Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, fasteagle said:

Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε με υγεία. 

έχεις καμιά εργασιακή σχέση με ένοπλες δυνάμεις; εαν ναι τότε τζάμπα παιδεύεσαι.... 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, terry39 said:

έχεις καμιά εργασιακή σχέση με ένοπλες δυνάμεις; εαν ναι τότε τζάμπα παιδεύεσαι.... 

Όχι καμία, απλώς είναι πολύ βολικό να τα έχεις όλα στο κινητό και να μην χρειάζεται να δείχνεις και την ταυτότητα κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fasteagle said:

Όχι καμία, απλώς είναι πολύ βολικό να τα έχεις όλα στο κινητό και να μην χρειάζεται να δείχνεις και την ταυτότητα κάθε φορά.

Και μέσω του ebanking σου και μέσω του taxisnet το ίδιο αποτέλεσμα; 

μπορεί να μην έχουν φωτογραφία σου ωστε να(μην) θεωρείται ολοκληρωμένη ψηφιακή ταυτότητα 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 ώρες πριν, fasteagle said:

.Αυτό γίνεται μόνο σε μένα ή επειδή δεν έχουμε gms; Η εφαρμογή είναι κατεβασμένη από Aptoide

Κάτι εκεί πρέπει να φταίει. Έχεις κατεβάσει την τελευταία αναβάθμιση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, athanaso77 said:

Κάτι εκεί πρέπει να φταίει. Έχεις κατεβάσει την τελευταία αναβάθμιση;

Καλημέρα. Ναι την έχω κατεβάσει και δοκιμάζω και με τους 2 τρόπους (και με taxis και με ebanking) αλλά πάλι τίποτα. Γι αυτό ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος, χωρίς να έχει περασμένα gms το δουλεύει κανονικά ή αν έχει όντως πρόβλημα.

Ευχαριστώ πολύ και πάλι παιδιά

Link to comment
Share on other sites

και εγώ παιδεύτηκα να την περάσω , αν και προσπαθούσα την πρώτη μέρα, μετά από καμιά 15 προσπάθειες την κατέβασε

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε με υγεία. Προσπάθησε κανείς να βάλει πιστοποιητικό ταυτοπροσωπίας στο "Covid free gr Wallet";
Γίνεται όλη η διαδικασία ταυτοποίησης μέσω taxisnet και μέσω τραπέζης κανονικά (με όλα τα μηνύματα από τράπεζα για άδεια και το sms από gov.gr όπως πρέπει να γίνει), αλλά στο τελευταίο βήμα όταν πάει και ανοίγει την εφαρμογή, για να εμφανιστεί πλέον και η ταυτότητα με την φωτογραφία, μένει στα πιστοποιητικά εμβολιασμού. 
Αυτό γίνεται μόνο σε μένα ή επειδή δεν έχουμε gms; Η εφαρμογή είναι κατεβασμένη από Aptoide
Ευχαριστώ
Υπάρχει περίπτωση να έχεις αλλάξει την ταυτότητα σου και να μην την έχεις δώσει στην τράπεζα που έχεις λογαριασμό για να την περάσουν στο σύστημα τους;

Γνωστός μου δεν είχε κάνει ενημέρωση την καινούρια ταυτότητα του στην τράπεζα, και δεν μπορούσε να προσθέσει την ταυτότητα του ούτε με τους κωδικούς taxis ούτε με αυτούς του e-banking.

Όταν πήγε την ταυτότητα του στην τράπεζα και έγινε η ενημέρωση στο σύστημα τους, κατάφερε να προσθέσει την ταυτότητα στην εφαρμογή.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, tsiftsism said:

Υπάρχει περίπτωση να έχεις αλλάξει την ταυτότητα σου και να μην την έχεις δώσει στην τράπεζα που έχεις λογαριασμό για να την περάσουν στο σύστημα τους;

Γνωστός μου δεν είχε κάνει ενημέρωση την καινούρια ταυτότητα του στην τράπεζα, και δεν μπορούσε να προσθέσει την ταυτότητα του ούτε με τους κωδικούς taxis ούτε με αυτούς του e-banking.

Όταν πήγε την ταυτότητα του στην τράπεζα και έγινε η ενημέρωση στο σύστημα τους, κατάφερε να προσθέσει την ταυτότητα στην εφαρμογή.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro
 

Ευχαριστώ για την απάντηση, μόλις τη διάβασα άνοιξα το ebanking και επιβεβαίωσα ότι έχει την καινούρια μου ταυτότητα, στο πεδίο "στοιχεία ταυτοποίησης". Οπότε φταίει μάλλον ότι δεν έχουμε gms και η εφαρμογή δεν υπάρχει στο app gallery και είναι κατεβασμένη από τρίτο (aptoide)

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, fasteagle said:

Ευχαριστώ για την απάντηση, μόλις τη διάβασα άνοιξα το ebanking και επιβεβαίωσα ότι έχει την καινούρια μου ταυτότητα, στο πεδίο "στοιχεία ταυτοποίησης". Οπότε φταίει μάλλον ότι δεν έχουμε gms και η εφαρμογή δεν υπάρχει στο app gallery και είναι κατεβασμένη από τρίτο (aptoide)

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας

Εγώ σε P40 lite έχω ενεργοποιήσει την ταυτοπροσωπία και δουλεύει. Προσπαθησα 3-4 φορές για να τα καταφέρω αλλά ΟΚ έγινε η δουλειά. Οι αποτυχημένες προσπαθειες οφείλονταν στην πλατφόρμα, λόγω του ότι ήταν η 1η ημέρα λειτουργίας της δυνατότητας αυτής και είχαν βγάλει και σχετική ανακοίνωση για πρόβλημα λόγω φόρτου.  

Την εφαρμογή την κατέβασα από το apkpure. 

Οι κωδικοί taxis ή ebanking χρειάζονται τόσο για τη δική μας ταυτοποίηση όσο και για την επιβεβαίωση του αριθμού τηλεφώνου μας. 

Τα στοιχεία της ταυτότητας δεν λαμβάνονται από την τράπεζα ή το taxis αλλά, μέσω της πύλης gov, από το Μητρώο Ταυτοτήτων της αστυνομίας. 

Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή από το apk pure και θα σου λειτουργήσει κανονικά με την ταυτότητα.

Link to comment
Share on other sites

On 25/12/2021 at 3:18 ΜΜ, emperor4her said:

  

 

 

Χαιρετω την παρεα και χρονια πολλα.

βρηκα λιγο χρονο χτες απογευμα, και εφτιαξα τα gps

Πρωτα κανουμε downgrade με αυτο τον τροπο και περναμε GpS

 

επειτα ακολουθουμε τα εξης βηματα: 

tip 1: ΣΤΟ firmfinder.ml ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η .134, ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΗΝ 131.

tip 2: ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ firmware ΣΤΟ DOWNGRADE. 

tip 3: ΣΕ 2 ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ, ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ EMUI 11 ΞΑΝΑ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ THIS DEVICE IS NOT CERTIFIED. ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΑΦΗΣΑΜΕ ΣΤΟ EMUI 10 ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΡΟΛΟΙ. ΣΕ 2 ΑΛΛΟΥΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ.

Καλα χριστουγεννα και παλι με υγεια. 

 

Φιλε μου καλημερα,
επειδη εκανες την διαδικασια σε πολλα κινητα, 
εχω πρόβλημα, δεν λειτουργει η ταχυφόρτιση, το ΟΤG και η συνδεση με τον υπολογιστη!
Αναβάθμισα απο την .131 στην .176, παντα στην εκδοση 10
αλλα δεν βρηκα λυση.
Αντιμετώπισες και έλυσες κάποιο παρόμοιο πρόβλημα;;

Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2022 at 11:56 ΠΜ, fasteagle said:

Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε με υγεία. Προσπάθησε κανείς να βάλει πιστοποιητικό ταυτοπροσωπίας στο "Covid free gr Wallet";

Γίνεται όλη η διαδικασία ταυτοποίησης μέσω taxisnet και μέσω τραπέζης κανονικά (με όλα τα μηνύματα από τράπεζα για άδεια και το sms από gov.gr όπως πρέπει να γίνει), αλλά στο τελευταίο βήμα όταν πάει και ανοίγει την εφαρμογή, για να εμφανιστεί πλέον και η ταυτότητα με την φωτογραφία, μένει στα πιστοποιητικά εμβολιασμού. 

Αυτό γίνεται μόνο σε μένα ή επειδή δεν έχουμε gms; Η εφαρμογή είναι κατεβασμένη από Aptoide

Ευχαριστώ

Εγώ έχω βάλει εδώ και 1,5 χρόνο περίπου με τον όποιο τρόπο τα gms και η συγκεκριμένη εφαρμογή δουλεύει μια χαρά.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους! 

Υπάρχει κάποιος κάτοχος του κινητού που έχει περάσει το Gspace και λαμβάνει ειδοποιήσεις για τα μηνύματα στην εφαρμογή Whatsapp;;; 

Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2022 at 11:56 ΠΜ, fasteagle said:

Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε με υγεία. Προσπάθησε κανείς να βάλει πιστοποιητικό ταυτοπροσωπίας στο "Covid free gr Wallet";

Γίνεται όλη η διαδικασία ταυτοποίησης μέσω taxisnet και μέσω τραπέζης κανονικά (με όλα τα μηνύματα από τράπεζα για άδεια και το sms από gov.gr όπως πρέπει να γίνει), αλλά στο τελευταίο βήμα όταν πάει και ανοίγει την εφαρμογή, για να εμφανιστεί πλέον και η ταυτότητα με την φωτογραφία, μένει στα πιστοποιητικά εμβολιασμού. 

Αυτό γίνεται μόνο σε μένα ή επειδή δεν έχουμε gms; Η εφαρμογή είναι κατεβασμένη από Aptoide

Ευχαριστώ

Καλησπέρα παιδιά και σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για τις απαντήσεις σας.

Τελικά το θέμα λύθηκε και αυτό που έφταιγε ήταν ο προεπιλεγμενος browser (είχα τον firefox) που άνοιγε από την ίδια την εφαρμογή (covid free gr wallet) κατά τη διαδικασία ταυτοποίησης. Μόλις έβαλα προεπιλεγμένο internet browser τον chrome και επανέλαβα τη διαδικασία το πρόβλημα λύθηκε. Από ότι φαίνεται, η "εντολή επιστροφής" που δίνει ο browser μετά την τοποθέτηση κωδικού από το απεσταλμένο sms στην εφαρμογή για εμφάνιση της ταυτότητας δε λειτουργεί με τον firefox ούτε και με τον browser της μαμάς Huawei.

Το γράφω εδώ μη τυχόν και έχει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα.

Σας ευχαριστώ και πάλι όλους για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2022 at 7:08 ΠΜ, koulouri said:

Φιλε μου καλημερα,
επειδη εκανες την διαδικασια σε πολλα κινητα, 
εχω πρόβλημα, δεν λειτουργει η ταχυφόρτιση, το ΟΤG και η συνδεση με τον υπολογιστη!
Αναβάθμισα απο την .131 στην .176, παντα στην εκδοση 10
αλλα δεν βρηκα λυση.
Αντιμετώπισες και έλυσες κάποιο παρόμοιο πρόβλημα;;

κανε τις αναβαθμισεις ΟΤΑ μεχρι την 202 και θα δουλευουν ολα ρολοι. Μην κανεις την τελευταια την 208 γιατι θα αρχισουν παλι τα προβληματα με playProtect

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2022 at 7:57 ΜΜ, emperor4her said:

κανε τις αναβαθμισεις ΟΤΑ μεχρι την 202 και θα δουλευουν ολα ρολοι. Μην κανεις την τελευταια την 208 γιατι θα αρχισουν παλι τα προβληματα με playProtect

Ευχαριστω πολυ!!
Ειμαι ηδη στην .202 
δεν πηγα στην .208
και όλα δουλευουν καλα προς το παρον!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι έτσι για την εμπειρία να δοκιμάσω ή αυτό η το σκέτο p40, και θα ήθελα να βγάλω ένα συμπέρασμα σχετικά με το αν είμαι λειτουργικό πλήρως ως προς εφαρμογές όπως οι παρακάτω, χωρίς να υπάρχει θέμα με ειδοποιήσεις, διαφημίσεις, κολλήματα και χωρίς να χρειάζεται μεγάλη ταλαιπωρία κάθε φορά που έρχεται ένα update για το κινητό.

 

Viber, YouTube, Facebook, Instagram, Gmail, messenger, Google χάρτες, AliExpress, my cu, nbg

 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι έτσι για την εμπειρία να δοκιμάσω ή αυτό η το σκέτο p40, και θα ήθελα να βγάλω ένα συμπέρασμα σχετικά με το αν είμαι λειτουργικό πλήρως ως προς εφαρμογές όπως οι παρακάτω, χωρίς να υπάρχει θέμα με ειδοποιήσεις, διαφημίσεις, κολλήματα και χωρίς να χρειάζεται μεγάλη ταλαιπωρία κάθε φορά που έρχεται ένα update για το κινητό.
 

Viber, YouTube, Facebook, Instagram, Gmail, messenger, Google χάρτες, AliExpress, my cu, nbg

 

Προχώρα άφοβα, κι εγώ αυτό το κόλλημα είχα μέχρι που πήρα για δοκιμή ένα P40 lite, μια εβδομάδα αργότερα πήρα το P40 και τώρα σκέφτομαι μόλις βγει το P50 να το πάρω κι αυτό.
Άλλη εμπειρία χρήσης η Huawei και φυσικά μακριά από τα GMS.
Με τις εφαρμογές δεν θα έχεις κανένα θέμα, όλα λειτουργούν κανονικότατα.

Στάλθηκε από το Huawei P40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου πω πως χωρις τα GMS 
δε παλευεται η συσκευη....
 
δε σκεφτηκα ουτε λεπτο να πουλησω το P40 pro γιατι πολυ απλα το κινητο πυροβολαει..
αλλα πρεπει με downgrade Κλπ να περασεις τα GMS, 1 ωρα δουλεια!
Και το μονο που μου λειπει ειναι το NFS.
Βεβαια εγω χρησιμοποιω για την δουλεια και την καθημερινότητα αρκετες εφαρμογες της σουιτας της google...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

κατοχος και εγω πλεον ενος p40 pro. το κινητο ειναι οτι καλυτερο.. και η έλλειψη gms δεν με απασχολεί καθόλου. αψογο κινητο σε ολα του. 

 

εχει ερθει σε κανεναν το emui 12???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.
 
κατοχος και εγω πλεον ενος p40 pro. το κινητο ειναι οτι καλυτερο.. και η έλλειψη gms δεν με απασχολεί καθόλου. αψογο κινητο σε ολα του. 
 
εχει ερθει σε κανεναν το emui 12???
Από χθες σχεδόν σε όλους στην κατηγορία 40, αν δεν σου ήρθε ακόμη ψάξε το μέσω My Huawei, οι περισσότεροι έτσι το κάναμε....
My Huawei/υπηρεσίες/πάνω δεξιά στις τελείες/γρήγορες υπηρεσίες/ενημέρωση.

Στάλθηκε από το Huawei P40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Από χθες σχεδόν σε όλους στην κατηγορία 40, αν δεν σου ήρθε ακόμη ψάξε το μέσω My Huawei, οι περισσότεροι έτσι το κάναμε....
My Huawei/υπηρεσίες/πάνω δεξιά στις τελείες/γρήγορες υπηρεσίες/ενημέρωση.

Στάλθηκε από το Huawei P40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ είμαι ακόμη στην 230 πιστεύω κάποια στιγμή να μου έρθει και σε εμένα!

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμη στην 230 πιστεύω κάποια στιγμή να μου έρθει και σε εμένα!

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν εννοώ έκδοση λειτουργικού, εννοώ στην κατηγορία 40 των τηλεφώνων... P40 και P40 Pro... Κάνε ψάξιμο με τον τρόπο που σου υπέδειξα, λογικά θα σου την βρει, έχεις να δεις πολλά όμορφα πράγματα που άλλαξαν.

Στάλθηκε από το Huawei P40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...