Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει καταφέρει κανείς να ενεργοποιήσει ανέπαφες συναλλαγές από την συσκευή? Εγώ και με ενεργοποιημένα τα gms δεν έχω βρει τρόπο...

 

εγω με την εφαρμογη της alpha bank (alpha wallet) δουλευω μια χαρα ανεπαφες συναλαγες ... δεν εχω ξανα παρει καρτα μαζι ... και δεν εχω gms και ουτε προκειτε να βαλω

Link to comment
Share on other sites

εγω με την εφαρμογη της alpha bank (alpha wallet) δουλευω μια χαρα ανεπαφες συναλαγες ... δεν εχω ξανα παρει καρτα μαζι ... και δεν εχω gms και ουτε προκειτε να βαλω

 

Άρα μάλλον η αντίστοιχη εφαρμογή της eurobank έχει το πρόβλημα φαντάζομαι. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψάξιμο, να ενημερώσω για όλους τους πικραμένους (!) ότι ΟΛΕΣ μα ΟΛΕΣ οι εφαρμογές τρέχουν κανονικότατα μέσω gspace. Και από όλες τις τράπεζες οι εφαρμογές μέσω gspace υποστηρίζουν κανονικά τις ανέπαφες συναλλαγές.

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψάξιμο, να ενημερώσω για όλους τους πικραμένους (!) ότι ΟΛΕΣ μα ΟΛΕΣ οι εφαρμογές τρέχουν κανονικότατα μέσω gspace. Και από όλες τις τράπεζες οι εφαρμογές μέσω gspace υποστηρίζουν κανονικά τις ανέπαφες συναλλαγές.

 

Εμένα με gms ούτε ειδοποιήσεις έχω ούτε την ανέπαφη μου ενεργοποιεί, μου λέει δοκιμάστε αργότερα...στην εφαρμογή της εθνικής

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια . Περασα σε P40 Pro google services και gms με googlefierκαι λειτουργουν ολα αψογα εκτος απο την εφαρμογη της winbank που ανοιγει καιμετα το log in κρασαρι. Ειναι γενικο φαινομενο ή να κανω factory reset και ξανα απο την αρχη? Θα ηθελα την βοηθεια σας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια . Περασα σε P40 Pro google services και gms με googlefierκαι λειτουργουν ολα αψογα εκτος απο την εφαρμογη της winbank που ανοιγει καιμετα το log in κρασαρι. Ειναι γενικο φαινομενο ή να κανω factory reset και ξανα απο την αρχη? Θα ηθελα την βοηθεια σας

 

Από ρυθμίσεις εφαρμογές , διαγραφή μνήμη και cache, λογικά θα φτιάξει .

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από ρυθμίσεις εφαρμογές , διαγραφή μνήμη και cache, λογικά θα φτιάξει .

Μολις εκανε update η εφαρμογη και τωρα λειτουργουν ολα εκτος απο nfc και push notofications.Μπορω να κανω κατι για αυτα?

Υπαρχει πουθενα καποιος οδηγος για το icebox ?

Ερωτηση ειμαι στο 10.1.0.121 (εκανα downgrade ) για να περασω gms. Απο εδω και περα τα Update του emui τα κανω αφοβα χωρις να χαλασει κατι?

Μεχρι σε τι emui μπορω να φτασω?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Edited by flimit
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανε update η εφαρμογη και τωρα λειτουργουν ολα εκτος απο nfc και push notofications.Μπορω να κανω κατι για αυτα?

Υπαρχει πουθενα καποιος οδηγος για το icebox ?

Ερωτηση ειμαι στο 10.1.0.121 (εκανα downgrade ) για να περασω gms. Απο εδω και περα τα Update του emui τα κανω αφοβα χωρις να χαλασει κατι?

Μεχρι σε τι emui μπορω να φτασω?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

Κάνε update μέχρι να πάει last

Έχει γραφτεί ποιο πίσω για icebox

 

NFC winbank σε κάποιους παίζει σε κάποιους όχι. Δοκίμασε install uninstall μετά το update , clear cache...

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάνε update μέχρι να πάει last

Έχει γραφτεί ποιο πίσω για icebox

 

NFC winbank σε κάποιους παίζει σε κάποιους όχι. Δοκίμασε install uninstall μετά το update , clear cache...

 

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση αποκριση.Βρηκα ενα tutorial για icebox εδω

Να φανταστω ειναι το ιδιο?

Επισης για να δουλεψουν σωστα τα push notifications το icebox ειναι μονοδρομος? Γιατι απο οτι καταλαβα δεν εχεις gms και Play store με το icebox αν καταλαβα σωστα?

τελος μπορεις να μου προτεινεις θηκη και Tempered Glass?Σκεφτομαι την Tmax uv θπαρχει καποια συνβατη θηκη?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και παλι εκανα μεχρι το τελευταιο update το 193 και νομιζω οτι ολα εξακολουθουν να λειτουργουν σωστα.

Ειμαι λιγο πριν κανω το freeze με το icebox.

Απο οτι καταλαβα το καλυτερο ειναι 1 με 2 φορες τον μηνα να κανεις unfreeze για τα updates απο google play.

1ον με το freeze και την εγκατασταση του aurora πρεπει καποιες εφαρμοφες που ειναι ηδη περασμενες να ξαναπεραστουν για να λειτουργησουν σωστα?

2ον αν κανεις unfrost εμφανιζεται το μυνημα This Device Isn't Play Protect Certified? Μας πειραζει? Με τον freeze ξανα φευγει?

3ον με το gps και τα maps,efood τι γινεται? Διαβαζω τα geotagging οτι δεν λειτρουργουν σωστα

thanks:):):)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και παλι εκανα μεχρι το τελευταιο update το 193 και νομιζω οτι ολα εξακολουθουν να λειτουργουν σωστα.

Ειμαι λιγο πριν κανω το freeze με το icebox.

Απο οτι καταλαβα το καλυτερο ειναι 1 με 2 φορες τον μηνα να κανεις unfreeze για τα updates απο google play.

1ον με το freeze και την εγκατασταση του aurora πρεπει καποιες εφαρμοφες που ειναι ηδη περασμενες να ξαναπεραστουν για να λειτουργησουν σωστα?

2ον αν κανεις unfrost εμφανιζεται το μυνημα This Device Isn't Play Protect Certified? Μας πειραζει? Με τον freeze ξανα φευγει?

3ον με το gps και τα maps,efood τι γινεται? Διαβαζω τα geotagging οτι δεν λειτρουργουν σωστα

thanks:):):)

 

Με icebox όλες οι ειδοποιήσεις θα είναι ΟΚ

ή κάνεις unfreeze και κάνεις update από playstore ή έχεις πάντα freeze και κάνεις update από άλλα store

gogole maps δεν νομίζω να έχει πρόβλημα , κάποιες εφαρμογές δεν βρίσκουν αυτόματα τοποθεσία.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

]Το κατέβασα από το Huawei gallery και δεν έχει playstore. μόνο εφαρμογές πχ maps YouTube κλπ. Κάνω κάτι λάθος?

Edit. Βρήκα το store αλλά δεν συνδέεται

EDIT. ΌΛΑ οκ. Λίγο παραπάνω μπαταρία αλλά έχω εφαρμογές

Edited by danaos2000
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το 5G που σκατα το πιάνω στην Αθήνα ; Αυτή την στιγμή είμαι στο mall στο Μαρούσι και όλο 4G μου δείχνει. Έχω Wind (Q Telecom)
Link to comment
Share on other sites

να κανω και εγω μια ερωτηση :p...

οι φωτο που εχω τραβηξει με το κινητο,μπορει να γινει συγχρονισμος με Google photos,διοτι δεν θελω να τις χασω επειδη αλλαζω συχνα κινητα....:cool:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το 5G που σκατα το πιάνω στην Αθήνα ; Αυτή την στιγμή είμαι στο mall στο Μαρούσι και όλο 4G μου δείχνει. Έχω Wind (Q Telecom)

Δίνει η Q πρόσβαση σε 5G; Από πότε; Για τσέκαρε το με την εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Παρ' ότι κάτοχος του Ρ40, γράφω εδώ που έχει τη μεγαλύτερη κινητικότητα.

Ήθελα να ρωτήσω δυο πραγματάκια αναφορικά με την κάμερα.

Παρατηρώ ότι ακόμα και σε αρκετά σκοτεινές συνθήκες, κάποιες φορές οι φωτογραφίες που βγάζει είναι πολύ φωτεινές. Έτσι είναι το λογισμικό της κάμερας έτσι ή θα πρέπει να ανησυχήσω;

Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό αλλά μου δίνει την εντύπωση ότι όταν εντοπίζει περισσότερο φώς, όπως οι λάμπες που θα δείτε στην προβλήτα παρακάτω, χαλάει όλη τη φωτό.

Χθες για παράδειγμα είχα πάει για φαγητό σε ένα πολύ ωραίο εστιατόριο στη Γλυφάδα, αλλά δεν κατάφερα να αποτυπώσω αυτό που πραγματικά έβλεπα. Τουλάχιστον όχι σε όλες τις φωτό. Παραθέτω μερικές για να έχετε κι εσείς μία εικόνα αυτών που λέω. Σημειωτέο ότι οι φωτό τραβήχτηκαν κατά τις 22:00 που είχε πέσει για τα καλά το σκοτάδι.

 

Αυτή για παράδειγμα θεωρώ ότι βγήκε πολύ φωτεινή

55oHLL0.jpg

 

Σε αντίθεση με αυτές τις δύο που είναι πιο αντιπροσωπευτικές αυτού που έβλεπα τη στιγμή εκείνη

dRoatMx.jpg

 

mYuIAeY.jpg

 

Επίσης το night mode είναι αποκλειστικά και μόνο για τρίποδο; Όσες φορές δοκίμασα να το χρησιμοποιήσω χωρίς, πάντα βγήκαν κουνημένες.

Αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση αλλά όσο σταθερό χέρι και να έχεις, το αποτέλεσμα δεν είναι καλό.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι συγχρονιζονται οι φωτογραφίες με Google photos

 

μπορεις να μου πεις πως δεν το εχω βρει ακομα....:(

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παρ' ότι κάτοχος του Ρ40, γράφω εδώ που έχει τη μεγαλύτερη κινητικότητα.

Ήθελα να ρωτήσω δυο πραγματάκια αναφορικά με την κάμερα.

Παρατηρώ ότι ακόμα και σε αρκετά σκοτεινές συνθήκες, κάποιες φορές οι φωτογραφίες που βγάζει είναι πολύ φωτεινές. Έτσι είναι το λογισμικό της κάμερας έτσι ή θα πρέπει να ανησυχήσω;

Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό αλλά μου δίνει την εντύπωση ότι όταν εντοπίζει περισσότερο φώς, όπως οι λάμπες που θα δείτε στην προβλήτα παρακάτω, χαλάει όλη τη φωτό.

Χθες για παράδειγμα είχα πάει για φαγητό σε ένα πολύ ωραίο εστιατόριο στη Γλυφάδα, αλλά δεν κατάφερα να αποτυπώσω αυτό που πραγματικά έβλεπα. Τουλάχιστον όχι σε όλες τις φωτό. Παραθέτω μερικές για να έχετε κι εσείς μία εικόνα αυτών που λέω. Σημειωτέο ότι οι φωτό τραβήχτηκαν κατά τις 22:00 που είχε πέσει για τα καλά το σκοτάδι.

 

Αυτή για παράδειγμα θεωρώ ότι βγήκε πολύ φωτεινή

55oHLL0.jpg

 

Σε αντίθεση με αυτές τις δύο που είναι πιο αντιπροσωπευτικές αυτού που έβλεπα τη στιγμή εκείνη

dRoatMx.jpg

 

mYuIAeY.jpg

 

Επίσης το night mode είναι αποκλειστικά και μόνο για τρίποδο; Όσες φορές δοκίμασα να το χρησιμοποιήσω χωρίς, πάντα βγήκαν κουνημένες.

Αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση αλλά όσο σταθερό χέρι και να έχεις, το αποτέλεσμα δεν είναι καλό.

Ναι έχει την τάση να υπερφωτίζει τις σκηνές. Δεν είναι φυσικό αποτέλεσμα αλλά μπορείς εύκολα να το κοντρολάρεις κατά τη διάρκεια της φωτογραφίας ρίχνοντας την έκθεση.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, κατοχος του κινητου εδω και ενα μηνα. Εκανα με googlefier την διαδικασια για να περασω τα gms και μετα εκανα full update μεχρι το τελευταιο firmware. Δεν εχω κανει ακομα freeze με icebox , δεν ξερω γιατι αλλα το φοβαμαι. Anyway σημερα πηγα στο Γερμανο και τυχαια επεσα σε εναν υπαλληλο πανω με το ιδιο κινητο. Του εξηγησα οτι περασα απο την 1η βδομαδα τα gms και μου δειχνει το κινητο του οπου δεν ειχε περασει gms. βλεποντας τις εφαρμογες που εχει μεσα αναρωτηθηκα τι κερδιζουμε τελικα βαζοντας τα gms. ο ιδιος μου ειπε οτι δεν εχει μονο google play και οτι ολα τα αλλα τα κεταβασε απο appkure appgallery και το Moreapps. ειδα μεσα και whatsapp και χαρτες και σχεδον ολα. Οποτε να κανω την ερωτηση: εκτος του οτι λειπει το Play store πλεον σε τι φαση ειναι το κινητο χωρις gms? τι του λειπει επι της ουσιας? Ρωταω για να μαθω με τα τωρινα δεδομενα αν πλεον ολες οι εφαρμογες βρισκονται εκτος store...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...