Jump to content

Xiaomi Mi 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, Chryssostomos said:

Μόνο όταν δεν κρατάω καλά το κινητό στο αυτί τι κάνει.

Αν το κρατάω διαγώνια πχ.

Ναι πρεπει να το κρατας πολυ προσεκτικα, ετσι και το κουνησεις λιγο αναβει η οθονη και πατας κουμπια με το αυτι

Μηπως ξερεις αν υπαρχει τροπος να γινει λιγοτερο ευαισθητο?

Edited by kergaz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
1 hour ago, Chryssostomos said:

Έχεις ξεκλειδωτο bootloader?

Root?

Ναι το είχα. Φλάσαρα ξανά την EEΑ και το ξανά κλείδωσα αλλά τιποτα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, black1180 said:

Ναι το είχα. Φλάσαρα ξανά την EEΑ και το ξανά κλείδωσα αλλά τιποτα 

Εγώ το έχω ξεκλειδωτο και μου το γράφει αυτό.

Δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα όμως μέχρι στιγμής .

Edited by Chryssostomos
Ορθογραφία

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κακό πράγμα αυτό με τα security updates! Είμαστε με security 1/6 και ουσιαστικά έφυγε και ο 9ος μήνας. Μπένουμε στον 4ο μήνα απραξίας! Και εν τω μεταξύ τεράστιος αριθμός συναλλαγών γίνεται πλέον από το κινητό.




Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, η αδερφή μου το αγόρασε χθες (8/256, EU version) και ήθελα να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις:

1) Με το που το βγάλει απο το κουτί και bootάρει, κατεβάζει οτι έκδοση νέα της βγάλει, reboot και προχωράει με το σετάρισμα των Apps της? Χρειάζεται να κάνει κάτι άλλο (αλλαγη Country κλπ για να παίζει)?

2) Απο θήκη τι να προσέξει ή αγοράσει γιατί διαβάζω απο οτι γράφετε οτι η μαμα ισως δεν την καλύψει.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, nyor said:

Παίδες καλησπέρα, η αδερφή μου το αγόρασε χθες (8/256, EU version) και ήθελα να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις:

1) Με το που το βγάλει απο το κουτί και bootάρει, κατεβάζει οτι έκδοση νέα της βγάλει, reboot και προχωράει με το σετάρισμα των Apps της? Χρειάζεται να κάνει κάτι άλλο (αλλαγη Country κλπ για να παίζει)?

2) Απο θήκη τι να προσέξει ή αγοράσει γιατί διαβάζω απο οτι γράφετε οτι η μαμα ισως δεν την καλύψει.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ναι στο πρώτο.

Δεν χρειάζεται να αλλάξει χώρα φυσικά.

Στο δεύτερο τώρα,οι απόψεις είναι σχετικές.Εγω έχω της Ringke θήκη και είμαι ευχαριστημένος.

21 ώρες πριν, fanatikos said:

Κακό πράγμα αυτό με τα security updates! Είμαστε με security 1/6 και ουσιαστικά έφυγε και ο 9ος μήνας. Μπένουμε στον 4ο μήνα απραξίας! Και εν τω μεταξύ τεράστιος αριθμός συναλλαγών γίνεται πλέον από το κινητό.



 

Μας έχουν αφήσει πίσω είναι η αλήθεια.

Η κινεζική Ρομ είναι πολύ πιο μπροστά σε εκδόσεις 

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chryssostomos said:

Ναι στο πρώτο.

Δεν χρειάζεται να αλλάξει χώρα φυσικά.

Στο δεύτερο τώρα,οι απόψεις είναι σχετικές.Εγω έχω της Ringke θήκη και είμαι ευχαριστημένος.

 

Σε ευχαριστώ Χρυσόστομε για την απάντηση! Απλά διάβαζα το νήμα με της ROM και ούσα γυναίκα για να μη χαθεί, ήθελα να μην είχε θέματα. Ευχαριστώ και πάλι! Θα μεταφέρω και θα ψάξω και για την θήκη.

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Just now, nyor said:

 

Σε ευχαριστώ Χρυσόστομε για την απάντηση! Απλά διάβαζα το νήμα με της ROM και ούσα γυναίκα για να μη χαθεί, ήθελα να μην είχε θέματα. Ευχαριστώ και πάλι! Θα μεταφέρω και θα ψάξω και για την θήκη.

Αν είναι όντως το EU και όχι το Global η ότι άλλο κυκλοφορεί,δεν έχετε να φοβάστε τίποτα.

Όλα θα δουλέψουν βούτυρο,από την πρώτη στιγμή .

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι το EU είναι το τσεκάραμε από κατάστημα και διπλό ρωτήσαμε σε σημείο που μας παρεξήγησαν 😁

Μακάρι! Σε ευχαριστώ πολύ

Edited by nyor
~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζω με την xiaomi είναι το κάτι άλλο. Κλειδωμένο κινητό να μην περνά το safety net και να βγάζει failed και ξεκλείδωτο  με dev να περνά επίσης να έχει ενημέρωση ασφαλείας Σεπτεμβρίου και το eea να έχει κοντά εξάμηνο πίσω Απαράδεκτο... Δεν καταλαβαίνω γιατί έχει τόσες rom κράτα τις dev και τις stable. Επίσης να ξέρετε ότι το συγκεκριμένο μοντέλο mi 10 δουλεύει πολύ καλύτερα και σταθερά με dev από οποιαδήποτε άλλη rom. 

Xiaomi αρχίζεις να με κουράζεις 

Edited by black1180
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, black1180 said:

 

Σε τι ακριβώς σε έχει επηρεάσει το safetynet,μπορείς να μου πεις;

Γιατί εγώ δεν έχω να μην λειτουργεί κάτι.

Ρωτάω σοβαρά,μήπως δεν βλέπω κάτι εγώ καλά .

Όσο για τις ενημερώσεις,όντως μας έχει ξεχάσει η Xiaomi και δεν μας έχει συνηθίσει έτσι ...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε ενημέρωση 12.5.5
Προφανώς ασφαλειας

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασες φίλε;

Τώρα την κατεβάζω και εγώ!

22 ώρες πριν, nyor said:

Ναι το EU είναι το τσεκάραμε από κατάστημα και διπλό ρωτήσαμε σε σημείο που μας παρεξήγησαν 😁

Μακάρι! Σε ευχαριστώ πολύ

Όλα καλά θα είναι τότε.

Δεν έχετε να φοβάστε τίποτα!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Chryssostomos said:

Σε τι ακριβώς σε έχει επηρεάσει το safetynet,μπορείς να μου πεις;

Γιατί εγώ δεν έχω να μην λειτουργεί κάτι.

Ρωτάω σοβαρά,μήπως δεν βλέπω κάτι εγώ καλά .

Όσο για τις ενημερώσεις,όντως μας έχει ξεχάσει η Xiaomi και δεν μας έχει συνηθίσει έτσι ...

Διάβασε παρακατω, αλλα το προβλημα ειναι οτι εφοσον ειναι κλειδωμενο γιατι δεν δίνει πιστοποίηση ...

https://www.hexnode.com/blogs/safetynet-android-security/

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, black1180 said:

Διάβασε παρακατω, αλλα το προβλημα ειναι οτι εφοσον ειναι κλειδωμενο γιατι δεν δίνει πιστοποίηση ...

https://www.hexnode.com/blogs/safetynet-android-security/

Δεν γνωρίζω γιατί δεν δίνει πιστοποίηση,να πω την αλήθεια μου.

Εγώ είχα ξεχάσει να τι κλειδώσω και τώρα δεν βρίσκω τον χρόνο να το κάνω.

Στη επόμενη άδεια όμως λέω να το κάνω..

Κανονικά θα έπρεπε με το κλείδωμα να μην έχεις θέμα.

Εκτός εάν έχει αλλάξει κάτι και δεν μας το έχει πει η Xiaomi.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες παίζει να έχει γίνει κάτι με ήχο με την 12.5.5? Η ένταση στις ειδοποιήσεις πχ Messenger είναι σχετικά χαμηλά.Ολα είναι ρυθμισμένα στο φουλ. Μετά την 12.5.5 είχε γίνει επαναφορά σε εργοστασιακές και μετά ρυθμίστηκε το τηλ με apps. Μήπως να γίνει αλλαγή του Εφέ Ήχου από Έξυπνο σε Φωνή η κάτι άλλο? Έχετε καμία ιδέα? Είναι λίγο απογοήτευση η ένταση.

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, nyor said:

Παίδες παίζει να έχει γίνει κάτι με ήχο με την 12.5.5? Η ένταση στις ειδοποιήσεις πχ Messenger είναι σχετικά χαμηλά.Ολα είναι ρυθμισμένα στο φουλ. Μετά την 12.5.5 είχε γίνει επαναφορά σε εργοστασιακές και μετά ρυθμίστηκε το τηλ με apps. Μήπως να γίνει αλλαγή του Εφέ Ήχου από Έξυπνο σε Φωνή η κάτι άλλο? Έχετε καμία ιδέα? Είναι λίγο απογοήτευση η ένταση.

Ισχύει.

Ενώ όλα τα υπόλοιπα ακούγονται καμπάνα,οι ειδοποιήσεις είναι πολύ χαμηλές!

Δεν έχω βρει προς το παρόν τρόπο να αυξηθεί η ένταση δυστυχώς.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chryssostomos said:

Ισχύει.

Ενώ όλα τα υπόλοιπα ακούγονται καμπάνα,οι ειδοποιήσεις είναι πολύ χαμηλές!

Δεν έχω βρει προς το παρόν τρόπο να αυξηθεί η ένταση δυστυχώς.

Άρα δεν είμαι τρελός, γιατί λέω τόσο χαμηλό ήχο? Διάβαζα εδώ στο thread από όλους σας για τρελό ήχο στο κινητο. Πριν από 12.5.5 που είχες Χρυσόστομε, οι ειδοποιήσεις και γενικά το experience κλπ ήταν πιο ψηλά, σωστά? 

Edited by nyor
~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Just now, nyor said:

Άρα δεν είμαι τρελός, γιατί λέω τόσο χαμηλό ήχο? Διάβαζα εδώ στο thread από όλους σας για τρελό ήχο στο κινητο. Πριν από 12.5.5 που είχες Χρυσόστομε, οι ειδοποιήσεις και γενικά το experience κλπ ήταν πιο ψηλά, σωστά? 

Ναι φίλε μου όπως τα λες.

Όλες οι ειδοποιήσεις και γενικά ο ήχος ήταν πολύ ωραίος .

ενώ γενικά τι τηλέφωνο φαίνεται να ρολλαρει άψογα με την enhanced,κάτι έχουν κάνει με τον ήχο στις εφαρμογές.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ελπίζω να φτιαχτεί γιατί βλέπω κάνανε και μήνες να δώσουν update στο κινητό (patch Μαϊου αν θυμάμαι όπως λέγατε) και με λυπεί γιατί οκ ναι το experience είναι πολύ smooth αλλά ο ήχος δυστυχώς είναι low. 

Δεν γίνεται να κάνουμε και roll back αυτό είναι το κακό.

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πολλές ώρες στο αθόρυβο λόγω δουλειάς,αλλά όπως και να έχει,θες η ενημέρωση να δουλεύει ρολόι ρε παιδί μου...

 

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αλίμονο η πιο βασική λειτουργία του κινητού στο φινάλε. HiRes Sound διαφημίζεις και το Mate9 προ 5 ετιας ακούγεται πιο δυνατά. 

Γενικα το A11αρι σαν OS έχει φέρει θέματα παντού από ότι διαβάζω. Παίζει να στείλω και κανένα mail μπας κ πάρω κανένα feedback ότι το εχουν στο radar τους για fix. Δεν γίνεται να μείνει έτσι το κινητό για καιρό.Θα ειναι δράμα.

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...