Jump to content

Huawei P40 Pro

ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευκαιρία να μάθεις να το δουλεύεις χωρίς google, σωστά δεν πρόκειται να παίξουν οπότε μην παιδεύεσαι.

από τζαμακια τι χρησιμοποιείτε, εχω βάλει το tmax αλλα αρχισε να ξεκολλάει στη γωνία και ηρθε η ώρα να το αλλάξω, έχετε να προτείνετε καποιο που να μην ειναι με uv glue ουτε με περιμετρική κόλλα, αλλα full glue και case friendly;

DiMkRoM

στο tmax παρατήρησα ότι το υγρο που έχει μέσα, οταν τοποθετείς το τζαμακι και χύνεται από τα πλαϊνά αρχίζει και λιώνει την κόλλα που ειναι περιμετρικά της οθόνης, και κρατάει την οθόνη κολλημένη στο σασί. Οταν το σκουπίζεις φαίνεται σαν να είναι μαύρη σιλικόνη που λιώνει. Για αυτο φοβάμαι μην χαλάσει την αδιαβροχοποίηση.

DiMkRoM

Καλημέρα παιδιά. Επειδή σε λίγες ώρες θα ξανά έχω το P40 Pro, πλέον υπάρχει τρόπος να περαστούν τα gms; Και αν ναι ποιος; Είτε εύκολος είτε δύσκολος. Όταν το είχα τον Απρίλιο τα είχα περάσει κανονικά με το κλασσικό τρόπο 2 downgrade και googlefier.

Επιτέλους winbank στο appgallery
Και δουλεύει άψογα και έχει ενεργοποιηθεί και η υπηρεσία winnbank pay, λογικά θα δουλεύει και η ανέπαφη.

Στάλθηκε από το Huawei P40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

5 minutes ago, duc said:

Και δουλεύει άψογα και έχει ενεργοποιηθεί και η υπηρεσία winnbank pay, λογικά θα δουλεύει και η ανέπαφη.

Στάλθηκε από το Huawei P40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά τα λες...

Δοκίμασα να κάνω ανέπαφη αλλά δεν λειτούργησε σε μένα. Δεν είχα ενεργοποιημένο ίντερνετ αν και νομίζω ότι δεν χρειάζεται. Ενδεχομένως να μην έκανα κάτι άλλο σωστά. 

Δοκίμασα να κάνω ανέπαφη αλλά δεν λειτούργησε σε μένα. Δεν είχα ενεργοποιημένο ίντερνετ αν και νομίζω ότι δεν χρειάζεται. Ενδεχομένως να μην έκανα κάτι άλλο σωστά. 
Φυσικά και χρειάζεται ίντερνετ, ποτέ δεν έχω κάνει ανέπαφη έχοντας τα δεδομένα κλειστά, κατά δεύτερο πρέπει να έχεις ως προεπιλογή στην επιλογή NFC "Να επιλέγεται πάντα η προεπιλεγμένη εφαρμογή" και φυσικά η προεπιλεγμένη να είναι winbank pay.
Στο facebook έχουν αναφέρει άτομα ότι έχουν κάνει ανέπαφη πάντως.

Στάλθηκε από το RMX2170 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

13 minutes ago, duc said:

Φυσικά και χρειάζεται ίντερνετ, ποτέ δεν έχω κάνει ανέπαφη έχοντας τα δεδομένα κλειστά, κατά δεύτερο πρέπει να έχεις ως προεπιλογή στην επιλογή NFC "Να επιλέγεται πάντα η προεπιλεγμένη εφαρμογή" και φυσικά η προεπιλεγμένη να είναι winbank pay.

Θα δοκιμάσω και θα επανέλθω. Ευχαριστώ για την ενημέρωση. 

Για να πληρώσεις με NFC φυσικά και δεν χρειάζεται να έχεις ενεργοποιημένα τα data.

Ίσως μετά από 15-20 πληρωμές, για να πάρει η εφαρμογή τα απαραίτητα tokens.
Αλλά και πάλι, και αυτό είναι με ερωτηματικό μιας και δεν έχει τύχει να κάνω τόσες πολλές πληρωμές χωρίς ενδιάμεσα να μην έχει συνδεθεί το κινητό στο internet.

Σίγουρα πάντως δεν χρειάζονται data.

Τώρα αν χρειάζεται στα Huawei που δεν έχουν GMS, δεν το ξέρω, οπότε σ' αυτή την περίπτωση ίσως να κάνω λάθος.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Huawei Mate 20 Pro

Rom: stock

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Rom: Stock

Είχα και γω αυτή την εντύπωση αν και έκανα καιρό πριν ανέπαφη με το Samsung. Στη πράξη να μας πουν όσοι κάνουν και με ποιο τρόπο. Το θετικό είναι ότι επέστρεψε η εφαρμογή και φαίνεται να δουλεύει καλά. Αναμένουμε. 

• Administrators
1 ώρα πριν, duc said:

Φυσικά και χρειάζεται ίντερνετ, ποτέ δεν έχω κάνει ανέπαφη έχοντας τα δεδομένα κλειστά,

Δεν χρειάζεται internet. Η τραπεζική κάρτα όταν τη βάζεις στο pos έχει internet;

Και το smartphone το ίδιο πρωτόκολλο χρησιμοποιεί για την πληρωμή.

Modpic.gif

Αν είναι έτσι δεν μπορώ να δικαιολογήσω γιατί δεν έγινε η συναλλαγή. Θα φανεί τις επόμενες ημέρες όμως. Θα ξανά προσπαθήσω. Όσοι επιλέξουν ανέπαφες ας προσθέσουν το σχόλιο τους να έχουμε εικόνα. 

απο σημερα το πρωι δεν μπορω να μπω Playstore και μου βγαζει μηνυμα οτι η συσκευη δεν ειναι Playprotect specified. εχει αντιμετωπισει κανεις παρομιο προβλημα? ειχα περασει playservices με googlefier πριν κανα χρονο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Ναι, μου έτυχε εμένα μια ωραία πρωία. Κάποια πράγματα εξακολουθούσαν να δουλεύουν, αλλά το play store δε ξαναλειτούργησε ποτέ!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!

5 minutes ago, Pharmex said:

Ναι, μου έτυχε εμένα μια ωραία πρωία. Κάποια πράγματα εξακολουθούσαν να δουλεύουν, αλλά το play store δε ξαναλειτούργησε ποτέ!

Οχι εμενα ειναι γενικο, maps, gmail, photos, chrome τιποτα.. μονο το youtube music δουλευει!

βρηκα αυτο στο XDA.. δεν ξερω κατα ποσο δουλευει και δεν εχω και πολυ χρονο για να το δοκιμασω σημερα.. 

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΒΟΉΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΆ...... 

Ξαφνικά σήμερα το απόγευμα και ενώ όλα δούλευαν κανονικά {gms} πλέον ΜΟΥ λέει ότι και το Chrome και το YouTube μου λένε ότι η συσκευή μου δεν είναι συμβατή... 

Τι πρέπει να κάνω? 

Oneplus 6

1 hour ago, petraKOS07 said:

ΒΟΉΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΆ...... 

Ξαφνικά σήμερα το απόγευμα και ενώ όλα δούλευαν κανονικά {gms} πλέον ΜΟΥ λέει ότι και το Chrome και το YouTube μου λένε ότι η συσκευή μου δεν είναι συμβατή... 

Τι πρέπει να κάνω? 

2 μηνύματα από πάνω αυτό λέω.

Έβαλα το λινκ του xda. Αν έχεις χρόνο δοκίμασε το. Εγώ μάλλον μετά τα Χριστούγεννα θα το δοκιμάσω..

[sIGPIC][/sIGPIC]

On 21/12/2021 at 9:48 ΜΜ, foris said:

Αν είναι έτσι δεν μπορώ να δικαιολογήσω γιατί δεν έγινε η συναλλαγή. Θα φανεί τις επόμενες ημέρες όμως. Θα ξανά προσπαθήσω. Όσοι επιλέξουν ανέπαφες ας προσθέσουν το σχόλιο τους να έχουμε εικόνα. 

Ανέπαφη με winbank pay στο Σκλαβενίτη. Η συναλλαγή ολοκληρώθηκε σε λίγα δευτερόλεπτα. Βέβαια με τηλέφωνο P40 lite, αν και δεν νομίζω αυτό να παίζει κάποιο ρόλο. 

Οπότε τώρα έχουμε 3 τράπεζες για ανέπαφες (αυτές τουλάχιστον έχω δοκιμάσει εγώ), Alpha Bank, Εθνική, Πειραιώς.

Ανέπαφη με winbank pay στο Σκλαβενίτη. Η συναλλαγή ολοκληρώθηκε σε λίγα δευτερόλεπτα. Βέβαια με τηλέφωνο P40 lite, αν και δεν νομίζω αυτό να παίζει κάποιο ρόλο. 
Οπότε τώρα έχουμε 3 τράπεζες για ανέπαφες (αυτές τουλάχιστον έχω δοκιμάσει εγώ), Alpha Bank, Εθνική, Πειραιώς.
Ενεργοποιημένα δεδομένα;

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

2 ώρες πριν, foris said:

Ενεργοποιημένα δεδομένα;

Ναι, ενεργοποιημένα. Πάντα εκτός σπιτιού τα έχω ενεργοποιημένα.

Θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή όμως, χωρίς δεδομένα, σύμφωνα με τις οδηγίες της τράπεζας

https://www.piraeusbank.gr/el/Idiwtes/Trapezikes-Ypiresies/Kathimerines-Synallages/winbank-pay-anepafi-pliromi-me-kinito

Και τα όσα αναφέρονται στις συνήθεις ερωτήσεις αριθμ.5.

Edited by np60s

στο δικό μου κινητό οταν πάω να ενεργοποιήσω το winbabk pay μου βγάζει το μήνυμα internal error. το εχω με google services με googlefier. 

Ούτε της alphabank παίζουν οι ανέπαφες, δεν μπορώ να τις ενεργοποιήσω. 

DiMkRoM

Δεύτερη απόπειρα με ενεργοποιημένα τα δεδομένα και πάλι τίποτα. Πρόσθεσα κάρτα στο winbank pay την χρεωστική μου.
Παίζει να έχει θέμα με την θήκη; f3a667ea61bc5eb1b380cd7101e5ebc5.jpg

Επανέρχομαι ο αδαής, μέλλον είχα καιρό να κάνω την διαδικασία και ξέχασα. Μην ρωτάτε τι έκανα λάθος. Είναι για γέλια. Κανονικά πλήρωσα ανέπαφη. Είμαστε σούπερ και με την εφαρμογή της Πειραιώς. Καλά Χριστούγεννα με υγεία για όλο τον κόσμο.