Jump to content

Huawei P40 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι σε συσκευες που εχουν GMS αυτο γινεται, εδω ομως παμε απο συσκευη που εχει GMS σε συσκευη που ΔΕΝ εχει..Πως θα τραβηξει το backup απο μια υπηρεσια που απαιτει GMS?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 315
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχεις δίκιο, δεν το σκέφτηκα αυτό. Ίσως το έχει κάνει κάποιος συμφορουμίτης και μπορεί να βοηθήσει. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Lite
  • 1 month later...

Γειά χαρά. 

Έχει πάρει κανείς κινητό από αυτό το σαιτ...? 

https://www.backmarket.gr/huawei-huawei-p40-pro-256-gb-ftino-proion/345988.html#l=12

Είναι αξιόπιστο? 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εύκολος τρόπος να προσθέσουμε τα Google play services χωρίς να πρέπει να χάσεις κάτι από το κινητό και αν ναι μετά θα δουλεύουν όπως σε όλα τα κινητά ή θα πρέπει να προσέχουμε κάτι?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
11 minutes ago, adais said:

Υπάρχει εύκολος τρόπος να προσθέσουμε τα Google play services χωρίς να πρέπει να χάσεις κάτι από το κινητό και αν ναι μετά θα δουλεύουν όπως σε όλα τα κινητά ή θα πρέπει να προσέχουμε κάτι?

Αν θέλεις να έχεις Google services όπως τα υπόλοιπα Android, δεν πας σε αυτή τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν κάποιος πάρει αυτό το κινητό και δεν γνωρίζει όταν το πήρε ότι δεν έχει google services πρέπει να τον σκοτώσουμε έτσι?

Τι απάντηση είναι αυτή δηλαδή?

Έστω πως μπορούμε να του βάλουμε google services με έναν όσο το δυνατόν ευκολότερο τρόπο.

Και όπως μπορούμε να έχουμε.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 minutes ago, adais said:

Δηλαδή αν κάποιος πάρει αυτό το κινητό και δεν γνωρίζει όταν το πήρε ότι δεν έχει google services πρέπει να τον σκοτώσουμε έτσι?

Τι απάντηση είναι αυτή δηλαδή?

Έστω πως μπορούμε να του βάλουμε google services με έναν όσο το δυνατόν ευκολότερο τρόπο.

Και όπως μπορούμε να έχουμε.

Δες πάλι την απάντηση και θα δεις ότι δεν είπε κανένας να σκοτώσουμε τον οποιοδήποτε. Και για να απαντήσω πιο άμεσα στην αρχική σου ερώτηση… όχι δεν μπαίνουν εύκολα τα Google services και αν μπουν, όχι δεν θα δουλεύουν όπως στις υπόλοιπες συσκευές όπου είναι natively εγκατεστημένα. Αυτό ρώτησες, και σε αυτό πήρες απάντηση. Αν δεν σου αρέσει αυτό που διαβάζεις, δε σημαίνει ότι φταίει αυτός που σου έδωσε την απάντηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έστω πως μπορούν να έχουν google play τα huawei κινητά που δεν έχουν και με τι συμβιβασμούς?

Και σου είπα να τον σκοτώσουμε γιατί το είπες με ένα τόσο κάθετο και τόσο μη ευγενικό τρόπο ότι δεν παίρνεις huawei κινητό αν θες google services χωρίς να λάβεις υπόψιν ότι είναι και άνθρωποι που δεν παρακολουθούν τόσο τις εξελίξεις και πήρανε ένα κινητό χωρίς καν να ξέρουν ότι δεν έχει google services.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Όποιος σας πούλησε αυτό το κινητό χωρίς να σας ενημερώσει ότι δεν έχει Google services να το πάρει πίσω, δεν είσαι υποχρεωμένος να γίνεις χάκερς για να έχεις ένα λειτουργικό τηλέφωνο. Απλά πράγματα αν θες Google δεν πας σε Huawei ή συμβιβάζεσαι και το έχεις χωρίς Google.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Just now, chios said:

Όποιος σας πούλησε αυτό το κινητό χωρίς να σας ενημερώσει ότι δεν έχει Google services να το πάρει πίσω, δεν είσαι υποχρεωμένος να γίνεις χάκερς για να έχεις ένα λειτουργικό τηλέφωνο. Απλά πράγματα αν θες Google δεν πας σε Huawei ή συμβιβάζεσαι και το έχεις χωρίς Google.

Μια χαρά λειτουργικό είναι το κινητό.

Έχει το huawei store που εννοείτε δεν είναι σαν το google play store αλλά έχει ένα store που τις βασικές εφαρμογές τις έχει.

 

Και τώρα είναι λίγο αργά να το πάει πίσω το κινητό γιατί έχει περάσει καιρός.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
22 minutes ago, adais said:

Και σου είπα να τον σκοτώσουμε γιατί το είπες με ένα τόσο κάθετο και τόσο μη ευγενικό τρόπο ότι δεν παίρνεις huawei κινητό αν θες google services χωρίς να λάβεις υπόψιν ότι είναι και άνθρωποι που δεν παρακολουθούν τόσο τις εξελίξεις και πήρανε ένα κινητό χωρίς καν να ξέρουν ότι δεν έχει google services.

Για δεύτερη φορά σου ζητώ να ξαναδιαβάσεις τι έχω γράψει και να αναζητήσεις με καθαρό μυαλό που είναι ο μη ευγενικός τρόπος στην απάντησή μου. Επαναλαμβάνω λοιπόν ότι επειδή δεν παίρνεις την απάντηση που θέλεις, δε σημαίνει ότι φταίνε οι άλλοι. Νομίζω αλλού πρέπει να ξεσπάσεις και όχι εδώ.

18 minutes ago, adais said:

Και τώρα είναι λίγο αργά να το πάει πίσω το κινητό γιατί έχει περάσει καιρός.

Ακόμα και αν κάποιος δεν γνώριζε ότι λείπουν τα google services, το ανακάλυψε από τη πρώτη στιγμή που το ενεργοποίησε και θα μπορούσε να το επιστρέψει πίσω αν ήθελε. Συνεπώς; Νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο ποιος έχεις την ευθύνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση για On-Off του αισθητήρα εγγύτητας και αν ναι που βρίσκεται;

Ήξερα ότι σε άλλα κινητά αυτή η ρύθμιση βρίσκεται στις ρυθμίσεις κλήσεων αλλά δεν τη βλέπω. 

Επίσης έχει συμβεί σε κάποιον να ξεκλειδώνει και με άλλο δακτυλικό αποτύπωμα πέραν του ορισμένου; Μου συμβαίνει όχι πάντα αλλά αρκετές φορές. 

Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

130€ στο Γερμανό για όποιον ενδιαφέρεται. 
Νομίζω μέχρι σήμερα το βράδυ είναι η τιμη
Το πήρα εγώ για να δω πως είναι να δουλεύεις χωρίς google, ελπίζω να μην με απογοητεύσει εντελώς.
Οι τράπεζες με ενδιαφέρουν και πιο πολύ η Πειραιώς... Τα άλλα θα τα βρω σιγά σιγά, βέβαια έχω και το Android realme 7 pro να κάνω την δουλειά μου αν δεν μπορώ με το P 40.
Δέκτες κάθε πληροφορίες.

Στάλθηκε από το RMX2170 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εξαντλήθηκε... 

Το είδα αργά, ίσως ήταν για καλό. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2021 at 10:36 ΠΜ, duc said:

Το πήρα εγώ για να δω πως είναι να δουλεύεις χωρίς google, ελπίζω να μην με απογοητεύσει εντελώς.
Οι τράπεζες με ενδιαφέρουν και πιο πολύ η Πειραιώς... Τα άλλα θα τα βρω σιγά σιγά, βέβαια έχω και το Android realme 7 pro να κάνω την δουλειά μου αν δεν μπορώ με το P 40.
Δέκτες κάθε πληροφορίες.

Στάλθηκε από το RMX2170 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δυστυχώς, η Πειραιώς είναι η μόνη από τις "μεγάλες" τράπεζες που δεν έχει εφαρμογή στο Appgallery. Είχε αλλά για κάποιο λόγο στην "πάγωσε". Φαίνεται στην ιστοσελίδα της να υπάρχει αλλά δεν εγκαθίσταται. Διάβασε σχόλια στην εφαρμογή και θα καταλάβεις. 

Οι άλλες τράπεζες έχουν εφαρμογές και δουλεύουν κανονικά, εκτός από τις ειδοποιήσεις που για κάποιο λόγο δεν είναι διαθέσιμες σε HMS. Η Alpha έχει και την Alpha Wallet που δουλεύει με NFC για ανέπαφες συναλλαγές. 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, η Πειραιώς είναι η μόνη από τις "μεγάλες" τράπεζες που δεν έχει εφαρμογή στο Appgallery. Είχε αλλά για κάποιο λόγο στην "πάγωσε". Φαίνεται στην ιστοσελίδα της να υπάρχει αλλά δεν εγκαθίσταται. Διάβασε σχόλια στην εφαρμογή και θα καταλάβεις. 
Οι άλλες τράπεζες έχουν εφαρμογές και δουλεύουν κανονικά, εκτός από τις ειδοποιήσεις που για κάποιο λόγο δεν είναι διαθέσιμες σε HMS. Η Alpha έχει και την Alpha Wallet που δουλεύει με NFC για ανέπαφες συναλλαγές. 
Να είσαι καλά, ευχαριστώ για την απάντηση.
Μικρό το κακό μιας και θα έχω και το Android για τις πληρωμές μου.
Ελπίζω στην πορεία να την βάλουν την εφαρμογή στο store.

Στάλθηκε από το RMX2170 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το vanced συνδέεται με τον λογαριασμό της Google η όχι;

Στάλθηκε από το RMX2170 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το vanced συνδέεται με τον λογαριασμό της Google η όχι;

Στάλθηκε από το RMX2170 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Υποθέτω πως αναφέρεσαι στο YouTube Vanced, οπότε μπορείς να συνδέσεις τον Google λογαριασμό σου με το microG.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως αναφέρεσαι στο YouTube Vanced, οπότε μπορείς να συνδέσεις τον Google λογαριασμό σου με το microG.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Ναι το youtube vanced εννοώ, εγώ δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα, έχει κάνα κόλπο στο huawei;
Στα άλλα κινητά χρειαζόταν απλά να κατεβάσεις μια πιο παλιά έκδοση, να συνδεθείς και μετά να κάνεις αναβάθμιση στην τελευταία που δίνει το manager της Vanced.

Στάλθηκε από το RMX2170 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι το youtube vanced εννοώ, εγώ δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα, έχει κάνα κόλπο στο huawei;
Στα άλλα κινητά χρειαζόταν απλά να κατεβάσεις μια πιο παλιά έκδοση, να συνδεθείς και μετά να κάνεις αναβάθμιση στην τελευταία που δίνει το manager της Vanced.

Στάλθηκε από το RMX2170 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περίμενε να σου απαντήσει καλύτερα κάποιος που έχει την συσκευή.

Διαβάζω σχόλια στο internet με αρκετούς να αντιμετωπίζουν το πρόβλημα που έχεις κι εσύ, και άλλους όχι.

Μάλλον έχει να κάνει με την συσκευή που δεν έχει GMS, στο Samsung tablet μου και το κινητό μου με GMS δεν είχα πρόβλημα.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, με τις διαφημίσεις τι γίνεται;
Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην πετάγονται;
Από τις ρυθμίσεις/περισσότερες συνδέσεις/ιδιωτικός διακομιστής και βάζοντας στην διαμόρφωση το dns.adguard.com δεν πιάνει, συνεχίζει να πετάει διαφημίσεις και καταντάει κουραστικό.
Υπάρχει κάποια άλλη λύση;
Και κάτι ακόμη, η εφαρμογή curve είναι ασφαλής και μπορούμε από εκεί να κάνουμε πληρωμές με NFC με τις κάρτες της Πειραιώς;

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
37 minutes ago, duc said:

Παιδιά καλησπέρα, με τις διαφημίσεις τι γίνεται;
Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην πετάγονται;
Από τις ρυθμίσεις/περισσότερες συνδέσεις/ιδιωτικός διακομιστής και βάζοντας στην διαμόρφωση το dns.adguard.com δεν πιάνει, συνεχίζει να πετάει διαφημίσεις και καταντάει κουραστικό.
Υπάρχει κάποια άλλη λύση;

Με το AdGuard Pro κόβονται οι διαφημίσεις από παντού.

37 minutes ago, duc said:

Και κάτι ακόμη, η εφαρμογή curve είναι ασφαλής και μπορούμε από εκεί να κάνουμε πληρωμές με NFC με τις κάρτες της Πειραιώς;

Γιατί, έχει η εφαρμογή της curve δυνατότητα για contactless payments μέσω της συσκευής;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...