Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δούλεψε, όταν πατάω την προεπισκόπηση εικόνας βέβαια δεν την ανοίγει. Θα το δοκιμάσω στις γιορτές γιατί τώρα μέρα δεν βλέπω διαφορές ανάμεσα στις 2 κάμερες.
Καλημερα και Χρονια Πολλα

Η προεπισκοπηση εικονας δουλευει μια χαρα. Καντην απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση

Καλη Χρονια ευχομαι

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Το αρνητικό με τη gcam είναι ότι δε δουλεύει το διπλό κλικ του power button για την ενεργοποίησή της (όταν το τηλ είναι κλειδωμένο)... Πάντως σίγουρα αξίζει να τη χρησιμοποιεί κανείς σε σχέση με τη default app.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κι εγω απο σημερα του OP 8 και ηθελα να ρωτησω το εξης.

Προσπαθω να εγκαταστησω το netflix και μου αναφερει πως η συσκευη δεν ειναι συμβατη.

(προφανως καποιου δικαιωματος DRM ? Απο οσο τσεκαρα εχω DRM Level 3)

Μπορω να κανω κατι για αυτο ή το ξεχναω. ?

 

Για 5G θα δοκιμασω να κανω οτι αναφερθηκε πιο πανω και θα αναφερω αποτελεσματα.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κι εγω απο σημερα του OP 8 και ηθελα να ρωτησω το εξης.

Προσπαθω να εγκαταστησω το netflix και μου αναφερει πως η συσκευη δεν ειναι συμβατη.

(προφανως καποιου δικαιωματος DRM ? Απο οσο τσεκαρα εχω DRM Level 3)

Μπορω να κανω κατι για αυτο ή το ξεχναω. ?

 

...

 

Μάλλον το ξεχνάς το L1 όσο έχεις ξεκλείδωτο bootloader

 

Δες κι εδώ μήπως βγάλεις καμιά άκρη

https://forum.xda-developers.com/t/bootloader-widevine-l1.4092027/

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κι εγω απο σημερα του OP 8 και ηθελα να ρωτησω το εξης.

Προσπαθω να εγκαταστησω το netflix και μου αναφερει πως η συσκευη δεν ειναι συμβατη.

(προφανως καποιου δικαιωματος DRM ? Απο οσο τσεκαρα εχω DRM Level 3)

Μπορω να κανω κατι για αυτο ή το ξεχναω. ?

 

Για 5G θα δοκιμασω να κανω οτι αναφερθηκε πιο πανω και θα αναφερω αποτελεσματα.

 

Στο 1+ 8 pro που έχω μια χαρά δουλεύει το Netflix, κανένα απολύτως πρόβλημα...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το ξεχνάς το L1 όσο έχεις ξεκλείδωτο bootloader

 

Δες κι εδώ μήπως βγάλεις καμιά άκρη

https://forum.xda-developers.com/t/bootloader-widevine-l1.4092027/

 

To αγορασα μεταχειρισμενο, δεν ξερω αν εχει ξεκλειδωτο ή οχι.

Ομως διεγραψα την εφαρμογη και υστερα δεν την κατεβασα μεσα απο το Google play γιατι ελεγε οτι δεν ειναι συμβατη.

Την κατεβασα απο το site του netflix, την μετεφερα στο κινητο, την εγκατεστησα και τωρα τελικα ετρεξε.

Δεν εκανα κατι αλλο, αλλα αφου δουλεψε ολα καλα. (εξακολουθω να εχω L3 DRM)

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

To αγορασα μεταχειρισμενο, δεν ξερω αν εχει ξεκλειδωτο ή οχι.

Ομως διεγραψα την εφαρμογη και υστερα δεν την κατεβασα μεσα απο το Google play γιατι ελεγε οτι δεν ειναι συμβατη.

Την κατεβασα απο το site του netflix, την μετεφερα στο κινητο, την εγκατεστησα και τωρα τελικα ετρεξε.

Δεν εκανα κατι αλλο, αλλα αφου δουλεψε ολα καλα. (εξακολουθω να εχω L3 DRM)

 

Στο L3 θα έχεις ανάλυση 480p

 

Για να το ελέγξεις πήγαινε στο netflix app, app settings, diagnostics, playback specification

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει το ρουτ όμως, μπορείς να ξανακλειδώσεις τον bootloader και να γυρίσεις σε L1

Edited by Nikos2k5
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!!

Στο o.p.8 Με sim Q στη θέση 1 στο προτιμώμενο τύπο δικτύου μου δίνει την επιλογή 5g, βέβαια χωρίς να έχω δει 5g στα δεδομένα [ίσως γιατί δεν είναι ενεργό στη περιοχή που είμαι(ανάμεσα Γαλάτσι -κυψελη)],με κάρτα sim cosmote μου δίνει επιλογή δικτύου μέχρι 4g.

Αυτό σημαίνει ότι στη wind το κινητό να είναι πιστοποιημένο?

Στο κινητό δεν έχω κάνει καμία ρύθμιση για ενεργοποίηση του 5g!

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας όλα τα μηνύματα σχετικά με 5g, αναρωτιόμουν το εξής:

κανονικά οι παροχοι δεν θα έπρεπε να το χρεώνουν σαν επιπλέον υπηρεσία? ή όσοι είμαστε με 4g θα γίνουμε upgrade κατευθείαν σε 5g?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

ΟΡ7Τ ή ΟΡ8?

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Στο L3 θα έχεις ανάλυση 480p

 

Για να το ελέγξεις πήγαινε στο netflix app, app settings, diagnostics, playback specification

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει το ρουτ όμως, μπορείς να ξανακλειδώσεις τον bootloader και να γυρίσεις σε L1

Δεν γνωριζω τα πλεονεκτηματα του ξεκλειδωτου bootloader.

Διαβασα ομως πως αν χρειαστει σερβις η εγγυηση δεν ισχυει. Οποτε υπο αυτη την οπτικη καλο θα ηταν να τον ξανα κλειδωσω.

Αν και δεν γνωριζω ουτε τη διαδικασια, ουτε αν θα χαθουν ολα και θα θελει setup απο την αρχη.

Για το νετφλιξ σε τοσο μικρες ιντσες δεν με χαλασε η μικροτερη αναλυση παντως.

 

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας όλα τα μηνύματα σχετικά με 5g, αναρωτιόμουν το εξής:

κανονικά οι παροχοι δεν θα έπρεπε να το χρεώνουν σαν επιπλέον υπηρεσία? ή όσοι είμαστε με 4g θα γίνουμε upgrade κατευθείαν σε 5g?

Είναι δωρεάν δεν χρεώνει τίποτα .

Γνωρίζει κανείς αν αυτή είναι η διαδικασία για 5g ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα τη διαδικασία που περιγράφεται στο ποστ 1394,έστειλα εχθές 5g από iphone 12 και σήμερα Κηφισιά Χαλάνδρι εμφανίστηκε 5g.

Έχω το oneplus 8 in2010 αγορασμενο από bangood.

https://photos.app.goo.gl/ybB8EDNNLLfYpSdq7

https://photos.app.goo.gl/VBYXxPdDWv27BguEA

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by gfilip
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω τα πλεονεκτηματα του ξεκλειδωτου bootloader.

Διαβασα ομως πως αν χρειαστει σερβις η εγγυηση δεν ισχυει. Οποτε υπο αυτη την οπτικη καλο θα ηταν να τον ξανα κλειδωσω.

Αν και δεν γνωριζω ουτε τη διαδικασια, ουτε αν θα χαθουν ολα και θα θελει setup απο την αρχη.

Για το νετφλιξ σε τοσο μικρες ιντσες δεν με χαλασε η μικροτερη αναλυση παντως.

 

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι, δεν ισχύει ότι δεν ισχύει η εγγύηση με ξεκλείδωτο bootloader (σε συσκευές OnePlus και Google pixel)

 

Τον bootloader τον ξεκλειδώνεις είτε για να κάνεις root είτε για να περάσεις κάποια τροποποιημένη ρομ/kernel/recovery

 

Ναι, όταν κλειδώνεις ή ξεκλειδώνεις bootloader, χάνονται όλα

Link to comment
Share on other sites

 

Φτου και μόλις το πήρα από Ελλάδα 60€. Καλά το είχα παραγγείλει αρχές Δεκεμβρίου και ήρθε τώρα αλλά που να το ήξερα. Καλά ακουστικά αλλά προσωπικά δεν με βολεύει που έχουν το μικρόφωνο από το αριστερό αυτί. Εγώ έχω συνηθίσει και με βολεύει από το δεξιό αυτί. Να χρησιμοποιώ το δεξί χέρι. επίσης ότι απενεργοποιούνται τα ακουστικά όταν τα ενώνεις μαγνητικά είναι και καλό και κακό. Καλό γιατί όταν το σηκώνεις από το τηλέφωνο δεν χρειάζεται να πατήσεις να βγει το bluety. Κακό γιατί αργεί να απαντήσεις μέχρι συνδεθεί ξανά. Δευτερόλεπτα μεν, αισθητά δε. Δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα σε αυτοκίνητο για να δω ποιότητα ήχου. Σε κλειστό χώρο είναι οκ.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

 

Να σαι καλά για την ενημέρωση. Μπήκα, τα είδα, έγραφε "1 τελευταίο κομμάτο διαθέσιμο" και το χτύπησα χωρίς καθυστέρηση. Τελικό κόστος 22,57 €. Στην αναμονή τώρα για παραλαβή, η amazon λέει "Arriving 8 Jan 2021 - 26 Jan 2021" :)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Νέος χρήστης oneplus 8!

Αναβάθμισα πρόσφατα σε Oxygen 11 stable (clean install) και παρατήρησα πως τα softkeys στη navigation bar (δε χρησιμοποιω gestures) κολλάνε λες και μένουν πατημένα, τα πατάς μια φορά και μένουν κλικαρισμενα. Το έχει παρατηρήσει κάποιος;

 

Sent from my IN2010 using Tapatalk

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να προσθεσεις τη 5g band 28 με φλασαρισμα αλλου rom στο κινεζικο opo 8?

 

Το Ευρωπαϊκό μοντέλο απ' ότι βλέπω έχει τις 1,3,7,28,78 SA/NSA,και το Κινέζικο έχει τις 41,78,79 SA/NSA,άρα δεν έχει να κάνει με φλασαρισμα μιας και οι μπάντες είναι HW και δεν είναι SW...Άλλες μπάντες έχει το ένα,άλλες το άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Στο banggood ( https://m.banggood.com/OnePlus-8-5G-Global-Rom-6_55-inch-FHD+-90Hz-Refresh-Rate-NFC-Android-10-4300mAh-48MP-Triple-Rear-Camera-8GB-128GB-Snapdragon-865-Smartphone-p-1659665.html ) αυτο :

 

5G: n1, n3, n41, n78, n79

 MIMO: LTE: B1, 3, 41 ; NR: n1, n3, n41, n78, n79

  Note: Actual network and frequency band usage depends on local operator deployment. N1, 3,7,28 will be supported later through upgrades

 

Οποτε λεει πως την 1 και την 78 τις εχει και πως καποιες (και η 28) θα υποστηριχτουν με upgrade, γιαυτο αναρωτηθηκα αν ειναι θεμα ROM / upgrade

Link to comment
Share on other sites

Στο banggood ( https://m.banggood.com/OnePlus-8-5G-Global-Rom-6_55-inch-FHD+-90Hz-Refresh-Rate-NFC-Android-10-4300mAh-48MP-Triple-Rear-Camera-8GB-128GB-Snapdragon-865-Smartphone-p-1659665.html ) αυτο :

 

5G: n1, n3, n41, n78, n79

 MIMO: LTE: B1, 3, 41 ; NR: n1, n3, n41, n78, n79

  Note: Actual network and frequency band usage depends on local operator deployment. N1, 3,7,28 will be supported later through upgrades

 

Οποτε λεει πως την 1 και την 78 τις εχει και πως καποιες (και η 28) θα υποστηριχτουν με upgrade, γιαυτο αναρωτηθηκα αν ειναι θεμα ROM / upgrade

 

Ναι λογικά με αναβάθμιση θα ανοίξουν και αυτές,μιας και όπως γράφει υπάρχουν...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...