Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε νέο update 11.0.2.2 με το patch November μέσω oxygen updater

 

Σε μένα ακόμη δεν το έβγαλε ούτε το oxygen update

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ακόμη δεν το έβγαλε ούτε το oxygen update
Σε ποια συσκευή (τι έκδοση)? Μου κάνει εντύπωση ....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις επιλεγμένο full update, πρέπει να επιλέξεις incremental.

 

Sent from my IN2010 using Tapatalk

 

Ωραίος ναι. Κατέβηκε . 8pro.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις επιλεγμένο full update, πρέπει να επιλέξεις incremental.

 

Sent from my IN2010 using Tapatalk

 

Αν το αφήσεις full update δεν θα έρθει ενημέρωση να κατέβει;

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα σε τι κατάσταση είναι η συσκευή. Αν είναι root η όχι. Τουλάχιστον μέχρι το OnePlus 7 Pro που θυμάμαι, που το είχα root με ξεκλειδωτο bootloader κλπ, χρειαζότανε να κατεβάσω ολόκληρη την ROM. Αν το κινητό είναι μαμά (stock εντελώς), κατεβάζετε μόνο το incremental update.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το 8pro αλλά δεν βρίσκω κάπου πληροφορίες αν γίνεται να έχω wifi calling της Cosmote, ξέρει κάποιος αν γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το 8pro αλλά δεν βρίσκω κάπου πληροφορίες αν γίνεται να έχω wifi calling της Cosmote, ξέρει κάποιος αν γίνεται;

ναι δουλεύει μια χαρά σε Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια, η global (κινεζικη) εκδοση του Oneplus8 εχει διαφορες στις 5g bands που υποστηριζει που θα μπορουσαν να δημιουργησουν ασυμβατοτητα οταν πλεον εχουμε 5g στην Ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει πως και αν δουλεύει το Horizon light. Υπόψη ότι στο τελευταίο update 11.0.2.2 είπαν (η Oneplus) ότι έλυσαν κάποια προβλήματα πιθανής δυσλειτουργίας του (ή κάπως έτσι τελοσπάντων).

Κάποια βοήθεια από κάποιον ?

Έχω το 8 pro (12/256)

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει πως και αν δουλεύει το Horizon light. Υπόψη ότι στο τελευταίο update 11.0.2.2 είπαν (η Oneplus) ότι έλυσαν κάποια προβλήματα πιθανής δυσλειτουργίας του (ή κάπως έτσι τελοσπάντων).

Κάποια βοήθεια από κάποιον ?

Έχω το 8 pro (12/256)

Άπλα ανάβει όταν σου έρχεται κάποια ειδοποίηση , αντί να ανάψει όλο η οθόνη. Μόνο μια φορά. Ανούσιο... Αν άναβε πολλές φορές θα είχε κάποιο λόγο

Link to comment
Share on other sites

Άπλα ανάβει όταν σου έρχεται κάποια ειδοποίηση , αντί να ανάψει όλο η οθόνη. Μόνο μια φορά. Ανούσιο... Αν άναβε πολλές φορές θα είχε κάποιο λόγο

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αλλά σε μένα παρότι το έχω επιλέξει, δεν ανάβει καν σε λήψη ειδοποίησης, παρά μόνο εμφανίζεται η ειδοποίηση (π.χ messenger ή viber κ.λ) στην (κλειστή) οθόνη του κινητού.

Αλλά αφού ανάβει μια μόνο φορά (ανούσιο όπως λες και εσύ) δεν με απασχολεί πλέον... Απλά παραμένει η απορία γιατί δεν λειτουργεί έστω και έτσι. Χρειάζεται κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει άραγε ?

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση και από μένα. Κάτι πείραξα αλλά δεν μπορώ να το ξαναβρώ. Όταν έρχεται μια ειδοποίηση για πχ μήνυμα μου βγάζει μόνο ότι η εφαρμογή τάδε έχει ειδοποίηση αντί για το μήνυμα και πρέπει να ξεκλειδώσω. Προφανώς κάποια ρύθμιση απορρήτου. Ξέρει κανείς ποια είναι για να το αλλάξω; Δεν μπορώ να το βρώ.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια, η global (κινεζικη) εκδοση του Oneplus8 εχει διαφορες στις 5g bands που υποστηριζει που θα μπορουσαν να δημιουργησουν ασυμβατοτητα οταν πλεον εχουμε 5g στην Ελλαδα?

 

Ναι θα λείπει αυτή που ουσιαστικά θα χρειάζεσαι περισσότερο έχουν αναφερθεί όταν με το καλό έρθει το 5g στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση και από μένα. Κάτι πείραξα αλλά δεν μπορώ να το ξαναβρώ. Όταν έρχεται μια ειδοποίηση για πχ μήνυμα μου βγάζει μόνο ότι η εφαρμογή τάδε έχει ειδοποίηση αντί για το μήνυμα και πρέπει να ξεκλειδώσω. Προφανώς κάποια ρύθμιση απορρήτου. Ξέρει κανείς ποια είναι για να το αλλάξω; Δεν μπορώ να το βρώ.
Αν μιλάς για το lockscreen, τότε settings, privacy, notifications on lockscreen

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άπλα ανάβει όταν σου έρχεται κάποια ειδοποίηση , αντί να ανάψει όλο η οθόνη. Μόνο μια φορά. Ανούσιο... Αν άναβε πολλές φορές θα είχε κάποιο λόγο

 

 

Δεν έχω καταλάβει πως και αν δουλεύει το Horizon light. Υπόψη ότι στο τελευταίο update 11.0.2.2 είπαν (η Oneplus) ότι έλυσαν κάποια προβλήματα πιθανής δυσλειτουργίας του (ή κάπως έτσι τελοσπάντων).

Κάποια βοήθεια από κάποιον ?

Έχω το 8 pro (12/256)

 

 

Με root και renovate ice γίνεται και με 8 pro πλέον διότι αν περιμένετε stock να το ενσωματωσει η OnePlus καλά κρασιά. :lol:

Και σε 7/7Τ pro το έχει σχεδόν κάνα χρόνο αυτό το feature στην αντίστοιχη έκδοση του renovate.

 

b8a8bed34fc68bad32c6fb3be78a685e.jpg

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μια διευκρίνηση που είχα δει γραμμένη εδώ όταν έψαχνα να αγοράσω το op8 pro. Ότι τιμόλογιο χωρίς φπα ενδοκοινοτικό δεν εκδίδει η oneplus από το σαιτ. Μίλησα τώρα με το τσατ τους και μου απάντησαν ότι βεβαίως εκδίδουν χωρίς να χρεώνουν φπα. Καλά δεν θα αγοράσω φέτος κάτι εγώ αλλά το αναφέρω για όποιον ενδιαφέρεται. Εγώ το ρώτησα για το χρόνου που θα βγει η νέα συσκευή.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου απάντησαν μόλις αυτο..

 

"" Please note that our products are processed through an authorized distributor based in Hong Kong. With our current logistics structure, we will not be able to provide a European tax invoice for OnePlus products.""

"" Please purchase the product and get back to us with the company details and we will provide you the vat invoice so that you can get vat refund.""

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

μια διευκρίνηση που είχα δει γραμμένη εδώ όταν έψαχνα να αγοράσω το op8 pro. Ότι τιμόλογιο χωρίς φπα ενδοκοινοτικό δεν εκδίδει η oneplus από το σαιτ. Μίλησα τώρα με το τσατ τους και μου απάντησαν ότι βεβαίως εκδίδουν χωρίς να χρεώνουν φπα. Καλά δεν θα αγοράσω φέτος κάτι εγώ αλλά το αναφέρω για όποιον ενδιαφέρεται. Εγώ το ρώτησα για το χρόνου που θα βγει η νέα συσκευή.

 

Εμένα μου απάντησαν μόλις αυτο..

"" Please note that our products are processed through an authorized distributor based in Hong Kong. With our current logistics structure, we will not be able to provide a European tax invoice for OnePlus products.""

"" Please purchase the product and get back to us with the company details and we will provide you the vat invoice so that you can get vat refund.""

 

Δοκιμαστε amazon (.de, .uk. .es, .it). Ολα αυτά εκδίδουν κανονικά και πληρώνεις την καθαρή τιμή χωρίς VAT :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...