Jump to content

Xiaomi Mi 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο λινκ που έβαλες,το είδες φαντάζομαι ότι σαν τελευταία ρομ,βγάζει την προηγούμενη 12.2 .4;

Την ίδια κουβέντα είχαμε ξανακάνει με ένα άλλο παιδί παλιότερα .

Σε εμένα,αλλά και σε κάποιους άλλους,το έγραφε(τότε) και κατά την λήψη ότι πρόκειται για stable beta rom.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στο λινκ που έβαλα η τελευταία recovery stable είναι η 12.2.7. Βλέπεις σε λάθος μέρος. Όχι fastboor. Recovery σε ενδιαφέρει. (οι ota updates έρχονται μέσω recovery method)

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

db6e772de48f015607442ffeefdbd8b0.jpg

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ που έβαλα η τελευταία recovery stable είναι η 12.2.7. Βλέπεις σε λάθος μέρος. Όχι fastboor. Recovery σε ενδιαφέρει.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Όντως παράβλεψη μου.

Πάντως,δεν είναι η πρώτη ενημέρωση που είναι είναι stable beta και στην συνέχεια θα δωθεί σαν stable σκέτη.

Είναι η τρίτη που περνάω .

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι χρονια στους beta.... Εννοςιται οτι στην αρχη διατίθενται ως beta. Δεν το γραφει πουθενα βεβαια αυτο. Για τον παραπανω λογο βγαινει κ σε λιγους ή περιορισμενη ωρα. Αν την χασεις την πρωτη φορα δεν στην ξαναβγαζει. Γινεται το feedback μεσω telegram κ αν δεν διαπιστωθει κατι ιδιαίτερο την δινουν κανονικα σε ολους. Αυτη ειναι η διαδικασια.

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα της ανοιχτής οθόνης κατά την διάρκεια κλήσης, με την διαπίστωση ότι το ίδιο συμβαίνει και σε κλήση με το messenger. Προφανώς έχει να κάνει με το ενεργοποιημένο μικρόφωνο της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα της ανοιχτής οθόνης κατά την διάρκεια κλήσης, με την διαπίστωση ότι το ίδιο συμβαίνει και σε κλήση με το messenger. Προφανώς έχει να κάνει με το ενεργοποιημένο μικρόφωνο της συσκευής.

Στο viber δεν μου το έκανε. Επίσης μιλάω σχεδόν αποκλειστικά με Bluetooth, δεν απενεργοποιείται το μικρόφωνο; Λογικά κάτι άλλο φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Στο viber δεν μου το έκανε. Επίσης μιλάω σχεδόν αποκλειστικά με Bluetooth, δεν απενεργοποιείται το μικρόφωνο; Λογικά κάτι άλλο φταίει.
Πώς θα μιλάει άμα το κλείσει βρε συ;

Λογικά με τον αισθητήρα κάτι παίχτηκε στην αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα μιλάει άμα το κλείσει βρε συ;

Λογικά με τον αισθητήρα κάτι παίχτηκε στην αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το μικρόφωνο του τηλεφώνου εννοώ, όχι του ακουστικού. Τέλος πάντων, δεν μας ενδιαφέρει που οφείλεται το πρόβλημα αλλά πότε θα λυθεί...

Link to comment
Share on other sites

Το μικρόφωνο του τηλεφώνου εννοώ, όχι του ακουστικού. Τέλος πάντων, δεν μας ενδιαφέρει που οφείλεται το πρόβλημα αλλά πότε θα λυθεί...
Συμφωνούμε απόλυτα .

Τι θέμα είναι να λυθεί ότι και να φταίει.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απο ταχύτητες 5G πως πάει στα 2 δίκτυα της cosmote-vodafone
Από cosmote χάλι. Τουλάχιστον για την περιοχή μου. Το έχω γυρίσει πλέον στο 4g και τέλος. Όταν ολοκληρωθεί το 5g δίκτυο τότε οκ.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με τα ακουστικά τα ενσύρματα?τα ακουστικά δεν έχουν πρόβλημα και πιστεύω ούτε το ανταπτορακι..μου το είχε κάνει και πριν κάνα μήνα δεν τα αναγνώριζε με τίποτα για λίγη ώρα..μετά όλα καλά δεν το ξανακανε..και τώρα έχει από το μεσημέρι δεν αναγνωρίζει με τίποτα τα ακουστικά.

Αν είχε πρόβλημα το ανταπτορακι πιστεύω θα είχα πρόβλημα και θα το έκανε συνέχεια για αυτό ρωταω

 

Edit:μόλις διάβασα στο xda ότι είναι κάποιο bug..ότι να ναι xiaomi πάλι το έκανες το θαύμα σου.

Edited by pitspan
Link to comment
Share on other sites

Απο ταχύτητες 5G πως πάει στα 2 δίκτυα της cosmote-vodafone

 

Εμένα της Cosmote πετάει με καλό σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Απο ταχύτητες 5G πως πάει στα 2 δίκτυα της cosmote-vodafone
Αν έχεις καλό σήμα,μια χαρά,αν όχι,χάλια η κατάσταση.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μου αρέσει σε αυτή την rom είναι ότι δεν έχει double tap lock και ότι η always on display κλείνει στο σκοτάδι πράγμα που χρειάζομαι το ρολόι το βράδυ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μου αρέσει σε αυτή την rom είναι ότι δεν έχει double tap lock και ότι η always on display κλείνει στο σκοτάδι πράγμα που χρειάζομαι το ρολόι το βράδυ.
Γιατί, είχε ποτέ tap2lock?

Και το always on πάντα έσβηνε στο σκοτάδι.

Εγώ μάλιστα θα ήθελα να το κάνει και στο φως.

 

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, είχε ποτέ tap2lock?

Και το always on πάντα έσβηνε στο σκοτάδι.

Εγώ μάλιστα θα ήθελα να το κάνει και στο φως.

 

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε XTRV και eu rom υπάρχουν όλα αυτά επίσης σε αυτές τις rom σου δίνει την δυνατότητα αν το θες η όχι. mp8XU2w.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε XTRV και eu rom υπάρχουν όλα αυτά επίσης σε αυτές τις rom σου δίνει την δυνατότητα αν το θες η όχι. mp8XU2w.jpg
Η XTRV είναι custom? Αν ναι, δεν την ξέρω και δεν ασχολούμαι.

Δηλαδή σε eu κάνατε ποτέ double tap σε κάποιο σημείο στην οθόνη και ενώ ήταν ενεργή σας έσβηνε?

Πλάκα κάνετε τώρα? Πότε το έκανε αυτό?

Το ανάποδο, οκ, ναι. Το να είναι σβηστή και ν' ανάψει.

 

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πάντα το double tap to wake υπήρχε.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Αυτό λέω κι εγώ. Το ανάποδο το έκανε ποτέ?

Δεν θυμάμαι αν πιο πριν έγραφε έτσι την συγκεκριμένη ρύθμιση (νομίζω ότι έλεγε μόνον για να ανάψει η οθόνη, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος), όμως ποτέ δεν έκανε double tap για να σβήσει. Και βέβαια ούτε και τώρα.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω κι εγώ. Το ανάποδο το έκανε ποτέ?

Δεν θυμάμαι αν πιο πριν έγραφε έτσι την συγκεκριμένη ρύθμιση (νομίζω ότι έλεγε μόνον για να ανάψει η οθόνη, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος), όμως ποτέ δεν έκανε double tap για να σβήσει. Και βέβαια ούτε και τώρα.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk.

Σωστός.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κανει μονο οταν εισαι κλειδωμενος κ εχει αναψει η οθονη κ κανεις double tap κ σβηνει. Μονο ετσι.

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Το κανει μονο οταν εισαι κλειδωμενος κ εχει αναψει η οθονη κ κανεις double tap κ σβηνει. Μονο ετσι.
Αυτό δεν είναι double tap to lock (καθώς ποτέ δεν έχει ξεκλειδώσει το κινητό) . Φυσικά και υπάρχει αυτό, αλλά χωρίς να υπάρχει επιλογή ρύθμισης από το λειτουργικό. (εκτός φυσικά του double tap to wake.)

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Smart Cover ξέρει κανείς πως μπορεί να λειτουργήσει; Το έχω ενεργοποιήσει εννοείται αλλά στο άνοιξε-κλείσε της μαγνητικής θήκης δεν συμβαίνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...