Jump to content

Xiaomi Mi 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αναγνωριστικό δικτύου είναι 5g αλλά μάλλον επειδή δεν έχει αναπτυχθεί αρκετά το δίκτυο ακόμα δεν πιάνουμε πραγματικη κυψέλη 5g. Ίσως για αυτό δεν βλέπω και τις ταχύτητες του 5g. Θα το δοκιμάσω και κάπου στο κέντρο ΤΗΣ Αθήνας για να έχω μια πλήρη εικόνα, μήπως στην περιοχή μου δεν έχει ακόμα κάλυψη.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με ποια εφαρμογή πήρες μέτρηση?

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό που λέω. Επάνω, εκεί που έχει το σήμα λέει όντως 5G. Κάτω όμως λέει LTE.

Πιστεύω ότι το σωστό είναι το κάτω.

Βρέθηκα σε σημείο που συμφωνούσαν αυτά τα 2 και έβγαζε πάνω από 600mbps.

Τώρα δεν ξέρω γιατί ενώ δεν είναι σε 5G δίκτυο αυτό γράφει ότι είναι.

 

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk.

d61d8411f3141eeacc787ab6df488228.jpg

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όπως το λες είναι. Μάλλον η cosmote έχει αλλάξει το αναγνωριστικό του δικτύου της σε 5g άξονα και αν δεν είναι έτσι πραγματικά. Λογικά όταν βρεθεί σε πραγματική 5g κυψέλη, θα εκτοξεύτουν τα νούμερα.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις να το κανει dual sim (με το αντιστοιχο sim tray) σε Global εκδοση?
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό το βράδυ το θέλω για να βλέπω την ώρα μέσω aod ενώ φορτίζει και ως γνωστόν όταν είναι στο σκοτάδι σβήνει έχουμε βρει καμία λύση ώστε να μην σβήνει η κάποια εφαρμογή για αυτή την δουλειά?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό το βράδυ το θέλω για να βλέπω την ώρα μέσω aod ενώ φορτίζει και ως γνωστόν όταν είναι στο σκοτάδι σβήνει έχουμε βρει καμία λύση ώστε να μην σβήνει η κάποια εφαρμογή για αυτή την δουλειά?
Αν επιλέξεις always on στην aod πάλι θα σου σβήσει??

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξεις always on στην aod πάλι θα σου σβήσει??

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Ναι πάλι σβήνει. Έχει βρει κανείς καμία λύση?

Link to comment
Share on other sites

Ενώ τις προηγούμενες ημέρες μπορούσα να δω κανονικά το changelog τις τελευταίες αναβάθμισης που κατέβασε OTA το κινητό, από χθες βλέπω αυτό. Εχει κάποιος κάποια γνώση παραπάνω. Ευχαριστώ. 8d29289ad54f27ba71ea9ffc345a4c69.jpg

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για καποιο λογο την τραβηξαν πισω την ενημερωση. Γιαυτο βλεπετε αυτό το μήνυμα.

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με τη τελευταία ενημέρωση έχει δοκιμάσει κανείς αν λειτουργεί το vowifi με Vodafone? Το μόνο που με χάλασε είναι τα chat bubbles..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με τη τελευταία ενημέρωση έχει δοκιμάσει κανείς αν λειτουργεί το vowifi με Vodafone? Το μόνο που με χάλασε είναι τα chat bubbles..
Για τα chat bubbles κατεβασε παλιοτερη εκδοση του mesenger και κοψε τις αυτοματες ενημερωσεις μεσα απο την εφαρμογή και το playstore (μονο για το messenger)

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με τη τελευταία ενημέρωση έχει δοκιμάσει κανείς αν λειτουργεί το vowifi με Vodafone? Το μόνο που με χάλασε είναι τα chat bubbles..

 

Το vowifi λειτουργεί μόνο με eea.

Link to comment
Share on other sites

Σε cosmote λειτουργούν κανονικά volte και vowifi. Σε miui 12.2.2.4.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Την ευρωπαϊκή εννοείς;εγώ όσες δοκίμασα δεν έπαιζε.με το *#*#4636#*#* που μπαίνεις να ρυθμισεις,μου τα έβγαζε απενεργοποιημενα χωρίς να μπορώ να τα ενεργοποιήσω.τωρα που έβαλα την xtrv δείχνει ότι τα έχει ενεργοποιημένα.σκεφτομαι μήπως μπορούμε να περάσουμε το μόντεμ από eea στις δικές μας ρομ

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την ευρωπαϊκή εννοείς;εγώ όσες δοκίμασα δεν έπαιζε.με το *#*#4636#*#* που μπαίνεις να ρυθμισεις,μου τα έβγαζε απενεργοποιημενα χωρίς να μπορώ να τα ενεργοποιήσω.τωρα που έβαλα την xtrv δείχνει ότι τα έχει ενεργοποιημένα.σκεφτομαι μήπως μπορούμε να περάσουμε το μόντεμ από eea στις δικές μας ρομ

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είμαι με ευρωπαϊκή και μου τα δείχνει και μένα απενεργοποιημένα. Όμως δουλεύουν κανονικά και τα δύο με πάροχο cosmote.

Δεν φαίνεται να παίζουν κάποιο ρόλο, στις μαμά ρομ τουλάχιστον.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για volte και vowifi,θέλουμε eea rom.λειτουργουν ασχέτως που στο μενού τα έχει απενεργοποιημένα.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...