Jump to content

Huawei P40 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ 5 τηλέφωνα είχα από αυτούς. 1 Huawei και 4 Honor με τελευταίο το 9Χ Pro που δεν είχε google services. Πάντα ευχαριστημένος, μου αρέσει πολύ και το ΕMUI. Σίγουρα κι εγώ που είμαι πολύ basic χρήστης, έκανα μια χαρά τη δουλειά μου με το APK Pure όσο το κράτησα. Απλά σε viber, vanced, yahoo mail συν καμιά δυο άλλες εφαρμογές έπρεπε να μπω μέσα για να μου έρθουν οι ειδοποιήσεις τους. Αυτό, συν το ότι το παράτησαν στο Android 9/EMUI 9 ενώ τα υπόλοιπα είχαν φτάσει EMUI 10.1 με ξενέρωσε λίγο.

 

Εγω φιλε μου χωρις να ξερω ολα αυτα με τις ειδοποισεις μετα απο 5 μερες γυρισα το τηλ πισω και ζητησα αντικατασταση:lol::lol:με το yahoo συνδεωντας το στο blue mail εχει μια καθυστερηση 1-2 λεπτα πολλες φορες ερχετε αμεσα μη σου πω το viber δεν το πολυδουλευω μονο οι τραπεζες στελνουν μηνυματα το vanced τωρα δε με πολυαπασχολει μη σου πω οτι ηρεμησε το κεφαλι μου απο τις ειδοποιησεις συνεχεια.Ολα καλα φιλε μου εμεις να ειμαστε καλα αυτα υπαρχουν για να τα αλλαζουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και στο messenger να συμπληρώσω, όπως και στο sofascore στο οποίο με xiaomi έμπαινε το γκολ και ερχόταν την άλλη μέρα η ειδοποίηση

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο sofa μου ερχετε πριν μπει το γκολ για κλασματα δευτερολεπτου μιλαμε τωρα πως γινετε αυτο δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 315
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγω φιλε μου χωρις να ξερω ολα αυτα με τις ειδοποισεις μετα απο 5 μερες γυρισα το τηλ πισω και ζητησα αντικατασταση:lol::lol:με το yahoo συνδεωντας το στο blue mail εχει μια καθυστερηση 1-2 λεπτα πολλες φορες ερχετε αμεσα μη σου πω το viber δεν το πολυδουλευω μονο οι τραπεζες στελνουν μηνυματα το vanced τωρα δε με πολυαπασχολει μη σου πω οτι ηρεμησε το κεφαλι μου απο τις ειδοποιησεις συνεχεια.Ολα καλα φιλε μου εμεις να ειμαστε καλα αυτα υπαρχουν για να τα αλλαζουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Στο sofa μου ερχετε πριν μπει το γκολ για κλασματα δευτερολεπτου μιλαμε τωρα πως γινετε αυτο δεν ξερω

Γενικά στις ειδοποιήσεις από εφαρμογές που δεν χρειάζονται gms η συσκευή είναι άμεση, όποιος χρειάζεται τα gms απλά μένει μακρυά, έχω πάθει μεγάλη πλάκα με την ταχύτητα της συσκευής και την μπαταρία της, επίσης στους 5 μήνες δεν έχει κολλήσει ή λαγκαρει ποτέ, τέτοιο άψογο λογισμικό δεν έχω ξαναδεί και μιλάμε για συσκευή που αγόρασα 178 €

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

70898a20beff56c58841ceac0cfd2b48.jpg

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα σκεφτομαι να παρω αυτην την συσκευη Huawei P40 Lite 5G (128GB), θελω να μαθω την εχει κανενας; και να μου πει εντυπωσεις !!!δεν βλεπω να υπαρχει ομαδα αλλα μονο για το κλασικο p40 χωρις να ειναι 5g.

το κινητο υπαρχει εδω https://www.skroutz.gr/s/24422976/Huawei-P40-Lite-5G-128GB-Midnight-Black.html#reviews διαβαζω καλα σχολια παντως.

 

Διαβαζω οτι δεν υποστηριζεται ακομη το 5g απο κανενα παροχο κινητης στην Ελλαδα αληθευει; και οτι θελει αναβαθμιση;

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αυτος ο ντορος που ακουγετε αυτες τις 3-4 μερες οτι ξαφνικα η συσκευη παρουσιαζει battery drain . εχει κανεις θεμα? δεν εχω προσωπικα απλα με παρεξενεψε και ειπα να το μοιραστουμε , μηπως κανα hms core το κανει?

 

Το παρατηρησα οταν αρχισα να ψαχνω μπριζα στις 4,5ωρες SOT. Εκει που εβγαζα 8-9 ωρες αρχισα να υποπτευομαι διαφορα κ κυριως τα τελευταια update κ αρχισα να βλεπω οτι ετρωγε υπερβολικα ο edge... Καποια στιγμη μαλιστα που το ειχα κανει hot-spot για καμια ωρα περιπου, εφτασε 17% η μπατ, κ ειχα 3 ωρες sot μεσα σε 15 ωρες λειτουργιας του κιν. Σκεφτηκα για downgrade, αφου κανω hard reset πρωτα, αφου το εκανα hard reset αρχισα να βλεπω στο 24ωρο χωρις μπρηζα περιπου 6 ωρες sot, λεω κατι ειναι κ αυτο...Αυτη τη στιγμη που γραφω εχω υπολοιπο μπατ 49% σε 31ωρες εκτος μπριζας κ 4 ωρες κ 26λεπτα sot.

Edited by Tragos13
Link to comment
Share on other sites

Το παρατηρησα οταν αρχισα να ψαχνω μπριζα στις 4,5ωρες SOT. Εκει που εβγαζα 8-9 ωρες αρχισα να υποπτευομαι διαφορα κ κυριως τα τελευταια update κ αρχισα να βλεπω οτι ετρωγε υπερβολικα ο edge... Καποια στιγμη μαλιστα που το ειχα κανει hot-spot για καμια ωρα περιπου, εφτασε 17% η μπατ, κ ειχα 3 ωρες sot μεσα σε 15 ωρες λειτουργιας του κιν. Σκεφτηκα για downgrade, αφου κανω hard reset πρωτα, αφου το εκανα hard reset αρχισα να βλεπω στο 24ωρο χωρις μπρηζα περιπου 6 ωρες sot, λεω κατι ειναι κ αυτο...Αυτη τη στιγμη που γραφω εχω υπολοιπο μπατ 49% σε 31ωρες εκτος μπριζας κ 4 ωρες κ 26λεπτα sot.
Η μπαταρία της συσκευής είναι άπαιχτη

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά χαρά.

Μια βοήθεια θα θελα....

Έχω το app της εθνικής τράπεζας αλλά δεν μου ερχονται ειδοποίησεις....

Το ίδιο και στα e-mail...

Έχω το dualspace αλλά δεν κατάλαβενω πως δουλεύει...!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Οσοι εχετε θεμα με τις εφαρμογες τραπεζων, κατεβαστε απο το app gallery το Gspace, ανοιξτε το κ πατηστε το εικονιδιο της google, θα δειτε οτι ειστε στο playstore... Τα υπολοιπα θα τα καταλαβετε... Κατεβασα την winbank κ δουλευει σα να ειχα google services κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχετε δει ενδειξη 4g+ οταν πλοηγείστε στο ιντερνετ ; .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχετε δει ενδειξη 4g+ οταν πλοηγείστε στο ιντερνετ ; .
Εγώ με cosmote μόνιμα b731fdb6bf97b0082491ace27e43cbd2.jpg

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με cosmote μόνιμα b731fdb6bf97b0082491ace27e43cbd2.jpg

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πολυ ωραια!! , σε ευχαριστω .

γενικα εισαι ευχαριστημενος με το p40 lite ; λενε οτι επειδη δεν εχει android market δεν μπορεις να περασεις τις εφαρμογες ακομα και να τις περασεις σαν apk δεν δουλευουνε σωστα αληθευει; .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια!! , σε ευχαριστω .

 

γενικα εισαι ευχαριστημενος με το p40 lite ; λενε οτι επειδη δεν εχει android market δεν μπορεις να περασεις τις εφαρμογες ακομα και να τις περασεις σαν apk δεν δουλευουνε σωστα αληθευει; .

Είναι φοβερή συσκευή για το κόστος της, από εφαρμογές είναι ανάλογα τι χρησιμοποιείς, εγώ δεν χρησιμοποιώ τις εφαρμογές τις Google οπότε δεν έχω κανένα πρόβλημα, Facebook, messenger, viber, Instagram δουλεύουν απροβληματιστα

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι φοβερή συσκευή για το κόστος της, από εφαρμογές είναι ανάλογα τι χρησιμοποιείς, εγώ δεν χρησιμοποιώ τις εφαρμογές τις Google οπότε δεν έχω κανένα πρόβλημα, Facebook, messenger, viber, Instagram δουλεύουν απροβληματιστα

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

YouTube ? . My vodafone app ?? Cu bing bang ?? E banking τραπεζών ;

Wind free to go app?? Facebook lite ??? Το messenger δεν μου αρέσει και δεν το χρησιμοποιώ

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

YouTube ? . My vodafone app ?? Cu bing bang ?? E banking τραπεζών ;

Wind free to go app?? Facebook lite ??? Το messenger δεν μου αρέσει και δεν το χρησιμοποιώ

Youtube vanched, Vodafone και cu δεν γνωρίζω εγώ έχω wats up και δουλεύει η εφαρμογή της cosmote κανονικά, Facebook χρησιμοποιώ την κύρια εφαρμογή δεν υπάρχει λόγος για το lite η μπαταρία είναι έπος, E banking δεν δουλεύω από το κινητό μια φορά μόνο χρησιμοποίησα το eng της εθνικής από τα more apps και δούλεψε

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Youtube vanched, Vodafone και cu δεν γνωρίζω εγώ έχω wats up και δουλεύει η εφαρμογή της cosmote κανονικά, Facebook χρησιμοποιώ την κύρια εφαρμογή δεν υπάρχει λόγος για το lite η μπαταρία είναι έπος, E banking δεν δουλεύω από το κινητό μια φορά μόνο χρησιμοποίησα το eng της εθνικής από τα more apps και δούλεψε

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε ευχαριστω παρα πολυ αρα γενικα εισαι ευχαριστημενος ακομα και με τις εφαρμογες λειτουργουνε κανονικα χωρις καποια δυσλειτουργια. Εγω σκεφτομαι οτι αμα δεν βρω την εφαρμογη που θελω στο huawei app galery θα την κατεβασω στον υπολογιστη ως .apk μορφη και την περασω με usb στο κινητο , το εχεις δουλεψει και εγκαθιστουνται κανονικα; .

Κατι που εχεις βρει σε αυτο το κινητο και δεν εισαι ευχαριστημενος;

η μπαταρια ειναι επος; τι θελεις να πεις; ειναι μεγαλη ; ή οτι τελειωνει γρήγορα; .

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ με cosmote μόνιμα b731fdb6bf97b0082491ace27e43cbd2.jpg

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε ευχαριστω παρα πολυ αν και το 4g+ που μου λες οτι εχεις στην φωτογραφια που εχεις επισυναψει δεν φαινεται καθαρα ειναι θολη.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ αρα γενικα εισαι ευχαριστημενος ακομα και με τις εφαρμογες λειτουργουνε κανονικα χωρις καποια δυσλειτουργια. Εγω σκεφτομαι οτι αμα δεν βρω την εφαρμογη που θελω στο huawei app galery θα την κατεβασω στον υπολογιστη ως .apk μορφη και την περασω με usb στο κινητο , το εχεις δουλεψει και εγκαθιστουνται κανονικα; .

 

Κατι που εχεις βρει σε αυτο το κινητο και δεν εισαι ευχαριστημενος;

 

η μπαταρια ειναι επος; τι θελεις να πεις; ειναι μεγαλη ; ή οτι τελειωνει γρήγορα; .

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

σε ευχαριστω παρα πολυ αν και το 4g+ που μου λες οτι εχεις στην φωτογραφια που εχεις επισυναψει δεν φαινεται καθαρα ειναι θολη.

Οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ δουλεύουν όλες πολύ καλά,αν δεν υπάρχει η εφαρμογή στο gallery την κατεβάζεις από το petal search, η μπαταρία είναι ατελείωτη

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

............ η μπαταρία είναι ατελείωτη

 

Και όχι μόνο αυτό. Μπαταρία ατέλειωτη σε συνδυασμό με γρήγορη φόρτιση.

Είναι η 1η συσκευή που έχω που δεν ασχολούμαι ποτέ το ποσοστό της μπαταρίας. Απλά ανά δύο μέρες το βάζω στον φορτιστή το πρωί πριν φύγω για δουλειά για κάνα μισάωρο και δεν έχω μείνει ποτέ από μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι. Η μπαταρία είναι ατελείωτη και γιατί οι συσκευές δεν έχουν gms, που ρουφάνε την μπαταρία.

Στο ίδιο συμπέρασμα έχω καταλήξει κι εγώ, δοκιμάζοντας p40 lite και p smart 2021.

Η αυτονομία έχει απογειωθεί, όποια εφαρμογη θέλουμε μπαίνει άνετα και να τονίσω εδώ ότι το petal search είναι φοβερό εργαλείο.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι κατοχος της συσκευης 3 μηνες και ακομα δεν το εχω δουλεψει.Τι κανατε με τα μνμ απο viber χανονται ολα λογο δουλειας δεν μπορω να τα χασω.Με τις επαφες πως εγινε η μεταφορα; με τις google photos; για τα εμαιλ εβαλα το blue mail και vanced για youtube.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι κατοχος της συσκευης 3 μηνες και ακομα δεν το εχω δουλεψει.Τι κανατε με τα μνμ απο viber χανονται ολα λογο δουλειας δεν μπορω να τα χασω.Με τις επαφες πως εγινε η μεταφορα; με τις google photos; για τα εμαιλ εβαλα το blue mail και vanced για youtube.
Μόνο για το Viber θα σου πω τη γνώμη μου. Όσο το είχα κατεβασμένο από APK Pure δεν μου έστελνε ειδοποιήσεις στα μνμ καθόλου. Το έκανα uninstall και το κατέβασα ξανά από το Huawei app gallery και λειτουργούσε μετά μια χαρά. Για τα υπόλοιπα που ρωτάς δεν γνωρίζω καθώς επαφές τις έχω πάντα στη sim μόνο, Google photos δεν χρησιμοποιώ και mail έχω Yahoo. Αν ξέρει κάποιος ας πει.
Link to comment
Share on other sites

Αλλα προβληματα τραπεζα πειραιως δεν δουλευει χωρις google services.Θα διορθωθουν αυτα;

Αυτό πρέπει να το διορθώσει η τράπεζα, φτιάχνοντας σωστά την εφαρμογή.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις Gspace, μπαινεις playstore κ κατεβαζεις της πειραιως κ λειτουργει κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις Gspace, μπαινεις playstore κ κατεβαζεις της πειραιως κ λειτουργει κανονικα.

 

ειναι δυσκολο να βαλεις το gspace ;

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, νέος κάτοχος εδώ.. το πήρα για την σύζυγο. Μια ερώτηση, έχει ράδιο? Στο gsm arena γράφει ότι έχει άλλα δεν το βρήκα. Και μια εφαρμογή που κατέβασα Huawei radio ενώ ανοίγει δεν κάνει scan για σταθμούς..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...