσεις κλπ.

 

Κάμερα εντυπωσιακή για μια νορμάλ χρήση, οθόνη τέλεια, για λόγους εξοικονόμησης έβαλα το dark theme που μου άρεσε τελικά και μάλιστα ξεκουράζει και το μάτι μετά από τόσες ώρες στο pc λόγω δουλειάς.

 

Πολύ όμορφη πλάτη, με τις θήκες δεν με ενοχλεί το εξογκωμένο χάπι με τους φακούς.

 

Ακόμη και με τα 33w warp η φόρτιση είναι ταχύτατη.

 

Η μοναδική απογοήτευση για μένα η μπαταρία που βγάζει με το ζόρι μέρα (πριν πέσω για ύπνο είναι στο 20-18% σε οικονομία και standby δεν τρώει πολύ 2-3% σε 6-6.5 ώρες)

 

Έχω το 8/128 και αυτό το κάνει πιο απογοητευτικό θεωρητικά θα είχα λίγο καλύτερη κατανάλωση αν το chipset της ram είναι μικρότερο.

 

Κάθε φώτο σε πλήρη ανάλυση είναι 4-5mb,οποτε γρήγορα θα χρειαστεί μεταφορά τους για κάθε φανατικό της φωτογραφίας

 

Sent from my IN2020 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...

Έχω το 8/128 και αυτό το κάνει πιο απογοητευτικό θεωρητικά θα είχα λίγο καλύτερη κατανάλωση αν το chipset της ram είναι μικρότερο.

 

Γιατί θα έπρεπε να ισχύει αυτό?

 

 

...

Κάθε φώτο σε πλήρη ανάλυση είναι 4-5mb,οποτε γρήγορα θα χρειαστεί μεταφορά τους για κάθε φανατικό της φωτογραφίας

...

 

Αυτό νοείται ότι ήδη το κάνει κανείς, ανεξάρτητα του αποθηκευτικού χώρου, για να έχει backup και να μην χάσει τις φωτό αν χαλάσει/ χαθεί/ κλαπεί η συσκευή, και για να έχει πρόσβαση και από άλλες συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου χρειάστηκε να σώσω κάπου αλλού τις φωτογραφίες ή δεν πρόλαβα και ποτέ.

Το θέμα με ram/ROM λογικά σχετίζεται με το ότι η μνήμη είναι 50% αυξημένη στο high end OP 8 pro, και ο χώρος διπλάσιος. Η προσπέλαση και χρήση τους και η εκμετάλλευση των πόρων όταν ζητηθεί απαιτεί παραπάνω ενέργεια..

 

Θεωρητικά όμως, το θέμα μου είναι πως η μπαταρία είναι ψόφια αν βγάζει με το ζόρι μέρα στις αρχές, τρέμω στο τι θα θέλει στα 2-3 χρόνια που σκέφτομαι να το κρατήσω.

 

Sent from my IN2020 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετά το βασικό στήσιμο χωρίς ιδιαίτερα πολλές εφαρμογές βλέπω ότι έχω ήδη ξοδέψει 32GB από τα 128.

Πολλα δε είναι για το σύστημα μόνο ?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Και γω τα ίδια αλλά εκεί έκανε κάνα διχηνο backup restoration φωτογραφίες του whatsapp οπότε λογικό

 

Sent from my IN2020 using Tapatalk

 

σε μενα ειχε ελαχιστα to whatsup .. μαλλον κατι αλλο πρεπει να επιβαρυνε

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι η μείωση της τιμής ήταν για μία ή δύο μέρες. Βέβαια εγώ έχω κάνει την παραγγελία, αλλά υπάρχει περίπτωση να μου πουν ότι έγινε λάθος;

Γιατί θυμάμαι όταν είχαν μειώσει την τιμή στο 7 προ, το είχαν για πολύ καιρό μειωμένη και όχι μόνο για μια μέρα που έκαναν τώρα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι η μείωση της τιμής ήταν για μία ή δύο μέρες. Βέβαια εγώ έχω κάνει την παραγγελία, αλλά υπάρχει περίπτωση να μου πουν ότι έγινε λάθος;

 

Γιατί θυμάμαι όταν είχαν μειώσει την τιμή στο 7 προ, το είχαν για πολύ καιρό μειωμένη και όχι μόνο για μια μέρα που έκαναν τώρα.

Δεν σου χρέωσαν τη κάρτα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...

Το θέμα με ram/ROM λογικά σχετίζεται με το ότι η μνήμη είναι 50% αυξημένη στο high end OP 8 pro, και ο χώρος διπλάσιος. Η προσπέλαση και χρήση τους και η εκμετάλλευση των πόρων όταν ζητηθεί απαιτεί παραπάνω ενέργεια..

...

 

Δεν νομίζω ότι ισχύει

 

Για τον αποθηκευτικό χώρο, είναι το ίδιο σε όποιο σημείο του χώρου και να σώσει κάτι

 

Στην ram είναι και λίγο καλύτερα, γιατί όταν έχεις περισσότερη μνήμη είναι λιγότερο πιθανό να χρειαστεί άδειασμα χώρου μνήμης πριν το φόρτωμα μιας εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου χρέωσαν τη κάρτα?

Ναι τη χρέωσαν κανονικά

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Επειδή πρόσφατα αποχωρίστηκα το αγαπημένο μου 7 pro , σκέφτομαι πιθανή μετάβαση στο 8 Pro.

Θα ήθελα όποιος γνωρίζει με σιγουριά να μου απαντήσει μιας και η εταιρεία τον τελευταίο χρόνο αλλάζει συνέχεια την πολιτική της σχετικά με το σέρβις.

Σε περίπτωση που χρειαστεί επισκευή η συσκευή και είναι αγορασμένη από Amazon την στέλνουμε στην Amazon που έχει αγοραστεί ή κατευθείαν στο επίσημο σέρβις της 1+.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε OnePlus το στέλνεις.

Amazon μόνο τις 30 πρώτες ημέρες από την αγορά.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα alex thanks!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δεύτερο σκέλος της απάντησής σου το γνωρίζα,την επιβεβαίωση για το πρώτο ήθελα. Ευχαριστώ και πάλι.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τότε αυτή είναι η τιμή σίγουρα

Με γεια!

Σε ευχαριστώ πολύ. Αυτό θα είναι το πέμπτο μου OnePlus (3T, 5T, 6T, 7Pro τα άλλα) και όπως καταλαβαίνεις παρακολουθώ τη σελίδα τους για χρόνια. Ποτέ μου δεν έχω δει μείωση τιμής για μία μέρα (γιατί νομίζω μόνο μία μέρα ήταν).

Έχει πάει κάποιος από το 7προ στο 8προ να μου πει εντυπώσεις; Βέβαια εγώ θα έχω και το 7προ ως δεύτερο, απλά ήθελα να ήξερα και γενικά ποιες εντυπώσεις αποκόμισε.

Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι με 7 προ και 6Τ και εδώ και μια εβδομάδα είναι η πρώτη φορά που σε Androdi έχω τα κινητά χωρίς ρουτ, χωρίς ρομ, κανονικά στοκ. Ελπίζω να κρατηθώ γιατί πολλές ώρες χαλάλιζα σε φλασαρίσματα και κολλήματα αν δεν πετύχαινε και τέτοια. Αυτό που θα ήθελα είναι να μπορώ να χρησιμοποιώ τη gcam με όλους τους φακούς και να διώξω το heads up notification που μου σπάει τα νεύρα (αν και για αυτό είδα κάτι για adb).

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ρωτάω ξανά.

Tempered glass , που να δουλεύει το αποτύπωμα, ποιο είναι;

 

Δεν έχω το σκέτο 8, αλλά στο 8Pro, το 7Pro και το 6T, δεν είχα κανένα πρόβλημα με όλα τα τζαμάκια που έχω δοκιμάσει...

 

Σε κάποια του 2ευρου που δεν είναι με κόλλα αλλά με "αποστάτες" ήταν πιο αργό το ξεκλείδωμα, αλλά είναι για πέταμα κατ’ εμέ τα συγκεκριμένα τζαμάκια ούτως ή άλλως. Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ τα Mocolo με τη UV κόλλα, το δακτυλικό δουλεύει τέλεια, η εγκατάσταση είναι λίγο περίεργη, έχει παραπάνω κόλλα από ότι χρειάζεσαι στη συσκευασία, και τις δυο φορές που έχω βάλει. πανικοβάλλομαι όταν τρέχει η κόλλα και πάει προς ηχείο, κουμπιά κλπ.

Για το επόμενό μου τζαμάκι όταν χρειαστώ, μάλλον θα τα σκάσω για το Whitestone Dome που έχουν αναφέρει μερικές σελίδες πριν λόγω της πολύ πιο εύκολης εγκατάστασης.

 

Μόλις εγκαταστήσεις οποιοδήποτε τζαμάκι, καλό είναι να περάσεις τα δακτυλικά σου εκ νέου για καλύτερα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει νόημα να κάνουμε ξεκλείδωμα σε bootloader και αλλαγή rom σε ευρωπαϊκό?

Τo πήρα προχθές από banggood. ( 8pro ) και είμαι εντυπωσιασμένος από την συνολική του απόδοση

Κάνα φόρουμ με οδηγίες για mods σε op έχετε να προτείνετε ?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Έχει νόημα να κάνουμε ξεκλείδωμα σε bootloader και αλλαγή rom σε ευρωπαϊκό?

 

Τo πήρα προχθές από banggood. ( 8pro ) και είμαι εντυπωσιασμένος από την συνολική του απόδοση

 

Κάνα φόρουμ με οδηγίες για mods σε op έχετε να προτείνετε ?

Δεν ξέρω τι διαφορά έχει η Ευρωπαϊκή ρομ σε σχέση με αυτήν που έχεις, αλλά αν έχεις το κινέζικο, η αλλαγή σε ευρωπαϊκή ρομ δεν θα προσθέσει τις μπάντες 5G που λείπουν

 

Αν ξεκλειδώσεις πάντως το bootloader μπορείς να κάνεις ρουτ με το magisk και να δεις διάφορα mods που έχει εκεί

Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε με hydrigen? Αφού φλασάρουν πριν στείλουν το oxygen.

 

Νομίζω και η κινεζική έκδοση IN2020 αυτή τη στιγμή υποστηρίζει τις 5G μπάντες που έχουμε.

 

Αργότερα δεν ξέρω

 

Sent from my IN2020 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το κουπόνι BG47OP8P12 από γνωστό κουπονά το 8 pro 12/256 (Global Rom) στα €595.60 (602€ με μεταφορικά) από Banggood

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει λογαριασμό στην oneplus με τον google account.. όμως εχθές τον παραβίασαν και αναγκάστηκα να κάνω νέο google account.. (καταστροφή..)τώρα όμως δεν μπορώ να απενεργοποιήσω το λογαριασμό στην OnePlus γιατί στέλνει verification στο χακαρισμένο gmail λογαριασμό..

Τι να κάνω για να μην ξανάστήνω το τηλέφωνο από την αρχή?

Δεν θέλω να πιστέψω εγώ ότι ευθύνεται το login στην one plus για το χακάρισμα του λογαριασμού μου αν και χρονικά συνέπεσε .. πάντως είναι δράμα γιατί έχασα δουλειά ετών στο blogger και στο YouTube

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...