Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, np60s said:

Το δοκίμασα κι εγώ σήμερα με κάρτα της Εθνικής αλλά μου απέρριψε την συναλλαγή. Ίσως όμως να εφταιγα κι εγώ γιατί δεν απενεργοποιησα κάποιους περιορισμούς που ειχα στην κάρτα.

Εσύ άνοιξες μόνο nfc και ξεκλειδωσες το κινητό ή άνοιξες και την εφαρμογή; Θα δοκιμάσω πάλι αύριο και θα δω. 

 

Οχι δεν άνοιξα την εφαρμογή, μόνο nfc είχα ανοιχτό και ξεκλείδωτη την συσκευή. Αλλά στις ρυθμίσεις του nfc έχω βάλει ως προεπιλεγμένη εφαρμογή την curve. 

Screenshot_20211017_195407_com.android.settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είδα σε βίντεο ότι αλλάζετε σχετικά εύκολα το τζάμι των οθονών το έχει δοκιμάσει κανείς? 

 

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, dimitris1090T said:

Οχι δεν άνοιξα την εφαρμογή, μόνο nfc είχα ανοιχτό και ξεκλείδωτη την συσκευή. Αλλά στις ρυθμίσεις του nfc έχω βάλει ως προεπιλεγμένη εφαρμογή την curve. 

Screenshot_20211017_195407_com.android.settings.jpg

Δοκιμάστηκε ανέπαφη συναλλαγή και με κάρτα της Εθνικής και η πληρωμή έγινε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2021 at 8:56 ΜΜ, tasosonic said:

Εμενα εξακολουθεί να μου πετάει το μηνυμα ενω ακολουθησα το βιντεακι πιο πανω Couldn't sign in There was a problem communicating with Google servers Try again later  

Δοκίμασες την διαδικασία σε airplane.mode? 

Ernesto1983 ευχαριστώ για την βοήθεια! 

Edited by Panos1987
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα! 

Έχω εδώ και κάμποσο καιρό το P40 Pro. Έχω δοκιμάσει διάφορα τζαμάκια, από απλό μέχρι και uv. Το απλό ξεκόλλησε αμέσως. Το uv κρατάει, αλλά στα κουμπιά δεξιά και στις άκρες πάνω και κάτω λόγω της κυρτότητας μου κάνει νούμερα... Εχει κάποιος στο νου του κανένα τζαμάκι της προκοπής που να μην ξεκολλάει λόγω της κυρτότητας; 

Ευχαριστώ πολύ!!

...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

On 17/10/2021 at 10:37 ΜΜ, petraKOS07 said:

Είδα σε βίντεο ότι αλλάζετε σχετικά εύκολα το τζάμι των οθονών το έχει δοκιμάσει κανείς? 

 

Λοιπόν άλλαξα μόνος μου το προστατευτικο των καμερών με μόλις 4.90€....

Η αντιπροσωπεία ήθελε 81€ για όλο το πίσω καπάκι.... 

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι, είμαι σε αναζήτηση κινητού, κοιτάζω για Huawei και συγκεκριμένα το Nova 9.... Θα ήθελα να μου πείτε αν αξίζει η εμπειρία χρήσης..
1. Χωρίς Google Services,
2. Τι αρχεία τρέχει το Harmony OS της Huawei,
3. Είναι αρχεία τύπου .apk που μπορούμε να βρούμε παντού;
4. Επίσης με ενδιαφέρει να μου πείτε τι γίνετε με τις εφαρμογές των τραπεζών, για όλων των τραπεζών (πιο πολύ Πειραιώς, Εθνική, Eurobank) πως δουλεύουν, αν είναι ασφαλής,
και ένα τελευταίο,
5. Αν συνεργάζεται με το NFC του κινητού.
Ευχαριστώ πολύ για όποιον φίλο απαντήσει...

Στάλθηκε από το RMX2170 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, duc said:

Καλημέρα φίλοι, είμαι σε αναζήτηση κινητού, κοιτάζω για Huawei και συγκεκριμένα το Nova 9.... Θα ήθελα να μου πείτε αν αξίζει η εμπειρία χρήσης..
1. Χωρίς Google Services,
2. Τι αρχεία τρέχει το Harmony OS της Huawei,
3. Είναι αρχεία τύπου .apk που μπορούμε να βρούμε παντού;
4. Επίσης με ενδιαφέρει να μου πείτε τι γίνετε με τις εφαρμογές των τραπεζών, για όλων των τραπεζών (πιο πολύ Πειραιώς, Εθνική, Eurobank) πως δουλεύουν, αν είναι ασφαλής,
και ένα τελευταίο,
5. Αν συνεργάζεται με το NFC του κινητού.
Ευχαριστώ πολύ για όποιον φίλο απαντήσει...

Στάλθηκε από το RMX2170 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το κινητό φίλε μου είναι πλήρως λειτουργικό χωρίς gms. Θα σου φανεί ίσως λίγο δύσκολο στην αρχή αλλά μετά από λίγο καιρό θα μπορείς να τα δουλέψεις όλα. Εάν πάλι δεν έχεις τη διάθεση να δουλέψεις κάτι "διαφορετικό"  καλύτερα πήγαινε σε κάτι άλλο. Αλλά επαναλαμβάνω ότι μια χαρά κάνεις τη δουλειά σου και χωρίς τα gms. 

Έλαβα την τελευταία ενημέρωση (223).Προσθεσαν την ψηφιακή βοηθο cylia, στα αγγλικά βέβαια. Επίσης Προσθεσαν cylia keyboard και κάποιες εφαρμογές της Huawei. Βλέπω ότι καλά το πάει το πράγμα η εταιρία. 

Edited by tifozi13
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος στην παρέα καλησπέρα έπεσε στα χέρια μου το κινητό κ είπα να το δοκιμάσω ξέροντας βέβαια τα προβλήματα που θα έχω στην αρχή προερχόμενος από φολντ 2 μια ερώτηση γτ διαβάζω αλλά δεν έβγαλα άκρη ψάχνω για την εφαρμογή της Πειραιώς αλλά δεν μου την κάνει εγκατάσταση ξέρει κανείς γτ; 

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρουν οι συσκευές  μας και το EMUI 12 το πρώτο τρίμηνο του 2022 που θα έχει μάλλον βάση το Android 11....μια χαρά.

https://www.gsmarena.com/huawei_shares_the_list_of_devices_getting_emui_12-news-51633.php

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι, βέβαια κάποια στιγμή ίσως δώσει και το Harmony στις Global συσκευές, δεν το περιμένω βέβαια πριν το τέλος του 2022 και άγνωστο αν θα το πάρει η συσκευή μας, σε πρώτη φάση πάντως θετικό ότι την υποστηρίζει ακόμα και θα πάρουμε και τη νέα έκδοση emui. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά κάτοχος πλέον για λίγο μάλλον γτ πρέπει να παραδεχτώ ότι δύσκολα μπορώ χωρίς γκουγκλ νόμιζα ότι θα ήταν πιο εύκολο αλλά με χαλάει πολύ κ ειδικά οι τράπεζες κ οι ειδοποιήσεις με έχουν δυσκολέψει πολυ

Λοιπόν ερώτηση βρηκα από το ίντερνετ ένα που ζητάει 30 ευρώ κ σου κάνει downgrade κ σου βάζει τα γκουγκλ services το έχει κάνει κανείς αξίζει ησυχάζεις? Γτ σαν κινητό δεν μπορώ να πω είναι φοβερό μήπως είναι επικίνδυνο για να μου πάρουν τπτ από το κινητό μου κωδικούς κ φώτο; το έχει κάνει κανείς μήπως έχει κανέναν άλλο να μου προτείνει; 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Προσωπικά δεν θα εμπιστευόμουν τη συσκευή μου σε κανέναν που θα έβρισκα από το internet. Η γνώμη μου είναι, αν δεν σου κάνει η συσκευή, καλύτερα να την δώσεις και να πάρεις κάτι άλλο. Οποιαδήποτε άλλη αλχημεία δεν είναι λύση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φοβάμαι κ εγω αλλά θα την κρατησω μέχρι να βγει το s22 μάλλον γτ η αλήθεια είναι ότι δεν βολεύομαι μέχρι τότε θα ηθαλε να τα περασω

Link to comment
Share on other sites

Αν θες όποσδηποτε ειδοποιήσεις, τραπεζικές εφαρμογές και γενικά Google και να δουλεύεις απροβλημάτιστα δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρήσε με το P40 Pro, υπάρχουν πολλές καλές λύσεις εκει έξω. Προσωπικά το P40 Pro το έχω καθαρά για την φωτογραφία/κάμερες και έχω πάνω το εταιρικό μου νούμερο για να μιλάω με την δουλειά, σαν βασικό προσωπικό κινητό έχω το Xiaomi mi10, που πέρα από τις κάμερες σαν πακέτο είναι μάλλον καλύτερο τηλέφωνο.

Για να λέμε και την αλήθεια αν δεν ήταν αυτές οι εξαιρετικές κάμερες που έχει πάνω το P40 Pro δεν υπάρχει άλλος λόγος να το έχει κάποιος πλέον, στα 400 ευρώ που το βρίσκεις μεταχειρισμένο πλέον βρίσκεις πολύ καλά τηλέφωνα με Google και δεν ταλαιπωρήσε.

 

Link to comment
Share on other sites

Πες μου, χωρις Να θέλω να έρθω σε εντιπαραθεση, ένα κινητό με 400€ που να εχει:επεξεργαστή στα 7nm,γρηγορη σχετικα φορτιση, ασύρματη και αντιστροφή φόρτιση, σούπερ κάμερες, να είναι αδιάβροχο και να είναι 8/256;Ηρεμα ρωτάω. 

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς ψάξιμο το κινητό που έχω σαν βασικό το Xiaomi mi10. Το βρίσκεις μεταχειρισμένο ακόμα και στα 300 ευρώ και όχι στα 400, είναι πιο ελαφρύ και με καλύτερο κράτημα, έχει μεγαλύτερη και αισθητά πιο φωτεινή οθόνη (καμία σχέση αν τα βάλεις δίπλα δίπλα με το p40 pro, κάτι που δεν το περίμενα), καλύτερο επεξεργαστή (Snapdragon 865), Κανονικά Google με Android 11, καλύτερη μπαταρία επίσης με πολύ γρήγορο Charge, πολύ καλύτερο ήχο με στερεοφωνικά ηχεία, καλύτερο σήμα 5G (με την ίδια κάρτα πιάνει το mi10 απλά καλύτερα!), πολύ καλύτερο μηχανισμό δόνησης, επίσης και αυτό με 8gb ram...ακόμα και η βασική του κάμερα είναι αντίστοιχη αν όχι καλύτερη του P40 pro, ενώ σε βίντεο το Xiaomi είναι ανώτερο...προφανώς χάνει σε κάποια σημεία όπως τα 128gb vs 256gb κλπ. Το μοναδικό βέβαια σημείο που υπερέχει για μένα το p40 pro ξεκάθαρα είναι ο Ultrawide φακός και ο τηλεφακός που είναι εξαιρετικοί για αυτό και έχω κιόλας το κινητό, αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρουμε μαζί του. Αν κάποιος δεν καίγεται για τον Ultrawide και τον Τηλεφακό το ξαναλέω βρίσκει εκει έξω προτάσεις με Google και ηρεμεί.  Βέβαια περι ορέξεως!!

 

Υ.Γ. Τώρα αν η αντίστροφη φόρτιση είναι σημαντική για σένα πάω πάσο, ούτε καν ήξερα ότι κάνει κάτι τέτοιο και δεν με απασχολεί κιόλας.

Υ.Γ. Οι κάμερες είναι super σε φωτογραφία, σε βίντεο μέτριες, ειδικά το 4Κ60p είναι κακό, τραβάς μόνο με 4K30p για να έχεις καλό αποτέλεσμα.

Υ.Γ. Και μιλάμε μόνο για μεταχειρισμένα στα 400 ευρώ, γιατί αν πας σε καινούρια η τιμή που ζητάει το p40 pro είναι εξωφρενική, εκει και αν βρίσκεις πιο ολοκληρωμένες συσκευές.

Edited by karamela693
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς ψάξιμο το κινητό που έχω σαν βασικό το Xiaomi mi10. Το βρίσκεις μεταχειρισμένο ακόμα και στα 300 ευρώ και όχι στα 400, είναι πιο ελαφρύ και με καλύτερο κράτημα, έχει μεγαλύτερη και αισθητά πιο φωτεινή οθόνη (καμία σχέση αν τα βάλεις δίπλα δίπλα με το p40 pro, κάτι που δεν το περίμενα), καλύτερο επεξεργαστή (Snapdragon 865), Κανονικά Google με Android 11, καλύτερη μπαταρία επίσης με πολύ γρήγορο Charge, πολύ καλύτερο ήχο με στερεοφωνικά ηχεία, καλύτερο σήμα 5G (με την ίδια κάρτα πιάνει το mi10 απλά καλύτερα!), πολύ καλύτερο μηχανισμό δόνησης, επίσης και αυτό με 8gb ram...ακόμα και η βασική του κάμερα είναι αντίστοιχη αν όχι καλύτερη του P40 pro, ενώ σε βίντεο το Xiaomi είναι ανώτερο...προφανώς χάνει σε κάποια σημεία όπως τα 128gb vs 256gb κλπ. Το μοναδικό βέβαια σημείο που υπερέχει για μένα το p40 pro ξεκάθαρα είναι ο Ultrawide φακός και ο τηλεφακός που είναι εξαιρετικοί για αυτό και έχω κιόλας το κινητό, αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρουμε μαζί του. Αν κάποιος δεν καίγεται για τον Ultrawide και τον Τηλεφακό το ξαναλέω βρίσκει εκει έξω προτάσεις με Google και ηρεμεί.  Βέβαια περι ορέξεως!!
 
Υ.Γ. Τώρα αν η αντίστροφη φόρτιση είναι σημαντική για σένα πάω πάσο, ούτε καν ήξερα ότι κάνει κάτι τέτοιο και δεν με απασχολεί κιόλας.
Υ.Γ. Οι κάμερες είναι super σε φωτογραφία, σε βίντεο μέτριες, ειδικά το 4Κ60p είναι κακό, τραβάς μόνο με 4K30p για να έχεις καλό αποτέλεσμα.
Υ.Γ. Και μιλάμε μόνο για μεταχειρισμένα στα 400 ευρώ, γιατί αν πας σε καινούρια η τιμή που ζητάει το p40 pro είναι εξωφρενική, εκει και αν βρίσκεις πιο ολοκληρωμένες συσκευές.
Τόσο τεράστια η διαφορά υπέρ του xiaomi; Αυτό δεν το περίμενα με τίποτα, ειδικά σε σχέση με το P40 Pro.
Και είχα σκοπό τώρα που είδα ότι είναι λειτουργικό το Huawei ακόμη και χωρίς τα Google services να πάρω κανένα μεταχειρισμένο αν έβρισκα σε ικανοποιητική τιμή. Με έβαλες σε σκέψεις....

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι έχουν τεράστια διαφορά άλλα το Mi10 είναι καλύτερο (πέρα από τις κάμερες), τα έχω και τα 2 και τα χρησιμοποιώ καιρό, οπότε το γράφω με κάθε επίγνωση αυτό που λέω. Αν κάποιον δεν τον νοιάζει ο τηλεφακός και ο Ultrawide το τονίζω δεν υπάρχει λόγος να μπλέξει με το P40 pro.

Από την άλλη αν βρεις κανένα p40 pro μέχρι 360 άντε 380 το πολύ και σε ενδιαφέρει σοβαρά η φωτογραφία γιατί όχι. Εσύ γνωρίζεις τις ανάγκες σου!! Μπορείς να το πάρεις να το δοκιμάσεις και αν δεν σου κάνει το δίνεις όσο περίπου το πήρες!! Αλλα το τονίζω όχι πάνω από 380!!

 

Υ.Γ. Μόνο και μόνο λόγο μεγάλης διαφοράς στην φωτεινότητα της οθόνης υπερ του Mi10 (ειδικά έξω στον ήλιο κάνει μεγάλη διαφορά) είναι καλύτερο σαν πρόταση (850 mαχ nints vs 550 max nits)...αν τα δεις στην πράξη έξω σε φως νομίζεις ότι το p40 pro είναι χαλασμένη η οθόνη του!!

Edited by karamela693
Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2021 at 7:50 ΜΜ, dafly7 said:

Καλησπέρα σας παιδιά κάτοχος πλέον για λίγο μάλλον γτ πρέπει να παραδεχτώ ότι δύσκολα μπορώ χωρίς γκουγκλ νόμιζα ότι θα ήταν πιο εύκολο αλλά με χαλάει πολύ κ ειδικά οι τράπεζες κ οι ειδοποιήσεις με έχουν δυσκολέψει πολυ

Λοιπόν ερώτηση βρηκα από το ίντερνετ ένα που ζητάει 30 ευρώ κ σου κάνει downgrade κ σου βάζει τα γκουγκλ services το έχει κάνει κανείς αξίζει ησυχάζεις? Γτ σαν κινητό δεν μπορώ να πω είναι φοβερό μήπως είναι επικίνδυνο για να μου πάρουν τπτ από το κινητό μου κωδικούς κ φώτο; το έχει κάνει κανείς μήπως έχει κανέναν άλλο να μου προτείνει; 

Το κινητό θα γίνει reset για να το δώσεις , άρα δεν θα μπορέσει να σου κλέψει κάτι , καλό είναι να είσαι μπροστά για να βάλεις εσύ το Google λογαριασμό, επίσης μην το έχεις  δεδομένο ότι θα έχεις ένα κινητό με Google απροβλημάτιστο, είναι καλύτερη λύση από gspace αλλά δεν θα είναι πλήρως λειτουργική ούτε είναι δεδομένο ότι κάποια στιγμή δεν θα δημιουργηθεί πρόβλημα σε κάποια εφαρμογή. Τράπεζες έχει αρχίσει να τις υποστηρίζει κανονικά, απλά για NFC θα χρειαστείς το curve.

Δες κανένα οδηγό και προσπάθησε να κάνεις μόνος σου, το έχω κάνει 2-3 φορές .

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, konandrio said:

Το κινητό θα γίνει reset για να το δώσεις , άρα δεν θα μπορέσει να σου κλέψει κάτι , καλό είναι να είσαι μπροστά για να βάλεις εσύ το Google λογαριασμό, επίσης μην το έχεις  δεδομένο ότι θα έχεις ένα κινητό με Google απροβλημάτιστο, είναι καλύτερη λύση από gspace αλλά δεν θα είναι πλήρως λειτουργική ούτε είναι δεδομένο ότι κάποια στιγμή δεν θα δημιουργηθεί πρόβλημα σε κάποια εφαρμογή. Τράπεζες έχει αρχίσει να τις υποστηρίζει κανονικά, απλά για NFC θα χρειαστείς το curve.

Δες κανένα οδηγό και προσπάθησε να κάνεις μόνος σου, το έχω κάνει 2-3 φορές .

Έχεις κανέναν εύκολο να δω μήπως το προσπαθήσω μόνος μου; 

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο 11 μηνες και απο την πρωτη μερα περασα googlefier και ειχα κανονικα GMS.

Χθες (τι το θελα) δημιουργησα και 2ο χρηστη στο κινητο μου. Απο εκεινη τη στιγμη no more GMS

Για να περασω παλι Googlefier ηθελα downgrade. Λεω αστο ας δοκιμασω το P40 Pro χωρις GMS

Λοιπον εχω το appgalery και το pure APK και ειμαι σχεδον μια χαρα.

Λειπουν καποια πραγματα (καποια σημαντικα καποια οχι).

Θα δω πως θα πει. Ναι συμφωνω ειναι δυσκολο χωρις GMS.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...