Jump to content

Xiaomi Mi 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την πέρασα. Το bug με την οθόνη που δεν σβήνει κατα την κλήση δεν έχει διορθωθεί. Εντάξει οι τύποι δεν παίζονται!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, αγόρασα ένα Mi10 5g.θελω να ρωτήσω κάτι, για τον ήχο στο κινητό και όχι με ακουστικα πρέπει να κάνω κάτι για να παιζει ισως καλύτερα η πιο καθαρα;;;; Η απλά το αφήνω στο αυτόματο;;
Ποιον ήχο εννοείς φίλε μου? Κατά την κλήση αυτόν που μιλάς από το ακουστικό? Μήπως ανοικτή ακρόαση? Μουσική από τα μεγαφωνακια του?

Γενικά δεν έχει πρόβλημα σε κάτι από αυτά. Παίζει δυνατά και καθαρά. Και αρκετά δυνατά μάλιστα για τα σημερινά δεδομένα.

 

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την πέρασα. Το bug με την οθόνη που δεν σβήνει κατα την κλήση δεν έχει διορθωθεί. Εντάξει οι τύποι δεν παίζονται!
Όταν μιλάς με bt εννοείς? Πάτα το power στιγμιαία και θα σβήσει.

 

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ποιον ήχο εννοείς φίλε μου? Κατά την κλήση αυτόν που μιλάς από το ακουστικό? Μήπως ανοικτή ακρόαση? Μουσική από τα μεγαφωνακια του?

Γενικά δεν έχει πρόβλημα σε κάτι από αυτά. Παίζει δυνατά και καθαρά. Και αρκετά δυνατά μάλιστα για τα σημερινά δεδομένα.

 

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν μιλάς με bt εννοείς? Πάτα το power στιγμιαία και θα σβήσει.

 

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πατάω και δεν σβήνει :mad:

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε κάποιον άλλο το update; Sniper20 το κινητό σου τι ρομ φορούσε; Επίσης το ενοχλητικότατο αναβοσβησιμο της οθόνης κατα τη διάρκεια της κλησης (όταν δεν το πλησιάζεις στο αυτί) έχει λυθεί;
Το κινητό φοράει ΕΕΑ ρομ. Φόραγε την 12.2.7. Προσωπικά δεν είχα ούτε πριν θέμα με την οθόνη. Όταν δεν ειναι στο αυτί σου είναι ανοιχτή και το αντίθετο.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως την πέρασες;;; μπορείς λίγο να μας διαδικασία;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιον ήχο εννοείς φίλε μου? Κατά την κλήση αυτόν που μιλάς από το ακουστικό? Μήπως ανοικτή ακρόαση? Μουσική από τα μεγαφωνακια του?

Γενικά δεν έχει πρόβλημα σε κάτι από αυτά. Παίζει δυνατά και καθαρά. Και αρκετά δυνατά μάλιστα για τα σημερινά δεδομένα.

 

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν μιλάς με bt εννοείς? Πάτα το power στιγμιαία και θα σβήσει.

 

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι τα ηχεία του εννοώ;;

Link to comment
Share on other sites

Πως την πέρασες;;; μπορείς λίγο να μας διαδικασία;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ναι τα ηχεία του εννοώ;;

Κατεβάζεις το αρχείο από ινετ. Όπως είναι ζιπαρισμενο το βάζεις σε folder στο κινητό. Από την εφαρμογη update στις ρυθμίσεις, θα επιλέξεις στις 3 τέλειες, επιλογή πακέτου αναβάθμισης. Θα του δείξεις που έχεις αποθηκεύσει το αρχείο, και τα υπόλοιπα είναι auto.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πατάω και δεν σβήνει :mad:

 

 

Όταν μιλάς με bt εννοείς? Πάτα το power στιγμιαία και θα σβήσει.

 

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε μου ο μονος τροπος για να σβήσει ενώ μιλας με Bt ειναι να βγεις απο το μενου της κλησης, ελαχιστοποιησε την δηλαδη να μπεις στην αρχικη του κινητου και μετα κλειδωσε το τηλεφωνο με το power.

Ετσι κλειδωνει κανονικα.

Aν εισαι μεσα στην κληση και πατησεις το power δεν σβηνει.Μιλαμε για τρελο Bug που απορω τοσο καιρο γιατι δεν το φτιαχνουν εκτος αν εχει καποια χρησιμότητα που δεν μου παει στο μυαλό γιατι δεν την χρειάζομαι.

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω ότι κάνοντας minimize την εφαρμογή μετά μπορείς να την κλείσεις. Το πρόβλημα ειναι στο αυτοκίνητο που τις περισσότερες φορές οδηγώ έχοντας το τηλέφωνο στην επαγγελματική τσάντα στο πορτ μπαγκαζ. Όση ωρα λοιπόν μιλάω μέσω Bluetooth η οθόνη μένει αναμμένη ρουφώντας την μπαταρία. Έστειλα από την αρχή σχόλιο στη Xiaomi αλλά μήνες μετά δεν έχει αλλάξει τίποτε. Στείλτε και εσείς ρε παιδιά (όσους σας ενοχλεί) μήπως φιλοτιμηθούν.
Link to comment
Share on other sites

Και στο mi 10,που έχω αλλά και στο mi10 lite της συζυ,αυτό συμβαίνει εδώ και πολύ καιρό με τις κλήσεις.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι feature και όχι bug, γιατί απ όσο γνωρίζω γίνεται και σε άλλα μοντέλα της εταιρίας. Απλά ίσως δεν γνωρίζουμε την λειτουργικότητα πίσω από αυτό.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω την χρησιμότητα μια τέτοιας ενέργειας.

Να την ανοίγουμε εμείς οκ,αλλά να μην κλείνει; κουλό...

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα του mi10 pro έχουν έχουν αρχίσει οι αναβαθμίσεις σε 12 5

 

Εδώ ακόμα κάνεις , τίποτα;

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Στο τελος Μαΐου με αρχές Ιουνίου είχε πει η xiaomi. Απ ότι βλέπω σωστο είναι το χρόνο διάγραμμα τους. Είμαστε πολύ κοντά. (πάντα αναφέρομαι στην EEA)

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε,θα κάνει αυτά που υπόσχεται άραγε;

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε,θα κάνει αυτά που υπόσχεται άραγε;

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάντως μέχρι τώρα οποία έκδοση έχει πάρει, πετάει το κινητό. Προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει ούτε το παραμικρό κόλλημα η λειτουργικό πρόβλημα. Πραγματικά δεν ξέρω τι παραπάνω θα προσφέρει το 12.5 στον τελικό χρήστη. Σίγουρα από πίσω θα έχει αλλαγές πολλές αλλά δεν ξέρω αν θα είναι ορατές στον τελικό χρήστη.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε και εγώ κανένα πρόβλημα δεν έχω.

Ότι θέλω το κάνω άνετα.

Αλλά το 12.5 υπόσχεται πολλά.

Αν θα τα καταλάβει κανείς μας,άλλο θέμα βέβαια .

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βρε και εγώ κανένα πρόβλημα δεν έχω.

Ότι θέλω το κάνω άνετα.

Αλλά το 12.5 υπόσχεται πολλά.

Αν θα τα καταλάβει κανείς μας,άλλο θέμα βέβαια .

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σίγουρα σίγουρα. Και εγώ το περιμένω. Έτσι τυχαία σκέψου έπεσα επάνω στην 12.2.8. Ψάχνοντας για την 12.5. Υπομονή και θα δούμε σύντομα. Πολύ σύντομα.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι την βρήκα .

Κάθε μέρα μπαίνω και κοιτάω,ΧΑ ΧΑ ΧΑ .

Πρώτη φορά δεν μου είχε βγάλει ότι δεν υπάρχει ενημέρωση βέβαια ..

Αναμονή λοιπόν.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα. Το bug με την οθόνη που δεν σβήνει κατα την κλήση δεν έχει διορθωθεί. Εντάξει οι τύποι δεν παίζονται!

 

Δεν θα διορθωθεί επειδή δεν υπήρξε ποτέ bug. Έχω ξαναγράψει τη λύση παλιότερα, τη γράφω άλλη μία.

Ρυθμίσεις - Πρόσθετες ρυθμίσεις - Προσβασιμότητα - Σωματικά και Ενεργοποίηση της επιλογής (Τερματ. κλήσης με κουμπί λειτ.)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη,αλλά αν τερματίζει η κλήση με το power button,πως θεωρείται λύση;

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άλλο και τούτο, δεν το ήξερα. Συμφωνώ δεν είναι λύση αυτή για όσους έχουν θέμα φυσικά...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα διορθωθεί επειδή δεν υπήρξε ποτέ bug. Έχω ξαναγράψει τη λύση παλιότερα, τη γράφω άλλη μία.

Ρυθμίσεις - Πρόσθετες ρυθμίσεις - Προσβασιμότητα - Σωματικά και Ενεργοποίηση της επιλογής (Τερματ. κλήσης με κουμπί λειτ.)

 

Εξηγώ πιο πάνω γιατί το συγκεκριμένο μου δημιουργεί πρόβλημα. Σε εμένα και σε πολλούς άλλους. Υπάρχει τηλέφωνο άλλης εταιρείας πέραν της Xiaomi που να μένει αναμμένη η οθόνη κατά τη διάρκεια της κλήσης; Ή μήπως όλοι είναι λάθος και η Xiaomi ξαφνικά σωστή; Προφανώς ο τερματισμός της κλήσης δεν είναι η λύση. Το σβήσιμο της οθόνης είναι.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την ρομ αλλά μπαίνω στις ρυθμίσεις σχετικά με το τηλέφωνο και μπαίνω στο εικονίδιο έκδοση miui. Πατάω τις 3 τέλειες και δεν μου βγάζει για να περάσω το πακέτο που έχω κατεβάσει. Μου βγάζει λείψει τελευταίου πακέτου, ενημερώσει ρυθμίσεων και τι νέο υπάρχει. Πως θα την περάσω δεν ξέρω;;; βοήθεια παρακαλώ
Link to comment
Share on other sites

Κανεις tap tap στον αριθμο 12 καμια δεκαρια φορες να σου εμφανισει κ τις αλλες επιλογες

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...