Jump to content

Xiaomi Mi 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλος μάλλον αυτό ήταν. Είναι γνωστό πρόβλημα που αφορά και τις εφαρμογές messaging και social.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φαίνεται ότι μάλλον αυτό έφταιγε! Μια δοκιμή που έκανα (είχα βάλει μια ειδοποίηση μετά από 3 ώρες) χτύπησε. Και μάλιστα με το notify buddy, μου κράτησε κανονικά και την ένδειξη οτι χτύπησε!

Μακάρι να το βρήκα. Θα το δω και αύριο που θα πρέπει να με ειδοποιήσει για 3 event.

 

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βγήκε η 12.2.7 eu.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

306dd42189da3fffda3aebba1effe771.jpg

Μπορούμε να την κατεβάσουμε και εμείς αλλάζοντας χώρα στις ρυθμίσεις????η αν την κατεβάσουμε δεν μπορούμε να ξαναγυρίσουμε σε Ελλάδα ????έχω την glabal stable 12.2.4.0 RJBEUXM

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την κατεβάσεις από εδώ https://xiaomifirmwareupdater.com/

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να την κατεβάσουμε και εμείς αλλάζοντας χώρα στις ρυθμίσεις????η αν την κατεβάσουμε δεν μπορούμε να ξαναγυρίσουμε σε Ελλάδα ????έχω την glabal stable 12.2.4.0 RJBEUXM

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η eu είναι η global. Δεν υπάρχει Ελλάδας ρομ.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

'Εχω τον τελευταίο καιρό το εξής πρόβλημα. Ανα διαστήματα το κάτω μέρος της οθόνης δεν ανταποκρίνεται καλά στην αφή. Δεν είναι responsive. Ειδικά προς τις γωνίες. Θέλει δυνατά χτυπήματα για να πιάσει. Με ένα restart φτιάχνει άρα υποθέτω ότι δεν είναι θέμα hardware. Την επόμενη μέρα πάλι τα ίδια. Διάβασα ότι έχει παρατηρηθεί και σε άλλα τηλέφωνα xiaomi. 'Εχετε κάτι υπόψιν σας για λύση;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

To σκέφτηκα αλλά δεν έχω αλλάξει κάτι. Με τον default είναι. Τί να πω δε ξέρω πολύ κουλό. Δε ξέρω αν πήρε και κανένα update μεγάλο τον τελευταιό καιρό.

 

Μπορει να εχει να κανει με τον launcher αυτο....
Link to comment
Share on other sites

Φοράς τζάμι?

'Οχι μεμβράνη αλλά αν ήταν ελαττωματική υποθέτω θα είχε θέμα πάντα και δε θα έφτιαχνε μετά απο restart

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι στο τσακ να το πάρω το κινητο και επειδή είμαι άσχετος με τις ROM και τις αγορές από internetομαγαζα (ψώνιζα εώς τώρα από αλυσίδες), σε αυτό εδώ το κινητό

https://electrolleti.gr/shop/index.php?route=product%2Fproduct&path=354_355&product_id=916&ref=bestprice.gr

η ROM έιναι ΟΚ, θα έχω αυτόματες ενημερώσεις (δεν το έχω με flashαρισματα κτλ.)?

Επίσης, έχετε να προτείνεται καμιά θήκη και γυαλί γιατί δεν βρίσκω.

Σας ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σας.

Edited by christos_1974
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος τις φυσαλίδες συνομιλιών στο messenger;

Βρήκατε κάποια λύση στο πρόβλημα που προέκυψε με το Android 11 που όταν θέλεις να απαντήσεις σε ένα μήνυμα και ανοίγει το πληκτρολόγιο επικαλύπτει το μήνυμα και δεν μπορείς να βλέπεις τι γράφεις;

Link to comment
Share on other sites

Σε m10pro δουλευει μια χαρα. Δεν επικαλυπτει τπτ. Βεβαια δεν ξερω αν φταιει κ οτι εχω το SwiftKey keyboard

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ότι και εμένα παρουσιάστηκε τους τελευταίους 2 μήνες αυτό το κολημα κάτω στις γωνιές της οθόνης.. έγινε 2-3 φορές.. παρουσιάστηκε μετά από αρκετή χρήση του κινητού συνεχόμενα. Και έστρωσε μετά από restart.
Link to comment
Share on other sites

Σε m10pro δουλευει μια χαρα. Δεν επικαλυπτει τπτ. Βεβαια δεν ξερω αν φταιει κ οτι εχω το SwiftKey keyboard

 

Κι εγώ αυτό το πληκτρολόγιο χρησιμοποιώ αλλά για να μην επικαλύπτει και δεν βλέπω τι γράφω θα πρέπει να το μικρύνω τόσο πολύ ώστε τα γράμματα γίνονται σαν ψείρες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αφησει το πρωτο μεγεθος. Όταν το εγκατεστησα... Δεν πειραξα καθολου το μεγεθος.

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση και μιλώντας με Bluetooth ακουστικό δεν σβήνει η οθόνη. Ακόμη και πατώντας το κουμπί on-off αυτή ξανααναβει. Το κάνει και σε άλλους;
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος τις φυσαλίδες συνομιλιών στο messenger;

Βρήκατε κάποια λύση στο πρόβλημα που προέκυψε με το Android 11 που όταν θέλεις να απαντήσεις σε ένα μήνυμα και ανοίγει το πληκτρολόγιο επικαλύπτει το μήνυμα και δεν μπορείς να βλέπεις τι γράφεις;

 

Και σε μένα τα ίδια. Το θέμα είναι ότι προσπαθώ να τις βγάλω γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα και δε βγαίνουν παρόλο που έχω τη σχετική επιλογή στο off. Εχει bugs το messenger γενικά. Κω**πρόγραμμα όπως και το Facebook.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...