Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω παρατηρήσει καλύτερους χρόνους μπαταρίας μετά την αναβάθμιση. (oneplus 8).

Βλέπετε και εσείς κάτι τέτοιο?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Cosmote κι εγω με μια sim στη δευτερη θεση. Εκανα αναβαθμιση με το oxygen updater και τοτε εμφανιστηκε το 5G στο μενου. (προτιμωμενος τυπος δικτυου: 2G/3G/4G/5G αυτοματα).

 

Επισης εμφανιστηκε και smart 5G στο μενου, οπου προφανως ειναι επιλογη της συσκευης και εχει να κανει με την καταναλωση μπαταριας, αφου αναγραφει: " Λογικη αντιστοιχιση δικτυων 5G με βαση το σεναριο χρησης για βελτιωση της διαρκειας ζωης της μπαταριας"

Αν πας να το κανεις OFF σου λεει: "Αν απενεργοποιησετε τον διακοπτη, θα επηρεαστει σοβαρα η διαρκεια μπαταριας. Εξακολουθειτε να θελετε να τον απενεργοποιησετε. ? "

 

Αν και εστειλα sms για ενεργοποιηση ο cosmote εξακολουθει να μην αναγνωριζει τη συσκευη και δεν γυριζει σε 5G αυτοματα. (αν εχω στην περιοχη μου)

 

Οποτε αναμενω κι εγω πότε θα βαλουν και το OP 8 στη λιστα τους, αφου δεν εχω καποιον γνωστο με 5G κοντα μου για να βαλω την sim μου στο κινητο του να την ενεργοποιησω με αυτο τον τροπο.

 

Υποθετω πως με 5G η καταναλωση μπαταριας θα ειναι μικροτερη σε σχεση με το 4G που ειμαι τωρα (?), αλλιως δεν εχω αλλο λογο να το προσμενω. (οι ταχυτητες 4G+ μου αρκουν)

Link to comment
Share on other sites

 

Υποθετω πως με 5G η καταναλωση μπαταριας θα ειναι μικροτερη σε σχεση με το 4G που ειμαι τωρα (?), αλλιως δεν εχω αλλο λογο να το προσμενω. (οι ταχυτητες 4G+ μου αρκουν)

 

Το αντίθετο γίνεται σύμφωνα με τις δοκιμές.. Με 5g θα έχει περισσότερη κατανάλωση.. Βέβαια όσο θα μεγαλώνει η κάλυψη του δικτύου κ όσο θα βγαινουν νέοι επεξεργαστές με νεα κ πιο αποδοτικά modem (το x55 5g modem του snapdragon 865 είναι, σύμφωνα με την qualcomm, 15% πιο αποδοτικό σε κατανάλωση σε σχέση με το x50 της πρώτης γενιάς) θα γίνεται καλύτερη η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το 5g στις εκδόσεις από bangood έχετε θέμα με την κάλυψη; Αξίζει η αγορά στην τιμή που είναι τώρα; Το μόνο που με κρατάει είναι μήπως λόγω μη ευρωπαϊκής έκδοσης έχω προβλήματα κάλυψης με το 5g λόγω του ότι λείπουν κάποιες συχνότητες
Link to comment
Share on other sites

Oneplus 8 pro από banggood

Ενεργοποίησα την κάρτα σε mi 10t lite

Στο 8 Pro με την ίδια sim δεν έχω 5G

Έκανα και από το βίντεο την διαδικασία αλλά πάλι τίποτα

Σε λίγα μέρη έχει 5G,

Στην Θεσσαλονίκη στην Μαρτίου δεν έπιανε το mi 10 ,μετά από 500 μέτρα στην Παπαναστασίου έπιασε ,

στο 8 pro όμως δεν είδα 5G

Εάν δω 5G στο 8 pro θα σας ενημερώσω

 

(Για όποιον προσπαθήσει με το βίντεο από εδω,

https://forums.oneplus.com/threads/enable-5g-for-android-11-on-oneplus-8-series-and-oneplus-7-5g.1345340/

 

Κατεβάζουμε αυτά που λέει στην αρχή, τα βάζουμε σε έναν φάκελο στην επιφάνεια εργασίας στον υπολογιστή, αποσυμπίεση τα αρχεία που λεει και μετά κάνουμε ότι λέει το βιντεο

 

Σημαντικό:

προσπαθούσα με το τηλέφωνο να ενεργοποησω τον κώδικα

*#801# δεν το καταλάβαινε,

κανένα code δεν καταλαβαίνει το τηλέφωνο, ούτε το *#*#4636#*#*,

Εγκατέστησα από το playstore το τηλέφωνο της google και όλα καλά)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ότι λείπει η μπάντα που χρειάζεται η αλήθεια είναι ότι λείπει. Τώρα σε ποιες περιοχές θα έχεις κάλυψη άγνωστο. Σίγουρα πιστεύω σε Αθήνα θα είσαι οκ Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

...

 

 

 

(Για όποιον προσπαθήσει με το βίντεο από εδω,

 

https://forums.oneplus.com/threads/enable-5g-for-android-11-on-oneplus-8-series-and-oneplus-7-5g.1345340/

 

 

 

Κατεβάζουμε αυτά που λέει στην αρχή, τα βάζουμε σε έναν φάκελο στην επιφάνεια εργασίας στον υπολογιστή, αποσυμπίεση τα αρχεία που λεει και μετά κάνουμε ότι λέει το βιντεο

 

 

 

...

 

Δεν υποτίθεται ότι δεν χρειάζεται πλέον αυτή η διαδικασία μετά την τελευταία ενημέρωση του oxygen os?

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα χωρίς βίντεο, τίποτα, μόνο 4g η σε άλλη περιοχή 4g+

Έκανα και τα του βίντεο, πάλι δεν είδα 5G,

Έχω το IN2020 , ελπίζω το 2023 να είναι πιο τυχερό

Αν το δοκιμάσει κάποιος θα μας πει,

ίσως να χρειάζεται μόνο να ενεργοποιήσει την κάρτα sim σε συμβατό από τις εταιρείες τηλέφωνο 5G

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Oneplus 8 pro από banggood

Ενεργοποίησα την κάρτα σε mi 10t lite

Στο 8 Pro με την ίδια sim δεν έχω 5G

Έκανα και από το βίντεο την διαδικασία αλλά πάλι τίποτα

Σε λίγα μέρη έχει 5G,

Στην Θεσσαλονίκη στην Μαρτίου δεν έπιανε το mi 10 ,μετά από 500 μέτρα στην Παπαναστασίου έπιασε ,

στο 8 pro όμως δεν είδα 5G

Εάν δω 5G στο 8 pro θα σας ενημερώσω

 

(Για όποιον προσπαθήσει με το βίντεο από εδω,

https://forums.oneplus.com/threads/enable-5g-for-android-11-on-oneplus-8-series-and-oneplus-7-5g.1345340/

 

Κατεβάζουμε αυτά που λέει στην αρχή, τα βάζουμε σε έναν φάκελο στην επιφάνεια εργασίας στον υπολογιστή, αποσυμπίεση τα αρχεία που λεει και μετά κάνουμε ότι λέει το βιντεο

 

Σημαντικό:

προσπαθούσα με το τηλέφωνο να ενεργοποησω τον κώδικα

*#801# δεν το καταλάβαινε,

κανένα code δεν καταλαβαίνει το τηλέφωνο, ούτε το *#*#4636#*#*,

Εγκατέστησα από το playstore το τηλέφωνο της google και όλα καλά)

Πόσο σου βγήκε από Κίνα; Πια έκδοση;

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

@STATYSS, 690,33 στις 26.6.2020

Αναβάθμιση σε Android 11, (11.0.3.3in11ba, το άλλαξα από da india σε ba eu , η αλλαγή σε eu δεν έχει σχέση με τις μπάντες, ελπίζω κάποτε στο IN2020 να δούμε 5G σε κάποια περιοχή)

 

Edit

Επιτέλους είδα στο 8 pro 5G , στην ίδια τοποθεσία που εχθές είχα 4g+

 

Με το 5g speed test :

χαμηλά αποτελέσματα

Download 136,32 Mbps

Upload : 53,45 Mbps

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

@STATYSS, 690,33 στις 26.6.2020

Αναβάθμιση σε Android 11, (11.0.3.3in11ba, το άλλαξα από da india σε ba eu , η αλλαγή σε eu δεν έχει σχέση με τις μπάντες, ελπίζω κάποτε στο IN2020 να δούμε 5G σε κάποια περιοχή)

 

Edit

Επιτέλους είδα στο 8 pro 5G , στην ίδια τοποθεσία που εχθές είχα 4g+

 

Με το 5g speed test :

χαμηλά αποτελέσματα

Download 136,32 Mbps

Upload : 53,45 Mbps

 

Καλησπέρα φιλε μου,

 

Μια απο τα ιδια και εδω, 4G+ εχω μονο μεχρι στιγμης.

 

Μίλησα με την εξυπηρέτηση της Κοσμοτε, η οποία επιβεβαίωσε ότι το OP8 Pro δεν είναι στο whitelist για το 5G ακόμα.

Μου ανάφεραν πως δεν χρειάζεται να στείλουμε μυνήμα για ενεργοποίηση του 5G, και πως η σύνδεση θα γίνει αυτόματα στο δικτυο, αν η συσκευή μας υποστηριζεται...

 

Εσυ εκανες καποια περεταίρω ενεργεια για να συνδεθεις?

Link to comment
Share on other sites

Oneplus buds vs oneplus buds z

 

Γνώμες από άτομα που τα έχουν χρησιμοποιήσει?

 

Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

https://www.rtings.com/headphones/tools/compare/oneplus-buds-vs-oneplus-buds-z/16083/19145

 

Υπάρχει μια σύγκριση στο rtings , τα Z φαίνονται καλύτερα.

Edited by achilleas24
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

Δύο ερωτήσεις

Έχω το Samsung note 9 8/512

Σκέφτομαι την αναβάθμιση σε 8 pro

Αξίζει; θα δω διαφορά;

Επίσης

Αν η παραγγελία γίνει από bangood ή etoren η έκδοση που έχουν θα έχει 5g? Εννοώ επειδή διαβάζω ότι λείπει κάποια μπάντα.

Παραθέτω τα 2 λινκ.

https://gr.etoren.com/products/oneplus-8-pro-5g-in2020-dual-sim-256gb-blue-12gb-ram

 

[uS$999.00 23% OFF]OnePlus 8 Pro 5G Global Rom 6,78 ιντσών QHD 120Hz Fluid Απεικόνιση IP68 NFC Android10 4510mAh 48MP Τετραπλή πίσω κάμερα 12 GB 256 GB Snapdragon 865 Smartphone Κινητά τηλέφωνα from Τηλέφωνα & Τηλεπικοινωνίες on banggood

https://banggood.app.link/ol83L0kh9cb

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

@andreasermones

Τα είπα σε προηγούμενο ποστ μου

Έβαλα την sim σε άλλο τηλέφωνο xiaomi που υποστηρίζει 5G από τις εταιρείες ,

η cosmote δεν απάντησε ότι ενεργοποίησε την κάρτα, ίσως να μην χρειάζεται

Έκανα και ότι λέει το βίντεο εχθές, αλλά δεν είχα 5G, σήμερα είδα 5G

Σε λίγες τοποθεσίες πιάνει ,

όπου πιάνει το υποστηριζόμενο μου σε 5G xiaomi , πιάνει και το Κινέζικο μου 8 pro

Ελπίζω να πιάνει το in2020 το ίδιο καλά με το ευρωπαϊκό in2023

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Με την ενημέρωση του 11.0.3.3 μου μπήκε η στοκ εφαρμογή του youtube, και το youtube vanced manager δεν μπορεί να εγκαταστήσει την τροποποιημένη έκδοση βγάζοντας μήνυμα ότι υπάρχει νεότερη έκδοση εγκατεστημένη. Έχει κανείς κάποια ιδέα πως μπορεί να μπει ?
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις unistall το youtube vanced.

Κάνεις πρώτα install τα Vanced MicroG και μετά το youtube vanced.

 

POCO F1

Ευχαριστώ

Ναι με το micro G γίνεται

Αλλά πριν κάνω το update δούλευε και χωρίς το micro G γιατί έχω κάνει root

Αλλά δεν εγκαθίσταται πλέον, βγάζει ότι υπάρχει νεότερη έκδοση εγκατεστημένη

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας τα παραπανω δοκιμασα κι εγω να πατησω τον vanced manager και βρηκε νεα εκδοση 15.43.32 την οποια κι εγκατεστησε κανονικα.

Πριν λιγες ημερες, μεσω oxygen updater ειχα περασει και την αναβαθμιση που βρηκε για το oneplus 8.

 

Σε εμενα δηλαδη δεν συνεβηκε το παραπανω για το οποιο μιλατε.

Εχω ξεκλειδωτο bootloader, αλλα δεν ειμαι root.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τα παντα ολα αφημενα στον "εξυπνο ελεγχο".

Το vanced το χρησιμοποιω 1-2 φορες την εβδομαδα, για ελαχιστο χρονο, οποτε δεν ξερω τι επιδραση εχει πανω του ο εξυπνος ελεγχος.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

Δύο ερωτήσεις

Έχω το Samsung note 9 8/512

Σκέφτομαι την αναβάθμιση σε 8 pro

Αξίζει; θα δω διαφορά;

Επίσης

Αν η παραγγελία γίνει από bangood ή etoren η έκδοση που έχουν θα έχει 5g? Εννοώ επειδή διαβάζω ότι λείπει κάποια μπάντα.

Παραθέτω τα 2 λινκ.

https://gr.etoren.com/products/oneplus-8-pro-5g-in2020-dual-sim-256gb-blue-12gb-ram

 

[uS$999.00 23% OFF]OnePlus 8 Pro 5G Global Rom 6,78 ιντσών QHD 120Hz Fluid Απεικόνιση IP68 NFC Android10 4510mAh 48MP Τετραπλή πίσω κάμερα 12 GB 256 GB Snapdragon 865 Smartphone Κινητά τηλέφωνα from Τηλέφωνα & Τηλεπικοινωνίες on banggood

https://banggood.app.link/ol83L0kh9cb

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ είχα πάει πέρσι από το note 9 σε 1+7 pro. Και είδα τι θα πει δύναμη κ smooth εμπειρία. Επίσης μην το φοβάσαι σε βίντεο κ φώτο είναι σούπερ! Προχώρα άνετα. Τέλος, κ ργω το αγόρασα από κινα, όλα σούπερ

 

Στάλθηκε από το IN2020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν ξεκλειδώνω το τηλ, στιγμιαία βλέπω μια κιτρινίλα σε ότι εφαρμογή ή γραμματοσειρά έχω! Στιγμιαία κ μετά επανέρχεται στο (πολύ) ψυχρό λευκό που έχω επιλέξει! Συμβαίνει σε άλλους αυτό? Υπάρχει λύση?

 

Στάλθηκε από το IN2020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά! Περιμένω και εγώ το 8 pro 128 από bangood στα 570. Πρώτη φορα σε oneplus και ανυπομονώ!

 

Ψαχνομαι για προστασία οθόνης και διάβασα για το dome whitestone το οποίο εκτός ότι είναι τσμπιμενο διαβάζω και κάποια αρνητικά.

 

Είναι κανένας που να έχει το παραπανω η της t-max για αρκετό καιρό να μου πει εντυπώσεις από απόκριση, δακτυλικο αποτύπωμα κτλ?

 

Η αν έχει δοκιμαστεί καμιας άλλης εταιρίας και να το προτείνει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...