Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από την μέχρι τώρα χρήση που έχω κάνει το κυριότερο μειονέκτημα είναι η χρήση κάτω από τον ήλιο. Φαίνεται πολύ δύσκολα η οθόνη (η φωτεινότητα είναι στο αυτόματο) κάτι που δεν υπήρχε στο s8.

Η μπαταρία wqhd 120hz φαίνεται να τα πάει καλά. Δεν μπορώ να συνηθίσω τις χειρονομίες με τίποτα και τρώγομαι να βάλω τα κουμπιά αλλά προσπαθώ να δώσω μια ευκαιρία. Έχω θέμα με την κύλιση από κάτω. 50-50 να πιάσει. Συνήθως ανοίγει το συρτάρι εφαρμογών.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπερα έχω μια ερώτηση.Χρονια χρήστης iPhone ετοιμάζομαι να παρω το 8 το απλο.Βλεπω βγαίνει σε έκδοση 8/128 και 12/256.Το πρόβλημα μου είναι ότι με 12αρα ραμ δεν βγαίνει σε μαύρο και τα δυο αλλά χρώματα δεν μου αρέσουν καθόλου.

Υπάρχει τεράστια διαφορά μεταξύ 8 και 12;Την αντιλαμβάνεται ο μέσος χρήστης ;

Η ρομ δε με νοιάζει αφού σπανίως ξεπερνάω τα 50gb σε χρήση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπερα έχω μια ερώτηση.Χρονια χρήστης iPhone ετοιμάζομαι να παρω το 8 το απλο.Βλεπω βγαίνει σε έκδοση 8/128 και 12/256.Το πρόβλημα μου είναι ότι με 12αρα ραμ δεν βγαίνει σε μαύρο και τα δυο αλλά χρώματα δεν μου αρέσουν καθόλου.

Υπάρχει τεράστια διαφορά μεταξύ 8 και 12;Την αντιλαμβάνεται ο μέσος χρήστης ;

Η ρομ δε με νοιάζει αφού σπανίως ξεπερνάω τα 50gb σε χρήση.

Παρόμοια περίπτωση και η δικια μου. Είχα το XS max και το έδωσα στο γιο μου και πηρα Oneplus 8. Το πηρα σε Interstellar Glow. Πίστεψε με καμια σχέση σαν χρώμα, απίστευτο. Αν το δεις από κοντα θα σε κάνει να αναθεωρήσεις άποψη, όπως έκανε και μένα. Και βεβαια μια και μιλάμε γι Android, όσο πιο πολύ Ram τόσο πιο καλα :lol:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια περίπτωση και η δικια μου. Είχα το XS max και το έδωσα στο γιο μου και πηρα Oneplus 8. Το πηρα σε Interstellar Glow. Πίστεψε με καμια σχέση σαν χρώμα, απίστευτο. Αν το δεις από κοντα θα σε κάνει να αναθεωρήσεις άποψη, όπως έκανε και μένα. Και βεβαια μια και μιλάμε γι Android, όσο πιο πολύ Ram τόσο πιο καλα :lol:

 

 

Μετα από βίντεο που είδα στο διαδίκτυο παρηγγειλα τελικά το interstellar 12/256.Για την ώρα δεν έχω σκοπό να πουλήσω το iPhone 11 Pro,δε θέλω να πάθω κανα πατατράκ με το αντροιντ και ξενερώσω απότομα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα από βίντεο που είδα στο διαδίκτυο παρηγγειλα τελικά το interstellar 12/256.Για την ώρα δεν έχω σκοπό να πουλήσω το iPhone 11 Pro,δε θέλω να πάθω κανα πατατράκ με το αντροιντ και ξενερώσω απότομα.

Μπράβο. όσον αφορα στο χρώμα, έκανες την καλύτερη επιλογή, πίστεψε με. θα το δεις και μονος σου .....

Τώρα, ότι θα ξενερώσεις λίγο είναι αλήθεια, αλλα θα συνηθίσεις. Στο λέω εγώ, που καθε χρόνο, πηγαίνω και σε ένα Android έτσι για αλλαγη στο μηλο. Αυτό όμως που λέω σίγουρα είναι ότι το Oneplus σίγουρα είναι ο καλύτερος μέχρι στιγμής συνδυασμός H/W & S/W Android που έχω δοκιμάσει. VfM που λεμε και κάτι παραπάνω ..... :D

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Στον Κωτσόβολο έβαλε και το 8 με δώρο τον ΦΠΑ. Νομίζω κάπου κοντά στα 600€ βγαίνει το 128 και 670€ το 256gb

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στον Κωτσόβολο έβαλε και το 8 με δώρο τον ΦΠΑ. Νομίζω κάπου κοντά στα 600€ βγαίνει το 128 και 670€ το 256gb

Στο Amazon.de το 256GB στα 680€ και το 128GB στα 642€ (με τα μεταφορικά) :D παράδοση σε 1 εβδομάδα στο σπίτι με UPS, με 2ετη εγγύηση από την Oneplus, χωρίς τελωνεία κλπ.

Tα ιδια και στο amazon.es :D

Στον Κωτσοβολο, απλα "ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ" ...........

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Οι μεμβράνη αφήνει μια υφή φλοιού πορτοκαλιού, βγήκε πάραυτα. Η τοποθέτηση tempered χωρίς ειδική βάση (για τα γέρικα χέρια και μάτια μου) ήταν καταστροφή :p:lol: οπότε μόλις βρήκα Whitestone διαθέσιμη, την τσίμπησα

Αγορά από Ελλάδα. Με τρύπα στην μπροστινή κάμερα και βάση ώστε να γίνει σωστά η τοποθέτηση.

IMG-20200902-142109.jpg IMG-20200902-142511.jpg

 

Ελπιζω οτι τωρα θα γινει σωστη δουλεια :lol:

Edited by lazyd2
Link to comment
Share on other sites

Στο Amazon.de το 256GB στα 680€ και το 128GB στα 642€ (με τα μεταφορικά) :D παράδοση σε 1 εβδομάδα στο σπίτι με UPS, με 2ετη εγγύηση από την Oneplus, χωρίς τελωνεία κλπ.

Tα ιδια και στο amazon.es :D

Στον Κωτσοβολο, απλα "ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ" ...........

Εντάξει υπάρχει κόσμος που προτιμάει από Ελλάδα να αγοράζει.

Συν ότι μπορεί να το πάρει με δόσεις.

Δεν νομίζω από το amazon να μπορεί κάποιος να πάρει με δόσεις.

Εγώ το ποσταρα για όποιον ενδιαφέρεται, γιατί είναι καλή προσφορά νομίζω.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι μεμβράνη αφήνει μια υφή φλοιού πορτοκαλιού, βγήκε πάραυτα. Η τοποθέτηση tempered χωρίς ειδική βάση (για τα γέρικα χέρια και μάτια μου) ήταν καταστροφή :p:lol: οπότε μόλις βρήκα Whitestone διαθέσιμη, την τσίμπησα

Αγορά από Ελλάδα. Με τρύπα στην μπροστινή κάμερα και βάση ώστε να γίνει σωστά η τοποθέτηση.

IMG-20200902-142109.jpg IMG-20200902-142511.jpg

 

Ελπιζω οτι τωρα θα γινει σωστη δουλεια :lol:

 

 

Δηλαδή το κινητό έρχεται χωρίς τη μεμβράνη από τη μαμα εταιρία φορεμένη;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου τουλάχιστον (από amazon) ήρθε με μεμβράνη εγκατεστημενη, Με βόλεψε αλλά την γρατζούνισα οπότε και αποφάσισα για αλλαγή :)
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου τουλάχιστον (από amazon) ήρθε με μεμβράνη εγκατεστημενη, Με βόλεψε αλλά την γρατζούνισα οπότε και αποφάσισα για αλλαγή :)

 

 

Θα παραλάβω αύριο κι ελπίζω να τη φοράει.Οσο ναναι 1-2 μηνακια θα τα βγάλει.Μετα βλέπουμε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το κινητό έρχεται χωρίς τη μεμβράνη από τη μαμα εταιρία φορεμένη;

 

Θα παραλάβω αύριο κι ελπίζω να τη φοράει. Οσο ναναι 1-2 μηνακια θα τα βγάλει.Μετα βλέπουμε
Aπο Amazon, φοράει μεμβράνη. και το δικό μου είχε. Την κράτησα, αλλα παράλληλα παρήγγειλα και μια RINGKE DUAL EASY WING που θα βάλω εν ευθετώ χρόνο ......

Τώρα, όσον αφορα στο αν θα αγοράσει ανεις από amazon η από Ελλάδα, το πρόβλημα είναι από τη μια οι δόσεις (που στο amazon δεν έχει), και από την άλλη η διαθεσιμότητα (μια και ο Κωτσος γραφει αναμένεται.........) :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρειάζομαι ένα φορτιστή όπως έχει το κινητό μέσα στην συσκευή, η ερώτηση μου είναι αν αγοράσω από το alliexpres που γράφει ότι είναι γνήσιος θα έχω κάποιο θέμα; Είναι όντως γνήσιος; Θα φορτίζει όσο γρήγορα και ο άλλος; Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική συσκευή το απλό 8άρι. Το είχα πριν 2 μήνες και μου έλειψε.

Σκέφτομαι να επιστρέψω στο 12/256 αυτή τη φορά, με παραγγελία από έξω με κουπόνι.

Αξίζει λέτε;

Διαβάζω διαφορές IN2010 (China) or IN2013 (EU). Κάτι μικρές στις συχνότητες και στον φορτιστή (στέλνουν US με αντάπτορα).

Οι διαφορές στις τιμές είναι σημαντικές. Αξίζει λέτε η αγορά από Κίνα ή θα έχουμε θέμα με τίποτα;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να το πάρεις με την τιμή που έχει τώρα ο Κωτσοβολος 669€ χωρίς ΦΠΑ θα σου βγει 539€ όσο δηλαδή από Κίνα.

 

 

Θα έχεις 2 χρόνια εγγύηση και πλήρη υποστήριξη 5g όταν γίνει διαθέσιμο.

 

 

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναμένεται Σύντομα

Μη διαθέσιμο για παραλαβή

 

Αυτό το status θα αλλάξει ποτέ;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Σε κριτική στο Skroutz, για το 8 pro διάβασα ότι

 

"Είναι απαράδεκτο για συσκευή τέτοιου κόστους νά μην υπάρχει στην λήψη video ή λειτουργία OIS οπτικός σταθεροποιητής εικόνας παρά μόνο EIS ηλεκτρονικός σταθεροποιητής εικόνας"

 

Είναι όντως αλήθεια ότι στο video δε λειτουργεί η οπτική σταθεροποίηση;

Link to comment
Share on other sites

Στο 7pro που έχω σε fhd ανάλυση στα 60 καρέ το βίντεο ανεξάρτητων συνθηκών απλά σκοτώνει... βελούδο με εξαιρετική απόδοση... όπως το αναφέρουν και οι περισσότεροι....για παράδειγμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω να πιστεύω ότι και στο 8pro θα είναι εξαιρετικό και πιθανόν καλύτερο,αν και δεν το έχω δουλέψει το συγκεκριμένο μοντέλο

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μα κι εμένα στο 7 pro, το OIS είναι ενεργό στο βίντεο στον κύριο φακό. Διαβάζοντας το σχόλιο του Skroutz ομολογώ παραξενεύτηκα.
Link to comment
Share on other sites

Στον Κωτσόβολο έβαλε και το 8 με δώρο τον ΦΠΑ. Νομίζω κάπου κοντά στα 600€ βγαίνει το 128 και 670€ το 256gb

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το παρήγγειλα, με τιμολόγιο.... oneplus 8 604 μείον ο ΦΠΑ λόγω απαλλαγής ΦΠΑ τελική τιμή 487!!!!!

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...