Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 10/3/2022 at 2:51 ΜΜ, backframe said:

Το Shazam λειτουργεί κανονικά σε εμένα, χωρίς Google services και gspace. Κατέβασε το από το Shazam.com

 

On 10/3/2022 at 4:13 ΜΜ, danaos2000 said:

To Shazam λειτουργεί κανονικά χωρίς Google Services

Έχετε δίκιο το κατέβασα σας ευχαριστώ..Για always on ειδοποιείσεις πιο χρησιμοποιείτε?

Edited by miselakos
Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο έγινε, σε καποια φαση είχαν σταματήσει να δουλεύουν όλα τα google apps, και μετα το χθεσινο update  ξανάρχισαν να δουλεύουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει καποιος τεχνικό που να αντικαθιστά το εξωτερικό τζαμί της οθόνης.

Εχει ραγίσει από πέσιμο. Οθόνη και digitizer δουλεύουν κανονικά

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, 3η φορά κάτοχος από σήμερα και θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γίνεται με κάποιο τρόπο να αλλάξω τη γραμματοσειρά γιατί του EMUI 12 δε μου αρέσει καθόλου, δε ξέρω γιατί την έκαναν έτσι, έχω αλλάξει δεκάδες κινητά όλων των εταιρειών και πρώτη φορά έχω θέμα με γραμματοσειρά. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, 3η φορά κάτοχος από σήμερα και θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γίνεται με κάποιο τρόπο να αλλάξω τη γραμματοσειρά γιατί του EMUI 12 δε μου αρέσει καθόλου, δε ξέρω γιατί την έκαναν έτσι, έχω αλλάξει δεκάδες κινητά όλων των εταιρειών και πρώτη φορά έχω θέμα με γραμματοσειρά. 
Από τα θέματα δοκίμασες; Από εκεί έχω αλλάξει εγώ. Δυστυχώς δεν βρήκα καμία δωρεάν όμως. Και τις δύο που αγόρασα μετά από λίγο τις βαρέθηκα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, 3η φορά κάτοχος από σήμερα και θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γίνεται με κάποιο τρόπο να αλλάξω τη γραμματοσειρά γιατί του EMUI 12 δε μου αρέσει καθόλου, δε ξέρω γιατί την έκαναν έτσι, έχω αλλάξει δεκάδες κινητά όλων των εταιρειών και πρώτη φορά έχω θέμα με γραμματοσειρά. 
Από τα θέματα δοκίμασες; Από εκεί έχω αλλάξει εγώ. Δυστυχώς δεν βρήκα καμία δωρεάν όμως. Και τις δύο που αγόρασα μετά από λίγο τις βαρέθηκα.
Μπορείτε κάποιος σας παρακαλώ από περιέργεια να βγάλει ένα screenshot με την εν λόγω γραμματοσειρά; Κι εγώ έχω αλλάξει δεκάδες κινητά όλα αυτά τα χρόνια και η λεγόμενη "Huawei font" των huawei/honor ήταν πάντα η αγαπημένη μου. Την θεωρώ την πιο κομψή. Υπάρχει ακόμη ή την αλλάξανε;

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να το πουλήσω και να παω σε Sony, αν ενδιαφέρεται κανείς στα 350€ λέω με τη προίκα του σε θήκες, εγγύηση μέχρι τέλος Μαΐου, μαύρο χρώμα. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 28/4/2022 at 2:25 ΠΜ, Hd1980 said:

Καλησπέρα, μια off topic ερώτηση : έχει κανείς τα freebuds 4?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχω εγώ..... 

Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένα ακουστικά friend είναι σαν να αγοράζεις χρησιμοποιημένο βρακί. Sorry κιόλας.

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγώ..... 
Τα είχα τα ακουστικά και δούλευαν άψογα, δυστυχώς δεν είδα προκοπή από την huawei όσων αφορά τα google services και πήγα σε μήλο. Δεν είχαν και τόσο καλή συνεργασία σε αντίθεση με το gt2 που έχω και δουλεύει άψογα με το ios. Τα έδωσα πίσω τα ακουστικά και αγόρασα airpods. Το λοιπόν έχω αυτή την θήκη την οποία τη είχα πάρει κανένα δεκάρικο & προτιμώ να το χαρίσω σε κάποιον από το να την πετάξω στα σκουπίδια. Αν ενδιαφέρεται κανείς μου λέει και να βρούμε τρόπο να βρεθούμε. 3565a6e2d67f0c91af00b68c461709a2.jpg

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρετε αν έχουμε εφαρμογή ανάλογη με το google pay που μπορούμε να βάλουμε με ασφάλεια τα στοιχεία μιας κάρτας για ανέπαφες συναλλαγές;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρετε αν έχουμε εφαρμογή ανάλογη με το google pay που μπορούμε να βάλουμε με ασφάλεια τα στοιχεία μιας κάρτας για ανέπαφες συναλλαγές;
Νομίζω η καλύτερη λύση (και ίσως η μοναδική) είναι να κατεβάσεις την εφαρμογή Curve από το AppGallery.

Είναι fintech εταιρία, η οποία σου δίνει μία MasterCard και μέσω της εφαρμογής της συνδέεις όσες κάρτες συστηματικών τραπεζών θέλεις.


Σκέψου ότι την εφαρμογή την χρησιμοποιούμε και πολλοί με GMS στα κινητά μας, μιας και υπάρχουν ακόμη και σήμερα συστηματικές ελληνικές τράπεζες οι οποίες δεν επιτρέπουν να συνδέσεις την κάρτα τους στο Google Pay (πχ. Εθνική), οπότε αναγκαστικά συνδέουμε την κάρτας της ελληνικής τράπεζας στην Curve, και στη συνέχεια την κάρτα της Curve στο Google Pay για να κάνουμε πληρωμές με τη χρήση του κινητού μας.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 9/5/2022 at 12:05 ΠΜ, tsiftsism said:

Νομίζω η καλύτερη λύση (και ίσως η μοναδική) είναι να κατεβάσεις την εφαρμογή Curve από το AppGallery.

Είναι fintech εταιρία, η οποία σου δίνει μία MasterCard και μέσω της εφαρμογής της συνδέεις όσες κάρτες συστηματικών τραπεζών θέλεις.


Σκέψου ότι την εφαρμογή την χρησιμοποιούμε και πολλοί με GMS στα κινητά μας, μιας και υπάρχουν ακόμη και σήμερα συστηματικές ελληνικές τράπεζες οι οποίες δεν επιτρέπουν να συνδέσεις την κάρτα τους στο Google Pay (πχ. Εθνική), οπότε αναγκαστικά συνδέουμε την κάρτας της ελληνικής τράπεζας στην Curve, και στη συνέχεια την κάρτα της Curve στο Google Pay για να κάνουμε πληρωμές με τη χρήση του κινητού μας.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Φοβάμαι η αλήθεια είναι να δώσω στοιχεία κάρτας σε εφαρμογή τρίτου, όχι ότι με την Google θα έχουμε και την απόλυτη ασφάλεια...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 9/5/2022 at 12:05 ΠΜ, tsiftsism said:

Νομίζω η καλύτερη λύση (και ίσως η μοναδική) είναι να κατεβάσεις την εφαρμογή Curve από το AppGallery.

Είναι fintech εταιρία, η οποία σου δίνει μία MasterCard και μέσω της εφαρμογής της συνδέεις όσες κάρτες συστηματικών τραπεζών θέλεις.


Σκέψου ότι την εφαρμογή την χρησιμοποιούμε και πολλοί με GMS στα κινητά μας, μιας και υπάρχουν ακόμη και σήμερα συστηματικές ελληνικές τράπεζες οι οποίες δεν επιτρέπουν να συνδέσεις την κάρτα τους στο Google Pay (πχ. Εθνική), οπότε αναγκαστικά συνδέουμε την κάρτας της ελληνικής τράπεζας στην Curve, και στη συνέχεια την κάρτα της Curve στο Google Pay για να κάνουμε πληρωμές με τη χρήση του κινητού μας.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

Καλησπέρα και πάλι παιδιά. Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος την εφαρμογή CURVE για τις κάρτες του fuel pass; Λειτουργεί κανονικά ή βγάζει κανένα θέμα;

Σας ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, fasteagle said:

Καλησπέρα και πάλι παιδιά. Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος την εφαρμογή CURVE για τις κάρτες του fuel pass; Λειτουργεί κανονικά ή βγάζει κανένα θέμα;

Σας ευχαριστώ και πάλι

Καλημέρα, εγω όταν δοκίμασα με το wallet της alpha γαι το fuel pass, μου πλήρωσε κανονικά ανέπαφα για το βενζινάδικο! 

Link to comment
Share on other sites

On 22/6/2022 at 8:56 ΠΜ, msakis01 said:

Καλημέρα, εγω όταν δοκίμασα με το wallet της alpha γαι το fuel pass, μου πλήρωσε κανονικά ανέπαφα για το βενζινάδικο! 

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς δεν έχω λογαριασμό alpha Bank για να δοκιμάσω με την αντίστοιχη εφαρμογή. Κάποιος που να έχει δοκιμάσει fuel pass με curve μήπως υπάρχει να μας πει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Το δικό μου το δουλεύω με MicroG και δυστυχώς αυτό συνεχώς απενεργοποιειται και έτσι δεν λαμβάνω έγκαιρα ειδοποιήσεις . Υπάρχει κάνα κόλπο για αυτό? Φαίνεται ότι το σύστημα απο μόνο του απενεργοποιει το MicroG παρόλο που στις ρυθμίσεις μπαταριας εχω δώσει εντολή να μην το κλεινει. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,υπαρχει καποιο παιδι απο αθηνα με το αζημιωτο που να μπορει να σεταρει ενα p40 pro με downgrade και να δουλεουν ολα αψογα

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα.
Ξέρει κανείς τι παίζει με τα Huawei και την εφαρμογή Gov.gr?
 
Τι ακριβώς εννοείς; Ρωτάω επειδή ενδιαφέρομαι για ένα Huawei. Δεν είναι διαθέσιμα τα Gov.gr apps στο app gallery;

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...