Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βγαίνει σε μαύρο η έκδοση 12/256. Μονο μπλε η πράσινο σε 12/256

 

Το λινκ που έβαλες δεν δουλεύει αλλά και πάλι το πιο πιθανό είναι να έχουν κάνει κάποιο λάθος.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι ένα βήμα από την αγορά του 8pro. Ο προβληματισμός μου είναι ο εξής: Μου αρέσει ως χρώμα το περισσότερο το μαύρο από το μπλε όχι ότι το αποριπτω (φοβάμαι ότι θα βαρεθω) όμως ως κάτοχος το 5t 128gb, αν και μεσως χρήστη, έχω μια φοβία ότι δεν θα μου φτάσει ο αποθηκευτικός χώρος τον 128gb λόγο ότι το κινητό θέλω να το κρατήσω τουλάχιστον 3-4 χρόνια μήπως με αναβαθμίσεις και εφαρμογές δεν θα φτάνουν στο μέλλον. Με το 5t περισσότερα που φόρτωσα ήταν 35 gb. Ποια η γνώμη σας; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνει σε μαύρο η έκδοση 12/256. Μονο μπλε η πράσινο σε 12/256

 

Το λινκ που έβαλες δεν δουλεύει αλλά και πάλι το πιο πιθανό είναι να έχουν κάνει κάποιο λάθος.

 

Ευχαριστώ . Μάλλον έχεις δίκιο. Άρα πρέπει να αποφασίσω ποιο από τα δύο χρώματα θα μου αρέσει περισσότερο αφού δεν βγαίνει στην μεγάλη έκδοση το μαύρο. Πάντως σε πολλά βιντεακια που έχω δει το κινητό σκοτώνει σε όλα. Ας ελπίσουμε μην φάμε καμιά φόλα με την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Το oneplus 8 8/128gb βγήκε με κουπόνι στο banggood στα 524€ μαζί με EU priority μεταφορικά (~7€) και η επίσημη τιμή είναι στα 699€. Μεγάλη διαφορά για τόσο σύντομο χρονικό διάστημα και αυτό ίσως δείχνει το πρόβλημα που υπάρχει στις πωλήσεις. Το ίδιο ισχύει και στο poco f2 που θεωρώ ανταγωνιστή για το απλό 8αρι που έχει πέσει και αυτό 10€ και θα συνεχίσουν όπως φαίνεται. Λίγο κάτω από 600€ έχει την έκδοση 12/256. Το 8 pro κρατάει ακόμα τιμή...

Screenshot-20200601-150724-01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι ένα βήμα από την αγορά του 8pro. Ο προβληματισμός μου είναι ο εξής: Μου αρέσει ως χρώμα το περισσότερο το μαύρο από το μπλε όχι ότι το αποριπτω (φοβάμαι ότι θα βαρεθω) όμως ως κάτοχος το 5t 128gb, αν και μεσως χρήστη, έχω μια φοβία ότι δεν θα μου φτάσει ο αποθηκευτικός χώρος τον 128gb λόγο ότι το κινητό θέλω να το κρατήσω τουλάχιστον 3-4 χρόνια μήπως με αναβαθμίσεις και εφαρμογές δεν θα φτάνουν στο μέλλον. Με το 5t περισσότερα που φόρτωσα ήταν 35 gb. Ποια η γνώμη σας; Ευχαριστώ.

 

Είναι ακριβό κινητό για να το έχεις χωρίς θήκη

Και όταν είναι μέσα σε θήκη, δεν έχει σημασία τι χρώμα είναι το κινητό

Μπορείς να βάλεις αυτήν εδώ την θήκη που φαίνεται σχετικά λεπτή και ισορροπεί μεταξύ προστασίας και όγκου

https://www.amazon.co.uk/Spigen-Compatible-Ergonomic-Flexible-Protection/dp/B082FPHXVQ

 

Αποκλείεται να μην σου φτάσει ο χώρος 128GB για αναβαθμίσεις και εφαρμογές

 

Από κει και πάνω ο περισσότερος χώρος έχει νόημα είτε για φωτό/βίντεο πολλών ημερών διακοπών όταν δεν έχεις WiFi για να ανεβάσεις και να απελευθερώσεις χώρο ειδικά όταν τραβάς βίντεο @4K (το οποίο βέβαια άδειασμα γίνεται και με ένα καλώδιο USB OTG και ένα USB STICK) είτε για να έχεις πολλή μουσική σε MP3 κατεβασμένη στην συσκευή, ή βίντεο κατεβασμένο για να δεις σε ταξίδια κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος θέλω να αγοράσω πόσο καιρό τώρα το one plus 8 pro στην έκδοση 12/256..στο χρώμα ultramarine blue..και ήταν σχεδόν ένα μήνα out of stock!Ξαναγίνεται διαθέσιμο στο επίσημο site μου ήρθε notification αλλά λόγω δουλειάς δεν πρόλαβα να το αγοράσω κ εξαντλήθηκε σε 3 μέρες...ξέρουμε πότε θα ξαναγίνει διαθέσιμο..;
Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το S20 plus,είναι καλύτερο το 8 Pro;Με νοιάζει να έχει την ίδια ή και καλύτερη οθόνη και σίγουρα καλύτερη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος θέλω να αγοράσω πόσο καιρό τώρα το one plus 8 pro στην έκδοση 12/256..στο χρώμα ultramarine blue..και ήταν σχεδόν ένα μήνα out of stock!Ξαναγίνεται διαθέσιμο στο επίσημο site μου ήρθε notification αλλά λόγω δουλειάς δεν πρόλαβα να το αγοράσω κ εξαντλήθηκε σε 3 μέρες...ξέρουμε πότε θα ξαναγίνει διαθέσιμο..;

 

Λογικά υπάρχει ένα κεντρικό στοκ για όλη την ΕΕ

(και ένα ξεχωριστό για ΗΒ, Ιρλανδία, Μάλτα και Κύπρο που έχουν διαφορετικό βύσμα)

 

Απ' ότι φαίνεται δεν παράγουν μεγάλες ποσότητες, αλλά βλέπουν πως πηγαίνουν οι πωλήσεις και ξαναπαράγουν

 

https://forums.oneplus.com/threads/eu-update-on-the-oneplus-8-pros-availability-everything-you-need-to-know.1231913/

 

Ίσως καλύτερα που δεν παίρνεις από τις πρώτες παρτίδες γιατί ίσως διορθωθούν κάποια μικροπροβλήματα στις οθόνες που λένε ότι ίσως δεν είναι θέμα λογισμικού

Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβό κινητό για να το έχεις χωρίς θήκη

Και όταν είναι μέσα σε θήκη, δεν έχει σημασία τι χρώμα είναι το κινητό

Μπορείς να βάλεις αυτήν εδώ την θήκη που φαίνεται σχετικά λεπτή και ισορροπεί μεταξύ προστασίας και όγκου

https://www.amazon.co.uk/Spigen-Compatible-Ergonomic-Flexible-Protection/dp/B082FPHXVQ

 

Αποκλείεται να μην σου φτάσει ο χώρος 128GB για αναβαθμίσεις και εφαρμογές

 

Από κει και πάνω ο περισσότερος χώρος έχει νόημα είτε για φωτό/βίντεο πολλών ημερών διακοπών όταν δεν έχεις WiFi για να ανεβάσεις και να απελευθερώσεις χώρο ειδικά όταν τραβάς βίντεο @4K (το οποίο βέβαια άδειασμα γίνεται και με ένα καλώδιο USB OTG και ένα USB STICK) είτε για να έχεις πολλή μουσική σε MP3 κατεβασμένη στην συσκευή, ή βίντεο κατεβασμένο για να δεις σε ταξίδια κλπ.

 

Πρώτα σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Με βοήθησες να καταλήξω στο διαχρονικό μαύρο που σκεφτούν και εγώ.οσο για θήκη, είδη με το χιλιάρικο ή 900αρη είναι τσίτα το μπάτζετ και δεν χωράει ούτε ένα ευρώ πάνω!!! Και όσο είναι δυνατόν μείωση του κόστους με την πώληση ή ανταλλαγή του αγαπημένου 5t. Όσο προστασία οθόνης(θα την περάσω μόνος μου) και θήκη αυτές που έχει το κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το S20 plus,είναι καλύτερο το 8 Pro;Με νοιάζει να έχει την ίδια ή και καλύτερη οθόνη και σίγουρα καλύτερη μπαταρία.

 

Είναι μεγάλη συζήτηση αλλά σε πολλά σημεία υπερτερεί το oneplus πάντα βέβαια από τα βιντεακια που βλέπω. Μετά το update έχουν πει πολλά παιδιά στο forum ότι έχει φτιάξει κατά πολύ και η κάμερα . Όσο για την μπαταρία πάντα παίζει Κ η χρήση. Μην ξεχνάς ότι το s20 έχει μεγαλύτερη μπαταρία Κ σχεδόν βγάζουν τις ίδιες ώρες. Κ το βασικότερο το samsung έχει exynos ενώ το 1+ Snapdragon 865. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το S20 plus,είναι καλύτερο το 8 Pro;Με νοιάζει να έχει την ίδια ή και καλύτερη οθόνη και σίγουρα καλύτερη μπαταρία.
Αν ήταν να διαλέξω μια συσκευή φετινή με τρύπα οθόνη αυτή θα ήταν σίγουρη 8 pro, καμία άλλη.

Και θεωρώ overall καλύτερη συσκευή από 20 ultra.

1.καλυτερο soc με ότι αυτό συνεπάγεται παντού σε εμπειρία χρήσης σε όλες τις πιθανές χρήσης..

2. Καλύτερη οθόνη από Sammy τραγικό να μην μπορείς επιλέξεις 120hz με qhd ανάλυση.

3. Γρηγορότερη ασύρματη φόρτιση (αγοράζοντας τον stock ασύρματο βέβαια αλλά τεχνολογικά είναι ανώτερη υλοποίηση από Sammy)

4.Warp charge includes σε συσκευασία σε Sammy θες extra για να πάρεις το μέγιστο.

5. Καλύτερη μπαταρία σε όλα τα σενάρια είτε 60 είτε 120hz both 1080 η qhd, είτε standby.

6. Ελαφρύτερο, πιο fluidity λογισμικό χωρίς δεκάδες bloatware και περιττές διεργασίες και υπηρεσίες ή διπλό εφαρμογές.

 

 

Στο μόνο σενάριο υπερτερεί Sammy στην κάμερα κυρίως στο zoom έως 10 διότι πάνω από αυτό είναι άχρηστο και gimmick στην υποστήριξη Micro SD και στο λιγότερο curved edge οθόνη.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να δωσω το 7Τpro MCLAREN και να παρω το 8pro 12-256.! Αξιζει τι λετε? να προχωρησω στην μεταβαση και αν ναι ποσο περιπου πιανει το 7Τpro Mclaren? Εννοειται αριστη κατασταση αγορασμενο απο Αμαζον με 2 χρονια εγγυηση.!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν έχω αγοράσει ποτέ oneplus Κ έχω μπερδευτεί λίγο. Εσείς από που θα το αγοράζατε; από την επίσημη αντιπροσωπεία την one plus ή θα κοιταγατε Κ το banggod , geaebest . Όλοι δίνουν 2χρονια εγγύηση η μόνο το επίσημο σαιτ της one plus? Ποια είναι τα αρνητικά Κ τα θετικά;
Link to comment
Share on other sites

Από επίσημο site και Amazon δύο χρόνια εγγύηση έχεις ενώ από Κίνα ένα χρόνο πια (παλιότερα δεν παρείχε καθόλου υποστήριξη στην Ευρώπη) ενώ τώρα το στέλνεις κανονικά Πολωνία ( είναι το σέρβις) για έναν όμως χρόνο παρέχεται.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν έχω αγοράσει ποτέ oneplus Κ έχω μπερδευτεί λίγο. Εσείς από που θα το αγοράζατε; από την επίσημη αντιπροσωπεία την one plus ή θα κοιταγατε Κ το banggod , geaebest . Όλοι δίνουν 2χρονια εγγύηση η μόνο το επίσημο σαιτ της one plus? Ποια είναι τα αρνητικά Κ τα θετικά;

 

Αν κοιτάς αποκλειστικά τα χρήματα και να δώσεις λιγότερα τότε κοιτάς από μαγαζιά Κίνας banggood και gearbest με 1 χρόνο εγγύηση στην Ευρώπη και χρόνο αναμονής περίπου στον μήνα να έρθει από Κίνα αλλιώς αν θες άμεση αγορά και 2 χρόνια επίσημη εγγύηση πας στο Amazon η στο επίσημο site της oneplus για αγορά με φυσικά ακριβότερη τιμή. Οι εκδόσεις Κίνας/Ευρώπης έχουν μόνη διαφορά το βισμα του φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτάς αποκλειστικά τα χρήματα και να δώσεις λιγότερα τότε κοιτάς από μαγαζιά Κίνας banggood και gearbest με 1 χρόνο εγγύηση στην Ευρώπη και χρόνο αναμονής περίπου στον μήνα να έρθει από Κίνα αλλιώς αν θες άμεση αγορά και 2 χρόνια επίσημη εγγύηση πας στο Amazon η στο επίσημο site της oneplus για αγορά με φυσικά ακριβότερη τιμή. Οι εκδόσεις Κίνας/Ευρώπης έχουν μόνη διαφορά το βισμα του φορτιστή.

 

Τα σκρουτζομάγαζα γιατι είναι εκτός συζήτησης? Προσωπικά με βολεύει γιατι υπάρχει η δυνατότητα αγοράς μέσω τιμολογίου (και άρα χωρίς ΦΠΑ). Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά αυτό δεν νομίζω πως γίνεται από εξωτερικό (είτε official oneplus.com είτε banggood Κλπ)

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Τα σκρουτζομάγαζα γιατι είναι εκτός συζήτησης? Προσωπικά με βολεύει γιατι υπάρχει η δυνατότητα αγοράς μέσω τιμολογίου (και άρα χωρίς ΦΠΑ). Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά αυτό δεν νομίζω πως γίνεται από εξωτερικό (είτε official oneplus.com είτε banggood Κλπ)

 

πια σκουτζομαγαζα ρε φιλε.? δεν βλεπεις οτι κλεινουν το ενα πισω απο το αλλο .. και ολα με βαρια προστιμα? κατσε να δεις ποσα θα κλεισουν ακομα αμεσα....

Ασε που για να σου κοψουν τιμολογιο ζητανε την μανα τους και τον πατερα τους και αναμονη εως 30 μερες εργασιμες για να ελενξουν δηθεν τα χαρτια σου..

ασε τους φαγαμε στην μαπα. απατη ολοι ..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

πια σκουτζομαγαζα ρε φιλε.? δεν βλεπεις οτι κλεινουν το ενα πισω απο το αλλο .. και ολα με βαρια προστιμα? κατσε να δεις ποσα θα κλεισουν ακομα αμεσα....

Ασε που για να σου κοψουν τιμολογιο ζητανε την μανα τους και τον πατερα τους και αναμονη εως 30 μερες εργασιμες για να ελενξουν δηθεν τα χαρτια σου..

ασε τους φαγαμε στην μαπα. απατη ολοι ..!!

 

Νομίζω υπερβάλεις λίγο :)

Τί να πω, δεν είχα καμία τέτοια εμπειρία, όλες οι αγορές μου ήταν μια χαρά. Μάλλον ήμουν τυχερός.

Anyway, sorry για το off-topic

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Η OnePlus (το copy paste της Apple) ζητάει να επιστραφούν τα OnePlus 8 Pro γιατί δεν παίζουν HD στο Netflix

https://techmaniacs.gr/i-oneplus-zitaei-na-epistrafoyn-ta-oneplus-8-pro-giati-den-paizoyn-hd-sto-netflix/

Υ.Γ. Δείτε εδώ πως θα πάρε τα χρήματα...

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Τα σκρουτζομάγαζα γιατι είναι εκτός συζήτησης? Προσωπικά με βολεύει γιατι υπάρχει η δυνατότητα αγοράς μέσω τιμολογίου (και άρα χωρίς ΦΠΑ). Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά αυτό δεν νομίζω πως γίνεται από εξωτερικό (είτε official oneplus.com είτε banggood Κλπ)
Από Amazon μπορείς με απαλλαγή ΦΠΑ.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα σκρουτζομαγαζα ειναι μια απάτη ολικής. Όπως αναφέρθηκε σου βγάζουν το λάδι για να στο κόψουν τιμολόγιο, η τιμή που πληρώνεις στο τέλος είναι ελάχιστα ποιο κάτω (η και ίδια) από αυτήν στο επίσημο site με 1 χρόνο εγγύηση και αν σου πάθει κάτι να εύχεσαι να μην έχει κλείσει η απάτη ικε του 1€. Αν είναι να το πάρεις με τιμολόγιο πας καρφί στο Amazon και έχεις εγγύηση 2 χρόνια επίσημα και χωρίς φόβο μην κλείσει το μαγαζί.
Link to comment
Share on other sites

Η OnePlus (το copy paste της Apple) ζητάει να επιστραφούν τα OnePlus 8 Pro γιατί δεν παίζουν HD στο Netflix

https://techmaniacs.gr/i-oneplus-zitaei-na-epistrafoyn-ta-oneplus-8-pro-giati-den-paizoyn-hd-sto-netflix/

Υ.Γ. Δείτε εδώ πως θα πάρε τα χρήματα...

 

Αυτό τώρα τι είναι Κ τα επιστρέφουν τα κινητά πίσω. Δεν διορθώνεται με update? Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει να δω Netflix στο κινητό αλλά είναι αμαρτία σε αυτά τα λεφτά να εμφανίζονται ένα ένα τα προβλήματα μια η οθόνη μία τώρα αυτό. Ελπίζω να ξεπεραστούν όλα αυτά γιατί την γλυκοκοιτάζω την συσκευή .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τώρα τι είναι Κ τα επιστρέφουν τα κινητά πίσω. Δεν διορθώνεται με update? Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει να δω Netflix στο κινητό αλλά είναι αμαρτία σε αυτά τα λεφτά να εμφανίζονται ένα ένα τα προβλήματα μια η οθόνη μία τώρα αυτό. Ελπίζω να ξεπεραστούν όλα αυτά γιατί την γλυκοκοιτάζω την συσκευή .

 

Αν διάβαζες και τα σχόλια από κάτω δεν θα χρειάζονταν να ανεβάσεις ένα παλιό άρθρο για να χάνει να λέγαμε. ...... ....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Αν διάβαζες και τα σχόλια από κάτω δεν θα χρειάζονταν να ανεβάσεις ένα παλιό άρθρο για να χάνει να λέγαμε. ...... ....

Μάλλον δεν ήθελες να απευθυνθείς σε μένα για το λόγο ότι δεν ανέβασα εγώ το άρθρο. Απλά σχολίασα ότι δεν το κατάλαβα για ένα τέτοιο θέμα η επιστροφή κινητού..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...