Jump to content

Huawei P40 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο app gallery αν κάνεις αναζήτηση για YouTube σου το ανοίγει κανονικά σε πλατφόρμα τρίτου, αλλά δεν σου λέει ποια είναι αυτή, ξέρει κανείς?
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 315
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στο app gallery αν κάνεις αναζήτηση για YouTube σου το ανοίγει κανονικά σε πλατφόρμα τρίτου, αλλά δεν σου λέει ποια είναι αυτή, ξέρει κανείς?
Το Quick Apps της ίδιας της Huawei είναι. Αν θες το κάνεις και συντόμευση στην αρχική οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο ψαξιμο κατέληξα πως δεν αξιζει η αγορά της συγκεκριμένης συσκευης χωρις google services, ευτυχως που δε βιάστηκα.

 

Android=google, στην ουσία παίρνεις μια "κενη" συσκευη, τι να τα κανεις τα specs αν ειναι να μπεις σε τοσους μπελάδες για 50 ευρω λιγότερα, χιλιες φορες να περιμένω κανενα μηνα τη σειρα 10 της redmi με το playstore, auto updates και ολα μελι γαλα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι είναι οι μπελάδες ακριβώς? 10 λεπτά δουλειά είναι να περαστεί apk pure Vanced και Adguard premium. Αντίστοιχες επιδόσεις πρέπει να πας σε 300 ευρώ κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα αν αυριο μεθαυριο το apkpure κλεισει ή αν σταματήσει να δινει updates; Επίσης και καποια apps που είναι αποκλειστικά της google δε μπορεις να τα τρεξεις, τα maps ας πουμε που για μενα ειναι εργαλειο της δουλειας μου εδω και χρονια μου ειναι αδυνατον να παω σε αλλη εφαρμογη και απο οτι διαβασα δε δουλεύουν τα offline maps γιατι δε μπορει να συγχρονίσει με το email σου.
Link to comment
Share on other sites

Ποιοι είναι οι μπελάδες ακριβώς? 10 λεπτά δουλειά είναι να περαστεί apk pure Vanced και Adguard premium. Αντίστοιχες επιδόσεις πρέπει να πας σε 300 ευρώ κινητό.
Από μπαταρία πως πάει η συσκευή;με το nettflix υπάρχεις πρόβλημα ή παίζει κανονικά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως πάει η συσκευή;με το nettflix υπάρχεις πρόβλημα ή παίζει κανονικά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μπαταρία είναι βράχος με τέρμα φωτεινότητα όλη μέρα και lte βγάζει τη μέρα και μένει και ένα 20% ακόμα. Netflix δεν δοκίμασα cosmote ott πάντως δίνει κανονικά HD ποιότητα.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι βράχος με τέρμα φωτεινότητα όλη μέρα και lte βγάζει τη μέρα και μένει και ένα 20% ακόμα. Netflix δεν δοκίμασα cosmote ott πάντως δίνει κανονικά HD ποιότητα.
Ευχαριστώ φίλε μου το έκανα παραγγελία

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου το έκανα παραγγελία

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλορίζικο θα το ευχαριστηθείς στην τιμή του δεν υπάρχει κάτι καλύτερο. Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την συσκευή,πως μεταφέρουμε τις επαφές από την Google στη συσκευή;και αν υπάρχει τρόπος να φέρουμε και τα συμβάντα ημερολογίου από την Google

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να εγκαταστήσεις το Phone clone και στις 2 συσκευές και να μεταφέρεις περιεχόμενο; Πρόσφατα από iphone σε p smart s χωρίς google μου τις μετέφερε όλες. Απλά μην παραλείψεις στη συνέχεια να τις συγχρονίσεις με το huawei id.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να εγκαταστήσεις το Phone clone και στις 2 συσκευές και να μεταφέρεις περιεχόμενο; Πρόσφατα από iphone σε p smart s χωρίς google μου τις μετέφερε όλες. Απλά μην παραλείψεις στη συνέχεια να τις συγχρονίσεις με το huawei id.
Θα το δοκιμάσω φίλε μου ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποία θήκη φοράτε στη συσκευή; έχω πάρει μια μαύρη σιλικόνης αλλά είναι αρκετά ογκοδη,έχετε άποψη για την γνήσια Huawei protective cover την black;

 

Edit πήρα την γνήσια θήκη της Huawei φοβερή για τα δικά μου γούστα, είναι λεπτή ποιοτική απλά αφήνει ακάλυπτο το κάτω μέρος και το πλαϊνό στα κουμπιά, δεν προσθέτει όγκο και είναι λίγο σκληρή αλλά με πολύ ωραία μαλακή αίσθηση στο χέρι, είναι πολύ ποιοτική θήκη, επίσης προστατεύει τις κάμερες έχοντας ένα μικρό χείλος που προεξέχει

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμάστε αυτό για να περάσετε τα Google servis στα κινητά. Εγώ δυστυχώς είχα Huawei του 2020 αλλά το πούλησα για αυτό το λόγο και δεν ξέρω κατά πόσο δουλεύει Το Googlefier, αποτελεί έναν ανεπίσημο GMS installer από μέλος του XDA. Παρέχει εύκολο τρόπο εγκατάστασης βήμα βήμα των GMS και των Google apps στη Huawei ή Honor συσκευή σου χωρίς να χρειαστεί να συνδέσεις ένα PC. Μόλις εγκατασταθεί, δώσε στην εφαρμογή όλα τα απαραίτητα permissions και στη συνέχεια ακολούθησε τα βήματα για να πάρεις τα GMS στο smartphone σου.. Απο/techmaniacs.gr Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Τι φοβερή μπαταρία που έχει η συσκευή ρε παιδιά είναι καλύτερη με διαφορά από το mi note 10 που είχα πριν που είχε 5260mah,φοβερη δουλειά από την Huawei και είμαι ακόμα με την πρώτη φόρτιση

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι φοβερή μπαταρία που έχει η συσκευή ρε παιδιά είναι καλύτερη με διαφορά από το mi note 10 που είχα πριν που είχε 5260mah,φοβερη δουλειά από την Huawei και είμαι ακόμα με την πρώτη φόρτιση

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν στα έλεγα? Η μπαταρία είναι βράχος χωρίς gms και η φόρτιση αστραπή. Την κάμερα πως την είδες?
Link to comment
Share on other sites

Δεν στα έλεγα? Η μπαταρία είναι βράχος χωρίς gms και η φόρτιση αστραπή. Την κάμερα πως την είδες?
Ευχαριστώ φίλε μου, εσένα άκουσα και το πήρα, την κάμερα δεν την έχω δοκιμάσει λόγο φόρτου εργασίας ιδιαίτερα αλλά την βλέπω καλή, εσένα τι εντυπώσεις σου έχει αφήσει η κάμερα;

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου, εσένα άκουσα και το πήρα, την κάμερα δεν την έχω δοκιμάσει λόγο φόρτου εργασίας ιδιαίτερα αλλά την βλέπω καλή, εσένα τι εντυπώσεις σου έχει αφήσει η κάμερα;

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και ακόμα είσαι στην αρχή η μπαταρία θα στρώσει και άλλο. Την ημέρα βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες λίγο καλύτερες του redmi note 9 pro. Βράδυ είναι πιο δύσκολα τα πράγματα υπάρχει θόρυβος αλλά με το φλας κάτι γίνεται. Θα ανεβάσω μερικά δείγματα αργότερα.
Link to comment
Share on other sites

Και ακόμα είσαι στην αρχή η μπαταρία θα στρώσει και άλλο. Την ημέρα βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες λίγο καλύτερες του redmi note 9 pro. Βράδυ είναι πιο δύσκολα τα πράγματα υπάρχει θόρυβος αλλά με το φλας κάτι γίνεται. Θα ανεβάσω μερικά δείγματα αργότερα.
Night mode δοκίμασες;

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα ανοιχτά wifi, data, Bluetooth, GPS, υπόψιν συνχρονιζει ρολόι Huawei gt2 όλη μέρα, απλά υπέροχη διάρκεια μπαταρίας είναι 20% πιο δυνατό από το mi note 10 που είχα πριν2e8ec05f8de8e6f4a545edd31fa8c656.jpg

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

Με ενδιαφερει το κινητο και προβληματιζομαι για το γνωστό θεμα με τα gms.

 

Με τις τελευταιες μεθοδους του workaround της εγκαταστασης τους εχει ξεπεραστει 100/% το προβλημα ?

 

Το ρωτάω γιατι διαβαζω διαφορα και δεν εχω και κανενα γνωστό μου που να το εχει αγορασει ηδη ωστε να μου πει.

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα, έχει κανείς κάποια νεότερα για αν μπορούμε να βάλουμε GPS?
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...