Jump to content

Xiaomi Mi 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πριν καμιά εβδομάδα είχα βάλει έναν updated Launcher από το επίσημο κανάλι του MiUi updater στο telegram. 

Τώρα με την 13 έκδοση βλέπω ότι είναι όπως και πριν. Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι ο Launcher στην 13 μοιάζει με αυτόν ?

 

Screenshot_2022-03-23-15-42-06-717_com.miui.home.jpg

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την εγκατέστησα το πρωί... δεν το έψαξα ακόμη. Σε κάθε περίπτωση, όπως κάνω πάντα, θα κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων! 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εντύπωση μετά την αναβάθμιση χωρίς να έχω κάνει επαναφορά ρυθμίσεων .

Όλα τρέχουν βούτυρο από εφαρμογές κλπ ,αλλά η μπαταρία φεύγει σαν τρελή!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μπαταρία 🔋 μια από τα ίδια.

Γενική ερώτηση, επειδή τρέχω εταιρικό email (outlook) το οποίο απαιτεί να έχω κλειδωμένη συσκευή, μπορώ να έχω και κλειδωμένο bootloader αλλά και πειραγμένη rom ? 

 

IMG_20220324_154759.jpg

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι νέκρα είναι αυτή ρε παιδιά; Για πείτε εντυπώσεις από την αναβάθμιση. Εμένα εντωμεταξύ ακόμη δεν έχει έρθει…

Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2022 at 3:45 ΜΜ, Billeridis said:

Πριν καμιά εβδομάδα είχα βάλει έναν updated Launcher από το επίσημο κανάλι του MiUi updater στο telegram. 

Τώρα με την 13 έκδοση βλέπω ότι είναι όπως και πριν. Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι ο Launcher στην 13 μοιάζει με αυτόν ?

 

Screenshot_2022-03-23-15-42-06-717_com.miui.home.jpg

Ναι τον ίδιο έχω και εγώ σε mi 10 lite μετά από αναβάθμιση σε miui 13

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι θα γίνει ρε παιδιά με την ενημέρωση για το EU; Ακόμα να έρθει .. Προσπαθώ να την περάσω χειροκίνητα  αλλά λέει ότι ακόμα είναι σε beta .. Μήπως την πήρανε πίσω;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί λένε ότι το κινητό το σκοτώνει το miui. Εγώ που δεν έχω προβλήματα σε καθημερινή χρήση χωρίς παιχνίδια έιμαι μοναδικός? Το απέκτησα προσφατα, πολύ ωραία συσκευή πραγματικά και η curved οθόνη με έχει βολέψει πολύ γιατί χρησιμοποιώ τα κινητά με χειρονομίες. Και φοβερή ποιότητα κατασκευής σε σχέση με τα poco.

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, Χριστός ανέστη!
Η αλήθεια είναι οτι πλεον, μετά απο τόσα χρόνια, έφτιαξε σε μεγάλο βαθμό τα προβλήματά του. Ένας που θα το πάρει τώρα, περνώντας όλες τις αναβαθμίσεις δεν θα δει σοβαρά προβλήματα.
Μέχρι να φτάσει όμως σ' αυτό το σημείο ηταν άλλη κατάσταση. Ειδικά όσοι το πήραμε νωρίς - νωρίς παθαμε ενα σοκ.
Άλλωστε τα xiaomi ποτέ δεν έπασχαν απο hardware. Το miui ηταν και δυστυχώς συνεχίζει να είναι το σοβαρότερο πρόβλημα.
Όταν όμως παίρνεις μια συσκευή απο το πάνω ράφι και δίνεις ενα σεβαστό ποσό, έχεις κάποια δεδομένα στο νου σου. Αυτά πρέπει κάποια στιγμή η xiaomi να σοβαρευτεί και να τα ακολουθήσει.

Στάλθηκε από εμένα, χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιό μου!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλό μήνα με υγεία .

λες να εφτιάξαν την μπαταρία . 

 

https://xiaomirom.com/en/download/mi-10-umi-stable-V13.0.4.0.SJBEUXM/

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Chryssostomos said:

Εμένα δεν με αφήνει ακόμα να την περάσω πάντως ...

Καλό μήνα. 

Και εγώ δεν έχω δοκιμάσει λόγου ότι θέλω να είμαι σίγουρος ότι στο θέμα μπαταρία που είχες γράψει   το βελτίωσαν   όπως και με τής διπλότυπες εφαρμογές ( viper ) να μην έχει θέμα.  

 

 

 

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και σε μένα το miui 13 με το Android 12.

Παρατήρησα όταν ξεκλειδώνω το τηλέφωνο βγάζει ένα πράσινο εικονίδιο επάνω αριστερά με μια κάμερα μέσα και όταν πατάω επάνω του βγάζει ότι χρησιμοποιείται από το miui biometric. Τι είναι αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και σε μένα το miui 13 με το Android 12.
Παρατήρησα όταν ξεκλειδώνω το τηλέφωνο βγάζει ένα πράσινο εικονίδιο επάνω αριστερά με μια κάμερα μέσα και όταν πατάω επάνω του βγάζει ότι χρησιμοποιείται από το miui biometric. Τι είναι αυτό; 
Έχεις ενεργοποιήσει το ξεκλείδωμα με πρόσωπο; Αν ναι γι'αυτό βλέπεις την κάμερα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, chios said:
7 ώρες πριν, michalis1961 said:
Σήμερα ήρθε και σε μένα το miui 13 με το Android 12.
Παρατήρησα όταν ξεκλειδώνω το τηλέφωνο βγάζει ένα πράσινο εικονίδιο επάνω αριστερά με μια κάμερα μέσα και όταν πατάω επάνω του βγάζει ότι χρησιμοποιείται από το miui biometric. Τι είναι αυτό; 

Έχεις ενεργοποιήσει το ξεκλείδωμα με πρόσωπο; Αν ναι γι'αυτό βλέπεις την κάμερα.

Ναι πράγματι αυτό ήταν ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις το πήρα! Θετικές εντυπώσεις προς το παρόν! Για να δούμε η μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάποιος μπαταρία από aliexpress για το κινητό μας;

Εδώ Θεσσαλονίκη δυσκολεύονται να βρούνε μπαταρίες και σε έναν που βρήκε μου ζητούσε 65€.

Και είπα μήπως να παραγγείλω από aliexpress που βρίσκω γύρω στα 20€ με τα μεταφορικά και να την αλλάξω μόνος μου.  

Edited by michalis1961
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλό μήνα και καλό καλοκαίρι με υγεία. 

Ούτε στα νιάτα του δεν είχε τόσο κοντά αναβάθμιση το τηλέφωνο

 

 

 

IMG_20220602_094939.jpg

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι είστε σε 13, είστε ευχαριστημένοι από το θέμα μπαταρία σε σχέση με την 12.5?
Θυμάμαι υπήρχαν παράπονα στην αρχή, έστρωσε καθόλου το πράγμα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά την αναβάθμιση έχει bug  στο ξεκλείδωμα της οθόνης.Εχει κάποιος κάτι παρόμοιο; Και αν μπορούμε να κάνουμε κάτι.Το bug γίνεται μόνο όταν το κινητό είναι πολύ ώρα σε αδράνεια και προσπαθώ να το ανοίξω με το αποτύπωμα 

Edited by Geofou
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα.Όλα δουλεύουν κανονικά.

Και η μπαταρία,μια από τα ίδια.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...