Jump to content

Huawei P40 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 315
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα παιδιά, νέος κάτοχος εδώ.. το πήρα για την σύζυγο. Μια ερώτηση, έχει ράδιο? Στο gsm arena γράφει ότι έχει άλλα δεν το βρήκα. Και μια εφαρμογή που κατέβασα Huawei radio ενώ ανοίγει δεν κάνει scan για σταθμούς..

 

αυτο με ξενερωσε και εμενα πηγα στο γερμανο να το δω απο κοντα το p40 lite( φοβερη καμερα και οθονη παντως!) και ενω ηξερα οτι εχει ραδιο ειδα ενα μενου αδειο τιποτα δεν ειχε μεσα!! λεω τοσο αδειο τηλεφωνο πρωτη φορα βλεπω! ( βεβαια καταλαβαινω οτι σε συσκευες με android market εχουνε ηδη κανονικα καποιες εφαρμογες οποτε λογω του app galery για αυτο ειναι τοσο κενο το κινητο; ) .

Επισης δεν βρηκα πουθενα αμα εχει δυνατοτητα να κανεις αντιγραφη καποιων μυνηματων στην καρτα σημ ;

δεν βρηκα αμα εχει led notification και τελος αμα εχει δυνατοτητα για κλειδωμα σε μονο 2g και μονο 3g , και αν μπορω να μπω στο κρυφο μενου και το κλειδωσω στο 4g only ξερει κανενας να μου απαντησει; .

Εχει δοκιμασει κανενας το volte , το wifi calling και το 4g+ αμα λειτουργουνε και εμφανιζονται κανονικα στο κινητο;

Ρωτησα στην vodafone και μου ειπε οτι υποστηριζονται κανονικα . Το 4g παραμενει και οταν γινεται χρηση του ιντερνετ τοτε και τοτε μονο αμα εχει καλυψη 4g+ τοτε γυριζει σε 4g+ ;

Πολυ κριμα που εχει κανει λαθος η gsmarena και δεν εχει ραδιοφωνο!!, παντως στα καινουργια κινητα που αφαιρουνε παντελως το ραδιο πολυ κακο κατα την γνωμη μου αυτο να χρεωνεσαι δεδομενα οταν θελεις να ακουσεις ραδιο ή χρειαζετε να εχεις mp3 μαζι σου αρα μια επιπλεον συσκευη , βεβαια κερδιζεις στο οτι δεν καταναλωνεις την μπαταρια του κινητου σου .

Βλεποντας εδω https://www.skroutz.gr/s/22479278/Huawei-P40-Lite-128GB-Midnight-Black.html#reviews αμα δειτε στα σχολια γραφει καποια katrinpanth

με επιβεβαιωμενη αγορα οτι << Δεν εχει ράδιο. Γλήγορη φόρτιση, broswer με mozila για 156 euro μια χαρά.google play για χρήση κινητού προσωπικά δεν με αγχώνει >> . Πως μπορουμε να ενημερωσουμε την gsmarena να το διορθωσει αυτο; να τις στειλουμε email γινεται ;.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι με το update σε emui 11 θα πάρει ράδιο.. το ερώτημα είναι θα πάρει το 11? Και αν ποτέ οεο? Υπομονή..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι με το update σε emui 11 θα πάρει ράδιο.. το ερώτημα είναι θα πάρει το 11? Και αν ποτέ οεο? Υπομονή..
Λένε ότι θα πάρει harmony os θα δείξει.
Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι θα πάρει harmony os θα δείξει.

 

Μακάρι, είναι κρίμα να το αφήσουν με ένα update.. είναι μια χαρά κινητό.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, είναι κρίμα να το αφήσουν με ένα update.. είναι μια χαρά κινητό.
Δεν θα το αφήσουν είναι όντως εξαιρετικό το έχει μέλος της οικογένειας και είναι πολύ ευχαριστημένος αλλά το δουλεύω που και που και πάει σφαίρα πολύ καλή οθόνη μπαταρία απίστευτη γρήγορο πολύ και καταπληκτικό σήμα με 4g.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι με το update σε emui 11 θα πάρει ράδιο.. το ερώτημα είναι θα πάρει το 11? Και αν ποτέ οεο? Υπομονή..

 

μακαρι να μπει το ραδιοφωνο , δηλαδη η συσκευη εχει ενσωματωμενο ραδιοφωνο αλλα δεν υπαρχει η εφαρμογη; τι κουλο και αυτο :worry:

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε με κάποια τρίτη εφαρμογή ραδιοφώνου μήπως και παίξει. Αν θυμάμαι καλά spirit fm είχα χρησιμοποιήσει παλιότερα (σε άλλη συσκευή φυσικά)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα guys!

Εχω το p40 pro

( εχω περασει gms στο δικο μου με googlelief )

αλλα δε βλεπω αντιστοιχο τροπο για το P40 lite

που αγορασα χθες για την αδερφη μου...

Μπορει να με διαφωτισει καποιος;;;

Ευχαριστω <3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα guys!

Εχω το p40 pro

( εχω περασει gms στο δικο μου με googlelief )

αλλα δε βλεπω αντιστοιχο τροπο για το P40 lite

που αγορασα χθες για την αδερφη μου...

Μπορει να με διαφωτισει καποιος;;;

Ευχαριστω <3

 

για δες αυτο εδω το βιντεο

 

επισης δεν μπορεις να κατεβασεις τις εφαρμογες που θελει η αδελφη σου σε μορφη apk και να τις περασεις στο κινητο χειροκινητα; .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

για δες αυτο εδω το βιντεο

 

επισης δεν μπορεις να κατεβασεις τις εφαρμογες που θελει η αδελφη σου σε μορφη apk και να τις περασεις στο κινητο χειροκινητα; .

 

Google maps δουλευουν

Google drive ΟΧΙ

Google search bar ΟΧΙ

και κανα 2 αλλες εφαρμογες της google που χρειαζεται!

Θα δω το βιντεακι ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Google maps δουλευουν

Google drive ΟΧΙ

Google search bar ΟΧΙ

και κανα 2 αλλες εφαρμογες της google που χρειαζεται!

Θα δω το βιντεακι ευχαριστω :)

 

τελεια σε ευχαριστω παρα πολυ , να σε ρωτησω γενικα σου εχει βγει η πιστη να περασεις τις εφαρμογες; ή μπορεις να τις κατεβασεις απο το κινητο μεσω apk μορφη και να τις περασεις με καλωδιο στον υπολογιστη; εχω διαβασει τα καλυτερα για το p40 lite αλλα εγω ηθελα να παρω το p40 lite 5g και μονο γιατι ειναι 5g αλλα κολλαω στις εφαρμογες που πιθανον να μην δουλευουνε καλα, ή να μην μπορω να τις εγκαταστησω;, επισης το nfc με τα mobile banking των τραπεζων διαβαζω οτι δεν δουλευοουνε καλα , οποτε πρακτικα μαλλον αχρηστο θα ειναι για το ebanking , μετα για να φορτισεις oasa εισητηριο μεσω nfc δεν ξερω καν αν θα δουλευει , τελος εγω σε πληντηριο ρουχων candy εχει nfc και μπορεις να δεις διαφορα επιπλεον στοιχεια αραγε θα μπορουσα να το χρησιμοποιησω το nfc για ολα τα παραπανω με συσκευη p40 lite ή πρακτικα αχρηστο θα ειναι το nfc και δισταζω για την αγορα . Η συσκευη απο οτι διαβασα εχει κανονικα wifi calling, volte και υποστηριζει κανονικα 4g+. ετσι δεν ειναι; . Τελος με ενοχλει η νεα πρακτικη που στις νεες συσκευες 5g καταργουνε το ραδιοφωνο και πρεπει να χρησιμοποιουμε το wifi / δεδομενα για αυτο. Αυτα ειναι τα κολληματα μου ! , αλλιως θα ειχα παρει το p40 lite διοτι με το p40lite 5g βλεπω οτι δεν υπαρχει σε κανενα καταστημα γερμανος , vodafone , cosmote και ειναι παρα εισαγωγης και δεν εχω βγαλει ακρη.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντησω σε οσα μπορω μεχρι τωρα!

nfc ειναι πρακτικα αχρηστο!

Ξεχνας τα notifications απο εφαρμογες τραπεζων και το nfc τους...

Κατα τα λοιπα οι εφαρμογες των τραπεζων δουλευουν μια χαρα!

Πριν λιγο εκανα μεταφορα χρηματων με εφαρμογη της εθνικης!

Η καμερα δεν ειναι κατι σουπερ, αλλωστε το κινητο δεν εχει ουτε 200€

αλλα παει Σ Φ Α Ι Ρ Α

για το 5g που αναφερεις, ζω σε επαρχία οποτε το 5g θα το δω οταν θα βγει το 6g...

οσες εφαρμογες εχω κανει εγκατασταση απο petal search οι οποιες δεν υπαρχουν στο Huawei store παραμόνο στο google play

δουλευουν αψογα!

Για οτι πιο συγκεκριμενο θελεις και μπορω, θα βοηθησω

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντησω σε οσα μπορω μεχρι τωρα!

nfc ειναι πρακτικα αχρηστο!

Ξεχνας τα notifications απο εφαρμογες τραπεζων και το nfc τους...

Κατα τα λοιπα οι εφαρμογες των τραπεζων δουλευουν μια χαρα!

Πριν λιγο εκανα μεταφορα χρηματων με εφαρμογη της εθνικης!

Η καμερα δεν ειναι κατι σουπερ, αλλωστε το κινητο δεν εχει ουτε 200€

αλλα παει Σ Φ Α Ι Ρ Α

για το 5g που αναφερεις, ζω σε επαρχία οποτε το 5g θα το δω οταν θα βγει το 6g...

οσες εφαρμογες εχω κανει εγκατασταση απο petal search οι οποιες δεν υπαρχουν στο Huawei store παραμόνο στο google play

δουλευουν αψογα!

Για οτι πιο συγκεκριμενο θελεις και μπορω, θα βοηθησω

 

γιατι τοσο χαλια; nfc αχρηστο; ε οχι!! δεν το παιρνω!! οσο για το 5g να σου πω την αληθεια δεν υποστηριζεται στην περιοχη μου οποτε δεν με πολυ νοιαζει, οποτε με βλεπω για αρχη να παιρνω μεταχειρισμενο το p20 lite που τα υποστηριζει ολα και εχει και ραδιο και google services και nfc για να κανω την δουλεια μου , διοτι θελω huawei και volte , 4g+ wifi calling για αυτο.

Γενικα το p40 lite ειχε φοβερα χρωματα η οθονη που το ειδα στον γερμανο και το μενου του μου φανηκε αδειο! ( και χωρις ραδιοφωνο ) αλλα να μου βγαλει την πιστη ή να μην μπορω να περασω εφαρμογες και nfc δεν θα παρω... αν και δεν θελω να παρω xiaomi αλλα μαλλον θα πρεπει να το ξανα σκεφτω για xiaomi και samsung αμα θελω να εχει 5g ή για το realme 5g που μου εχουνε πει τα καλυτερα . παντως πολυ κριμα διοτι ειχα huawei και ηθελα κατι πιο καινουργιο huawei και το p20 lite μαλλον ειναι μονοδρομος. Επισης ενα αλλο κακο που αφαιρουνε απο κτω απο την οθονη την μαρκα του μοντελου πολυ κακο κατα την γνωμη μου . Ευτυχως το huawei p20 lite εχει και το ονομα της συσκευης και στην μπροστινη πλευρα :-)

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά σας. Αν μπορει κάποιος να βοηθήσει. Προσπαθώ να δουλέψω το intelligent hub για το εταιρικό μου mail αλλα ανεπιτυχώς. Μόλις βάζω την διεύθυνση server και καταχωρώ το προσωπικό μου λογαριασμό μετα μου ζητάει Google service updates. Δοκίμασα απο gspace αλλά τίποτα. Δεν προχωράει. Ξερει κανείς κάποιο τρόπο? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα! Είπα να το πάρω κι εγώ, γνωρίζοντας την μη ύπαρξη gms, και προσπαθώ, με μεγάλη υπομονή η αλήθεια είναι, να το φέρω όσο πιο πολύ μπορώ στα μέτρα μου.

Λοιπόν, παρατήρησα ότι μόλις ενεργοποιώ το Vowifi, στην πρώτη sim που έχω ορίσει για κλήσεις, εκτός από την ειδοποίηση που βγάζει στην οθόνη όταν είναι κλειδωμένο (ότι για να κάνω κλήσεις έκτακτης ανάγκης κλπ κλπ), κάθε φορά που υπάρχει αντίδραση του τηλεφώνου είτε με κάτι εισερχόμενο, είτε γιατί πήγα εγώ να το ανοίξω "βαράει" και αυτή η σπαστική ηχητική ειδοποίηση. Ξέρει κάποιος αν απενεργοπειται και πως;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ψάχνοντας είδα ότι μπορεί να είναι και ειδοποίηση της sim που είναι της κόκκινης εταιρείας. Στη θέση 2 έχω την πράσινη που δεν δίνει καμία ειδοποίηση όταν ενεργοποιειταιιται το vowifi.

Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

Της Vodafone είναι η ειδοποίηση. Πατώντας συνεχόμενα πάνω της δεν σου δίνεται η επιλογή σίγασης;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είπα να το πάρω κι εγώ, γνωρίζοντας την μη ύπαρξη gms, και προσπαθώ, με μεγάλη υπομονή η αλήθεια είναι, να το φέρω όσο πιο πολύ μπορώ στα μέτρα μου.

Λοιπόν, παρατήρησα ότι μόλις ενεργοποιώ το Vowifi, στην πρώτη sim που έχω ορίσει για κλήσεις, εκτός από την ειδοποίηση που βγάζει στην οθόνη όταν είναι κλειδωμένο (ότι για να κάνω κλήσεις έκτακτης ανάγκης κλπ κλπ), κάθε φορά που υπάρχει αντίδραση του τηλεφώνου είτε με κάτι εισερχόμενο, είτε γιατί πήγα εγώ να το ανοίξω "βαράει" και αυτή η σπαστική ηχητική ειδοποίηση. Ξέρει κάποιος αν απενεργοπειται και πως;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ψάχνοντας είδα ότι μπορεί να είναι και ειδοποίηση της sim που είναι της κόκκινης εταιρείας. Στη θέση 2 έχω την πράσινη που δεν δίνει καμία ειδοποίηση όταν ενεργοποιειταιιται το vowifi.

 

Ρυθμισεις->Εφαρμογες->Εφαρμογες->Πανω δεξια στις 3 τελιτσες->Εμφαν.διεργασιων συστηματος->Υπηρεσιες τηλεφωνου->Ειδοποιησεις->Υπενθυμισεις->Ενεργοποιεις το ηπιες ειδοποιησεις

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολυ ωραίο app για ραδιόφωνο είναι το Radio Garden

 

Σκέφτομαι να αγοράσω τη συσκευή, αλλά από ότι κατάλαβα δεν έχει play store; Θελω να έχω στη συσκευή τα

Vodafone app

myCU

big bang

frog app

what's up

cosmote

Viber

Telegram

 

Υπάρχει περίπτωση να μην παιζει κάποιο από αυτά τα apps;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος την Winbank Mobile;

Επειδή δεν τη βλέπω να μπαίνει στο Appgallery και ούτε από την ίδια την τράπεζα δύναται να εγκατασταθεί, εφόσον κάποιος την έχει εγκαταστήσει από κάπου αλλού ας μου πει αν λειτουργεί χωρίς προβλήματα και αν παρατήρησε κάποιο θέμα ως προς την ασφάλεια.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

κΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ

 

TO KINHTO ΘΑ ΠΑΡΕΙ hARMONY OS?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα, θελω να ρωτησω κατι. θα μου δωσουνε ενα Ρ40 και εχω μια απορια, τις συνομιλιες μου στο viber θα τις μεταφερει απο το backup μου στο google drive στη συσκευη αυτη? Μονο αυτο δεν ξερω αν θα κανει. Αν μπορει καποιος να με πει θα ημουν υποχρεος. 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ea6gka said:

Καλησπερα, θελω να ρωτησω κατι. θα μου δωσουνε ενα Ρ40 και εχω μια απορια, τις συνομιλιες μου στο viber θα τις μεταφερει απο το backup μου στο google drive στη συσκευη αυτη? Μονο αυτο δεν ξερω αν θα κανει. Αν μπορει καποιος να με πει θα ημουν υποχρεος. 

Κάνεις backup στο viber στην παλιά συσκευή και restore στη νέα. Έτσι έκανα εγώ και όλα πήγαν καλά. Από Samsung σε Samsung βέβαια αλλά δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα με οποιαδήποτε συσκευή. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...