Jump to content

Xiaomi Mi 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθε ενημέρωση για την εφαρμογη ασφαλεια... Ησουν σε wifi κ την εκανε αυτοματα γιαυτο δεν το καταλαβες.... Οντως ειναι πολυ πιο ωραια κ με περισσοτερες πληροφοριες... Να δουμε αν κραταει κ αυτο 24ωρο ή οπως παλια με τις φορτισεις...
Ααααα μάλιστα. Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό. Ευχαριστώ πολύ.

 

 

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους, πρώην κάτοχος mi 11, πλέον με το mi 10.

Υπάρχει νόημα να περάσω gcam ή μηδαμινές οι διαφορές; Αν ναι, ποια προτείνετε;

Βρίσκομαι στην τελευταία stable έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Πως κι έτσι λόγω σημαντικής οικονομικής διαφοράς ήρθες στο Mi 10? Πως σου φάνηκε αλήθεια το Μί 11?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ με Mi 10 T είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τις επιδόσεις του κινητού μου κι απ'ότι έχω διαβάσει κι εδώ τα παιδιά με την στοκ κάμερα η συσκευή τα πάει περίφημα. Αυτό βέβαια με την φωτογραφία γενικότερα είναι υποκειμενικό οπότε αν θέλεις κατεβάζεις δοκιμάζεις κι αν σου κάνει την λειτουργείς παράλληλα. Θα σου προτείνουν τα παιδιά εδώ ποια παίζει καλύτερα, διάβασε και μερικές σελίδες πίσω...να το χαρείς το Mi 10 ✌️ ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πως κι έτσι λόγω σημαντικής οικονομικής διαφοράς ήρθες στο Mi 10? Πως σου φάνηκε αλήθεια το Μί 11?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ με Mi 10 T είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τις επιδόσεις του κινητού μου κι απ'ότι έχω διαβάσει κι εδώ τα παιδιά με την στοκ κάμερα η συσκευή τα πάει περίφημα. Αυτό βέβαια με την φωτογραφία γενικότερα είναι υποκειμενικό οπότε αν θέλεις κατεβάζεις δοκιμάζεις κι αν σου κάνει την λειτουργείς παράλληλα. Θα σου προτείνουν τα παιδιά εδώ ποια παίζει καλύτερα, διάβασε και μερικές σελίδες πίσω...να το χαρείς το Mi 10 ✌️ ;)

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Ναι νομίζω ότι όλα τα έξτρα του μι11 ήταν περιττά για μένα, και ότι στα βασικά (οθόνη, ήχο, κάμερα) το ανταγωνίζεται στα ίσα. Μάλιστα στον ήχο κάθισε καλύτερα στα αυτιά μου το μι10, παρά το brand Harman kardon που μας πλασάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σημαντικό αυτό το τελευταίο που λες, έχουν ξεκινήσει οι Κινέζοι τις "συνεργασίες" για να προσελκύσουν ουσιαστικά κόσμο λόγω των δυνατών brand names που είχαν και έχουν φτιάξει από παλιά βλ. 1+ την συνεργασία με την σουηδική διάσημη πάλαι ποτέ φωτογραφική εταιρεία, εδώ οι της xiaomi με την Harman Kardon η ουσία είναι αυτό που μετράει και καταλήγει σε εμάς τους χρήστες και καταναλωτές αν πραγματικά αξίζει...σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά τα 90hz δεν καταλαβαίνουν τίποτα σε αυτό το κινητό; Από 100%, το έχω ήδη χρησιμοποιήσει 24 ώρες, με έξι ώρες οθόνη και μου μένει ακόμα 49%. Πάω δηλαδή για δύο μέρες χρήση, 10 ώρες SOT, μάλιστα με 90hz...
Link to comment
Share on other sites

Της πλάκας κινητά τι να λέμε για τα Xiaomi... Μονάχα Sammy & apple. Άμα μπεις να δεις στις ειδήσεις με mi 11, pro k ultra μαλλιά κουβάρια για το τίποτα...

Εγώ με MI 10T τις προάλλες από 100 σε 99 τοις εκατό έκανε να πέσει μία ώρα κι ένα τέταρτο χα χα χα τι να λέμε είχε δύο ώρες και 47 λεπτά στο 89% με 144hz

To s20 σε καμιά ώρα θα έκλεινε στα 120 χα χα χα χα

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος Μαΐου έρχεται και 12.5 eu.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

30 Απριλίου λέει εδώ: https://gr.gizchina.com/2021/04/16/xiaomi-mi-11-ultra-mi-10-ultra-irthe-i-enimerosi-se-miui-12-5/?fbclid=IwAR144oOwRmNkO32VrWyIihjleJqRN_8xUoMGkmiQsLCKS8dO0tBukToUX04

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από αυτά που διαβάζω υπάρχουν πολλές ασυμβατότητες με το Android 11 οπότε μια παραπάνω καθυστέρηση είναι αναμενόμενη. Λογικά κάπου εκεί στην μέση το βλέπω δηλαδή μέσα Μαΐου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κινα και Ρωσία κυκλοφορεί ήδη .

Βλέπουμε ..

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οι ημερομηνίες που βλέπουμε στα site είναι για Κίνα και γενικά εκτός Ευρώπης. Για Ευρώπη είναι ένα μήνα μετά.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν κρίνω από αυτά που διαβάζω υπάρχουν πολλές ασυμβατότητες με το Android 11 οπότε μια παραπάνω καθυστέρηση είναι αναμενόμενη. Λογικά κάπου εκεί στην μέση το βλέπω δηλαδή μέσα Μαΐου.
Μα έχουμε ήδη Android 11 στο mi10. Απλά θα πάρουμε το ui.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://news.xiaomi-miui.gr/xiaomi-diskoli-i-prosarmogi-toy-android-11-sto-miui-1261824-2/

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως δεν το αλλάζω το Miui ίσως επειδή έχω μπουχτήσει με Samsung flagships τόσα χρόνια, μέχρι και με το 1+ δεν είπα Wow ένα χρόνο που το κράτησα, ίσως επειδή δεν ασχολούμαι με το να περνάω ρομς. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει ένα εξαιρετικό Oxygen Os απ'την άλλη όμως το θεωρώ για αυτά που κάνω σε καθημερινή βάση αρκετά καλό το Miui 12 ειδικά. Επίσης έχει εξαιρετική απόδοση ήχου μέσω ακουστικών είτε με adapter ενσύρματα δηλαδή είτε με Bluetooth κάτι που στο 1+ ήταν οριακά καλό εδώ είναι εξαιρετικό! Σήμα ποιότητα κλήσεων μπαταρία ( μάλλον έχει χαλάσει στο Mi 10 T μου πάλι αυτή την βδομάδα το φορτίζω συνήθως 25-80 και χθες αφού το κατέβασα λίγο παραπάνω έκανα σήμερα πρωί φόρτιση 14-88% ,το έβγαλα γύρω στις δέκα το πρωί έχω μιλήσει κάνα τέταρτο σε διαδρομή αυτοκίνητο και δέκα λεπτά σερφάρισα πάντα με ανοιχτά WiFi όχι δεδομένα.... ακόμη 88% δείχνει...α να τώρα πήγε 87 χα χα χα).

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ πλέον. Ακόμα και από oneplus που είναι εντελώς άδειο λειτουργικό, το miui είναι ένα πλήρες λειτουργικό με πάρα πολλές μάλιστα λειτουργίες που συνήθως βρίσκαμε σε custom roms παλαιότερα. Άριστη απόδοση, άριστη μπαταρία και προσωπικά απροβηματιστη λειτουργία.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να μην συμφωνήσω απόλυτα με αυτά που γράφεις ;)

Επί ευκαιρίας ξεκίνησε στο ultra λογικά σε κάνα μήνα περίπου θα έρθει και στην σειρά Mi 10.

https://gr.gizchina.com/2021/04/16/xiaomi-mi-11-ultra-mi-10-ultra-irthe-i-enimerosi-se-miui-12-5/

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτά είναι γκάζια. Στο metro mall.

f2d99d7fe6032190397476b0fc9e9c22.jpg

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να και μια φορά να σε ευχαριστήσει η σιαομάρα χα χα χα ατελείωτα γκάζια...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να μην συμφωνήσω απόλυτα με αυτά που γράφεις ;)

 

Επί ευκαιρίας ξεκίνησε στο ultra λογικά σε κάνα μήνα περίπου θα έρθει και στην σειρά Mi 10.

 

https://gr.gizchina.com/2021/04/16/xiaomi-mi-11-ultra-mi-10-ultra-irthe-i-enimerosi-se-miui-12-5/

Στο τέλος Απριλίου έχουν πει. Οπότε λογικά στις επόμενες δύο εβδομάδες θα έχουνε εικόνα.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να και μια φορά να σε ευχαριστήσει η σιαομάρα χα χα χα ατελείωτα γκάζια...
Είναι αλήθεια οτι στην αρχή είχα ξενερώσει φουλ. Κυρίως γιατί ερχόμενος από huawei (πολλά χρονια user) όπου όλα απλά δούλευαν, είχα ενα κάρο προβλήματα σε πράγματα βασικά για την δουλειά μου.

Έκτοτε κύλησε πολύ νερό στο αυλάκι, βρήκα παράπλευρες λύσεις ή και άλλαξαν πράγματα στην δουλειά μου οπότε πλέον το δουλεύω, ενώ στην αρχή με δούλευε αυτό!

Είναι όντως εντυπωσιακό να βλέπεις τέτοιες ταχύτητες. Δεν υπάρχουν δηλαδή!

 

Πέραν όμως αυτού, η κακή εντύπωση για το software της xiaomi παραμένει. Ελπίζω να αλλάξει λίγο με το ερχόμενο 12.5.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8704F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω... εγώ από την άλλη νιώθω ότι το Miui είναι το περιβάλλον χρήσης που μου ταιριάζει γάντι στα θέλω μου αν και το τελευταίο εξάμηνο δούλευα περίπου ταυτόχρονα Miui 12, oxygen Os και τώρα τελευταία Samsung 3.1 Ui.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είναι ότι καλύτερο, ρευστό και απροβηματιστο έχω δουλέψει σε κινητό. Ερχόμενος από oneplus που είναι ένα εντελώς άδειο λειτουργικό, σε συνέχεια με Huawei που ήταν η απόλυτη καταστροφή σε θέμα απόδοσης, (πλούσιο όμως σε features), εδώ βρήκα πραγματικά το τέλειο. Προσωπικα μου είναι εντελώς απροβληματιστο εξαιρετικά γρήγορα.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, εντελώς απροβληματιστο απέχει πολύ να το πω. Εξαρτάται βέβαια και ποια features δουλεύει ο καθένας.

Social, telephony, photos, sound, δεν έχει πρόβλημα.

Για να προσπαθούσες ομως να κανεις tethering στους 2.4g σε 2-3 συσκευές ταυτόχρονα! Στην αρχή τουλάχιστον, τον πρωτο καιρό. Ουτε 5 λεπτά δεν το κρατούσε, κολλούσε το σύμπαν και εξαφανίζονταν το ssid.

Σε NAS ακόμη και σήμερα με τον μαμά file manager, γιοκ!! Με άλλη εφαρμογή απο το store, μια χαρά. Έκαναν βήματα σίγουρα. Π.χ τώρα πλέον βλέπω το nas, δεν μπορώ να συνδεθώ βέβαια, αλλά το βλέπω. Παλιότερα ούτε καν το έβλεπα.

Τες ΠΑ! Μην σας ζαλιζω. Δεν έχει έννοια. Έχουν προσπαθήσει να κάνουν διορθώσεις, αλλού με επιτυχία, αλλού όχι.

Απροβληματηστο όμως, εγώ τουλάχιστον, δεν θα το έλεγα με την καμία.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...