Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω πάρει τα OnePlus Buds Z και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είναι λίγο ακριβά αλλά είναι καλά.

Και προφανώς λόγω μάρκας είναι fully compatible με OnePlus συσκευές.

 

Στις κλήσεις πως είναι???

Με ενδιαφέρει ποιο πολύ. Σε θόρυβο σε ακούει ο άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Για ευνόητους λόγους δεν τα έχω δοκιμάσει σε περιβάλλον με πολλή φασαρία..

Κυρίως σπίτι και λίγο έξω στη γειτονιά στο περπάτημα. Δεν μου παραπονέθηκε κάποιος συνομιλητής.

Αν θες ψάξε και σχετικά reviews βέβαια, μήπως μάθεις κάτι πιο συγκεκριμένο γι αυτό που ρώτησες.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Για ευνόητους λόγους δεν τα έχω δοκιμάσει σε περιβάλλον με πολλή φασαρία..

Κυρίως σπίτι και λίγο έξω στη γειτονιά στο περπάτημα. Δεν μου παραπονέθηκε κάποιος συνομιλητής.

Αν θες ψάξε και σχετικά reviews βέβαια, μήπως μάθεις κάτι πιο συγκεκριμένο γι αυτό που ρώτησες.

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, ποια έκδοση της μαμά εφαρμογής oneplus camera έχετε?

 

Έκανα ένα reset της συσκευής και μετά δεν υπήρχε η oneplus camera app για κάποιον άγνωστο λόγο

 

Και δοκίμασα να την βάλω από το apkmirror, αλλά δεν λειτουργεί, κρασάρει κατά το ξεκίνημα

 

Δοκίμασα τις 5-6 τελευταίες εκδόσεις:

https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-camera/

 

Εσάς ποια έκδοση σας δείχνει ότι έχετε ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, ποια έκδοση της μαμά εφαρμογής oneplus camera έχετε?

 

Έκανα ένα reset της συσκευής και μετά δεν υπήρχε η oneplus camera app για κάποιον άγνωστο λόγο

 

Και δοκίμασα να την βάλω από το apkmirror, αλλά δεν λειτουργεί, κρασάρει κατά το ξεκίνημα

 

Δοκίμασα τις 5-6 τελευταίες εκδόσεις:

https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-camera/

 

Εσάς ποια έκδοση σας δείχνει ότι έχετε ?

 

V5.8.23 εμένα..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή πήρα τελικά refund, έχω να δώσω ένα Mocolo UV τζαμάκι και θήκη nillkin frosted black. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας στείλει pm.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή πήρα τελικά refund, έχω να δώσω ένα Mocolo UV τζαμάκι και θήκη nillkin frosted black. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας στείλει pm.

 

Που βρίσκεσαι κούκλε ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Εχτές παρέλαβα και εγώ τελικά το 8 pro. Εντυπωσιασμένος μπορώ να πω αρχικά.

Ήρθε με τζαμάκι τοποθετημένο κατευθείαν και μια θήκη σιλικόνης στο κουτί.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε κάποιον ασύρματο φορτιστή.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Εχτές παρέλαβα και εγώ τελικά το 8 pro. Εντυπωσιασμένος μπορώ να πω αρχικά.

Ήρθε με τζαμάκι τοποθετημένο κατευθείαν και μια θήκη σιλικόνης στο κουτί.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε κάποιον ασύρματο φορτιστή.

 

Ευχαριστώ

 

Θα πρέπει να βρεις κάποιον που είναι συμβατός με το πρότυπο Warp της Oneplus. Σε διαφορετική περίπτωση θα φορτίζει με <10W. Η σίγουρη λύση είναι της ίδιας της εταιρείας. Συνήθως τον βρίσκεις και σε αρκετά καλύτερη τιμή μέσω bangood και κουπονιού...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αγόρασα και εγώ το OnePlus 8 για να το δοκιμάσω αλλά και επειδή ήθελα πάλι να γυρίσω σε amoled οθόνη.Ομως για κάποιο λόγο οι γωνίες θέασης μου φαίνονται περίεργες,κυρίως στο λευκό που όταν το κοιτάς φαίνεται διαφορετικό απ' ότι όταν το βλέπεις από το πλάι.Ετσι είναι η εμένα μου φαίνεται κάπως;
Link to comment
Share on other sites

Όντως;Δε την έχω βγάλει η αλήθεια είναι αλλά γιατί να φταιει η ζελατίνα;;

 

Μήπως την έχεις πατήσει Κ εσύ όπως το άλλο παλικάρι με την οθόνη; δες σε χαμηλό φωτισμό αν σου αλλοιώνει τα χρώματα Κ εκεί που είναι η μπροστά η κάμερα αν παρατηρήσεις μια οριζόντια σκούρα γραμμή , πάντα σε χαμηλό φωτισμό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα κάτι.Κατεβασα μια εφαρμογή για να τεσταρω τα χρώματα και οι γωνίες θέασης είναι τραγικές.Ειδικα το πορτοκαλί από το πλάι είναι κίτρινο..Αν δεν έχω κάποιο θέμα με την οθόνη είναι τραγικό για κινητό 500 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα κάτι.Κατεβασα μια εφαρμογή για να τεσταρω τα χρώματα και οι γωνίες θέασης είναι τραγικές.Ειδικα το πορτοκαλί από το πλάι είναι κίτρινο..Αν δεν έχω κάποιο θέμα με την οθόνη είναι τραγικό για κινητό 500 ευρώ

 

Θες να βγάλεις την ζελατίνα από την οθόνη να το τσεκάρεις μήπως τα κάνει αυτή; αλλά προτού την βγάλεις ρύθμισε Κ τα χρώματα της οθόνης ,δεν μπορεί από μια τέτοια συσκευή να μείνεις δυσαρεστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Απίθανο το θεωρώ να επηρεάζει τόσο πολύ η εργοστασιακή μεμβράνη την οθόνη. Σίγουρα θα υπάρχει διαφορά όμως απ'την παραπάνω περιγραφή μου φαίνεται υπερβολικό να επηρεάζει τόσο πολύ!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Απίθανο το θεωρώ να επηρεάζει τόσο πολύ η εργοστασιακή μεμβράνη την οθόνη. Σίγουρα θα υπάρχει διαφορά όμως απ'την παραπάνω περιγραφή μου φαίνεται υπερβολικό να επηρεάζει τόσο πολύ!

 

Και εγώ να σου πω την αλήθεια δεν το πιστεύω αλλά δεν είναι λίγο περίεργο μετά από ένα χρόνο σχεδόν να ξανά αναφέρεται θέματα με τις οθόνες; τι κάνει αυτή η oneplus ; ( εκτός Κ το μάτι κάθε άνθρωπου το πως το βλέπει στην amoled οθόνη έχει διαφορετική άποψη...)

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω να βγάλω και τη μεμβράνη.Γενικα πολύ καλό και σφαιρατο,αυτό είναι το μόνο ψεγάδι που με έχει ξενερώσει γιατί είναι ενοχλητικό και χτυπάει στο μάτι.Εσεις γενικά δεν έχετε κάποιο θέμα με αυτό; Κάτι ακόμα,όταν το φορτίζετε ζεσταίνεται η συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση .. βρηκα το one plus 8 στα 445 πιστευετε οτι αξιζει τα λεφτα στις μερες μας?

προκειται να αντικαταστησει ενα samsung note 8 .

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση .. βρηκα το one plus 8 στα 445 πιστευετε οτι αξιζει τα λεφτα στις μερες μας?

προκειται να αντικαταστησει ενα samsung note 8 .

 

Για αλλαγή σε περιβάλλον ναι αξίζει σε όλους τους τομείς, ουσιαστικά μόνη έλλειψη το πενάκι. Αν θες όμως δες και το Samsung s20 Fe 5g τρέχει προσφορά με τιμολόγιο βγαίνει στα 507 ευρώ με πλήρη υποστήριξη σάμμυ και βελούδινα 120hz στην οθόνη.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι τον σναπ 865 έχει και το έχουν σε όλες τις γνωστές αλυσίδες στα 628 ευρώ
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ακόμη και σήμερα παραμένει η απουσία 5G στη συσκευή.... κρίμα.
Όχι, με το τελευταίο update φτιάχτηκε

 

Από κει και πέρα είναι θέμα παρόχου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...