Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι έτσι δεν μπορώ να δικαιολογήσω γιατί δεν έγινε η συναλλαγή. Θα φανεί τις επόμενες ημέρες όμως. Θα ξανά προσπαθήσω. Όσοι επιλέξουν ανέπαφες ας προσθέσουν το σχόλιο τους να έχουμε εικόνα. 

Link to comment
Share on other sites

απο σημερα το πρωι δεν μπορω να μπω Playstore και μου βγαζει μηνυμα οτι η συσκευη δεν ειναι Playprotect specified. εχει αντιμετωπισει κανεις παρομιο προβλημα? ειχα περασει playservices με googlefier πριν κανα χρονο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου έτυχε εμένα μια ωραία πρωία. Κάποια πράγματα εξακολουθούσαν να δουλεύουν, αλλά το play store δε ξαναλειτούργησε ποτέ!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Pharmex said:

Ναι, μου έτυχε εμένα μια ωραία πρωία. Κάποια πράγματα εξακολουθούσαν να δουλεύουν, αλλά το play store δε ξαναλειτούργησε ποτέ!

Οχι εμενα ειναι γενικο, maps, gmail, photos, chrome τιποτα.. μονο το youtube music δουλευει!

βρηκα αυτο στο XDA.. δεν ξερω κατα ποσο δουλευει και δεν εχω και πολυ χρονο για να το δοκιμασω σημερα.. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΉΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΆ...... 

Ξαφνικά σήμερα το απόγευμα και ενώ όλα δούλευαν κανονικά {gms} πλέον ΜΟΥ λέει ότι και το Chrome και το YouTube μου λένε ότι η συσκευή μου δεν είναι συμβατή... 

Τι πρέπει να κάνω? 

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, petraKOS07 said:

ΒΟΉΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΆ...... 

Ξαφνικά σήμερα το απόγευμα και ενώ όλα δούλευαν κανονικά {gms} πλέον ΜΟΥ λέει ότι και το Chrome και το YouTube μου λένε ότι η συσκευή μου δεν είναι συμβατή... 

Τι πρέπει να κάνω? 

2 μηνύματα από πάνω αυτό λέω.

Έβαλα το λινκ του xda. Αν έχεις χρόνο δοκίμασε το. Εγώ μάλλον μετά τα Χριστούγεννα θα το δοκιμάσω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 21/12/2021 at 9:48 ΜΜ, foris said:

Αν είναι έτσι δεν μπορώ να δικαιολογήσω γιατί δεν έγινε η συναλλαγή. Θα φανεί τις επόμενες ημέρες όμως. Θα ξανά προσπαθήσω. Όσοι επιλέξουν ανέπαφες ας προσθέσουν το σχόλιο τους να έχουμε εικόνα. 

Ανέπαφη με winbank pay στο Σκλαβενίτη. Η συναλλαγή ολοκληρώθηκε σε λίγα δευτερόλεπτα. Βέβαια με τηλέφωνο P40 lite, αν και δεν νομίζω αυτό να παίζει κάποιο ρόλο. 

Οπότε τώρα έχουμε 3 τράπεζες για ανέπαφες (αυτές τουλάχιστον έχω δοκιμάσει εγώ), Alpha Bank, Εθνική, Πειραιώς.

Link to comment
Share on other sites

Ανέπαφη με winbank pay στο Σκλαβενίτη. Η συναλλαγή ολοκληρώθηκε σε λίγα δευτερόλεπτα. Βέβαια με τηλέφωνο P40 lite, αν και δεν νομίζω αυτό να παίζει κάποιο ρόλο. 
Οπότε τώρα έχουμε 3 τράπεζες για ανέπαφες (αυτές τουλάχιστον έχω δοκιμάσει εγώ), Alpha Bank, Εθνική, Πειραιώς.
Ενεργοποιημένα δεδομένα;

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, foris said:

Ενεργοποιημένα δεδομένα;

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι, ενεργοποιημένα. Πάντα εκτός σπιτιού τα έχω ενεργοποιημένα.

Θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή όμως, χωρίς δεδομένα, σύμφωνα με τις οδηγίες της τράπεζας

https://www.piraeusbank.gr/el/Idiwtes/Trapezikes-Ypiresies/Kathimerines-Synallages/winbank-pay-anepafi-pliromi-me-kinito

Και τα όσα αναφέρονται στις συνήθεις ερωτήσεις αριθμ.5.

Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

στο δικό μου κινητό οταν πάω να ενεργοποιήσω το winbabk pay μου βγάζει το μήνυμα internal error. το εχω με google services με googlefier. 

Ούτε της alphabank παίζουν οι ανέπαφες, δεν μπορώ να τις ενεργοποιήσω. 

 

 

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη απόπειρα με ενεργοποιημένα τα δεδομένα και πάλι τίποτα. Πρόσθεσα κάρτα στο winbank pay την χρεωστική μου.
Παίζει να έχει θέμα με την θήκη; f3a667ea61bc5eb1b380cd7101e5ebc5.jpg

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι ο αδαής, μέλλον είχα καιρό να κάνω την διαδικασία και ξέχασα. Μην ρωτάτε τι έκανα λάθος. Είναι για γέλια. Κανονικά πλήρωσα ανέπαφη. Είμαστε σούπερ και με την εφαρμογή της Πειραιώς. Καλά Χριστούγεννα με υγεία για όλο τον κόσμο.

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν λες τι έκανες λάθος ώστε να γνωρίζει ο κόσμος σε περίπτωση που του τύχει κάτι ανάλογο; 

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από τη μέρα που έκανε την εμφάνιση της η εφαρμογή της Πειραιώς, πληρώνω ανελλιπώς με ανέπαφες, δουλεύω δύο κάρτες, μια χρεωστική και μια πιστωτική.
Κανένα πρόβλημα, και ότι συναλλαγές έχω κάνει δουλεύουν απροβλημάτιστα.

Στάλθηκε από το RMX2170 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όντως πρέπει να αναφέρω. Είχα ξεχάσει τη διαδικασία και πίστευα ότι έπρεπε να ενεργοποιηθεί μόνο το nfc, και μετά πήγαινα στο pos και το pos γελούσε. Και όχι μόνο. Μετά διαπίστωσα ότι έπρεπε να πάω στην εφαρμογή της Τράπεζας να πατήσω το ανάλογο εικονίδιο και να μπω από κει με δακτυλικό αποτύπωμα. Όλα οκ. Με την εφαρμογή της eurobank ισχύουν τα ίδια; Γιατί δεν έβγαλα άκρη παρόλο που έχω MasterCard.

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόλις διάβασα ότι δεν υποστηρίζει για την εφαρμογή από appgallery

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  

On 22/12/2021 at 2:19 ΜΜ, emperor4her said:

απο σημερα το πρωι δεν μπορω να μπω Playstore και μου βγαζει μηνυμα οτι η συσκευη δεν ειναι Playprotect specified. εχει αντιμετωπισει κανεις παρομιο προβλημα? ειχα περασει playservices με googlefier πριν κανα χρονο..

 

On 22/12/2021 at 2:58 ΜΜ, Pharmex said:

Ναι, μου έτυχε εμένα μια ωραία πρωία. Κάποια πράγματα εξακολουθούσαν να δουλεύουν, αλλά το play store δε ξαναλειτούργησε ποτέ!

 

On 22/12/2021 at 7:52 ΜΜ, petraKOS07 said:

ΒΟΉΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΆ...... 

Ξαφνικά σήμερα το απόγευμα και ενώ όλα δούλευαν κανονικά {gms} πλέον ΜΟΥ λέει ότι και το Chrome και το YouTube μου λένε ότι η συσκευή μου δεν είναι συμβατή... 

Τι πρέπει να κάνω? 

Χαιρετω την παρεα και χρονια πολλα.

βρηκα λιγο χρονο χτες απογευμα, και εφτιαξα τα gps

Πρωτα κανουμε downgrade με αυτο τον τροπο και περναμε GpS

 

επειτα ακολουθουμε τα εξης βηματα: 

tip 1: ΣΤΟ firmfinder.ml ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η .134, ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΗΝ 131.

tip 2: ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ firmware ΣΤΟ DOWNGRADE. 

tip 3: ΣΕ 2 ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ, ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ EMUI 11 ΞΑΝΑ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ THIS DEVICE IS NOT CERTIFIED. ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΑΦΗΣΑΜΕ ΣΤΟ EMUI 10 ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΡΟΛΟΙ. ΣΕ 2 ΑΛΛΟΥΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ.

Καλα χριστουγεννα και παλι με υγεια. 

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, msakis01 said:




Καλησπέρα και χρόνια πολλά, δηλαδή αν το κινητό παραμείνει στο emui 10 με GSM δεν θα εμφανίσει το πρόβλημα DEVICE IS NOT Certified?

Κοιτα και εγω πειραματα κανω, δεν υπαρχουν οδηγειες καπου... 1 μερα τωρα δεν μου εχει βγαλει καποιο μηνυμα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα και εγω πειραματα κανω, δεν υπαρχουν οδηγειες καπου... 1 μερα τωρα δεν μου εχει βγαλει καποιο μηνυμα..
Πριν καμιά εβδομάδα γύρισα σε 10 να περάσω τo GSM και και μετά πήγα σε 11.Επισης αυτό που παρατήρησα στην 10 καθώς γύρισα δεν μου έβλεπε καθόλου το κινητό μετά στο υπολογιστή, δηλαδή σαν να μην υπήρχαν οι drives στον υπολογιστή ένα πράμα. Μετά στην 11 μου το έβλεπε κανονικά το κινητό στον υπολογιστή.
Εσένα τώρα στο βλέπει κανονικά στον υπολογιστή?

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σωστα ναι μου το εκανε και εμενα, αλλα το εχω αφησει ετσι προς το παρον γιατι ουτως η αλλως δεν το χρησιμοποιουσα ποτε με usb. εει να κανε με το cust εκει που κανεις downgrade. γιατυτο γινεται αυτο. 

Εδω λεει οδηγειες, τσεκαρε 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σωστα ναι μου το εκανε και εμενα, αλλα το εχω αφησει ετσι προς το παρον γιατι ουτως η αλλως δεν το χρησιμοποιουσα ποτε με usb. εει να κανε με το cust εκει που κανεις downgrade. γιατυτο γινεται αυτο. 
Εδω λεει οδηγειες, τσεκαρε 
Κατάλαβα, επίσης στο σύνδεσμο που μου έστειλες διάβασα τυχαία αυτό που ανέβασα στην φωτογραφία, οπότε μεγάλη προσοχή με την αναβάθμιση! 48143a8cb038cb5ee19069598661bf20.jpg

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, msakis01 said:

Κατάλαβα, επίσης στο σύνδεσμο που μου έστειλες διάβασα τυχαία αυτό που ανέβασα στην φωτογραφία, οπότε μεγάλη προσοχή με την αναβάθμιση! 48143a8cb038cb5ee19069598661bf20.jpg

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

δεν μου εχει φτασει ποτε με ΟΤΑ μεχρι εκει οποτε οκ προς το παρον! 

Κοιτα, να σου πω την αληθεια θα κατσω καποια στιγμη να κανω αναβαθμιση, σιγα σιγα να δω μεχρι που θα ειναι οκ. το στησιμο των εφαρμογων απ την αρχη βαριεμαι ξανα και ξανα... 

εχω την εντυπωση οτι μεχρι πριν harmony ειναι 100% οκ. αρα, υποθετω μεχρι 168 πρεπει να ειναι οκ 

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κατοχος p40 pro με googlefier που του εβγαλε το γνωστο μνμ 
αναγκαστηκα και αγορασα gpsace αλλα κανει restart την συσκευη μου!!
Αγορασα κιολας συνδρομη για να μην εχω τις διαφημισεις.............
ηθελα να μαθω αν και τα καινουρια tablet της huawei εχουν αποκλεισμο απο google apps
Γνωριζετε κατι σχετικο;;;
καλη χρονια παιδες

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
19 minutes ago, koulouri said:

ηθελα να μαθω αν και τα καινουρια tablet της huawei εχουν αποκλεισμο απο google apps
Γνωριζετε κατι σχετικο;;;

Όλα τα προϊόντα της Huawei είναι αποκλεισμένα από google services.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε με υγεία. Προσπάθησε κανείς να βάλει πιστοποιητικό ταυτοπροσωπίας στο "Covid free gr Wallet";

Γίνεται όλη η διαδικασία ταυτοποίησης μέσω taxisnet και μέσω τραπέζης κανονικά (με όλα τα μηνύματα από τράπεζα για άδεια και το sms από gov.gr όπως πρέπει να γίνει), αλλά στο τελευταίο βήμα όταν πάει και ανοίγει την εφαρμογή, για να εμφανιστεί πλέον και η ταυτότητα με την φωτογραφία, μένει στα πιστοποιητικά εμβολιασμού. 

Αυτό γίνεται μόνο σε μένα ή επειδή δεν έχουμε gms; Η εφαρμογή είναι κατεβασμένη από Aptoide

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...