Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου που το περιμένω από Banggood.. αν χτύπα ξύλο έχει προβλήματα μπορώ να το ζητήσω αντικατάσταση από το επίσημο site της OnePlus ?
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

παραπάνω ενας φίλος είπε ότι έχουμε ένα χρόνο εγγύηση από oneplus ανεξάρτητα από που το πήραμε..
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Koιταξα στο banggoοd, γράφει global rom. Μήπως δεν είναι η global version;

Αν το πάρω και εγώ, θα μπορεί να γίνει αντικατάσταση οθόνης, σε Ευρώπη;

Link to comment
Share on other sites

παραπάνω ενας φίλος είπε ότι έχουμε ένα χρόνο εγγύηση από oneplus ανεξάρτητα από που το πήραμε..

 

Όχι για αντικατάσταση συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

παραπάνω ενας φίλος είπε ότι έχουμε ένα χρόνο εγγύηση από oneplus ανεξάρτητα από που το πήραμε..

 

Άλλο εγγύηση για επισκευή και άλλο αντικατάσταση.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου που το περιμένω από Banggood.. αν χτύπα ξύλο έχει προβλήματα μπορώ να το ζητήσω αντικατάσταση από το επίσημο site της OnePlus ?

 

Από το banggod είναι ανοιγμενες οι συσκευές Κ τις έχουν ελέγξει.

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 8 Pro IN2020 Global Rom

Αυτή η συσκευή, είναι global version !

Κοίταξα στο xda

" Packages with build tag IN11DA are intended for the following variant:

IN2021: India

 

Packages with build tag IN11AA are intended for the following variant:

IN2025: Global

 

Packages with build tag IN11BA are intended for the following variant:

IN2023: EU

 

IN2020 units are Chinese units running HydrogenOS out of the box that may be able to run OxygenOS after conversion via local update. They will however need to format /data and wipe cache to avoid bootloop. ".

Link to comment
Share on other sites

IN2023: EU

 

IN2020 units are Chinese units running HydrogenOS out of the box that may be able to run OxygenOS after conversion via local update. They will however need to format /data and wipe cache to avoid bootloop. ".

 

 

πως γίνεται το αυτή η διαδικασία μετο local update ?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

https://support.oneplus.com/app/answers/detail/a_id/30/~/update-the-software-version-on-your-oneplus-device

 

Ψάξε στο Google.

Η συσκευή έχει ήδη global rom, οπότε δεν έχει πρόβλημα.

Πάρε γνώμες!

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα δεν με αφήνει να ανοίξω τις περισσότερες εφαρμογές , ακόμα και το gmail. Με το που τις ανοίγω τρώνε crash. έκανα clear cache αλλά τίποτα.

Καμία ιδέα γιατί δεν είμαι για factory reset ? Op8 με την τελευταία eu rom.

 

Λύθηκε τελικά με αυτό

https://9to5google.com/2021/03/22/android-apps-crashing-webview/amp/

Edited by amagawdz
Link to comment
Share on other sites

IN2023: EU

 

IN2020 units are Chinese units running HydrogenOS out of the box that may be able to run OxygenOS after conversion via local update. They will however need to format /data and wipe cache to avoid bootloop. ".

 

πως γίνεται το αυτή η διαδικασία μετο local update ?

 

Από 1/10/2020 που παρέλαβα το δικό μου 8 pro (IN2020) από Banggood δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε χρειάστηκε να κάνω οτιδήποτε. Και παίρνει όλες τις ενημερώσεις κανονικά, είμαι με Android version 11 και OxygenOS 11.0.4.4.IN11AA

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Ωραία Ευχαριστώ..γιατι Θέλω πρώτα να το στήσω και μετά να αρχίσω να το μαθαίνω

Δεν είμαι Κατά των τροποποιήσεων..δολευω ήδη το Samsung note 8 με custom rom

Αλλά πρώτη φορά Θα πιάσω one plus στα χέρια μου

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μετά και τις ανακοινώσεις του 9/9 pro είμαι πλέον σίγουρος ότι θα πάω σε 8 pro η 8t και έχω κάποιες ερωτήσεις. Υποστηρίζουν WiFi calling της cosmote γιατί το 6 που έχω τώρα δεν υποστιριζει και είναι αναγκαίο εδώ που μένω. Επίσης διάβασα για το 8 pro ότι σε αρκετούς έβγαλε προβλήματα η οθόνη και είναι ο μοναδικός λόγος που σκέφτομαι και το 8t, αν πάρω μεταχειρισμένο 8 pro 6+ μηνών θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο η αυτά τα προβλήματα μπορεί να τα βγάλει και πιο μετά?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μετά και τις ανακοινώσεις του 9/9 pro είμαι πλέον σίγουρος ότι θα πάω σε 8 pro η 8t και έχω κάποιες ερωτήσεις. Υποστηρίζουν WiFi calling της cosmote γιατί το 6 που έχω τώρα δεν υποστιριζει και είναι αναγκαίο εδώ που μένω. Επίσης διάβασα για το 8 pro ότι σε αρκετούς έβγαλε προβλήματα η οθόνη και είναι ο μοναδικός λόγος που σκέφτομαι και το 8t, αν πάρω μεταχειρισμένο 8 pro 6+ μηνών θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο η αυτά τα προβλήματα μπορεί να τα βγάλει και πιο μετά?

 

Υποστηρίζει Wi-Fi calling. Τώρα όσο για την οθόνη αφού θα έχεις την εγγύηση δεν σε ενδιαφέρει. Απλά πρέπει την συσκευή να την ξεσφραγυσεις προσεχτικά χωρίς να καταστρέψεις το κουτί Κ αν έχει θέμα η θα γίνει αντικαταστάση ή θα πάρεις τα λεφτά πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάποιο tempered glass για το 8 pro έχει να μου προτείνει κάνεις;
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει Wi-Fi calling. Τώρα όσο για την οθόνη αφού θα έχεις την εγγύηση δεν σε ενδιαφέρει. Απλά πρέπει την συσκευή να την ξεσφραγυσεις προσεχτικά χωρίς να καταστρέψεις το κουτί Κ αν έχει θέμα η θα γίνει αντικαταστάση ή θα πάρεις τα λεφτά πίσω.

 

Επειδή ακριβώς δεν θέλω να μπω σε όλη αυτή την διαδικασία επιστροφής σκέφτομαι να το αγοράσω μεταχειρισμένο από γειτονικό site από της αγγελίες, γιαυτό κιόλας ρώτησα εάν αυτό το πρόβλημα που βγάζει είναι out of the box κατευθείαν η αν εμφανίζεται αρκετές πιο μετά, δηλαδή στον χρόνο πάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάποιο tempered glass για το 8 pro έχει να μου προτείνει κάνεις;

https://www.skroutz.gr/s/24571517/Whitestone-Dome-Glass-OnePlus-8-Pro.html

Αρκετά ακριβό αλλά όπως θα διαβάσεις και στις αξιολογήσεις αξίζει να δώσεις αυτό το ποσό.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες μου εμφανίζεται αυτό το σηματάκι στην οθόνη του 8 pro μου. Μπορείτε να μου πείτε τι σημαίνει (συγχωρήστε την άγνοια μου :rolleyes: )

 

Screenshot-20210326-115936-01.jpg

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Είσαι κομπλέ ✌️ έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία voice over LTE (Volte) . Wind έχεις?
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι κομπλέ ✌️ έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία voice over LTE (Volte) . Wind έχεις?

 

Ευχαριστώ φίλε, κάτι τέτοιο είχα υποπτευθεί και εγώ από ένα μήνυμα που μου είχε στείλει πρόσφατα η Vodafone, με αυτήν είμαι (εταιρική σύνδεση).

Και πως κάνουμε κλήση με VOLTE ?

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε, κάτι τέτοιο είχα υποπτευθεί και εγώ από ένα μήνυμα που μου είχε στείλει πρόσφατα η Vodafone, με αυτήν είμαι (εταιρική σύνδεση).

Και πως κάνουμε κλήση με VOLTE ?

 

Δεν χρειάζεται να κανείς κάτι. Απλά όταν κάνεις ή δέχεσαι κλήση θα παραμένει σε 4g αντί να γυρνάει σε 3g ή 2g

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κανείς κάτι. Απλά όταν κάνεις ή δέχεσαι κλήση θα παραμένει σε 4g αντί να γυρνάει σε 3g ή 2g

 

A, μάλιστα... Και πάλι ευχαριστώ :)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...