Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, με το τελευταίο update φτιάχτηκε

 

Από κει και πέρα είναι θέμα παρόχου

 

Και τι γίνεται με αυτό το θέμα ? Κοντεύει να τελειώσει και ο Μάρτιος και 5G ακούμε αλλά 5G δεν βλέπουμε... Με Vodafone είμαι (εταιρική σύνδεση γαρ, αλλιώς... ) και ακόμα δεν έχω δει στις επιλογές δικτύου δυνατότητα για 5G και κάπου πλέον αμφιβάλω αν όντως διορθώθηκε το θέμα με το τελευταίο update. Υπάρχει κάποιος κάτοχος του 8 ή του 8 pro που να έχει δει επιλογή για 5G ?

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Και τι γίνεται με αυτό το θέμα ? Κοντεύει να τελειώσει και ο Μάρτιος και 5G ακούμε αλλά 5G δεν βλέπουμε... Με Vodafone είμαι (εταιρική σύνδεση γαρ, αλλιώς... ) και ακόμα δεν έχω δει στις επιλογές δικτύου δυνατότητα για 5G και κάπου πλέον αμφιβάλω αν όντως διορθώθηκε το θέμα με το τελευταίο update. Υπάρχει κάποιος κάτοχος του 8 ή του 8 pro που να έχει δει επιλογή για 5G ?

 

εκεί φταίει η vodafone που δεν βάζει την συσκευή μας στις συμβατές συσκευές. Η cosmote μια χαρά έχει 5g στο oneplus 8pro.

Εμένα η συσκευή δεν ζεσταίνεται στην φόρτιση ούτε με καλώδιο ούτε ασύρματα (με τον φορτιστή της oneplus). Επίσης τα χρώματα στην οθόνη είναι άριστα. Τώρα που εμφανίστηκαν 2 φίλοι με προβλήματα στην οθόνη ενώ αυτό συνέβαινε στις αρχικές παρτίδες, είναι λίγο ύποπτο, μήπως εν αναμονή του 9, ξεσκαρτάρουν στοκ και δίνουν από αρχικές παρτίδες;

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν νομίζω εμένα και οι 2 συσκευές που μου έστειλαν ήταν 14.12.2020 αν θυμάμαι καλά και είχαν και οι 2 θέμα.

 

Υ.Γ. μου έχουν μείνει 1 τζαμακι UV Mocolo και μια θήκη nillkin frosted black για one plus 8 pro αν ενδιαφέρεται κάποιος ας στείλει pm.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος oneplus 8 με cosmote στελνω μηνυμα στο1333 για 5G και απανταει δεν ειναι συμβατη η συσκευη, που το ειδατε στο oneplus 8 pro ?
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος oneplus 8 με cosmote στελνω μηνυμα στο1333 για 5G και απανταει δεν ειναι συμβατη η συσκευη, που το ειδατε στο oneplus 8 pro ?

 

Δεν εχει ακομη η cosmote τη συσκευη στη λιστα με τις συμβατες. Ομως μπορεις να κανεις το εξης:

Θα παρεις την καρτα sim και θα την βαλεις σε μια συσκευη που την εχει η cosmote ως συμβατη. (δες την παρακατω λιστα.)

Απο εκεινη τη συσκευη θα στειλεις το sms στο 1333 για 5G. Θα σου ερθει μηνυμα οτι ενεργοποιηθηκε και κατοπιν, θα ξανα βαλεις την καρτα sim στο Oneplus. Και θα εχεις 5G.

 

iPhone 12 mini

iPhone 12

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro Max

Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21+

Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S20 FE 5G

Samsung Galaxy S20 Ultra

Samsung Galaxy A42

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Huawei P40 Pro

Xiaomi Mi 10T Lite

Xiaomi Mi 10T Pro

Xiaomi Mi 10T

Xiaomi Mi 10

Xiaomi Mi 10 Pro

Xiaomi Redmi Note 9T

OnePlus Nord N10

Realme 7

Realme X50

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος. Βρίσκω από Κίνα (bangood ) το 8 pro στα 550. Η συσκευή που έχω τώρα είναι το xiaomi mi 8. Ισχύει ότι το καλύπτει με εγγύηση για 1 χρόνο από Ευρώπη κανονικά η one plus ? Επίσης έχει 5g στην cosmote η συσκευή και αν υποστηρίζεται και το vowifi kai volte στην cosmote επίσης ? Σας ευχαριστώ Edited by chris1908
Link to comment
Share on other sites

Για τις μπάντες δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά για το 5g. Πήγαινε καλύτερα στο νήμα 5g της Cosmote έχει αναλυτικές περιγραφές για τις διάφορες μπάντες οπότε πιθανόν να βρεις και την απάντηση,τα παιδιά έχουν αρκετές πληροφορίες και γνώσεις. Όσον αφορά την εγγύηση, ισχύει κανονικά για ένα χρόνο ας είναι αγορασμενη κι από Κίνα η συσκευή.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος. Βρίσκω από Κίνα (bangood ) το 8 pro στα 550. Η συσκευή που έχω τώρα είναι το xiaomi mi 8. Ισχύει ότι το καλύπτει με εγγύηση για 1 χρόνο από Ευρώπη κανονικά η one plus ? Επίσης έχει 5g στην cosmote η συσκευή και αν υποστηρίζεται και το vowifi kai volte στην cosmote επίσης ? Σας ευχαριστώ

 

Ναι σε καλύπτει για 1 χρόνο η OnePlus.

 

Θα σου ρθει το IN2020 (κινέζικο) το οποίο θα έχει και τη N1 και N78 που χρησιμοποιούνται προς το παρόν στην Ελλάδα. Αργότερα (απ ό,τι διάβασα) ίσως χρησιμοποιηθούν οι Ν3 και Ν28 εκ των οποίων το συγκεκριμένο μοντέλο δεν έχει τη Ν28. Δεν ξέρω πότε και αν θα γίνει κάτι τέτοιο βέβαια.

 

Για ενεργοποίηση 5G, VoLTE και VoWiFi πρέπει να βάλεις τη sim σου σε κάποια υποστηριζόμενη συσκευή π.χ. iPhone για να ενεργοποιηθεί. Στέλνεις 5G και wificall στο 1333 αντίστοιχα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

410€ από ελληνικό.μαγαζι το ΟΡ8 8/128

Αξίζει?

Ενδιαφέρομαι για αυτονομία

Λειτουργικό

Κάμερα/βίντεο

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

410€ από ελληνικό.μαγαζι το ΟΡ8 8/128

Αξίζει?

Ενδιαφέρομαι για αυτονομία

Λειτουργικό

Κάμερα/βίντεο

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν ισχύει αυτή η τιμή ,ναι αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Από νυκτερινή φωτογραφία και βίντεο?

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

από vodafone άλλαξα σε cosmote σήμερα, μόλις έβαλα την καινούργια σιμ μέσα αμέσως έβγαλε τις επιλογές για 5g, smart 5g κλπ. Χωρίς να βάλω την σιμ σε άλλο συμβατό κλπ ή να είμαι σε περιοχή που πιάνει 5g. Άρα έχουμε δίκιο που λέμε ότι δεν είναι θέμα oneplus αλλά θέμα vodafone, wind και γενικά παρόχου.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρηγγειλα και εγω το OP8 pro απο banggood , ελπιζω να βγει καλο ..πρωτη φορα κανω μεταβαση στην εταιρεια μετα απο samsung note , σειρα S κλπ,

ξερω οτι βγαινει συντομα το 9 αλλ δεν νομιζω να υποχωρησει αισθητα η τιμη του 8 απο τα 560 που το παιρνω , βλεποντας και την τιμη προηγουμενων ναυαρχιδων( οπως η εξελιξη τιμης του 7)

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Βαζοντας να παιξει playlist απ το youtube μετα απο κανα 6 λεπτο μπαινει σε αναμονη η οθονη.Συνεχιζει να παιζει μεν ο ηχος αλλα ειναιμσε φαση κλειδωμενου.Σε οριζοντια θεση επαιζε το playlist.

Αντιθετα εβαλα ενα βιντεο 20 λεπτο σε ορθια θεση και δεν κλειδωσε...

Εχετε υποψη τι μπορει να φταει?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω το 8 pro, . Την τρίτη γίνεται η παρουσίαση της σειράς 9, και περιμένω μήπως πέσουν οι τιμές. Το βρήκα στο amazon.de, ευρωπαϊκή αντιπροσωπεία.

Στην Ελλάδα υπάρχει επίσημος αντιπρόσωπος; Να το αγοράσω από Ελλάδα ;

Είδα πριν 2 σελίδες, υπάρχει θέμα με την οθόνη ;;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω το 8 pro, . Την τρίτη γίνεται η παρουσίαση της σειράς 9, και περιμένω μήπως πέσουν οι τιμές. Το βρήκα στο amazon.de, ευρωπαϊκή αντιπροσωπεία.

Στην Ελλάδα υπάρχει επίσημος αντιπρόσωπος; Να το αγοράσω από Ελλάδα ;

Είδα πριν 2 σελίδες, υπάρχει θέμα με την οθόνη ;;

 

Η αλήθεια είναι ότι έχουν πέσει οι τιμές στο 8pro κ θα είναι καλή φάση , σιγουρα υπάρχουν δύο μαγαζιά τσεκαρισμενα με εγγύηση 2 χρόνων, τώρα όσο για την οθόνη όντως υπάρχει μια ανησυχία γιατί υπάρχουν άτομα που το πήραν τώρα και αντιμετώπισαν το πρόβλημα που είχε αναφερθεί παλιά όταν πρωτοβγηκε .τι να πω το θέμα με οθόνη έχει αποδειχθεί θέμα τύχης.

Link to comment
Share on other sites

Είχα παλιά το Huawei 20 pro, το οποίο έκαναν αντικατάσταση συσκευή, επειδή είχε γκριζοπράσινη οθόνη.

Υπάρχει τέτοιο θέμα στα OnePlus ;!!!

Πως ελέγχουμε την ημερομηνία παραγωγής ;

Αφορούσε τις αρχικές παρτίδες ;

Μήπως στέλνουν το στοκ , από παλιές παρτίδες;

Link to comment
Share on other sites

Είχα παλιά το Huawei 20 pro, το οποίο έκαναν αντικατάσταση συσκευή, επειδή είχε γκριζοπράσινη οθόνη.

Υπάρχει τέτοιο θέμα στα OnePlus ;!!!

Πως ελέγχουμε την ημερομηνία παραγωγής ;

Αφορούσε τις αρχικές παρτίδες ;

Μήπως στέλνουν το στοκ , από παλιές παρτίδες;

Την ιδια ερώτηση σε 3 διαφορετικά νήματα? Ειναι δυνατόν ? Ετσι γεμίζουμε το forum ποστς :confused:

Ελπιζω σε ένα απ' ολα να πάρεις απάντηση .....

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Την τρίτη, χωρίς απροοπτο, θα το παραγγείλω.

Πρέπει να μάθω , που έχει την ημερομηνία παραγωγής,, .

Κάποιοι αριθμοί στο κουτί θα είναι, ώστε να ξέρω, μην στείλουν στοκ από αρχικές συσκευές.

Το amazon.de το έχει δύο χρόνια εγγύηση. Είναι του αμαζον,, μήπως της επίσημης αντιπροσωπείας,, και το αμαζον , ως μεταπωλητής δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει Κ το παλικαράκι αν διαβάσεις 2 σελίδες πίσω φρεσκαδουρα πήρε Κ του έκατσε το θέμα με την οθόνη Κ στις 2 συσκευές. Κάνε παραγγελία Κ να εύχεσαι να μην έχεις θέμα γιατί η συσκευή είναι διαμάντι.
Link to comment
Share on other sites

πάντως όσον αφορά το 5g, 2 μέρες που είμαι με cosmote και ενεργοποιημένη την ρύθμιση για 5g, δεν είδα πουθενά στην αθήνα σηματάκι 5g. Βέβαια δεν έστειλα και sms για ενεργοποίηση. Πρέπει ε;

έστειλα μήνυμα στο 1333 και μου απάντησαν ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή μου άρα ισχύει αυτό που είπαν άλλα παιδιά εδώ ότι πρέπει να στείλεις σμς από συμβατή συσκευή πρώτα.

Edited by psail
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει Κ το παλικαράκι αν διαβάσεις 2 σελίδες πίσω φρεσκαδουρα πήρε Κ του έκατσε το θέμα με την οθόνη Κ στις 2 συσκευές. Κάνε παραγγελία Κ να εύχεσαι να μην έχεις θέμα γιατί η συσκευή είναι διαμάντι.

 

Θέλω να ρωτήσω: η παραγγελία, για να ισχύει πιθανή επιστροφή και αντικατάσταση συσκευή, πρέπει να γίνει στην επίσημη αντιπροσωπεία, το έχει 799€,;;

Αν το παραγγείλω από Amazon.de, δεν ισχύει η αντικατάσταση συσκευή,;;;;;;;, το έχει πιο φθηνά.

Παράκληση να απαντήσετε.

Αύριο θα κάνω την παραγγελία, μήπως πέσει η τιμή, λόγω παρουσίαση της σειράς 9.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω: η παραγγελία, για να ισχύει πιθανή επιστροφή και αντικατάσταση συσκευή, πρέπει να γίνει στην επίσημη αντιπροσωπεία, το έχει 799€,;;

Αν το παραγγείλω από Amazon.de, δεν ισχύει η αντικατάσταση συσκευή,;;;;;;;, το έχει πιο φθηνά.

Παράκληση να απαντήσετε.

Αύριο θα κάνω την παραγγελία, μήπως πέσει η τιμή, λόγω παρουσίαση της σειράς 9.

 

Μπορείς να το επιστρέψεις στο Amazon απλά γιατί δεν σου άρεσε. Δεν ξέρω εντός πόσων ημερων μπορείς να το κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω: η παραγγελία, για να ισχύει πιθανή επιστροφή και αντικατάσταση συσκευή, πρέπει να γίνει στην επίσημη αντιπροσωπεία, το έχει 799€,;;

Αν το παραγγείλω από Amazon.de, δεν ισχύει η αντικατάσταση συσκευή,;;;;;;;, το έχει πιο φθηνά.

Παράκληση να απαντήσετε.

Αύριο θα κάνω την παραγγελία, μήπως πέσει η τιμή, λόγω παρουσίαση της σειράς 9.

 

Μπορείς να το επιστρέψεις στο Amazon απλά γιατί δεν σου άρεσε. Δεν ξέρω εντός πόσων ημερων μπορείς να το κάνεις

 

Διαβασε τους ορους επιστροφής εδώ https://www.amazon.de :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...