Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά για προστασία οθόνης τι προτείνετε;

 

θηκη εχω την Spigen Rugged Armor

 

αυτό είναι καλό και συμβατό με τη θήκη;

 

https://www.skroutz.gr/s/25799342/T-MAX-UV-Liquid-Full-Glue-Tempered-Glass-UV-LED-Lamp-Huawei-P40-Pro.html

Edited by dimkrom
DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι η μπαταρία σας ρε παιδιά; Δε το δούλεψα με emui 10 οπότε δεν έχω σύγκριση το πήρα και έβαλα κατευθείαν 11 και δε βλέπω την τρομερή μπαταρία που περίμενα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...

Βοήθεια... Εγκαταστήσω τελικά το eui 10.1.0. 176νομίζω και προχώρησα την εγκατάσταση του googlefier..

Αφού έγινε εγκατάσταση έφτασα μέχρι το σημείο που πατάς το G σαν εφαρμογή το οποίο δεν με αφήνει να ανοίξει η εφαρμογή.. Μου λέει στα κινέζικα μετά από μετάφραση ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή μου....

Τι να κάνω?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

απο την 136 και πανω το κινεζικο lz(play) δεν δουλευει.μονο στις κινεζικες εκδοσεις δουλευουν σε ολα τα update..στην 131 θα πας
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παιδιά για προστασία οθόνης τι προτείνετε;

 

θηκη εχω την Spigen Rugged Armor

 

αυτό είναι καλό και συμβατό με τη θήκη;

 

https://www.skroutz.gr/s/25799342/T-MAX-UV-Liquid-Full-Glue-Tempered-Glass-UV-LED-Lamp-Huawei-P40-Pro.html

 

Συνεργάζεται με την εργοστασιακή ζελατίνα αυτή η θήκη; Σκέφτομαι να την πάρω.

Link to comment
Share on other sites

GerogeX21 η spigen rugged armor με την εργοστασιακη ζελατινα του κινητου δεν εχει προβλημα, ετσι το εχω τωρα. Αλλα η αισθηση του γυαλιου ειναι πολυ ανωτερη για αυτο ψαχνω να βάλω tempered glass. Edited by dimkrom
DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...

Βοήθεια... Εγκαταστήσω τελικά το eui 10.1.0. 176νομίζω και προχώρησα την εγκατάσταση του googlefier..

Αφού έγινε εγκατάσταση έφτασα μέχρι το σημείο που πατάς το G σαν εφαρμογή το οποίο δεν με αφήνει να ανοίξει η εφαρμογή.. Μου λέει στα κινέζικα μετά από μετάφραση ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή μου....

Τι να κάνω?

Κατεβάζεις από εδώ την ρομ για το δεύτερο downgrade

https://mega.nz/file/1pozXaZJ#ON4XMTdLFJQxtqHOpg_c1_Y371e6D7iHJ5o1QUDltx8

Περνάμε τον φάκελο dload της ρομ που έχουμε κατεβάσει και εχουμε κάνει εξαγωγή σε ένα στικακι το οποίο προηγουμένως εχουμε κάνει format σε ntfs μορφή. Κουμπώνουμε το usb με ανταπτορα otg στο κινητό και αφού το αναγνωρίσει το usb stick, από τον dialer του κινητού πατάμε *#*#2846579#*#* και μας πάει σε ένα μενού. Διαλέγουμε την 4η επιλογή «Software upgrade», μετα την 1η «Memory card update» και ξεκινάει η διαδικασία εγκατάστασης της ρομ. Μόλις ολοκληρωθεί η εγκατάσταση μπορούμε να ξεκινήσουμε την διαδικασία εγκατάστασης GMS μέσω της εφαρμογής googlefier.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα

 

Ερωτηση..Χωρις g services δεν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε καθολου g apps?δλδ να εχω το gmail μου κ τους χαρτες?δεν εγκαθιστανται καν?

Ευχαριστω προκαταβολικα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα

 

Ερωτηση..Χωρις g services δεν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε καθολου g apps?δλδ να εχω το gmail μου κ τους χαρτες?δεν εγκαθιστανται καν?

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Τους χάρτες μπορείς να τους έχεις, μέσω πχ apkpure, αλλά χωρίς λογαριασμό.

 

Το gmail λογαριασμό μπορείς να το βάλεις σε άλλο app αλλά δεν θα έχει (σωστό) push notification (αργούν ή δεν έρχονται καθόλου όταν είναι σωστή οθόνη). Μπορείς να το βολεψεις με εισαγωγή περιοδικού ελέγχου (πχ ανά μισή ώρα). Αλλά αυτό όπως καταλαβαίνεις αυξάνει το drain της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Τους χάρτες μπορείς να τους έχεις, μέσω πχ apkpure, αλλά χωρίς λογαριασμό.

 

Το gmail λογαριασμό μπορείς να το βάλεις σε άλλο app αλλά δεν θα έχει (σωστό) push notification (αργούν ή δεν έρχονται καθόλου όταν είναι σωστή οθόνη). Μπορείς να το βολεψεις με εισαγωγή περιοδικού ελέγχου (πχ ανά μισή ώρα). Αλλά αυτό όπως καταλαβαίνεις αυξάνει το drain της μπαταρίας.

 

μαλιστα,αρκετα απογοητευτικο αυτο.αρα ειναι μονοδρομος η εγκατασταση με καποιο τροπο τα gservices

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις από εδώ την ρομ για το δεύτερο downgrade

https://mega.nz/file/1pozXaZJ#ON4XMTdLFJQxtqHOpg_c1_Y371e6D7iHJ5o1QUDltx8

Περνάμε τον φάκελο dload της ρομ που έχουμε κατεβάσει και εχουμε κάνει εξαγωγή σε ένα στικακι το οποίο προηγουμένως εχουμε κάνει format σε ntfs μορφή. Κουμπώνουμε το usb με ανταπτορα otg στο κινητό και αφού το αναγνωρίσει το usb stick, από τον dialer του κινητού πατάμε *#*#2846579#*#* και μας πάει σε ένα μενού. Διαλέγουμε την 4η επιλογή «Software upgrade», μετα την 1η «Memory card update» και ξεκινάει η διαδικασία εγκατάστασης της ρομ. Μόλις ολοκληρωθεί η εγκατάσταση μπορούμε να ξεκινήσουμε την διαδικασία εγκατάστασης GMS μέσω της εφαρμογής googlefier.

 

ευχαριστω πολυ για της απαντησεις...

εξακολουθω ακομη να μην μπορω να το κανω downgrade...

λοιπον να ταπαρουμε απο την αρχη...εχθες εκανα ενα reset στο τηλεφωνο και ειναι παλι εγκατεστημενο το 11,0,0,151

και εαν παω να κανω εγκατασταση αυτο που μου στειλατε μου λεει

software install failed!

incompatibility with current version.

plaesa download the correct update packate.

δεν ξερω τι φταει...

νομιζω οτι εχω την εκδοση που μου λεει

Μοντελο ELS-NX9

Αριθμος εκδοσης 11.0.0.151 (C432E3R4P3)

ΜΗΠΩΣ κανω κατι λαθος?

αφου κατεβαζω την rom κανω αποσθμπιεση στο αρχειο , το ανοιγω, παιρνω τον φακελο dload τον κανω αντιγραφη σε ενα usb stick ...μετα βαζω το usb stick σε ενα otg καλωδιο και κανω εγκατασταση...

σας παρακαλω βοηθεια..

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

GerogeX21 η spigen rugged armor με την εργοστασιακη ζελατινα του κινητου δεν εχει προβλημα, ετσι το εχω τωρα. Αλλα η αισθηση του γυαλιου ειναι πολυ ανωτερη για αυτο ψαχνω να βάλω tempered glass.

 

Εννοείται ότι με το γυαλί είναι καλύτερα αλλά δε ρισκάρω να βγάλω την ζελατίνα γιατί πάλι θα μπω στη διαδικασία να πετάω λεφτά όπως παλαιότερα μέχρι να βρω γυαλί το οποίο να κάθεται τέλεια. Αφού συνεργάζεται και δεν πετάει τη ζελατίνα θα την παραγγείλω. Ευχαριστώ!

 

Επίσης μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει. Εγώ το χρησιμοποιώ χωρίς gms αλλά θέλω δύο τρεις εφαρμογές της Google. Βλέπω ότι με το gspace δουλεύουν άψογα αλλά πόσο ασφαλής είναι αυτή η εφαρμογή; Θεωρώ πως είναι γιατί υπάρχει και στο appgallery.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι με το γυαλί είναι καλύτερα αλλά δε ρισκάρω να βγάλω την ζελατίνα γιατί πάλι θα μπω στη διαδικασία να πετάω λεφτά όπως παλαιότερα μέχρι να βρω γυαλί το οποίο να κάθεται τέλεια. Αφού συνεργάζεται και δεν πετάει τη ζελατίνα θα την παραγγείλω. Ευχαριστώ!

 

Επίσης μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει. Εγώ το χρησιμοποιώ χωρίς gms αλλά θέλω δύο τρεις εφαρμογές της Google. Βλέπω ότι με το gspace δουλεύουν άψογα αλλά πόσο ασφαλής είναι αυτή η εφαρμογή; Θεωρώ πως είναι γιατί υπάρχει και στο appgallery.

Το T-MAX τζαμακι κάθεται τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για της απαντησεις...

εξακολουθω ακομη να μην μπορω να το κανω downgrade...

λοιπον να ταπαρουμε απο την αρχη...εχθες εκανα ενα reset στο τηλεφωνο και ειναι παλι εγκατεστημενο το 11,0,0,151

και εαν παω να κανω εγκατασταση αυτο που μου στειλατε μου λεει

software install failed!

incompatibility with current version.

plaesa download the correct update packate.

δεν ξερω τι φταει...

νομιζω οτι εχω την εκδοση που μου λεει

Μοντελο ELS-NX9

Αριθμος εκδοσης 11.0.0.151 (C432E3R4P3)

ΜΗΠΩΣ κανω κατι λαθος?

αφου κατεβαζω την rom κανω αποσθμπιεση στο αρχειο , το ανοιγω, παιρνω τον φακελο dload τον κανω αντιγραφη σε ενα usb stick ...μετα βαζω το usb stick σε ενα otg καλωδιο και κανω εγκατασταση...

σας παρακαλω βοηθεια..

Πρώτα θα κάνεις downgrade με pc μέσω hisuite για να πάει από την emui 11 στην 10 και μετά ια ακολουθήσεις τα βήματα για το δεύτερο downgrade με το στικακι.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα κάνεις downgrade με pc μέσω hisuite για να πάει από την emui 11 στην 10 και μετά ια ακολουθήσεις τα βήματα για το δεύτερο downgrade με το στικακι.

Ευχαριστώ πολύ τα κατάφερα.....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρει θήκη και τζάμι από 1€ το καθένα...

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/211053-huawei-p40-pro-view-cover-black

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρει θήκη και τζάμι από 1€ το καθένα...

 

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/211053-huawei-p40-pro-view-cover-black

Την παρήγγειλα. Πώς γίνεται αυτό θήκη των 29€ να την δίνουν 1€.

 

Ενημέρωση: Η θήκη εξαντλήθηκε. Πολύ λογικό με τέτοια εξωγήινη τιμή :)

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sdaoulas
TCe
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει η συσκευή mirrolink για να συνδεθεί σε αυτοκίνητο; Γιατί το android auto χωρίς gms δε παίζει.
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]67731[/ATTACH]

Δοκίμασα αυτό αλλά παίρνω μήνυμα σφάλματος

https://forum.xda-developers.com/t/call-recorder-working-on-for-10-1.4173381/

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]67731[/ATTACH]

Δοκίμασα αυτό αλλά παίρνω μήνυμα σφάλματος

https://forum.xda-developers.com/t/call-recorder-working-on-for-10-1.4173381/

 

Πρέπει να είσαι στην 10.1 και μετά συνεχίζει να δουλεύει σε όλες τις αναβαθμίσεις .

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι στην 10.1 και μετά συνεχίζει να δουλεύει σε όλες τις αναβαθμίσεις .

11.0.0180 έχω, δηλαδή θα πρέπει να πάω πίσω σε 10.1 και μετα να κάνω εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...