Jump to content

Xiaomi Mi 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

eea έχω αλλά με τη προηγούμενη ενημέρωση δε δούλευε με τη Vodafone κι όταν μου το ενεργοποιούσαν δεν εμφανιζε τα εικονίδια και όταν με καλούσαν έγραφε άγνωστο αριθμό σε όλους
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο, (νέος στην κοινότητα των xiaomi) η eu είναι ευρωπαϊκή και eea είναι global?

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

EEA είναι η ρομ που έχει το ΕU στο αναγνωριστικό της.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

eea έχω αλλά με τη προηγούμενη ενημέρωση δε δούλευε με τη Vodafone κι όταν μου το ενεργοποιούσαν δεν εμφανιζε τα εικονίδια και όταν με καλούσαν έγραφε άγνωστο αριθμό σε όλους
Διαφορετικά προβλήματα μεταξύ τους.

Άλλο το θέμα με το volte/vowifi,άλλο το θέμα με τα ονόματα.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οταν το κινητο ειναι με την εργοστασιακη θηκη στην τσεπη του παντελονιού και ειναι στην δονηση το καταλαβαινετε να χτυπαει?

 

Εχω την εντύπωση οτι η δονηση ειναι σχετικα αδυναμη ή η θηκη την περιορίζει πολυ

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Όχι, όντως είναι αδύναμη άσχετα με την θήκη που του φοράς.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει,ούτε εγώ το καταλαβαίνω πολλές φορές .

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι είναι γενικοτερο το θεμα γιατι το ιδιο αδυναμη είναι και σε ενα Mi 10 lite που υπάρχει στο σπίτι.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

EEA είναι η ρομ που έχει το ΕU στο αναγνωριστικό της.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαφορετικά προβλήματα μεταξύ τους.

Άλλο το θέμα με το volte/vowifi,άλλο το θέμα με τα ονόματα.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα μόλις μου απενεργοποίησαν την υπηρεσία λειτουργούσε κανονικά η αναγνώριση κλήσεων και μου είπαν ότι δημιουργούσε κάποιο conflict και εμφανιζε άγνωστος στις εισερχόμενες κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος σε περίπτωση που χρησημοποιω το wireless charger 55w της xiaomi, υπάρχει θέμα με το mi 10?? Μήπως να φορτίζει μόνο με τον 30w wireless charger?

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να έχει αναφερθεί κάπου, ρε παιδιά τι προστασία οθόνης βάζουμε στο mi 10? Δοκίμασα το γυαλί της nillkin 3d cp max αλλά ούτε κάθεται σωστά στο κυρτό κομμάτι της οθόνης, ενώ παραλληλα κρύβει και ένα μικρό μέρος αυτής με το μαύρο πλαίσιο του. Τι φοράτε γενικά στην κυρτή οθόνη του mi 10.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να έχει αναφερθεί κάπου, ρε παιδιά τι προστασία οθόνης βάζουμε στο mi 10? Δοκίμασα το γυαλί της nillkin 3d cp max αλλά ούτε κάθεται σωστά στο κυρτό κομμάτι της οθόνης, ενώ παραλληλα κρύβει και ένα μικρό μέρος αυτής με το μαύρο πλαίσιο του. Τι φοράτε γενικά στην κυρτή οθόνη του mi 10.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Φίλε μου εγώ ένα της Nillkin(βγάζει 2 για το κινητό μας οπότε δεν ξέρω αν είναι το ίδιο με το δικό σου) πήρα και δεν κρύβει οθονη, αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος με την απόδοση του δαχτυλικου φορώντας το γυαλί πάνω. Γι αυτό έχω πάρει και 2 hydrogel rovlak που τα συστηναν στο xiaomi.eu και όταν χαλάσει θα βάλω αυτά γενικότερα σε κυρτή οθόνη νομίζω τα hydrogel είναι καλύτερα, απλά εγω βιαζόμουν γιατί το έχω άγχος να τα έχω έτσι τα κινητά μου χωρίς προστασια

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ ένα της Nillkin(βγάζει 2 για το κινητό μας οπότε δεν ξέρω αν είναι το ίδιο με το δικό σου) πήρα και δεν κρύβει οθονη, αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος με την απόδοση του δαχτυλικου φορώντας το γυαλί πάνω. Γι αυτό έχω πάρει και 2 hydrogel rovlak που τα συστηναν στο xiaomi.eu και όταν χαλάσει θα βάλω αυτά γενικότερα σε κυρτή οθόνη νομίζω τα hydrogel είναι καλύτερα, απλά εγω βιαζόμουν γιατί το έχω άγχος να τα έχω έτσι τα κινητά μου χωρίς προστασια

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Της nillkin αυτό που έχω έχει γύρω γύρω ένα μικρό μαύρο πλαίσιο το οποίο όμως είναι λιιιγο μικρότερο από το αντίστοιχο πλαισιο του κινητού. Είναι το 3d CP+ max. Εσύ ποιο έχεις το 3D DS+ max η το. 3d CP max? Σκέφτομαι και εγώ για hydrogel.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Μεμβράνη είναι αυτό το hydrogel?

Εγώ το έχω με μεμβράνη αλλά πιάνει πολύ δακτυλιά μαμωτο.

Χάλι μαύρο! Αυτό τι λέει είναι καλύτερο? Το φοράει κανένας?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μεμβράνη είναι και αυτό απλά είναι πιο χοντρό και ελαφρώς ελαστικό. Είναι η ενδιάμεση λύση μεταξύ γυαλιού και απλής tpu μεμβράνης.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Της nillkin αυτό που έχω έχει γύρω γύρω ένα μικρό μαύρο πλαίσιο το οποίο όμως είναι λιιιγο μικρότερο από το αντίστοιχο πλαισιο του κινητού. Είναι το 3d CP+ max. Εσύ ποιο έχεις το 3D DS+ max η το. 3d CP max? Σκέφτομαι και εγώ για hydrogel.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Θα σε γελάσω αδερφέ γιατί πέταξα το κουτί. Αλλά αν κρύβει άτι απ την οθόνη είναι τόσο ανεπαίσθητο που δεν το καταλαβαινω

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιο κατέβασε παλι την τιμη για 128αρι στα 599 στα καταστηματα μου φαινεται θελει να ξεστοκαρει για το mi11 αλλά μονο στο κατάστημα της πάτρας, σαν τρολια μου φαίνεται Edited by spyrosfra
Link to comment
Share on other sites

Μεμβράνη είναι και αυτό απλά είναι πιο χοντρό και ελαφρώς ελαστικό. Είναι η ενδιάμεση λύση μεταξύ γυαλιού και απλής tpu μεμβράνης.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Το έχεις βρει πουθενά εδώ? Έτσι που το γκουγκλαρα μόνον στο ebay μου το βγάζει.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να το εχει το eshop
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Τόσο το πήρα πριν δύο εβδομάδες από κοτσοβολο.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Μαλλον μαζι το πηραμε με το εξτρα 10%....

Ήμουν αναμεσα σε αυτο (539€), το ΜΙ 10Τ Pro (-30€) και το Oneplus 8T (+75€).

 

Θελω να ελπίζω οτι διαλεξα σωστα μιας και ερχομαι απο 5 χρονια Samsung (S7, S9+)....

 

(Απο το S9+ μου λείπουν ηδη μερικα πραγματακια)

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ αυτού και oneplus σίγουρα το δίλημμα. Το 10t ήταν no go από μένα λόγω έλλειψης amoled. Προσωπικά ερχόμενος από Huawei p20 pro (μπαταρία) και πριν από αυτό oneplus 3t τίποτα δεν μου έλειψε. Ίσως λίγο η ευελιξία της φώτο του p20 pro αλλά όχι κάτι σημαντικό. Μπαταρία σαφεστατα καλύτερη από oneplus (σχεδόν όλα της τα τηλέφωνα πάσχουν εκεί και στην κάμερα) και από το p20 pro που είχα, απόδοση άψογη, με ωραίο ρευστό ui, τώρα για την κάμερα ισως χρειαστεί να κάνω κάποιους συμβιβασμόυς αλλά μάλλον σε λεπτομέρειες. Είναι νωρίς ακόμα. Θα δούμε.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Εχει αντιμετωπισει καποιος θεμα με αναγνωριση κλησεων?? Μου τα βγαζει ολα ως αγνωστα... Ουτε καν τους αριθμους...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Εχει αντιμετωπισει καποιος θεμα με αναγνωριση κλησεων?? Μου τα βγαζει ολα ως αγνωστα... Ουτε καν τους αριθμους...
Έχεις Vodafone?

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι.... Αλλα. Καπου διαβασα οτι ειναι bug κ μολις το γυρισα σε 3g κ εχωαναγνωριση.... Τι φαση?

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Ναι.... Αλλα. Καπου διαβασα οτι ειναι bug κ μολις το γυρισα σε 3g κ εχωαναγνωριση.... Τι φαση?
Κλείσε volte

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...