Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω την εντύπωση ότι κατά τη χρήση τελειώνει πιο γρήγορα η μπαταρία από ότι πριν (με την ιδια χρήση), ενώ οταν έχω κλειστή την οθόνη, σε αναμονή δεν πέφτει πολύ η στάθμη.

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2022 at 6:34 ΜΜ, dimkrom said:

έχω την εντύπωση ότι κατά τη χρήση τελειώνει πιο γρήγορα η μπαταρία από ότι πριν (με την ιδια χρήση), ενώ οταν έχω κλειστή την οθόνη, σε αναμονή δεν πέφτει πολύ η στάθμη.

τελικά η μπαταρία, μετά από μερικές μέρες φενεται να έστρωσε και να είναι όπως πριν

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και απο εμένα,

Κάτοχος P20 PRO και σκέφτομαι να κάνω τη μετάβαση στο P40 pro.Αξίζει?Εκτός της κάμερας έχει κάτι άλλο τρανταχτό που υστερεί το 4 χρονών θηρίο?Να πω οτι δεν παίζω παιχνίδια ουτε ασχολούμαι με social.Τυπική χρήση και φωτογραφίες.

Επίσης σχεδόν σε όλες τις αγγελίες που βλέπω η οθόνη στους περισσότερους έχει γρατζουνιές.Είναι πιο ευαίσθητη σε πεσίματα αποτι το 20 pro?Και ποια καλή και ποιοτική θήκη και γυαλί έχετε να προτείνεται.

Πάντα σε όλα μου τα τηλέφωνα εδώ και χρόνια έπαιρνα Spigen Tempered glass+Spigen διάφανη θήκη,τα οποία βλέπω οτι δεν κυκλοφορούν για το P40 pro?

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Η ασύρματη φόρτιση χρειάζεται κάποια επιλογή / ρύθμιση ή με το που βρει " ασύρματο φορτιστή" ξεκινάει; 

Link to comment
Share on other sites

Η ασύρματη φόρτιση χρειάζεται κάποια επιλογή / ρύθμιση ή με το που βρει " ασύρματο φορτιστή" ξεκινάει; 
Καλημέρα, δεν χρειάζεται να ρυθμίσεις τίποτα, με το που το βάλεις σε ασύρματο φορτιστή ξεκινάει αυτόματα την φόρτιση.
Ρύθμιση χρειάζεται μόνο όταν όταν θα θέλεις να δώσεις από το κινητό σου σε άλλη συσκευή ασύρματη φόρτιση.
Υπόψιν καλύτερα είναι να το βγάζεις από θήκη γιατί μπορεί να μην πιάνει η ασύρματη φόρτιση!

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, msakis01 said:

Καλημέρα, δεν χρειάζεται να ρυθμίσεις τίποτα, με το που το βάλεις σε ασύρματο φορτιστή ξεκινάει αυτόματα την φόρτιση.
 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση 

Για φόρτιση σε αυτοκίνητο κυρίως αναρωτιόμουν, μιας και θα αλλάξω αμάξι και το νέο έχει ασύρματη φόρτιση 🙏

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, terry39 said:

Για φόρτιση σε αυτοκίνητο κυρίως αναρωτιόμουν, μιας και θα αλλάξω αμάξι και το νέο έχει ασύρματη φόρτιση 🙏

Και πάλι δε χρειάζεται να κάνεις κάτι, το ακουμπάς πάνω στον ασύρματο φορτιστή και αρχίζει να φορτίζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή για να λειτουργεί κάτι αντίστοιχο με το led notification όσον αφορά διάφορες ειδοποιήσεις?

Edited by miselakos
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τσίμπησα σε πάρα πολύ καλή τιμή με 1,5 χρόνο εγγύηση.
Για πες μας διάφορες ...ενδιαφέρομαι σαν κάτοχος του του απίστευτου p20 pro...

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα!!! Αξίζει η μετάβαση από p30 pro σε p40 pro?  Θα δω καμία διαφορά ή τσάμπα τα λεφτά; 

Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2022 at 9:45 ΠΜ, smyrali said:

 

On 16/2/2022 at 9:45 ΠΜ, smyrali said:

Για πες μας διάφορες ...ενδιαφέρομαι σαν κάτοχος του του απίστευτου p20 pro...

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αρχικά να σου πω ότι το 4 χρονών θηρίο δεν έχει να ζηλέψει σε τίποτα  συσκευές φετινές.Τωρα όσον αφορά το μεγαλύτερο αδερφάκι του (P40 pro) οι πιο μεγάλες διαφορές είναι στην κάμερα η οποία είναι από άλλο κόσμο,ζουμ, ποιότητα φωτογραφίας αλλά το κυριότερο τα κάνει όλα σφαίρα.Δεν μπορώ να το πιστέψω το ποσό σφαίρα κάνει όλες τις διεργασίες (browser, εναλλαγή προγραμμάτων κτλπ).Μέχρι στιγμής αυτό που με έχει ξενερώσει είναι ο ήχος.Δεν έχει καμιά σχέση με τις ηχειαρες του 20 pro.Ειναι μονοφωνικό και είναι λες και τσιρίζει.Δυνατος σαν ήχος αλλά πολύ κορεσμένος και αλλοιωμένος. Ο βαθμός με άριστα το 10 είναι 9 με τόνο και αυτό λόγο του ήχου.Γενικα κανένα θέμα με εφαρμογές γιατί εγώ τις έχω όλες όσες χρειάζομαι και απλά τις εγκαθιστω.Καποιος ο οποίος δεν έχει στοιχειωδει γνώση ίσως δυσκολευτεί να βρει εφαρμογές αλλά και πάλι δε το νομίζω το appgallery τα έχει σχεδόν όλα.Τα τελευταία χρόνια η Huawei βγάζει κινητά που αντέχουν το λιγότερο τετραετία.Ελπιζω να βοήθησα φίλε μου.Δε θα το μετανιώσεις να ξέρεις.Απο p30 pro νομίζω δεν αξίζει τόσο η μετάβαση.

Edited by miselakos
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το dual space, το πληρωσα μαλιστα και μου κρασαρε το κινητο, εκανε επανεκκίνηση καθε λίγες ωρες!
Οποτε το εκανα με αυτον τον τρόπο
Instalujte Google Play do telefonů Huawei a Honor - nejsnadnější instalace! (fonetech.cz)
αλλα απο χθες αρχισε να μου εμφανίσει οτι η εφαρμογη google maps δε μπορει να τρεξει σωστα αν δεν κανω Update το google play store..
Το οποιο αν το κανω, μετα δε τα τρέχει καμια εφαρμογή gms...
Την εχω ξαναπατήσει, κανοντας της update!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Απορώ πως ακόμα κάποιοι έχουν το κουράγιο να παλεύουν με τα google services σε αυτή τη συσκευή. Είναι εξαιρετική συσκευή αλλά δυστυχώς δεν είναι για όποιον θέλει οπωσδήποτε τα google services.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, koulouri said:

απο χθες αρχισε να μου εμφανίσει οτι η εφαρμογη google maps δε μπορει να τρεξει σωστα αν δεν κανω Update το google play store..
 

Χθες το έκανε και σε εμένα και δυστυχώς έκανα update , σήμερα το γύρισα σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και δοκίμασα με το gspace , καλή λύση αλλά σα το googlefier δεν είναι , ανοιξε το gspace , άνοιξε την εφαρμογή κτλ κτλ ... σκέφτομαι να το δώσω και να πάω σε κάτι άλλο ... αλλά με ασύρματη φόρτιση εαν γίνεται ... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, terry39 said:

Χθες το έκανε και σε εμένα και δυστυχώς έκανα update , σήμερα το γύρισα σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και δοκίμασα με το gspace , καλή λύση αλλά σα το googlefier δεν είναι , ανοιξε το gspace , άνοιξε την εφαρμογή κτλ κτλ ... σκέφτομαι να το δώσω και να πάω σε κάτι άλλο ... αλλά με ασύρματη φόρτιση εαν γίνεται ... 

Μετα την αναβάθμιση του play store δε σου ανοιγε καμία gms εφαρμογη να φανταστω ε;;
Γιατι ετσι την ειχα πατησει εγω πριν λιγους μηνες!
Αν δεν ειχα χρησιμοποιήσει ΠΟΤΕ gms apps ισως δεν ειχα προβλημα,
αλλα οταν εχεις πληρωμενο google drive, pinned places στο maps κλπ κλπ
χρησιμοποιείς google sheets πως να φύγεις απο αυτό;;
Σκεφτομαι να το παλεψω με googlefier όσο τραβήξει γιατι δεν αξιζει να πουλησω τετοια συσκευη για 350€ 
και να δωσω αλλα 600€ για να παρω μια ισαξια που έχει gms

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, koulouri said:


Σκεφτομαι να το παλεψω με googlefier όσο τραβήξει γιατι δεν αξιζει να πουλησω τετοια συσκευη για 350€ 

Το gspace με τι διαφημίσεις του και τις ιδιοτροπίες του δε μ άρεσει, μπορούμε να το στήσουμε ξανά με googlifier; 

Edit: Μόλις έβλεπα το video για downgrade, θέλει λίγο χρόνο αλλά με το gspace δεν τη παλεύω 😛 

Edit2 : Προσπάθησα να το κάνω downgrade αλλά το hisuite δεν εγκαθιστούσε το αντίστοιχο app του στη συσκευή ... έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και κατέβασα τις εφαρμογές μου απο apkpure, υπαρχει καποιος browser σα τον chrome που μπορω να βάλω κωδικούς , ιστορικό κτλ και να τα δεχτεί; 

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2022 at 2:40 ΜΜ, koulouri said:

πρέπει να κατεβάσεις παλιό hisuite.. αν βρω το λινκ θα σου στο στείλω αλλιώς θα σου το ανεβάσω αργότερα εγώ στο drive

Το έχω βρει , να ' σαι καλά 

Όταν βρω χρόνο θα κατεβώ στην 11 και μετά στη 10 με τις απαραίτητες διαδικασίες , όσο και να λέμε μακριά από google , ο συγχρονισμός επαφων / δεδομένων περιήγησης / εφαρμογών κτλ είναι λυσιμο χεριών...

Επειδή ρώτησα περι ασύρματης φόρτισης στα προηγούμενα post ,ηρθε το αμάξι και δούλεψε κατευθείαν , δε δοκίμασα ακόμα το android auto (με usb) αν και απ οσα έχω διαβάσει υπάρχει ενα θεματάκι με τα huawei 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό δε χρειάζεται Google services πάει σφαίρα τα πάντα.Χρησιμοποιω ότι εφαρμογή είχα και στο p20 pro εκτός από μια το SHAZAM.μονο για αυτό δεν έχω βρει λύση αλλά σιγά το πρόβλημα που θα με αναγκάσει να βάλω gservices.Τωρα για τον φίλο που έχει στρωμένα τα πάντα πάνω στην google είναι θέμα.

Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2022 at 2:29 ΜΜ, miselakos said:

Παιδιά το κινητό δε χρειάζεται Google services πάει σφαίρα τα πάντα.Χρησιμοποιω ότι εφαρμογή είχα και στο p20 pro εκτός από μια το SHAZAM.μονο για αυτό δεν έχω βρει λύση αλλά σιγά το πρόβλημα που θα με αναγκάσει να βάλω gservices.Τωρα για τον φίλο που έχει στρωμένα τα πάντα πάνω στην google είναι θέμα.

Το Shazam λειτουργεί κανονικά σε εμένα, χωρίς Google services και gspace. Κατέβασε το από το Shazam.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα ομάδα!!! Κάτοχος κ γω του p40 pro. Από p30 pro κ όλα είναι κομπλέ από θέμα gms. Αλλά γενικά έχω δει ότι αδειάζει ψιλό γρήγορα η μπαταρία του σε σχέση με το p30 Pro. 

Επίσης έχετε καμία θήκη καλή να μου προτείνετε; 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, stef587 said:

Επίσης έχετε καμία θήκη καλή να μου προτείνετε; 

Προσωπικά έχω βολευτεί με σιλικόνης, δε γλιστράει πολύ στα γραφεία και σε παρόμοιες επιφάνειες. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...