Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι είδα και αρκετά review ότι έχει πολύ καλή μπαταρία το 8 και το σκέφτομαι μιας και είναι μικρότερο. Με κούρασαν λίγο τα πολύ μεγάλα κινητα
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγω του 8 pro εδω και μια βδομάδα, ερχομενος απο 3T. Προλαβα το μπλε, ηρθε σε μια μερα απο τοτε που ανοιξαν οι πωλησεις, γενικα πολυ καλες εντυπώσεις, αν και την αρχικη ξενερα την τρως με τις ζελατίνες (τις bubbles δεν την αποφεύγεις...) Παρήγγειλα αλλες απο αμαζον και βλέπουμε...

Μπαταρία καλυτερη απο οτι περίμενα, ταχυτητα και smoothness πολυ δυνατο, καμερα απο τα λιγα που είδα ικανοποιητικη. Το θεμα με το tint δεν το ειχα.

 

Μια ερωτηση για τους κατόχους... εχει και σε εσάς τυπωμένο με μαυρα γράμματα το μοντελο, made in china και τα γνωστα σηματάκια CE και ανακυκλωσης στο πισω μερος (ακριβως κατω απο το oneplus)? Μου φαίνεται κουλο, νομιζα αρχικα οτι ειναι αυτοκολλητο που βγαινει..

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγω του 8 pro εδω και μια βδομάδα, ερχομενος απο 3T. Προλαβα το μπλε, ηρθε σε μια μερα απο τοτε που ανοιξαν οι πωλησεις, γενικα πολυ καλες εντυπώσεις, αν και την αρχικη ξενερα την τρως με τις ζελατίνες (τις bubbles δεν την αποφεύγεις...) Παρήγγειλα αλλες απο αμαζον και βλέπουμε...

Μπαταρία καλυτερη απο οτι περίμενα, ταχυτητα και smoothness πολυ δυνατο, καμερα απο τα λιγα που είδα ικανοποιητικη. Το θεμα με το tint δεν το ειχα.

 

Μια ερωτηση για τους κατόχους... εχει και σε εσάς τυπωμένο με μαυρα γράμματα το μοντελο, made in china και τα γνωστα σηματάκια CE και ανακυκλωσης στο πισω μερος (ακριβως κατω απο το oneplus)? Μου φαίνεται κουλο, νομιζα αρχικα οτι ειναι αυτοκολλητο που βγαινει..

Καλημέρα. Επιβεβαιώνω ότι και σε εμένα έχει πίσω τα στοιχεία που είπες ( πράσινο άφιξη Ελλάδα 28/4).

Λογικά λόγω Ε.Ε επιβάλλεται να φαίνονται κάποια στοιχεία πιστοποίησης κλπ.

Αυτό που ανέφερες γιά τις φουσκάλες στην τοποθέτησή ζελατίνας, άστα να πάνε!

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη πως σου φαίνεται το πράσινο χρώμα;

 

Περίεργο θα τολμούσα να έλεγα αλλά όχι κάτι το οποίο θα ξετρελλαθείς.

Πάντως επειδή συνηθίζω να " θωρακίζω" τα κινητά μου με rugged θήκες όπου το χρώμα του κινητού δεν φαίνεται, δεν έχω σε τόσο μεγάλη προτεραιότητα το χρώμα μιας συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορα το 8 pro....

 

1)Μεγαλη βλακεια με τη ζελατίνα...Δε το εχω την εχω βαλει χαλια...Οχι τιποτα αλλο δεν κυκλοφορούν και αλλες να παω καπου να μου βαλουν.Εχω κρατήσει τη δεύτερη για οταν νιώσω άξιος :p

 

2)Ωραιο μεγεθος..Σε σχεση με το s20 ultra βολευει παραπανω.

 

3)Φαινεται σχετικά καλο ως αυτονομία...

 

4)Φοβερη οθονη απο καθε αποψη...Ελαχιστα υποδιαιστερη απο ultra βασικα επειδη σε εκείνο ειναι πιο επίπεδη.

 

5)Ωραιος ηχος ειτε στο ακουστικό ειτε στα ηχειο.Αψογο!

 

Γενικα ειναι εξαιρετικη συσκευη που ειναι λογικο να κοστίζει τοσο γιατι τοσο κοστίζουν και τα αλλα με τις ιδιες δυνατοτητες.

 

Υ.Γ.Για φωτο δεν πολυ εχω αποψη προφανως ειναι καλο αλλα γενικα με τις φωτο δεν ειμαι εγω γνώστης.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορα το 8 pro....

 

1)Μεγαλη βλακεια με τη ζελατίνα...Δε το εχω την εχω βαλει χαλια...Οχι τιποτα αλλο δεν κυκλοφορούν και αλλες να παω καπου να μου βαλουν.Εχω κρατήσει τη δεύτερη για οταν νιώσω άξιος :p

 

2)Ωραιο μεγεθος..Σε σχεση με το s20 ultra βολευει παραπανω.

 

3)Φαινεται σχετικά καλο ως αυτονομία...

 

4)Φοβερη οθονη απο καθε αποψη...Ελαχιστα υποδιαιστερη απο ultra βασικα επειδη σε εκείνο ειναι πιο επίπεδη.

 

5)Ωραιος ηχος ειτε στο ακουστικό ειτε στα ηχειο.Αψογο!

 

Γενικα ειναι εξαιρετικη συσκευη που ειναι λογικο να κοστίζει τοσο γιατι τοσο κοστίζουν και τα αλλα με τις ιδιες δυνατοτητες.

 

Υ.Γ.Για φωτο δεν πολυ εχω αποψη προφανως ειναι καλο αλλα γενικα με τις φωτο δεν ειμαι εγω γνώστης.

 

Για να μπει καλά η ζελατίνα χωρίς φουσκάλες κτλ εγκατάσταση μόνο με σαπουνόνερο ;)

Link to comment
Share on other sites

Για να μπει καλά η ζελατίνα χωρίς φουσκάλες κτλ εγκατάσταση μόνο με σαπουνόνερο ;)
Εχεις καποιο tutorial:lol:?Μια μου εμεινε και φοβαμαι να το ρισκάρω.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποιο tutorial:lol:?Μια μου εμεινε και φοβαμαι να το ρισκάρω.

Κάπως έτσι

δοκίμασε πρώτα με αυτό που έχεις ήδη ξεκόλλησε το προσεκτικά και ξανά βάλε το.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για εσάς που το έχετε στα χέρια σας, επειδή διαβάζω κάποια χαρακτηριστικά που θα φέρει τους επόμενους μήνες η OP και κάποια που...δεν, το κινητό ξέρω πως δεν έχει πια notification led αλλά το φετινό δεν έχει ούτε αυτόν τον φωτισμό στις δύο πλευρές του που έβαλε πέρσι; Και επίσης δεν υποστηρίζει call recording μανίσιο;

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για εσάς που το έχετε στα χέρια σας, επειδή διαβάζω κάποια χαρακτηριστικά που θα φέρει τους επόμενους μήνες η OP και κάποια που...δεν, το κινητό ξέρω πως δεν έχει πια notification led αλλά το φετινό δεν έχει ούτε αυτόν τον φωτισμό στις δύο πλευρές του που έβαλε πέρσι; Και επίσης δεν υποστηρίζει call recording μανίσιο;
Λογικά θα το προσθέσει το edge lightning αν δεν το έχει όντως μέχρι τώρα. Απλά επειδή δεν θα είναι επαρκές, κυρίως στο πόσες φορές θέλεις να αναβοσβηνει σε μια ειδοποίηση, το λυνεις μόνο με root και renovate ice rom οπότε υποστηριχθεί και από' κει.

 

Call recorder το ξεχνάς σε οποιοδήποτε ευρωπαϊκό smartphone. Υπάρχει νομοθεσία που το απαγορεύει. Αλλά εάν θες κι αυτό μπορείς να το προσθέσεις αφού ξεκλειδώσεις την συσκευή, την κάνεις root και περάσεις κάποιο αντίστοιχο module.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

1)Τον πλάγιο φωτισμό τον εχει κανονικα...οπως και τα Samsung.

 

 

2)Μπορεις ευκολα να βαλεις την built in ηχογράφηση κλησεων αν το συνδέσεις στον υπολογιστή.Λιγο με Adb και command line θα παίξεις.Δε θελει root!!

Μαλιστα ειναι ενας βασικός λογος που σκέφτομαι να δωσω το ultra και να κρατησω το 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Για call recorder δεν απαιτείται root. Με αυτή την εφαρμογή μπορείς να ενεργοποιήσεις την ηχογράφηση κλήσεων και στα ευρωπαϊκά μοντέλα https://play.google.com/store/apps/details?id=net.jroot3d.joneplustools

Δουλεύει άψογα στο oneplus 7 που έχω τώρα και στο 5t που είχα πριν. Λογικά θα δουλεύει σε όλα τα oneplus

Link to comment
Share on other sites

Θενξ για τις απαντήσεις παίδες. Αρα τον πλάγιο τον εχει, κομπλέ. Το call recording ας πούμε εγώ το είχα στο asus rog phone 2 αγορασμένο από Γάλλο αντιπρόσωπο της asus πάντως μανίσιο, θυμάμαι. Αλλά δε τα ξέρω και καλά αυτά οπότε υποθέτω θα ισχύει και αυτό με την Ευρώπη...

 

Αφού όμως γίνεται κι αυτό, όλα καλά.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Για call recorder δεν απαιτείται root. Με αυτή την εφαρμογή μπορείς να ενεργοποιήσεις την ηχογράφηση κλήσεων και στα ευρωπαϊκά μοντέλα https://play.google.com/store/apps/details?id=net.jroot3d.joneplustools

Δουλεύει άψογα στο oneplus 7 που έχω τώρα και στο 5t που είχα πριν. Λογικά θα δουλεύει σε όλα τα oneplus

 

Όντως, το είχα ξεχάσει αυτό.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο update μέσω oxygen updater 10.5.6

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βγήκε νέο update μέσω oxygen updater 10.5.6

και από το επίσημο update της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

1)Τον πλάγιο φωτισμό τον εχει κανονικα...οπως και τα Samsung.

 

 

2)Μπορεις ευκολα να βαλεις την built in ηχογράφηση κλησεων αν το συνδέσεις στον υπολογιστή.Λιγο με Adb και command line θα παίξεις.Δε θελει root!!

Μαλιστα ειναι ενας βασικός λογος που σκέφτομαι να δωσω το ultra και να κρατησω το 8 pro

 

Μπορείς να μας δείξεις τον πλάγιο φωτισμό που λες?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας δείξεις τον πλάγιο φωτισμό που λες?

 

Απ'όσο διάβασα και στο φόρουμ της OP πάντως σχετικά με το πώς δουλεύει, στην ουσία είναι εντελώς άχρηστος αυτή τη στιγμή διότι κάνει μόνο ένα "pulse" την ώρα που σου έρχεται ειδοποίηση και μετά τέλος, δε το ξαναβλέπεις (αυτό που είπε και ο baiosss ουσιαστικά)... Οπότε μάλλον δεν γίνεται να μας το δείξουν και τα παιδιά.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο διάβασα και στο φόρουμ της OP πάντως σχετικά με το πώς δουλεύει, στην ουσία είναι εντελώς άχρηστος αυτή τη στιγμή διότι κάνει μόνο ένα "pulse" την ώρα που σου έρχεται ειδοποίηση και μετά τέλος, δε το ξαναβλέπεις (αυτό που είπε και ο baiosss ουσιαστικά)... Οπότε μάλλον δεν γίνεται να μας το δείξουν και τα παιδιά.
Αυτό μόνο με Renovate ice rom λύνεται και ότι συνεπάγεται με αυτό.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας δείξεις τον πλάγιο φωτισμό που λες?

Horizon light το λεει και το ενεργοποιείς στις ρυθμίσεις στην οθονη περιβάλλοντος...να κατσω να το βγάλω φωτογραφία μονο και μονο για να σε πείσω βαριεμαι μεγάλε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...