Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 5/11/2021 at 11:52 ΠΜ, dafly7 said:

Έχεις κανέναν εύκολο να δω μήπως το προσπαθήσω μόνος μου; 

Θέλει δουλίτσα
Κάνε μια αναζήτηση στο YouTube  p40 pro gms downgrade

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Ποιο μοντέλο ειναι το ευρωπαικό με 2ετη εγγυηση;

και που βρισκω την ενεργοποιηση για να δω το υπόλοιπο της εγγύησης;

Τι πρέπει να προσεξω γενικά;

Θα γίνει αγορα μεταχειρισμενου 5 μηνων γιαυτο ρωταω

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, miltos74 said:

Καλησπέρα παιδιά.

Ποιο μοντέλο ειναι το ευρωπαικό με 2ετη εγγυηση;

και που βρισκω την ενεργοποιηση για να δω το υπόλοιπο της εγγύησης;

Τι πρέπει να προσεξω γενικά;

Θα γίνει αγορα μεταχειρισμενου 5 μηνων γιαυτο ρωταω

Στην εφαρμογή υποστήριξη βλέπεις μέχρι πότε ισχύει η εγγύηση και σε ποιες χώρες

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, PapaDarxon said:

Στην εφαρμογή υποστήριξη βλέπεις μέχρι πότε ισχύει η εγγύηση και σε ποιες χώρες

Ερχόμενος λοιπόν από s21 ultra 12/256 μπορώ να πώ ότι το έστησα παρα πολύ εύκολα.

Το ίδιο όπως είχα το s21 ultra. Στο Samsung είχα πάντα απενεργοποιημένο οτιδήποτε της google.

Μόνες παραφωνίες...

 

1. Δεν δέχεται η εφαρμογή Huawei mail το yahoo και το mail στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

2. Δεν δέχεται τους κωδικούς μου η εφαρμογή της alpha bank.

 

Μία βοήθεια για αυτά τα δύο; 

Για το πρώτο δεν θέλω να βάλω 3η εφαρμογή π.χ. bluemail.

Link to comment
Share on other sites






Ερχόμενος λοιπόν από s21 ultra 12/256 μπορώ να πώ ότι το έστησα παρα πολύ εύκολα.
Το ίδιο όπως είχα το s21 ultra. Στο Samsung είχα πάντα απενεργοποιημένο οτιδήποτε της google.
Μόνες παραφωνίες...
 
1. Δεν δέχεται η εφαρμογή Huawei mail το yahoo και το mail στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.
2. Δεν δέχεται τους κωδικούς μου η εφαρμογή της alpha bank.
 
Μία βοήθεια για αυτά τα δύο; 
Για το πρώτο δεν θέλω να βάλω 3η εφαρμογή π.χ. bluemail.


Για το yahoo ακολούθησε τις οδηγίες που σου λέει κατά γράμμα, πρέπει να ανοίξεις με browser το yahoo σου και να πάρεις κωδικό για να σε συνδέσει.
Για το άλλο email δεν ξέρω να σου πω.
Alpha είναι η μόνη τράπεζα που δεν χρειάζομαι την εφαρμογή για να σου απαντήσω.

Στάλθηκε από το RMX2170 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, miltos74 said:

Για το πρώτο δεν θέλω να βάλω 3η εφαρμογή π.χ. bluemail.

Να βάλεις BlueMail 😂 για να έχεις push notification, δοκίμασε  αξίζει...

Alpha bank moblile έχει κανονικά στο app gallery αλλά δεν πρέπει να δουλεύουν ειδοποιήσεις, δοκίμασε clear cache, memory στην εφαρμογή.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για ν έχω push στην εφαρμογή της alpha κανένας τρόπος; από dual space είναι ασφαλές;

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νεος γαρ στο κινητό.

ALPHA BANK τράπεζα.

Εκανα αγορά με το κινητό από skroutzομαγαζο. Έβαλα τα στοιχεία της κάρτας κανονικά (όπως έκανα με όλα τα κινητά μέχρι τώρα)

μόλις πάτησα πληρωμή μου ήρθε κωδικός στο viber  και με το ecom pin μου (το οποίο το ζητάει σε πλαίσιο κάτω απο τον κωδικό που ερχεται με viber) έκανα την αγορά κανονικά. Αμέσως μου ήρθε στο  viber μνμα αναλυτικό, από την τράπεζα, για την αγορά.

 Δεν χρειάστηκα πουθενά το push notifications.

 

Για ανέπαφες πληρωμές με το NFC είναι ασφαλής ο τρόπος με την εφαρμογή CURVE;

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2021 at 10:56 ΜΜ, konandrio said:

Να βάλεις BlueMail 😂 για να έχεις push notification, δοκίμασε  αξίζει...

Alpha bank moblile έχει κανονικά στο app gallery αλλά δεν πρέπει να δουλεύουν ειδοποιήσεις, δοκίμασε clear cache, memory στην εφαρμογή.

Σε μένα ούτε η εφαρμογή mail του κινητού, ούτε η BlueMail δούλευαν σωστά. Πότε ερχόταν κανονικά mail και ειδοποιήσεις και πότε όχι. Συνήθως έπρεπε να ανοίξω την εφαρμογή για να λάβω τα Mail. Σε κάποιο forum, μπορεί κι εδώ δεν θυμάμαι ακριβώς που, είδα ότι κάποιος φίλος πρότεινε την εφαρμογή Spark. Αφού την έψαξα και είδα ότι βρίσκεται αναμεσα στις καλές εφαρμογές Mail, την εγκατέστησα, σύνδεσα πάνω 5 λογαριασμούς (Gmail, Outlook, Yahoo) και "σώθηκα". Όλα έρχονται κανονικά και με τις ειδοποιήσεις τους και μπορώ να πω ότι τις περισσότερες φορές πιο γρήγορα και από τις "μαμά" εφαρμογές. 

Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις εφαρμογές των τραπεζών (πλην φυσικά της Πειραιώς που δεν κατάφερε;; ακόμη να φτιάξει την εφαρμογη για HMS) και όλες δουλεύουν ικανοποιητικά, κάνεις τη δουλειά σου. Για καποιον λόγο όμως δεν υποστηριζονται οι ειδοποιήσεις σε HMS, οι οποίες μας διευκολύνουν τόσο την ενημέρωσή μας όσο και την ταχύτητα κατά τις συναλλαγές. Όχι κάτι τραγικό, απλά τώρα πρεπει αντιγράφουμε τον κωδικό που μας έρχεται σε SMS ή Viber ή, αναλόγως την τράπεζα και κάποιον ακόμη. 

Για το Gspace, το χρησιμοποιω κι εγώ για κάποιες εφαρμογές, όχι όμως για τις τραπεζικές. Ψάχνοντας είδα ότι υπήρχαν διαφορετικές απόψεις για θέμα ασφάλειας κυρίως. Οπότε αφαίρεσα τις τραπεζικές από το Gspace.  Υπήρχε όμως κι εκεί πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις. Πότε ερχόταν, πότε όχι. 

Η Curve τώρα λένε πολλοί ότι είναι ασφαλής. Τη δοκίμασα για λίγες συναλλαγές με κάρτα εθνικής, κάποιοι άλλοι με eurobank και δουλευει κανονικα για ανεπαφες. 

Επίσης για ανέπαφες, με κάρτες της alpha, δουλεύει, σε μενα τουλάχιστον, πολύ καλά η my alpha wallet. 

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψες φίλε μου πλήρως. 

Πλέον δεν μου λείπει τίποτα από το s21 ultra. Αφού και σε εκείνο είχα απενεργοποιημενες όλες τις google εφαρμογές. 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ούτε η εφαρμογή mail του κινητού, ούτε η BlueMail δούλευαν σωστά. Πότε ερχόταν κανονικά mail και ειδοποιήσεις και πότε όχι. Συνήθως έπρεπε να ανοίξω την εφαρμογή για να λάβω τα Mail. Σε κάποιο forum, μπορεί κι εδώ δεν θυμάμαι ακριβώς που, είδα ότι κάποιος φίλος πρότεινε την εφαρμογή Spark. Αφού την έψαξα και είδα ότι βρίσκεται αναμεσα στις καλές εφαρμογές Mail, την εγκατέστησα, σύνδεσα πάνω 5 λογαριασμούς (Gmail, Outlook, Yahoo) και "σώθηκα". Όλα έρχονται κανονικά και με τις ειδοποιήσεις τους και μπορώ να πω ότι τις περισσότερες φορές πιο γρήγορα και από τις "μαμά" εφαρμογές. 
Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις εφαρμογές των τραπεζών (πλην φυσικά της Πειραιώς που δεν κατάφερε;; ακόμη να φτιάξει την εφαρμογη για HMS) και όλες δουλεύουν ικανοποιητικά, κάνεις τη δουλειά σου. Για καποιον λόγο όμως δεν υποστηριζονται οι ειδοποιήσεις σε HMS, οι οποίες μας διευκολύνουν τόσο την ενημέρωσή μας όσο και την ταχύτητα κατά τις συναλλαγές. Όχι κάτι τραγικό, απλά τώρα πρεπει αντιγράφουμε τον κωδικό που μας έρχεται σε SMS ή Viber ή, αναλόγως την τράπεζα και κάποιον ακόμη. 
Για το Gspace, το χρησιμοποιω κι εγώ για κάποιες εφαρμογές, όχι όμως για τις τραπεζικές. Ψάχνοντας είδα ότι υπήρχαν διαφορετικές απόψεις για θέμα ασφάλειας κυρίως. Οπότε αφαίρεσα τις τραπεζικές από το Gspace.  Υπήρχε όμως κι εκεί πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις. Πότε ερχόταν, πότε όχι. 
Η Curve τώρα λένε πολλοί ότι είναι ασφαλής. Τη δοκίμασα για λίγες συναλλαγές με κάρτα εθνικής, κάποιοι άλλοι με eurobank και δουλευει κανονικα για ανεπαφες. 
Επίσης για ανέπαφες, με κάρτες της alpha, δουλεύει, σε μενα τουλάχιστον, πολύ καλά η my alpha wallet. 
Τρομερό το Spark φίλε μου, σε ευχαριστώ κι εγώ για την πρόταση.
Πλέον έχω push notification και για τα email, τώρα μόνο το Tapatalk μου έμεινε, δεν στέλνει γιατί είναι η premium έκδοση σπασμένη και μάλλον για αυτό δεν στέλνει. Ότι μπαίνει από App Gallery δουλεύει μια χαρά.

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι η Αlpha bank καρτα μου δουλευει ανεπαφα με το wallet όπωςακριβως στο s21 ultra που ειχα. Εγώ προσωπικά πλέον είμαι πλήρως καλυμμένος με τη συσκευή.

 

Εδώ βλέπει κανείς στη πράξη αυτό που παρα πολλοί εδώ μέσα γράφουμε όταν κάποιο θέμα σε μια συσκευή γίνεται vs.

" Υπάρχουν εκεί έξω πολλές πλέον συσκευές που παίζουν σε ισάξιο hardware ναυαρχίδων. Το ποιά από αυτές θα βολέψει ποιόν δεν καθιστά τις υπόλοιπες χειρότερες" . Και μιλάμε και ακόμα και για συσκευες  2 και 3  ετων πισω, ασχετα εάν είμαστε ' άρρωστοι'  και θέλουμε το τελευταίο μοντέλο... 

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τις εφαρμογές τραπεζών που προσωπικά δεν τις χρησιμοποιώ, με google services εγκατεστημένα, νομίζω ότι είναι ότι καύτερο all around. Ok το S21 ultra είναι ενα κλικ καλύτερο, αλλά όχι vfm. Και μόνο που δεν θέλω στις διακοπές φωτογραφική, το κάνει το P40 pro, must.....

 

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, miltos74 said:

Διαβάζοντας ξένα sites άλλα λένε θα πάρει, το ευρωπαικό μοντέλο, HarmonyOS  άλλα όχι.

Ξέρουμε κάτι επ' αυτου;

Μάλλον Android 11 θα είναι το EMUI 12 για P30, P40, Nova 5T κλπ.

https://myphone.gr/forum/topic/175972/?do=findComment&comment=7010542

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας... 

Δεν ξέρω για εσάς αλλά σε εμένα δεν μου έρχονται καθόλου οι ειδοποιήσεις των email απο το Spark.... 

Πρέπει να κάνω κάτι? Μιας και έχει ωραιότερο περιβάλλον σπο το BlueMail.. Ευχαριστώ 

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, petraKOS07 said:

Καλησπέρα σας... 

Δεν ξέρω για εσάς αλλά σε εμένα δεν μου έρχονται καθόλου οι ειδοποιήσεις των email απο το Spark.... 

Πρέπει να κάνω κάτι? Μιας και έχει ωραιότερο περιβάλλον σπο το BlueMail.. Ευχαριστώ 

Κάτι που με χάλασε στο spark είναι ότι δεν έχει άνοιγμα jpg πχ και πρέπει download και άνοιγμα από file manager.
 

Βγάλε την αυτόματη διαχείριση ενέργειας, όρισε προεπιλεγμενη εφαρμογή mail...
Λογικά το κάνει kill η συσκευή .

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Edison mail παιδιά. Δοκιμάστε το. Πολύ καλύτερο.

Στάλθηκε από το moto g(9) plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ikgamsu said:

Edison mail παιδιά. Δοκιμάστε το. Πολύ καλύτερο.

Στάλθηκε από το moto g(9) plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν ερχονται ειδοποιήσεις. Ξέρεις τι ρυθμίσεις κανουμε να ανανεώνει μόνο  του και να δειχνει ειδοποιήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

ξέρουμε τι ακριβώς είναι αυτό?

Λογικά είναι το cloud, αλλά για πόσο χρονικό διάστημα?

Αν οι τιμές είναι αυτές που βλέπω, εγώ ψήνομαι για 2,27 ευρώ=HKD20 να έχω 2048GB

Huawei Cloud.jpg

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 

Έχει κάποιος κάτοχος, σα πάροχο την Vodafone; είστε ευχαριστημένοι από την κάλυψη σε σήμα, ομιλία και Internet; 5G όλα καλά; 

Τρέχει όλα unlimited με 29.9€ / μήνα και το σκέφτομαι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Μετά από mate10 pro , mate20pro , p30pro επιστροφή σε huawei.

Προσπαθώ να βγάλω άκρη με κάποια προστασία για οθόνη και θήκη. Διάβασα αρκετά πίσω ,αλλά βρήκα πολλά σημεία που κάποιοι ρωτούσαν αλλά δεν απαντούσε κανείς.

Από τις λίγες απαντήσεις που δόθηκαν κατάλαβα ότι είναι μια πολύ καλή λύση το t-max  σαν γυαλάκι , αλλά δεν είδα κάπου να συνδιάζεται με κάποια καλή θήκη χωρίς να την ενοχλεί.

Από την άλλη αν βάλεις καλή θήκη , δεν κάθεται τζαμάκι .

Αν κάποιος έχει κάνει κάποιο συνδιασμό και να είναι σχετικά ασφαλές το κινητό ,θα ήθελα να τον ακούσω.

 

Σας ευχαριστώ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος Vodafone; 

Άλλαξα sim /πάροχο και πήγα σε Vodafone, έχασα την επιλογή 5G από τη "κουρτίνα" και εντός κέντρου Θεσσαλονίκης είχα μόνο 4G+, έχω επιλέξει αυτόματο 5g.4g.3g κτλ 

Χρειάζεται ν κάνω κάτι άλλο; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...