Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 29/11/2021 at 3:18 ΜΜ, terry39 said:

Έχει κάποιος Vodafone; 

Άλλαξα sim /πάροχο και πήγα σε Vodafone, έχασα την επιλογή 5G από τη "κουρτίνα" και εντός κέντρου Θεσσαλονίκης είχα μόνο 4G+, έχω επιλέξει αυτόματο 5g.4g.3g κτλ 

Χρειάζεται ν κάνω κάτι άλλο; 

Πρέπει η Vodafone να πιστοποιήσει την συσκευή σου ως 5G. Κάνε μια ερώτηση στην εξυπηρέτηση της Vodafone αν έχουν σκοπό να το κάνουν.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, pantelos said:

Πρέπει η Vodafone να πιστοποιήσει την συσκευή σου ως 5G. Κάνε μια ερώτηση στην εξυπηρέτηση της Vodafone αν έχουν σκοπό να το κάνουν.

Την δική μου συσκευή ως αριθμό ή ως μοντέλο; όλα τα P 40 pro; 

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο p40 5G εδώ στη Δράμα δεν έχω δει, μόνο 4G+, όμως οι ταχύτητες που το μετράω φτάνουν πάνω από 500 mbps σε κάποιες των περιπτώσεων. Οπότε δεν καίγομαι να μου δείχνει 5G.

Στάλθηκε από το RMX2170 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι σε σκεψη για αγορα p40 pro μεταχειρησμενο και θελω καποιες πληροφοριες αν ξερετε.

1.Το app gallery  πλεον εχει ολες τις εφαρμογες τραπεζων ελλαδος και μπορω να εχω και ειδοποιησεις και ανεπαφες συναλλαγες χωρις curve?

2.Το 5g δουλευει με Vodafone?

3.Χωρις να χρησιμοποιησω καποιο εξωτερικο μαρκετ εφαρμογων και χωρις apk οι τραπεζες λειτουργουν αψογα σε ολα?

4.Υπαρχει καποιο Smartwatch Huawei που να μπορω να κανω ανεπαφες συναλλαγες και απο εκει?

Ειναι πολυ βασικο οι τραπεζες για εμενα οποτε με ενδιαφερει πολυ και προερχομενος απο Iphone με AppleWatch ειναι η μονη δυσκολια που δεν θελω να αντιμετωπισω.

Ευχαριστω

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2021 at 12:27 ΜΜ, sdoulis said:

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι σε σκεψη για αγορα p40 pro μεταχειρησμενο και θελω καποιες πληροφοριες αν ξερετε.

1.Το app gallery  πλεον εχει ολες τις εφαρμογες τραπεζων ελλαδος και μπορω να εχω και ειδοποιησεις και ανεπαφες συναλλαγες χωρις curve?

2.Το 5g δουλευει με Vodafone?

3.Χωρις να χρησιμοποιησω καποιο εξωτερικο μαρκετ εφαρμογων και χωρις apk οι τραπεζες λειτουργουν αψογα σε ολα?

4.Υπαρχει καποιο Smartwatch Huawei που να μπορω να κανω ανεπαφες συναλλαγες και απο εκει?

Ειναι πολυ βασικο οι τραπεζες για εμενα οποτε με ενδιαφερει πολυ και προερχομενος απο Iphone με AppleWatch ειναι η μονη δυσκολια που δεν θελω να αντιμετωπισω.

Ευχαριστω

 

τα περισσοτερα  δουλευουν με πατεντες..

εγω φυσικα δεν το αλλαζω προς το παρον.. ομως σε βλεπω να συχτιριζεις.. κοιτα για κατι αλλο! 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εχώ τα gms εγκατεστημένα με googlefier και άλλαξα password στο λογαριασμό gmail μου έχω στο κινητό.
Υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω τον καινούριο στο κινητό, γιατί μου ζητάει πιστοποίηση και μόλις τον βάλω κλείνει η εφαρμογή και μου ζητάει να τον βάλω ξανά.
Δεν θέλω να κάνω downgrade επαναφορά και ξανά από την αρχή τα gms.
Ευχαριστώ.

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, dimkrom said:

Καλησπέρα παιδιά, εχώ τα gms εγκατεστημένα με googlefier και άλλαξα password στο λογαριασμό gmail μου έχω στο κινητό.
Υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω τον καινούριο στο κινητό, γιατί μου ζητάει πιστοποίηση και μόλις τον βάλω κλείνει η εφαρμογή και μου ζητάει να τον βάλω ξανά.
Δεν θέλω να κάνω downgrade επαναφορά και ξανά από την αρχή τα gms.
Ευχαριστώ.

τελικά με τον τρόπο στο παρακάτω βίντεο δούλεψε. 

https://m.youtube.com/watch?v=wctem5rtTig

 

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το p40 pro και το matepad 11. Αλλά έχω κάποια θεματα και στα δυο. Για να βάλω Google services, Google play κτλ ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος; gspace;;  Googlefier ;; Έβαλα το gspace αλλά έχω θέματα. Στο Gmail δεν μου έρχονται ειδοποιησεις, το among us και καποια αλλά παιχνίδια δεν μου παίζουν, ειδοποίηση ότι γίνεται είσοδος στο λαγαριασμο gmail για να επιβεβαιώσω δεν μου έρχεται όταν προσπάθησα να μπω με άλλη συσκευή, και γενικά έχω θεματακια. Επίσης μήπως μπορώ να κάνω downgrade και να περάσω με κάποιον τρόπο Google services κτλ; Μπορεί κάποιος να βοηθήσει παρακαλώ γιατί έχω απογοητευτεί λιγάκι. 

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, geornirv said:

Μόλις αγόρασα το p40 pro και το matepad 11. Αλλά έχω κάποια θεματα και στα δυο. Για να βάλω Google services, Google play κτλ ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος; gspace;;  Googlefier ;;

Επειδή είδα και το αντίστοιχο post σου στο thread του MatePad... επέτρεψε μου να εκφράσω την απορία μου για το πως πήρες όχι μία, αλλά δύο Huwaei συσκευές χωρίς Google Services, ενώ από τα λεγόμενά σου προφανώς τα χρειάζεσαι. Το θέμα είναι πως λύση απλή και να ξενοιάσεις... δεν υπάρχει. Και να το φτιάξεις τώρα, δε σημαίνει ότι αύριο θα δουλεύει σωστά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είδα και το αντίστοιχο post σου στο thread του MatePad... επέτρεψε μου να εκφράσω την απορία μου για το πως πήρες όχι μία, αλλά δύο Huwaei συσκευές χωρίς Google Services, ενώ από τα λεγόμενά σου προφανώς τα χρειάζεσαι. Το θέμα είναι πως λύση απλή και να ξενοιάσεις... δεν υπάρχει. Και να το φτιάξεις τώρα, δε σημαίνει ότι αύριο θα δουλεύει σωστά.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, όταν αποφασίζεις να πάρεις συσκευή χωρίς GMS δεν υπάρχει λόγος να θέλεις να τα περάσεις.
Εγώ πάντως την έχω καταβρεί χωρίς GMS.... Μόνο η Πειραιώς να ανεβάσει την εφαρμογή της και ούτε θέλω να ξαναδώ Google services.

Στάλθηκε από το Huawei P40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, athanaso77 said:

Επειδή είδα και το αντίστοιχο post σου στο thread του MatePad... επέτρεψε μου να εκφράσω την απορία μου για το πως πήρες όχι μία, αλλά δύο Huwaei συσκευές χωρίς Google Services, ενώ από τα λεγόμενά σου προφανώς τα χρειάζεσαι. Το θέμα είναι πως λύση απλή και να ξενοιάσεις... δεν υπάρχει. Και να το φτιάξεις τώρα, δε σημαίνει ότι αύριο θα δουλεύει σωστά.

Θα σου εξηγήσω. Το p40 pro το πήρα σε καλή τιμή ελαφρώς μεταχειρισμένο και το πήρα για τις κάμερες...και από ότι είχα δει στο youtube υπήρχε λύση για google. Απλά δεν έλεγε κανείς ότι δεν δουλευει σωστά αυτή η λύση. Και το matepad το πήρα για τον ίδιο λόγο.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
21 minutes ago, geornirv said:

Θα σου εξηγήσω. Το p40 pro το πήρα σε καλή τιμή ελαφρώς μεταχειρισμένο και το πήρα για τις κάμερες...και από ότι είχα δει στο youtube υπήρχε λύση για google. Απλά δεν έλεγε κανείς ότι δεν δουλευει σωστά αυτή η λύση. Και το matepad το πήρα για τον ίδιο λόγο.

Δε διαφωνώ με τη σκέψη σου, απλά αν διάβαζες πρώτα στα παρόντα θέματα, θα είχες καταλάβει ότι τελικά τα gms δεν μπαίνουν πια τόσο εύκολα και απροβλημάτιστα όπως τον πρώτο καιρό. Κατά τα άλλα, το δέχομαι ότι αυτές τις συσκευές τις βρίσκεις σε πολύ δελεαστικές τιμές πια, αλλά δυστυχώς αυτό έχει και το τίμημά του. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευκαιρία να μάθεις να το δουλεύεις χωρίς google, σωστά δεν πρόκειται να παίξουν οπότε μην παιδεύεσαι.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

από τζαμακια τι χρησιμοποιείτε, εχω βάλει το tmax αλλα αρχισε να ξεκολλάει στη γωνία και ηρθε η ώρα να το αλλάξω, έχετε να προτείνετε καποιο που να μην ειναι με uv glue ουτε με περιμετρική κόλλα, αλλα full glue και case friendly;

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

στο tmax παρατήρησα ότι το υγρο που έχει μέσα, οταν τοποθετείς το τζαμακι και χύνεται από τα πλαϊνά αρχίζει και λιώνει την κόλλα που ειναι περιμετρικά της οθόνης, και κρατάει την οθόνη κολλημένη στο σασί. Οταν το σκουπίζεις φαίνεται σαν να είναι μαύρη σιλικόνη που λιώνει. Για αυτο φοβάμαι μην χαλάσει την αδιαβροχοποίηση.

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Επειδή σε λίγες ώρες θα ξανά έχω το P40 Pro, πλέον υπάρχει τρόπος να περαστούν τα gms; Και αν ναι ποιος; Είτε εύκολος είτε δύσκολος. Όταν το είχα τον Απρίλιο τα είχα περάσει κανονικά με το κλασσικό τρόπο 2 downgrade και googlefier.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους winbank στο appgallery
Και δουλεύει άψογα και έχει ενεργοποιηθεί και η υπηρεσία winnbank pay, λογικά θα δουλεύει και η ανέπαφη.

Στάλθηκε από το Huawei P40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, duc said:

Και δουλεύει άψογα και έχει ενεργοποιηθεί και η υπηρεσία winnbank pay, λογικά θα δουλεύει και η ανέπαφη.

Στάλθηκε από το Huawei P40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλά τα λες...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να κάνω ανέπαφη αλλά δεν λειτούργησε σε μένα. Δεν είχα ενεργοποιημένο ίντερνετ αν και νομίζω ότι δεν χρειάζεται. Ενδεχομένως να μην έκανα κάτι άλλο σωστά. 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να κάνω ανέπαφη αλλά δεν λειτούργησε σε μένα. Δεν είχα ενεργοποιημένο ίντερνετ αν και νομίζω ότι δεν χρειάζεται. Ενδεχομένως να μην έκανα κάτι άλλο σωστά. 
Φυσικά και χρειάζεται ίντερνετ, ποτέ δεν έχω κάνει ανέπαφη έχοντας τα δεδομένα κλειστά, κατά δεύτερο πρέπει να έχεις ως προεπιλογή στην επιλογή NFC "Να επιλέγεται πάντα η προεπιλεγμένη εφαρμογή" και φυσικά η προεπιλεγμένη να είναι winbank pay.
Στο facebook έχουν αναφέρει άτομα ότι έχουν κάνει ανέπαφη πάντως.

Στάλθηκε από το RMX2170 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, duc said:

Φυσικά και χρειάζεται ίντερνετ, ποτέ δεν έχω κάνει ανέπαφη έχοντας τα δεδομένα κλειστά, κατά δεύτερο πρέπει να έχεις ως προεπιλογή στην επιλογή NFC "Να επιλέγεται πάντα η προεπιλεγμένη εφαρμογή" και φυσικά η προεπιλεγμένη να είναι winbank pay.
Στο facebook έχουν αναφέρει άτομα ότι έχουν κάνει ανέπαφη πάντως.

Στάλθηκε από το RMX2170 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα δοκιμάσω και θα επανέλθω. Ευχαριστώ για την ενημέρωση. 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και χρειάζεται ίντερνετ, ποτέ δεν έχω κάνει ανέπαφη έχοντας τα δεδομένα κλειστά, κατά δεύτερο πρέπει να έχεις ως προεπιλογή στην επιλογή NFC "Να επιλέγεται πάντα η προεπιλεγμένη εφαρμογή" και φυσικά η προεπιλεγμένη να είναι winbank pay.
Στο facebook έχουν αναφέρει άτομα ότι έχουν κάνει ανέπαφη πάντως.

Στάλθηκε από το RMX2170 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Για να πληρώσεις με NFC φυσικά και δεν χρειάζεται να έχεις ενεργοποιημένα τα data.

Ίσως μετά από 15-20 πληρωμές, για να πάρει η εφαρμογή τα απαραίτητα tokens.
Αλλά και πάλι, και αυτό είναι με ερωτηματικό μιας και δεν έχει τύχει να κάνω τόσες πολλές πληρωμές χωρίς ενδιάμεσα να μην έχει συνδεθεί το κινητό στο internet.

Σίγουρα πάντως δεν χρειάζονται data.

Τώρα αν χρειάζεται στα Huawei που δεν έχουν GMS, δεν το ξέρω, οπότε σ' αυτή την περίπτωση ίσως να κάνω λάθος.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Είχα και γω αυτή την εντύπωση αν και έκανα καιρό πριν ανέπαφη με το Samsung. Στη πράξη να μας πουν όσοι κάνουν και με ποιο τρόπο. Το θετικό είναι ότι επέστρεψε η εφαρμογή και φαίνεται να δουλεύει καλά. Αναμένουμε. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, duc said:

Φυσικά και χρειάζεται ίντερνετ, ποτέ δεν έχω κάνει ανέπαφη έχοντας τα δεδομένα κλειστά,

Δεν χρειάζεται internet. Η τραπεζική κάρτα όταν τη βάζεις στο pos έχει internet;

Και το smartphone το ίδιο πρωτόκολλο χρησιμοποιεί για την πληρωμή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...