Jump to content

Xiaomi Mi 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανένας πρόβλημα .ε την εφαρμογή του Netflix σήμερα;

Μου πέταξε μύνημα,ότι δεν είναι πια συμβατή,με την συσκευή.

Το διέγραψα και δεν το εμφανίζει ούτε στο playstore πλέον.

Το κατέβασα από το γουγλη.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχει κανένας πρόβλημα .ε την εφαρμογή του Netflix σήμερα;

Μου πέταξε μύνημα,ότι δεν είναι πια συμβατή,με την συσκευή.

Το διέγραψα και δεν το εμφανίζει ούτε στο playstore πλέον.

Το κατέβασα από το γουγλη.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε εμενα μια χαρα παιζει

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ξανακατεβασα και εγώ παίζει .

Γιατί να έβγαλε το μύνημα ειναι το θέμα.

Μέρες επειδή έχω ξεκλειδωτο bootloader,η είναι τελείως άσχετο;

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην επόμενη μεγάλη αναβάθμιση,θα το σκεφτώ να κλειδώσω.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όταν αλλάζετε modes στην κάμερα, ακούγεται ένα clicking noise;δεν έχει να κάνει με τους ήχους συστήματος απλά ακούγεται ένα τακ χαμηλής έντασης.το έχει προσέξει κανείς;σε απόλυτη ησυχία αλλιώς μεντοβαυτη σας στην κάμερα Edited by droper_05
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά και ακούγεται .

Στο δικό μου θέμα,μάλλον βρήκα τι φταίει.

Λόγω ξεκλειδωτου bootloader,η συσκευή δεν έχει πιστοποίηση Google Protect.

Αυτό μπορεί να οδηγήσει σε εφαρμογές να μην παίζουν ή και να μην εμφανίζεται στο play store

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όταν αλλάζετε modes στην κάμερα, ακούγεται ένα clicking noise;δεν έχει να κάνει με τους ήχους συστήματος απλά ακούγεται ένα τακ χαμηλής έντασης.το έχει προσέξει κανείς;σε απόλυτη ησυχία αλλιώς μεντοβαυτη σας στην κάμερα
Ois adjusting.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά και ακούγεται .

Στο δικό μου θέμα,μάλλον βρήκα τι φταίει.

Λόγω ξεκλειδωτου bootloader,η συσκευή δεν έχει πιστοποίηση Google Protect.

Αυτό μπορεί να οδηγήσει σε εφαρμογές να μην παίζουν ή και να μην εμφανίζεται στο play store

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοειται αυτο.... Τι το θες το ξεκλειδωτο αν δεν περάσεις custom rom? Νομιζω δεν υπαρχει λογος πλεον... Λογικα δεν θα μπορεις ετσι να πληρωνεις κ με nfc. Εγω πλεον μονο ετσι πληρωνω...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν υπάρχει κανένας λόγος για bootloader unlock πλέον. Είναι ένα κινητό με ταχύτατη απόδοση και πάρα πολύ γεμάτη rom.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξεκλειδώσει για να πάω από την global rom σε EEA.

Ξέχασα να πατήσω κλείδωμα στο φλασαρισμα...ε μετά αφού το είχα αφήσει,βαρέθηκα να κάνω από την αρχή την διαδικασία .

Όταν με το καλό έρθει η 12.5 θα το κάνω.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία xtrv δουλεύουν κανονικά nfc, ανέπαφες πληρωμές κλπ. Κατά την γνώμη μου και μόνο που έχω double tap to lock και ηχογράφηση κλήσεων αξίζει να έχω Unlocked bootloader. 1102b70a6b6b2325312f103079c4ac76.jpg

 

8057ac4267dae4dc0dc7c643462a4220.jpg

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

Στα λογια μας ερχεσαι.... Δεν υπαρχει λογος να εχεις ξεκλειδωτο bootloader αν δεν φορας custom.

O bootloader κλειδωνει κ μεσω adb εντολων αλλα θα σου κανει factory reset παλι...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγραψα κάπου ότι χρειάζομαι νομίζω .

Είπα απλά τι έκανα ή μάλλον τι δεν έκανα.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ξανακατεβασα και εγώ παίζει .

Γιατί να έβγαλε το μύνημα ειναι το θέμα.

Μέρες επειδή έχω ξεκλειδωτο bootloader,η είναι τελείως άσχετο;

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό ακριβώς.. Χαζομάρες των developer. Έχει κουράσει αυτό το πράγμα... Μια με τα πρότυπα μια με τα κλειδώματα μια με το ρουτ. Έχει καταντήσει αηδία

Link to comment
Share on other sites

Από όταν εκανα την αναβαθμιση σε 11 με διαφορα κανα 15ημερο μου εχει τυχει 3 φορες να μην ανταποκρινεται σωστα η οθονη στο αγγιγμα στο υψος του αποτυπωματος..

 

Μετα απο επανεκκίνηση διορθωθηκε αμεσως και γενικά και τις 3 φορες με restart εστρωσε..

εχει τύχει σε κανεναν αλλο?

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά που έχω παρά πολλούς μήνες την 12.2.7 ουδέποτε εζω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα. Πραγματικά το κινητό πετάει, ειναι φοβερά fluid και ουτε ένα πρόβλημα λειτουργικό.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά που έχω παρά πολλούς μήνες την 12.2.7 ουδέποτε εζω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα. Πραγματικά το κινητό πετάει, ειναι φοβερά fluid και ουτε ένα πρόβλημα λειτουργικό.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Ουτε εγω εχω το παραμικρο θεμα απο πλευράς αποδοσης ειναι απίστευτο. Μονο αυτο που ειπα που μου εχει τυχει 2-3 φορες και εχω διαβασει κατι αντιστοιχο και στο ΜΙ 10Τ. Ισως είναι απο κάποια εφαρμογή. Με ρεσταρτ φευγει αμεσως και μπορεί να ξαναεμφανιστεί σε 15-20 μερες

 

Θεμα οθονης δεν είναι γιατι το Mi 10T εχει εντελώς αλλη οθονη και μετα απο επανεκκίνηση θα παρέμενε ή θα εμφανιζοταν πιο εύκολα.. λογικα καποια εφαρμογη το προκαλεί

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς όμως με ακουστικά μένει μονίμως ανοικτή εκτός και αν κάνεις minimize την εφαρμογή σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε μένα ετσι κανει οταν μιλαω με ακουστικό ή ανοιχτη ακροαση

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την οθόνη είναι λίγο κουλό δεν το είχα ξανασυναντησειβη αλήθεια είναι και έβαζα το κινητό στην τσέπη όταν μίλησα με bluetooth και έκλεινε μόνο του ή πατιοταν κουμπιά μόνα τους .οπότε αν κάνουμε ελαχιστοποίηση την κλήση και το κλείδοσουμε όλα καλά;

Επίσης το dark theme έχει κάποια θέματακια σε διάφορα sites και εφαρμογές.

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...