Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

petraKOS07 εχεις κάνει freezee στο framework που έχει αναφερθεί?

 

Όχι δεν έχω κάνει....

Τι θα κερδίσω εάν κάνω?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω κάνει....

Τι θα κερδίσω εάν κάνω?

 

Θα σου δουλεύουν οι ειδοποιήσεις σωστά, διορθώνει πολλά προβλήματα σε εφαρμογές, ειδικά τραπεζικές.

 

Μην κάνετε το λάθος να αλλάξετε το P40 pro με Oneplus 9 Pro, προσπαθώ να αποφύγω ios, smasung και έφαγα τα μούτρα μου.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε συνθήκες δωματίου με καλό εσωτερικό φως βλέπω λίγο παστέλ στα πρόσωπα. Αυτό το είχα και στο p30 pro. Δεν το έφτιαξαν στο p40;
Link to comment
Share on other sites

Θα σου δουλεύουν οι ειδοποιήσεις σωστά, διορθώνει πολλά προβλήματα σε εφαρμογές, ειδικά τραπεζικές.

 

Μην κάνετε το λάθος να αλλάξετε το P40 pro με Oneplus 9 Pro, προσπαθώ να αποφύγω ios, smasung και έφαγα τα μούτρα μου.

 

Ευχαριστώ πολύ... Υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος ώστε να μπορεί να δουλέψει και το playstore χωρίς χρήση pc?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε συνθήκες δωματίου με καλό εσωτερικό φως βλέπω λίγο παστέλ στα πρόσωπα. Αυτό το είχα και στο p30 pro. Δεν το έφτιαξαν στο p40;

 

Δεν το έχω το κινητό αν και θέλω να το δοκιμάσω.Τωρα έχω ένα pixel 4 xl.Επειδη είχα το p30 prο.Για το παστέλ που λες δοκίμασε να μην βγάζεις με την auto λειτουργία αλλά πήγαινε στο pro μενού και απλά άστα όλα στο αυτόματο (μην επιλέξεις δηλαδή εσύ iso shutter κλπ) τουλάχιστο στο p30 όταν τραβαγες έστω και όλα auto από την pro καρτέλα έφευγε το παστέλ και στα πρόσωπα και στο γρασίδι.Το P40 από ότι διαβάζω σε διάφορα σχολια στο reddit ενώ όταν είχε βγει δεν το είχε αυτό το θέμα όσο επερνε αναβάθμισεις χειρότερευε

Φυσικοτερα πρόσωπα σε εσωτερικό χώρο μόνο σε πιξελ και ios έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ... Υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος ώστε να μπορεί να δουλέψει και το playstore χωρίς χρήση pc?

 

Δεν γίνεται, μπορείς να το κάνεις 1 φορά το μήνα πχ για όσες εφαρμογές δεν αναβαθμίζονται από app gallery, αλλιώς βάζεις άλλο market και δεν χρησιμοποιείς καθόλου play store.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται, μπορείς να το κάνεις 1 φορά το μήνα πχ για όσες εφαρμογές δεν αναβαθμίζονται από app gallery, αλλιώς βάζεις άλλο market και δεν χρησιμοποιείς καθόλου play store.

Ευχαριστώ πολύ...

Ξέρεις κάποιο οδηγό για την όλοι διαδικασία...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω το κινητό αν και θέλω να το δοκιμάσω.Τωρα έχω ένα pixel 4 xl.Επειδη είχα το p30 prο.Για το παστέλ που λες δοκίμασε να μην βγάζεις με την auto λειτουργία αλλά πήγαινε στο pro μενού και απλά άστα όλα στο αυτόματο (μην επιλέξεις δηλαδή εσύ iso shutter κλπ) τουλάχιστο στο p30 όταν τραβαγες έστω και όλα auto από την pro καρτέλα έφευγε το παστέλ και στα πρόσωπα και στο γρασίδι.Το P40 από ότι διαβάζω σε διάφορα σχολια στο reddit ενώ όταν είχε βγει δεν το είχε αυτό το θέμα όσο επερνε αναβάθμισεις χειρότερευε

Φυσικοτερα πρόσωπα σε εσωτερικό χώρο μόνο σε πιξελ και ios έχω δει.

 

Έχω και τα δύο p40 pro και 4xl. Το 4xl έχει περισσότερο θόρυβο αλλά το p40 λίγο παστέλ σε κάποιες λήψεις το βγάζει. Καμία σχέση με p30 εκεί ήταν πολύ χειρότερα βτα πράγματα. Θα δοκιμάσω και στο pro mode. Δε ξέρω πως ήταν στις αρχές γιατί ούτε μήνα δεν έχει που το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος ιδέα πως μπορώ να μεταφέρω τους αποθηκευμένους κωδικούς και τους σελιδοδείκτες που είχα στο Chrome σε κάποιο browser στο p40 pro?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα το p40 pro. Οι ειδοποιήσεις γιατί δεν έρχονται? Led ειδοποίησης δεν έχει?

 

Σε ποιες εφαρμογές δεν έχεις ειδοποιήσεις;

Βάλε always display on να βλέπεις πάντα ειδοποιήσεις στη lock screen.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι όταν το πήρα τα είδα βουνό να το στήσω όπως τα άλλα android κινητά που είχα με playstore. Πλέον το έχω στήσει το κινητό τόσο καλά που ίσως είναι καλύτερα στημένο και από τα προηγούμενα που είχα. Καλά το κινητό δεν παίζεται με τίποτα όμως. Ειδικά το ζουμ είναι λες και έχεις τηλεσκόπιο. Μόνο το Tempered Glass uv δεν μπόρεσα να βάλω καλά γιατί δε ξέρω. Μου άφησε κενα χωρίς κόλλα και φαίνεται χάλια. Μάλλον πάω για άλλο τζαμακι uv
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι όταν το πήρα τα είδα βουνό να το στήσω όπως τα άλλα android κινητά που είχα με playstore. Πλέον το έχω στήσει το κινητό τόσο καλά που ίσως είναι καλύτερα στημένο και από τα προηγούμενα που είχα. Καλά το κινητό δεν παίζεται με τίποτα όμως. Ειδικά το ζουμ είναι λες και έχεις τηλεσκόπιο. Μόνο το Tempered Glass uv δεν μπόρεσα να βάλω καλά γιατί δε ξέρω. Μου άφησε κενα χωρίς κόλλα και φαίνεται χάλια. Μάλλον πάω για άλλο τζαμακι uv

 

φιλε μου ποιο τζαμακι πηρες;;;

γιατι αγορασα κι εγω αλλα με μια τυπικη θηκη δε καθοταν, το "σηκωνε" στον αερα, με αποτελεσμα να παρω ζελατινα!

 

ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ:

Εχεις κανεις προβλημα, τα windows 10 pro να μην μπορουν να "δουν" την συσκευη ουτε στον windows explorer ουτε μεσω hisuite?

Link to comment
Share on other sites

Με θήκες τύπου Spigen Rugged Armor (η οποία είναι πολύ καλή) τζαμάκια τύπου full face δεν μπορούν να σταθούν. Μόνο ζελατίνα/μεμβράνη.
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε θήκη πλάτης nilkin που έχω δεν έχω πρόβλημα να μου πετάει το Tempered Glass

 

Και εγώ Nillkin έχω με τζαμάκι αλλά η Nillkin δεν φτάνει επάνω μέχρι τα πλαινά της οθόνης και δεν δίνει την ίδια αίσθηση ασφάλειας.

Με τη Nillkin που έχει παραθυράκι πίσω, δεν ανησυχώ βέβαια για το τζαμάκι των καμερών....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικό μιας σκηνής μεταξύ Huawei P40 pro, Xiaomi Mi10t pro (stock, 108MP, Gcam), Sony RX100 III

Ολα στο αυτόματο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8180253#post8180253

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το κινητό περισσότερο να το δοκιμάσω χωρίς gms μιας και εκτός των τραπεζών με nfc κλπ και την καλή ποιότητα στο netflix δεν νομίζω οτι θα μου λείψει κάτι άλλο.

Λίγο που χάζευα στο διπλανό φόρουμ για μεταχειρισμενα υπάρχει πάρα πολυ προσφορά απο οτι βλέπω πολύς κόσμος πουλάει p40 pro δεν το περίμενα η αλήθεια είναι , αλλά λίγος παίρνει απο οτι φαίνεται .. και οι τιμες ειναι λιγο οτι να ναι .

Οπότε πιθανή μεταπώληση αν δεν μου κατσει καλα το Non gms βλέπω ότι είναι λίγο δύσκολη

Μέχρι και 500 ευρώ αγγελία υπάρχει, τώρα για μεταχειρισμενο κινητό με τις ιδιαιτεροτητες του p40 ειναι πολλά κατα την άποψη μου.

Βέβαια είναι τι ζητάει ο καθένας .

Στο δια ταυτα

Aν ανοίξω το netflix με browser μπορεί να παιξει σε μεγάλη ανάλυση ή παλι οχι?

Google maps με πλοήγηση χωρίς gms υπάρχει η δυνατότητα?

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

η εργοστασιακή μεμβράνη μου έχει μετακινηθεί προς τα δεξιά. Ενώ στο πάνω μέρος ξεκινάει κανονικά απο το ύψος που είναι το κουμπί του power και κάτω πάει λοξά δεξιά και στο κάτω μέρος η δεξια μεριά της φτάνει πάνω στο πλαίσιο αλουμινίου του κινητού.

 

Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος;

Μάλλον απο τη ζέστη στην τσέπη ή στο αυτοκίνητο, περίεργο πάντως.

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Αξίζει η μετάβαση από note 20 ultra 12/512 στο p40 pro?

 

Δεν με ενδιαφέρουν ταgoogle services.

Θέλω να πληρώνω εάν γίνεται με nfc

Σε σχέση με τα 12 γιγα ραμ θα έχω πρόβλημα στα 8γιγα ως προς ταχύτητα και επεξεργαστή ισχύ; Δεν παίζω παιχνίδια.

Εχει AOD? Με βολεύει πολύ.

Η οθόνη είναι όσο καλή στο note?

 

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Αξίζει η μετάβαση από note 20 ultra 12/512 στο p40 pro?

 

Δεν με ενδιαφέρουν ταgoogle services.

Θέλω να πληρώνω εάν γίνεται με nfc

Σε σχέση με τα 12 γιγα ραμ θα έχω πρόβλημα στα 8γιγα ως προς ταχύτητα και επεξεργαστή ισχύ; Δεν παίζω παιχνίδια.

Εχει AOD? Με βολεύει πολύ.

Η οθόνη είναι όσο καλή στο note?

 

Ευχαριστώ πολυ

 

 

 

Κανείς με τέτοια μεταβαση; κακοοοοο χαχαχχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα μετά από πολλά χρόνια με το p10 plus πήρα το P40 pro. Ποιος είναι ο ποιο καινούργιος τρόπος να περάσω Google service μιας και γενικά με το p10 έκανα τα πάντα απο το κινητό. Πληρωμές nfc ibank Gmail maps. Όλα από εκεί. Και κάποια εφαρμογή για notification Led που να έχει δουλέψει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...