Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρά στην παρέα. Θέλω να ρωτήσω προσπαθώ αλλά μάταια να κάνω πληρωμές μέσω nfc με winbank ή εθνική αλλά δεν μπορώ να τα καταφέρω. Έχω google services περασμένα 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
33 minutes ago, gthebest said:

Γεια χαρά στην παρέα. Θέλω να ρωτήσω προσπαθώ αλλά μάταια να κάνω πληρωμές μέσω nfc με winbank ή εθνική αλλά δεν μπορώ να τα καταφέρω. Έχω google services περασμένα 

Δουλεύει το Google Pay στη συσκευή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, athanaso77 said:

Δουλεύει το Google Pay στη συσκευή σου;

Ανοιγει κανονικά αλλά δεν το έχω δοκιμάσει. Είναι όμως συμβατό με winbank και Εθνική ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, gthebest said:

Ανοιγει κανονικά αλλά δεν το έχω δοκιμάσει. Είναι όμως συμβατό με winbank και Εθνική ?

Όχι, βάλε Curve και θα έχεις όλες τις ελληνικές κάρτες σε μια. Και το υποστηρίζει εδώ και πολύ καιρό του Google Pay.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, athanaso77 said:

Όχι, βάλε curved και θα έχεις όλες τις ελληνικές κάρτες σε μια. Και το υποστηρίζει εδώ και πολύ καιρό του Google Pay.

Το κατέβασα το curve. Προσπαθω εδώ και ώρα να βάλω ένα κωδικό που μου στέλνει με SMS αλλά μέχρι να ρθει το SMS δεν το δέχεται. Το έκανα και μέσω email πατάω το link που μου στέλνει πάλι δεν το δέχεται 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
7 minutes ago, gthebest said:

Το κατέβασα το curve. Προσπαθω εδώ και ώρα να βάλω ένα κωδικό που μου στέλνει με SMS αλλά μέχρι να ρθει το SMS δεν το δέχεται. Το έκανα και μέσω email πατάω το link που μου στέλνει πάλι δεν το δέχεται 

Δεν δω καταλάβει, είσαι στη φάση που προσπαθείς να στήσεις την Curve ή το Google Pay;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, athanaso77 said:

Δεν δω καταλάβει, είσαι στη φάση που προσπαθείς να στήσεις την Curve ή το Google Pay;

Οχι τώρα στράφηκα στο Curve. Αλλά μου χει βγάλει την πίστη όλο μου έρχονται κωδικοί τους περνάω αλλά δεν τους δεχετε

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
46 minutes ago, gthebest said:

Οχι τώρα στράφηκα στο Curve. Αλλά μου χει βγάλει την πίστη όλο μου έρχονται κωδικοί τους περνάω αλλά δεν τους δεχετε

Σε αυτό δε μπορώ να γνωρίζω ποιο είναι το πρόβλημα. Ρίξε μια ματιά ωστόσο και σε αυτόν τον οδηγό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι έχει να κάνει με το ότι έχω περάσει τα google services "παράνομα". Στην ουσία όλες αυτές οι εφαρμογές (winbank, nbg, curve κτλ) βλέπουν ότι δεν είναι πιστοποιημένο το κινητό μου στην google και το μπλοκάρουν. Τα google services παρεπιπτόντως τα έχω περάσει με googlefier. Ίσως έχει να κάνει και με την τελευταία αναβάθμιση που έκανα στο κινητό έχω την 11.0.0.208

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Λοιπόν τελικά βρήκα λύση με το θέμα των τραπεζικών εφαρμογών, είχα από πριν κατεβασμένες τις εφαρμογές από το play store και εγκατέστησα το gspace. Εν συνεχεία μεσω του gspace έκανα clone τις τραπεζικές εφαρμογές έκανα log in κανονικά και ενεργοποίησα τις ανέπαφες συναλλαγές. Μένει μόνο να δούμε στην πράξη τι γίνεται 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, gthebest said:

Καλημέρα. Λοιπόν τελικά βρήκα λύση με το θέμα των τραπεζικών εφαρμογών, είχα από πριν κατεβασμένες τις εφαρμογές από το play store και εγκατέστησα το gspace. Εν συνεχεία μεσω του gspace έκανα clone τις τραπεζικές εφαρμογές έκανα log in κανονικά και ενεργοποίησα τις ανέπαφες συναλλαγές. Μένει μόνο να δούμε στην πράξη τι γίνεται 

Στην πράξη σε κάθε pos που θα τις χρησιμοποιήσεις θα πέφτει άκυρο σε κλάσματα δευτερολέπτου. Όπως έχω πει αρκετές φορές στο φόρουμ, δεν υπάρχει κα ία περίπτωση να χρησιμοποιήσουμε από τα κι ήτα μας τις ανέπαφες συναλλαγές των καρτών μας. Αυτό γιατί δεν λειτουργούν οι εφαρμογές των τραπεζών με hms πάρα μόνον με gms. Ακόμη κι αν περάσουμε τα gservices στις συσκευές μας, το σύστημα ασφαλείας των εφαρμογών των τραπεζών τα μπλοκάρει. Αν κάποιος ΈΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΉΣΕΙ ΠΛΗΡΩΜΉ κι όχι απλά ενεργοποίηση των αν επαφών (πχ μέσω gspace) ας μας ενημερώσει για την διαδικασία (που επιβεβαιώνω ότι δεν παίζει να το έχει καταφέρει κανείς).

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fantomXxXx said:

Στην πράξη σε κάθε pos που θα τις χρησιμοποιήσεις θα πέφτει άκυρο σε κλάσματα δευτερολέπτου. Όπως έχω πει αρκετές φορές στο φόρουμ, δεν υπάρχει κα ία περίπτωση να χρησιμοποιήσουμε από τα κι ήτα μας τις ανέπαφες συναλλαγές των καρτών μας. Αυτό γιατί δεν λειτουργούν οι εφαρμογές των τραπεζών με hms πάρα μόνον με gms. Ακόμη κι αν περάσουμε τα gservices στις συσκευές μας, το σύστημα ασφαλείας των εφαρμογών των τραπεζών τα μπλοκάρει. Αν κάποιος ΈΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΉΣΕΙ ΠΛΗΡΩΜΉ κι όχι απλά ενεργοποίηση των αν επαφών (πχ μέσω gspace) ας μας ενημερώσει για την διαδικασία (που επιβεβαιώνω ότι δεν παίζει να το έχει καταφέρει κανείς).

Συμφωνώ! Έτσι νομίζω πως είναι, αλλά όχι για όλες τις τράπεζες. Με την myalpha wallet... ανέπαφες συναλλαγές σε χρόνο μηδέν! 

Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα των ανέπαφων τραπεζικών συναλλαγών. Δυστυχώς δεν πέτυχε η πατέντα με το Gspace. Ενώ έδειχνε να είναι όλα οκ μόλις πήγα να πληρώσω στο POS δεν έκανε τίποτα. Τζιφός!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
32 minutes ago, gthebest said:

Επανέρχομαι στο θέμα των ανέπαφων τραπεζικών συναλλαγών. Δυστυχώς δεν πέτυχε η πατέντα με το Gspace. Ενώ έδειχνε να είναι όλα οκ μόλις πήγα να πληρώσω στο POS δεν έκανε τίποτα. Τζιφός!

Καλώς ή κακώς... αναμενόμενο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Σκέφτομαι να δοκιμάσω το p40 pro  φεύγοντας από το s21 ultra.

Έχει κάνει κάποιος την ίδια μετάβαση;

Δεν με ενδιαφέρει το οικοσύστημα της Google. Και στο s21 ultra  τις έχω όλες απενεργοποιημενες.

Έχω λοιπόν μερικές απορίες και θα ήθελα τη βοήθεια σας ως προς τις παρακάτω εφαρμογές.

1.  Mail χρησιμοποιώ αυτή της samsung έχοντας περάσει όλους τους λογαριασμούς μου εκεί, Gmail, yahoo, Hotmail.

Δουλεύει μια χαρά. Περνώντας τους λογαριασμούς στην αντίστοιχη εφαρμογή του p40 pro έχω κανονικά τα mail?

 

2. Χάρτες χρησιμοποιώ sygic, here. Θα δουλεύουν στο κινητο;

 

3. Θα έχω θέμα γενικά ως προς την επεξεργαστή ισχύ φεύγοντας από 12γιγα σε 8 για ραμ;

4. Από μπαταρία βγάζω άνετα ημέρα με το s21 ultra. Το p40 pro έχει μικρότερη αλλά ακούω καλή διαχείριση ισχυει;

 

5. Κάμερα. Σε σχέση με το s21 ultra είναι αντίστοιχη? Χειρότερη καλυτερη;

6.  Λειτουργεί το 5g; στο s21 ultra μια χαρά και πολύ γρήγορη ταχύτητα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Από τη στιγμή που δεν σου είναι απαραίτητα τα Google services, όλα τα υπόλοιπα θα σου δουλεύουν κανονικά και θα μείνεις απόλυτα ευχαριστημένος. Ωστόσο εκτιμώ πως δεν έχεις λόγο μετάβασης από το κορυφαίο S21 Ultra, εκτός και αν ο λόγος είναι η εξοικονόμηση χρημάτων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο σημερα 4-10-2021 μου βγαζει οτι δεν υπαρχει συνδεση στο Internet. 

Το Wi-Fi εχει διπλα ενα θαυμαστικο.

Η πλάκα ειναι οτι εχω Internet. Τα υπολοιπα κινητα στο σπιτι εχουν Internet.

Τι εχει συμβει.

 

TCe
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, sdaoulas said:

Παιδια απο σημερα 4-10-2021 μου βγαζει οτι δεν υπαρχει συνδεση στο Internet. 

Το Wi-Fi εχει διπλα ενα θαυμαστικο.

Η πλάκα ειναι οτι εχω Internet. Τα υπολοιπα κινητα στο σπιτι εχουν Internet.

Τι εχει συμβει.

 

 

Screenshot_20211004_212730_com.android.chrome.jpg

TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο σημερα 4-10-2021 μου βγαζει οτι δεν υπαρχει συνδεση στο Internet. 
Το Wi-Fi εχει διπλα ενα θαυμαστικο.
Η πλάκα ειναι οτι εχω Internet. Τα υπολοιπα κινητα στο σπιτι εχουν Internet.
Τι εχει συμβει.
 
Κι εμένα με το Mate 20 Pro το ίδιο μου κάνει στο WiFi.
Υπάρχει θαυμαστικό και γράφει 'no internet connection'.

Σε αντίθεση βέβαια μ' εσένα, πρόσβαση στο internet δεν έχω.

2 άλλες συσκευές στο σπίτι, 2 παλιά iPhone, έχουν πρόσβαση στο internet, αλλά με πολύ μικρές ταχύτητες.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα συμβαίνει ακριβώς το ίδιο από σήμερα το απόγευμα. Δείχνει θαυμαστικό σε όλα τα WiFi αλλά έχω δίκτυο. 

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε μένα που έχω ένα p30 pro. 

Βέβαια είχα DNS για διαφημίσεις. Όταν το απενεργοποιουσα έστρωνε για λίγο. WiFi έχω Vodafone. 

Τα λέω αυτά μη και παίζουν κάποιο ρόλο. 

Link to comment
Share on other sites

Κάνω copy paste το post μου από το thread του κινητού μου.



Εξακολουθείτε να έχετε και σήμερα πρόβλημα;

Το θαυμαστικό πλέον στο WiFi δεν υπάρχει, αλλά δεν πράξη είναι σα να υπάρχει, έχω μεγάλο πρόβλημα σύνδεσης στο διαδίκτυο.

Στο Facebook όλα καλά όσον αφορά την ανάγνωση post. Αν πω όμως να ανοίξω κάποιο άρθρο από ένα post δεν ανοίγει με τίποτα !!!

Παιχνίδια το οποία απαιτούν να είσαι online δεν μπορώ να τα παίξω !!!

Στο Tapatalk τα threads των forum ανοίγουν μετά από 2-3 refreshes !!!


Όλα τα παραπάνω λειτουργούν κανονικά με data.


Τί στο καλό γίνεται;



Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...