Jump to content

Xiaomi Mi 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το πρωί το play store μου έβγαλε ειδοποίηση ότι μία εφαρμογή (Θέματα) "προσπαθεί"  να "ξεφύγει" από τον έλεγχο  του android και μου πρότεινε την διαγραφή της.  Εννοείται  ότι η εν λόγω εφαρμογή είναι του συστήματος. Φυσικά και την διέγραψα. 

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί το play store μου έβγαλε ειδοποίηση ότι μία εφαρμογή (Θέματα) "προσπαθεί"  να "ξεφύγει" από τον έλεγχο  του android και μου πρότεινε την διαγραφή της.  Εννοείται  ότι η εν λόγω εφαρμογή είναι του συστήματος. Φυσικά και την διέγραψα. 
Και μένα το ίδιο έκανε δεν ίδια εφαρμογή.

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Chryssostomos said:

βγήκε ενημέρωση της εφαρμογής που το λύνει αυτό το πρόβλημα.

Πως όμως, τώρα που έχει διαγραφεί, μπορεί να εγκατασταθεί. Προσπάθησα με άλλες  χώρες, αλλά τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, geopakol said:

Πως όμως, τώρα που έχει διαγραφεί, μπορεί να εγκατασταθεί. Προσπάθησα με άλλες  χώρες, αλλά τίποτα. 

https://news.xiaomi-miui.gr/miui-themes-app-got-banned-by-play-store-86530-2/ 

Ενημέρωση και οδηγίες για την επαναφορά της εφαρμογής "Θέματα" 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα περίεργο πρόβλημα. Μήπως έχει κάποιος από εσάς αντίστοιχη εμπειρία; 

Το αυτοκίνητο μου διαθέτει σύνδεση του τηλεφώνου με bluetooth, όταν με καλούν απαντάω κανονικά από την ανοιχτή ακρόαση, αλλά όταν θέλω να καλέσω εγώ κάνει την κλήση από το αυτοκίνητο αλλά η συνομιλία δεν πηγαίνει στην ανοιχτή ακρόαση αλλά στο τηλέφωνο, δοκίμασα να κάνω κατάργηση και ξανά σύνδεση του τηλεφώνου δεν έκανε καμία διαφορά μόνο μετά από επανεκκίνηση του τηλεφώνου διορθώθηκε το πρόβλημα αλλά μόνο προσωρινά γιατί την επόμενη φορά που ξαναμπήκα στο αυτοκίνητο και συνδέθηκε το τηλέφωνο πάλι έκανε το ίδιο δηλαδή μπορώ να απαντήσω σε ανοιχτή ακρόαση αλλά δεν μπορώ όταν καλέσω να μιλήσω από την ανοιχτή ακρόαση. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Καλησπέρα. 

 

Μετά απο σχεδόν 2 χρόνια η μπαταρία αρχισε να τα φτυνει. Υποθέτω οτι έχετε και αλλοι το ίδιο.θεμα.αλλα δεν γίνεται να τελειώνει απο τις 7 το πρωί στις 1 το μεσημέρι. 

Το mi store θέλει 7 μέρες για να μου την αλλάξει. 7 μέρες χωρίς τηλέφωνο οι εξυπνακιδες. 

Που μπορώ να αγοράσω καποισ γνήσια να πάω σε ενα μαγαζί να μου την περάσει. 

Θα ηθελα γνήσια γιατί παλαιότερα ότι μαϊμού.ειχα βαλει σε ενα εξαμηνο εβγαινε άχρηστη. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 
 
Μετά απο σχεδόν 2 χρόνια η μπαταρία αρχισε να τα φτυνει. Υποθέτω οτι έχετε και αλλοι το ίδιο.θεμα.αλλα δεν γίνεται να τελειώνει απο τις 7 το πρωί στις 1 το μεσημέρι. 
Το mi store θέλει 7 μέρες για να μου την αλλάξει. 7 μέρες χωρίς τηλέφωνο οι εξυπνακιδες. 
Που μπορώ να αγοράσω καποισ γνήσια να πάω σε ενα μαγαζί να μου την περάσει. 
Θα ηθελα γνήσια γιατί παλαιότερα ότι μαϊμού.ειχα βαλει σε ενα εξαμηνο εβγαινε άχρηστη. 
Παραξενο.. Εξαρτάται και απο την χρηση βεβαια.. Εμενα με ολα ανοιχτα βγαζει ακομα 5+ SOT σε 36ωρες χρηση χωρις φορτιση και το εχω 21 μηνες... Δυστυχως δυσκολα θα βρεις γνησια αλλου...

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν είναι το δυνατό σημείο του η μπαταρία.

Βγάζω μεν ένα 5ωρο sot αλλά οριακά την ημέρα.Πολλές φορές το φορτίζω και μέσα στην ημέρα.

Τώρα για το πού θα βρούμε μπαταρία καλή και εγώ θα ήθελα να μάθω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chryssostomos said:

Τώρα για το πού θα βρούμε μπαταρία καλή και εγώ θα ήθελα να μάθω.

Δυστυχώς πουθενά, Ίσως από Κίνα να βρεις καμιά nohon που είναι από τις καλύτερες ΟΕΜ.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, chios said:

Δυστυχώς πουθενά, Ίσως από Κίνα να βρεις καμιά nohon που είναι από τις καλύτερες ΟΕΜ.

Εάν επιτρέπεται το λινκ εδώ https://thefixers.gr/repairs/επισκευές-smartphones/xiaomi/επισκευή-xiaomi-mi-10/επισκευή-μπαταρίας-xiaomi-mi-10/ δίνουν και 2 έτη εγγύηση πάντως.Αν δω ότι δεν πάει άλλο,θα τους δώσω μια ευκαιρία.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chryssostomos said:

Εάν επιτρέπεται το λινκ εδώ https://thefixers.gr/repairs/επισκευές-smartphones/xiaomi/επισκευή-xiaomi-mi-10/επισκευή-μπαταρίας-xiaomi-mi-10/ δίνουν και 2 έτη εγγύηση πάντως.Αν δω ότι δεν πάει άλλο,θα τους δώσω μια ευκαιρία.

δε θα έδινα με τίποτα τόσα λεφτά για μπαταρία, τώρα αν είναι καλής ποιότητας δεν το γνωρίζω,

θα προτιμούσα να πάρω αυτήν που είναι δοκιμασμένη και να την άλλαζα μόνος μου 

https://www.aliexpress.com/item/1005004341553077.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.702a4441VhLU2Q&algo_pvid=9bf8fcf1-e692-4ff1-9069-bf670a62a532&algo_exp_id=9bf8fcf1-e692-4ff1-9069-bf670a62a532-15&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000028827448474"}&pdp_npi=2%40dis!EUR!26.6!18.62!!!3.45!!%40210318be16644763491445926e7aa7!12000028827448474!sea&curPageLogUid=8BmlnBvx5Fdm

 

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η quest πόσο την αλλάζει, έχετε δει?
Υπάρχει κανένας λόγος να βάλετε μαϊμουδιάρικη?

Στάλθηκε από εμένα, χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιό μου!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι το ποσό. 

Εγω ειμαι Θεσσαλονίκη και το mi store μου ειπε οτι θελει 7 μέρες με τα πήγαινε ελα. 

7 μέρες δυστυχώς λογω δουλείας χωρίς το κινητό δεν γίνεται. 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όντως είναι πρόβλημα εαν δεν υπάρχει εφεδρεία.
Έστω και βασική.
Πάντως εγώ δεν θα εμπιστευομουν μπαταρία λιθίου μαϊμού κινέζικη.
Είναι που είναι επικίνδυνη απο την φύση της το να βάλω και μαϊμού κινεζιά είναι σαν να παίζω ρώσικη ρουλέτα.

Στάλθηκε από εμένα, χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιό μου!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όντως είναι πρόβλημα εαν δεν υπάρχει εφεδρεία.
Έστω και βασική.
Πάντως εγώ δεν θα εμπιστευομουν μπαταρία λιθίου μαϊμού κινέζικη.
Είναι που είναι επικίνδυνη απο την φύση της το να βάλω και μαϊμού κινεζιά είναι σαν να παίζω ρώσικη ρουλέτα.

Στάλθηκε από εμένα, χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιό μου!


Αν λες μαϊμού την nohon να ξέρεις ότι παίζει σε ποιότητα να είναι καλύτερη και από την μαμά που φοράει. Στην Ελλάδα καλή μπαταρία βάζει μόνο η αντιπροσωπεία ότι άλλο κυκλοφορεί είναι ΟΕΜ

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την ξέρω την κυρία αλλά δεν έχω κανένα λόγο να αμφιβάλλω για τα λεγόμενά σου. Προφανώς και είναι όπως τα λες.
Δεν ξέρω μόνον αν βάζουν την συγκεκριμένη στα διάφορα επισκευαστικά σημεία στην Ελλάδα, εκτός της Quest φυσικά.
Αυτό που έγραψα είναι οτι προσωπικά φοβάμαι να βάλω σε ένα τηλέφωνο μια μπαταρία λιθίου φτιαγμένη για μερικές κουταλιές ρύζι, σε ένα άγνωστο χωριό στην βαθιά Κίνα.
Είναι απο την φύση της επικίνδυνη μπαταρία, οπότε όσο μπορώ προσέχω τις κακοτοπιές.

Στάλθηκε από εμένα, χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιό μου!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

εγώ  θα ρωτήσω  απλά ,ποιός δίνει χρόνια εγγύηση γιαμπαρταρίες μαιμού;

Αξίζει να  ρισκάρει το  όνομα του;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαιρετώ την παρέα.

Μια φίλη μου πουλάει το εν λόγω κινητό με σπασμένη οθόνη. Ποια τιμή κρίνεται ως τίμια για να το πουλήσει;

Σημειωτέον ένας μάστορας εδώ μας ζητάει 190 ευρώ για να αλλάξει την οθόνη μαζί με τα περαστικά.

Πιστεύετε θα ανταποκρίνεται όπως η γνήσια;

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το κινητο κυκλοφορησε Φλεβάρη του 2020. Κλεινει 2 χρόνια επίσημης κυκλοφοριας και το τελευταίο ευρωπαϊκό update δωθηκε τον Αυγουστο (V13.0.6.0).

Για να καταλαβω δηλαδη, σταματησε η υποστηριξη στον 1μιση χρονο?!?!?

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...