Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας..

Είμαι κάτοχος ενός huawei mate 20 pro και αρκετά ευχαριστημένος μέχρι στιγμής...

Σκέφτομαι να κάνω μια αλλαγή και καλό βλέπω το 8pro ακόμη και το 8t...

Με ενδιαφέρει η κάμερα και η μπαταρία... Τι λέτε αξίζει η αλλαγή?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

https://support.oneplus.com/app/answers/detail/a_id/30/~/update-the-software-version-on-your-oneplus-device

 

Ψάξε στο Google.

Η συσκευή έχει ήδη global rom, οπότε δεν έχει πρόβλημα.

Πάρε γνώμες!

 

Έχω παραγγείλει από bangood το 8pro. Με τη χειροκίνητη διαδικασία που περιγράφεται μπορώ να βάλω όποιο λειτουργικό θέλω; (global, EU κλπ;)

 

Με το 5g γενικά έχουμε θέμα με τα τηλέφωνα από bangood?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει όπως το έκανα για 3 χρόνια στο παλιό το κινητό το Android auto από το apkmirror.

 

Το εγκαθιστά αλλά δεν εμφανίζεται πουθενά

 

Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον άλλο αυτό;

 

 

 

Sent from my IN2020 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζεται στην καινούργια έκδοση Android ,απλά αν βάλεις το καλώδιο θα εμφανιστεί στην οθόνη του αυτοκινήτου
Link to comment
Share on other sites

Ναι το βρήκα με πλάγιο τρόπο κάπου, ούτε εικονίδιο καν δεν έχει.

 

Κανονικά πρέπει να του δώσεις κάποιες αδειες την πρώτη φορά, θα πάω να το δοκιμάσω αύριο ευχαριστώ!

 

Sent from my IN2020 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζεται στην καινούργια έκδοση Android ,απλά αν βάλεις το καλώδιο θα εμφανιστεί στην οθόνη του αυτοκινήτου

Ετσι είναι. Δεν υπάρχει όντως εικονίδιο, αλλα εάν συνδεθεί με το αυτοκίνητο, τότε εμφανίζονται οι αντίστοιχες λειτουργίες .. :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην τρίτη μέρα χρήσης του ερχόμενος μετά από 4 χρόνια σε xiaomi.

 

Το πήρα από banggood, κανένα θέμα με την οθόνη είναι άψογη, το χω φουλάρει ήδη με τις εφαρμογές μου στα 8gb - 128 και είναι εντελώς απροβλημάτιστο.

 

Γενικά διάβασα πως τα 12gb - 256 ίσως να χρειαστούν για gamers αλλά αν κάποιος σκάσει άλλα 100€ για το high bracket μοντέλο λογικά θα το κάνει λόγω έλλειψης Micro SD.

 

Με μαύρο φόντο πίσω αλλά οθόνη στα 120hz η μπαταρία δεν με ξετρέλανε οριακά θα βγάλει μια μέρα και δεν βλέπω βίντεο. Και εδώ τρομάζω πώς θα ναι τον 2-3ο χρόνο χρήσης μετά από άπειρες φορτίσεις..

 

Αυτό που δεν ξέρω πώς μπορεί να βγει είναι όλα αυτά τα εικονίδια από τις ειδοποιήσεις πάνω στη μπάρα που μου την κάνουν καραγκιοζ μπερντέ. Οκ υποκειμενικό γιατί συνήθισα με το mi6 να μην υπάρχουν. Δεν έχω θέμα να εμφανίζονται μέσα στο συρτάρι μόλις ανοίξω παραπάνω το notification bar, αλλά ξέρει κάποιος αν μπορούν να μην φαίνονται εκεί; 6f3bae5999a6ebf02503b5f7446bf078.jpg

 

Sent from my IN2020 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα κ από μένα.Κάτοχος κ ‘γώ του 8 pro από χθες μιας κ το 9 μάλλον θα προσπεραστει.

Απλά ήθελα να ρωτήσω στην γραμμή κατάστασης πάνω μπάρα μου εμφανίζει πολύ χοντροκομμένα τα εικονίδια κ τους αριθμούς.Είχα μείνει στο 7 pro που ήταν λεπτά κ καλαίσθητα.Δεν ξέρω εάν πείραξα κάτι στο στήσιμο του κινητού η είναι έτσι κ δεν αλλάζουν.Οποίος το γνωρίζει κ έχει χρόνο ας γράψει.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση 273ΜΒ OxyzenOS 11.0.5.5 από Oxyzen Updater.

 

OxygenOS 11.0.5.5

 

System

• Optimized the position of the EMERGENCY icon in the lock screen

• Improved the navigation gestures sensitivity during charging

• Fixed the failure issue after changing the customized font

• Fixed the issue that the Splash Screen Information Service may stop working

• Fixed the small probability issue that the language in Provision does not follow the system language

• Fixed the small probability issue that the expanded screenshot may stop working

• Fixed the small probability issue with the Recorder that the recording quality may not meet the expected result

• Fixed the issue that reusing the wrong fingerprint long press to unlock will cause a flash screen

• Fixed the small probability issue that double-tapping is abnormally triggered when typing

• Fixed the failure issue when waking the voice assistance in lock screen by swiping the icon

• Fixed the issue in which home screen time is displayed abnormally when the system language is Arabic

• Updated Android security patch to 2021.03

 

Camera

• Fixed the lagging issue when playing videos recorded by 4K CINE 60FPS

 

Clock

• Fixed the issue that the alarm clock may not ring as scheduled on workdays

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση 273ΜΒ OxyzenOS 11.0.5.5 από Oxyγen Updater.

Σε Oneplus 8 (IN2013 Europe), δεν βγάζει update το Oxyγen Updater :rolleyes:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Σε Oneplus 8 (IN2013 Europe), δεν βγάζει update το Oxyγen Updater :rolleyes:

Oneplus 8pro (IN2020 India)

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που δεν ξέρω πώς μπορεί να βγει είναι όλα αυτά τα εικονίδια από τις ειδοποιήσεις πάνω στη μπάρα που μου την κάνουν καραγκιοζ μπερντέ. Οκ υποκειμενικό γιατί συνήθισα με το mi6 να μην υπάρχουν. Δεν έχω θέμα να εμφανίζονται μέσα στο συρτάρι μόλις ανοίξω παραπάνω το notification bar, αλλά ξέρει κάποιος αν μπορούν να μην φαίνονται εκεί;

Ρυθμίσεις>Προβολή>Γραμμή Κατάστασης>Πρόγραμμα Διαχείρισης Εικονιδίων.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ δεν είναι όμως σε αυτά, εκεί οκ κάτι NFC και auto rotate φύγανε

 

Πρέπει να υποβαθμίσω + να βγάλω μία προς μία τις ειδοποιήσεις από διάφορες εφαρμογές για να μην βγαίνουν.

 

 

 

Sent from my IN2020 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ δεν είναι όμως σε αυτά, εκεί οκ κάτι NFC και auto rotate φύγανε

 

Πρέπει να υποβαθμίσω + να βγάλω μία προς μία τις ειδοποιήσεις από διάφορες εφαρμογές για να μην βγαίνουν.

To t ειναι μάλλον από το twitter

To imgbin-aliexpress-computer-icons-y-wzds8b-Uvu4t-ELkbmf-KEpr-WDt-L-t.jpg ειναι απο την εφαρμογη aliexpress

To M πρεπει να είναι από κάποια εφαρμογή mail (εκτος του gmail).

Αν πατήσεις επάνω στα εικονίδια αυτά, δεν σου βγάζει από ποια εφαρμογή είναι ? :confused:

 

Σημερα φάνηκε και η αναβάθμιση σε v11.0.5.5 :D

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ δεν είναι όμως σε αυτά, εκεί οκ κάτι NFC και auto rotate φύγανε

 

Πρέπει να υποβαθμίσω + να βγάλω μία προς μία τις ειδοποιήσεις από διάφορες εφαρμογές για να μην βγαίνουν.

 

 

 

Sent from my IN2020 using Tapatalk

Εννοείται για ειδοποιήσεις εφαρμογών ότι πρέπει να απενεργοποιηθούν μέσα από τις ρυθμίσεις τους.

Σου είπα το παραπάνω γιατί είδα ότι είχες συμπεριλάβει μέσα και το WiFi.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Ναι από το tapatalk είναι aliexpress etc

 

Ωστόσο και ενώ στο συρτάρι θέλω να εμφανίζονται ειδοποιήσεις όταν το ανοίγω, δεν θέλω εκεί πολλά εικονίδια

 

Άντε από κάνα μαιλ, καμιά σημαντική ειδοποίηση

 

Το ρύθμιση ακολουθείτε; τώρα δοκίμασα για 3η φορά για το aliexpress να μην εμφανίζεται το παρακάτω σετάρισμα

 

Έχει εφαρμόσει κάνεις κάτι συγκεκριμένο για τέτοιες ειδοποιήσεις ή έχω μόνο εγώ την παραξενιά να μην γεμίζει εκεί πάνω;

661fd165c8318ca93229ff922c84f1c6.jpga7b54ffd2ec20814d5d9bd66c1c6984a.jpg

 

Sent from my IN2020 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...

Έχει εφαρμόσει κάνεις κάτι συγκεκριμένο για τέτοιες ειδοποιήσεις ή έχω μόνο εγώ την παραξενιά να μην γεμίζει εκεί πάνω;

...

 

Πιθανότατα είναι μόνο δική σου παραξενιά ... :lol:

 

Αν είναι χρήσιμη ειδοποίηση, γιατί να μην εμφανίζεται ?

 

Αν είναι άχρηστη και μόνο σου τρώει χρόνο να την σύρεις για να φύγει, απενεργοποίησε την σχετική ειδοποίηση από το Settings -> Apps & Notifications -> επιλέγεις app -> Notifications

Link to comment
Share on other sites

Μείωσαν τις τιμές στο 8 προ στα 649 / 749 και το σκέφτομαι. Αξίζουν τα 100 ευρώ παραπάνω για την 12 / 256; Πιο πολύ το σκέφτομαι για τον αποθηκευτικό χώρο γιατί καλοεμαθα με το 7 προ 8/256. Τι λέτε;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μείωσαν τις τιμές στο 8 προ στα 649 / 749 και το σκέφτομαι. Αξίζουν τα 100 ευρώ παραπάνω για την 12 / 256; Πιο πολύ το σκέφτομαι για τον αποθηκευτικό χώρο γιατί καλοεμαθα με το 7 προ 8/256. Τι λέτε;
Για τον αποθηκευτικό χώρο, εσύ πρέπει να κρίνεις αν σου χρειάζεται, τώρα πόσο χρησιμοποιείς?

 

Εγώ πήρα το 12/256 αλλά κυρίως για τα 12, όχι τα 256

 

Ποσότητα ένα 20%-30% αυτών των έξτρα €100 ίσως μείνουν στην μεταπωλητική αξία όταν το αλλάξεις σε δύο χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Για τον αποθηκευτικό χώρο, εσύ πρέπει να κρίνεις αν σου χρειάζεται, τώρα πόσο χρησιμοποιείς?

 

Εγώ πήρα το 12/256 αλλά κυρίως για τα 12, όχι τα 256

 

Ποσότητα ένα 20%-30% αυτών των έξτρα €100 ίσως μείνουν στην μεταπωλητική αξία όταν το αλλάξεις σε δύο χρόνια

Σε ευχαριστώ πολύ. Ήδη το έχω παραγγείλει το 12/256. Εντάξει, επειδή βάζω και πολλά και προγράμματα και τέτοια, αλλά και πολλές φωτογραφίες και βίντεο σκέφτηκα να πάρω το μεγάλο.

Να κάνω και ένα γενικό σχόλιο.

Από το πρώτο κινητό που πήρα Android ασχολούμουν πάντα με ρουτ και ρομς. Έχω γύρω στις 5 μέρες που τα έκανα στοκ (7 προ και 6Τ) και μια χαρά είναι και έτσι (λίγο με τις διαφημίσεις κάποια προγράμματα με ενοχλούν, αλλά θα δω τι θα κάνω). Σκεφτόμουν ότι αφού δεν τα έχω με ρομς ίσως να πήγαινα σε κάποιο άλλο brand αλλά τελικά με το που είδα τη μείωση δεν το σκέφτηκα και πάρα πολύ. Από ό,τι κατάλαβα, κάπου στο 700άρι δεν μπορούσα να έπαιρνα κάτι καλύτερο. Ίσως το P40 Pro που το σκεφτόμουν πολύ αλλά η μη ύπαρξη GMS με έκανε να διστάσω.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μείωσαν τις τιμές στο 8 προ στα 649 / 749 και το σκέφτομαι. Αξίζουν τα 100 ευρώ παραπάνω για την 12 / 256; Πιο πολύ το σκέφτομαι για τον αποθηκευτικό χώρο γιατί καλοεμαθα με το 7 προ 8/256. Τι λέτε;
649 που το βρήκες;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

649 που το βρήκες;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο επίσημο site της OnePlus.

649€ to 8/128 και 749€ το 12/256.

Link to comment
Share on other sites

Στο σάιτ τους διαδικασία για να ψωνίσειςε επαγγελματικό αφμ υπάρχει; Γνωρίζει κανείς;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο σάιτ τους διαδικασία για να ψωνίσειςε επαγγελματικό αφμ υπάρχει; Γνωρίζει κανείς;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ψωνίζω με επαγγελματικό αφμ, αλλά νομίζω πως όχι. Εκτός αν έχει αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε καλύπτει για 1 χρόνο η OnePlus.

 

Θα σου ρθει το IN2020 (κινέζικο) το οποίο θα έχει και τη N1 και N78 που χρησιμοποιούνται προς το παρόν στην Ελλάδα.

 

Για ενεργοποίηση 5G, VoLTE και VoWiFi πρέπει να βάλεις τη sim σου σε κάποια υποστηριζόμενη συσκευή π.χ. iPhone για να ενεργοποιηθεί. Στέλνεις 5G και wificall στο 1333 αντίστοιχα.

 

Μόλις Παρέλαβα το 8pro απο banggood, πήγα σε ένα cosmote ,και εστειλα μήνυμα από συμβατή συσκευή για ,5g

μου απάντησε ότι θα ενεργοποιηθεί σε λίγο αλλά πέρασε σχεδόν 45 λεπτά και ακομα δεν βλέπω καμιά επιλογή για ,5g στις συνδέσεις..

Είμαι Θεσσαλονίκη Καλαμαριά τι πρέπει να κάνω ?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...